PDA

Pogčedajte punu verziju : Avatari


bluesman
07. 06. 2005., 01:19
Postavio sam neke avatare, grupisao ih po kategorijama, to je ono sto sam otprilike imao na disku... pa ono... ako neko hoce - moze da ih koristi, mada moze i custom avatar sa vaseg servera.

Aj kao, kada pravimo forum, da ima sve sto forum treba da ima :)

godza
07. 06. 2005., 02:33
ne bi da ispadnem rtd. ali kako da ubacim custom avatar?? Ne postoji nigde opcija za upload istog??

bluesman
07. 06. 2005., 02:38
Ja sam je video u profilu - nisam testirao ali je tamo.

godza
07. 06. 2005., 02:39
možda zato što si administrator, a ja kao običan user nemam tu privilegiju.
Ima opcija uploada slike profila što nije isto što i avatar.

bluesman
07. 06. 2005., 02:51
Evo ja sam upravo uploadova avatar. Ne znam zašto nebi moglo - mislim da nivo pristupa na forumu nema veze sa tim... probaj ponovo pa mi javi.

godza
07. 06. 2005., 02:54
Ovako izgleda moj panel za avatare (http://www.ftn.ns.ac.yu/godza/dpt_controlpanel.png)

bluesman
07. 06. 2005., 03:15
Ups, ne znam zašto tako... moraću da proverim... Ispod ovog spiska bi trebao da bude upload formular... tako sam ja uploadovao svoj avatar. Pogledaću sutra.

Br@nkoR
07. 06. 2005., 12:31
How do I get a picture under my username?
These small images are called Avatars. They are displayed below your username on all posts that you make. There are two kinds of avatars: those provided by the administrator and those that you upload yourself.

If the administrator has provided a set of avatars, and avatars are enabled, you may select an avatar that best describes your personality.

The administrator may also have enabled custom avatars, which allows you to upload an avatar image from your computer.

For more information about avatars, click here.



http://www.devprotalk.com/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_avatar_how

Ilija Studen
07. 06. 2005., 13:18
Ljudi, nije problem u tome omogućava li vBulletin upload custom avatara pošto je to default opcija i kod znatno jednostavnijih foruma već da li je ta mogućnost odobrena u adminu za normalne korisnike ;) Dakle, ključ leži u adminu...

godza
07. 06. 2005., 15:22
http://www.devprotalk.com/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_avatar_how

The administrator may also have enabled custom avatars, which allows you to upload an avatar image from your computer.

bluesman
07. 06. 2005., 16:05
Jeste ljudi, svi ste u pravu, samo ja nigde nisam iskljucivao... Sad cu opet malo da bunarim po administraciji da vidim, mada mi nije jasno jer se secam da sam setovao folder "customavatar" i dodelio mu permissions i probao da uploadujem i kao sto vidite ovaj moj avatar je custom...

Aj provericu jos jednom posto ima mnogo setovanja koje mogu da override druga setovanja, mozda sam negde nesto "prepisao".

bluesman
07. 06. 2005., 16:13
Evo gledam ali ništa ne vidim čudno:

User Picture Options

Avatars Enabled
Use this option to enable/disable the overall use of avatars. Da

Avatar Display Width
How many columns of avatars do you wish to display to the user when selecting a pre-defined avatar? 5

Avatars Per-Page

How many avatars do you want to display per-page on the 'Edit Avatar' page within the profile editor? 10

Profile Pictures Enabled
Use this option to enable/disable the overall use of profile pictures. Da

Avatar Permissions Svi

Storage Type: Avatars
Avatars are currently being served from the filesystem at ./images/customavatars

Ne znam šta bi moglo biti isključeno da users ne mogu da postavljaju svoj avatar.

Aj' neki VBulletin expert neka se javi.

dinke
07. 06. 2005., 16:28
Hmm, ja imam tu opciju omogucenu (upload custom avatara). Jeste li sigurni da je to jos uvek iskljuceno ? Proverite, mozda se nesto promenilo od otvaranja teme :)

Br@nkoR
07. 06. 2005., 16:43
Nema.
Pokušaj ovo:
http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?t=140614

bluesman
07. 06. 2005., 16:57
To je to - to je bilo isključeno. Probajte sada.

To je onaj problem o kojem pričam - na puno mesta mogu da se override-uju setovanja, pa iako sam na 3 mesta namestio da svi mogu da postavljaju avatare - izgleda da sam prevideo ovo. Br@vo Br@nkoR :)

Ilija Studen
07. 06. 2005., 17:24
Uploadovao sam avatar bez problema. Super...

PS: Čudni današnji forumi. Toliko su "napredni" da treba da gledaš u pasulj kad hoćeš da skontaš šta je pošlo na loše :D

godza
07. 06. 2005., 17:57
Ja vec mislio da sam usamljeni slucaj u univerzumu :)