PDA

Pogčedajte punu verziju : Kurs Web / Grafickog dizajna - Anketa


Ivalex
05. 05. 2011., 03:01
Zdravo ljudi,
Ako ima neko od vas 2-3 minuta free, da ucini mi uslugu i popuni mi ovaj online upitnik vezan za kurs web i grafcikog dizajna. Ljude koje bi interesovalo ovako nesto, ili jos bolje neko ko je vec isao na neki kurs.
Osluskujem trziste, mozda udjem u ovaj biz pa mi treba sto vise infoa da se ne ispalim...

https://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dGRWWllmc0hPQkZKWmJUOXJSYTFRdHc6MQ#gid=0

Bas bi mi znacilo
Unapred hvala
-Ivan
p.s. znam da je malo glupo, ali mi bas treba ovaj info.
p.p.s. upitnik nije bas "savrsen", mojih ruku je delo.

ivanhoe
05. 05. 2011., 03:06
nemoj da mislis da hejtujem, ali vecina ljudi ovde vec ima ta znanja, ili ih to ne zanima (bave se vec programiranjem, administracijom)... bolje pusti upitnik na facebook i twitter ili neki "opstiji" forum, tamo ti je tvoja ciljna populacija. Nije da mi je tesko da ga popunim, ali neces dobiti pravi uvid u trziste ako pitas pogresne ljude...

Ivalex
05. 05. 2011., 10:14
Istina, barem u vecini.
Hvala enivej.
Pa ovako od prilike. Ovo ovde je pokusaj da ubacim jos po kojeg coveka dobre volje, da mi ubaci barem neki info, jer mi treba da oslusnem kako ljudi ramisljaju o celoj ovoj prici. Kasniije ako vidim da ima prostora da za ovako nesto, napravicu fokusiraniju grupu 30 ljudi recimo, i izvuci sustinske i najbintije detalje, najverovatnije kroz direktno ispitivanje.

"zanimljivost"
- Poslao na FB oko 50-60 ljudi, direktno poruku, za sada 4/5 je popunilo (ocekujem da ce svi danas popodne).
- Twitovao sam (uradicu to jos jednom za par sati), imam vise 120 domacih ljudi, mislim da se niko se nije odazvao za sada, niti ocekujem mnogo od tog medija, jer mi se cini da nemam dovoljno twitter autoriteta da pridobijem povrsne twitter prijatelje. Onaj glavni krug oko mene sa twittera je vec dobio kroz druge kanale.
- FB Wall post, i ovo isto, ako nemas dobar call to action i razlog. Mrtav si. :)

Tako da tek kad ti zatreba pomislis zasto nisi radio vise na personalnom "online branding-u", i povezivao se vise sa online komjunitijem.

Sve u svemu zadovoljan sam. :)

vidak
05. 05. 2011., 11:17
Način na koji se prikupljaju podaci nije nepristrasan.
Ljudi koji te znaju sa twitter-a ili fb će najverovatnije ne objektivno popunjavati upitnik, te ćeš dobiti rezultate koje si priželjkivao ali ne i one koji pokazuju tržišnu realnost. To može biti greška na prvom koraku koja kasnije dovodi do neadekvatnih odluka o finansijskim ulaganjima, izboru ljudi....

Osim ovog problema, obrati pažnju na pitanja tipa 'Da li želite...'. Odboror je najčešće 'Da'. U ekonomiji se taj fenomen naziva 'tržišno sposobna tražnja' t.j. tražnja koja je i finansijski sposobna ali i voljna da da plati robu i usluge koje se nude, a iz upitnika nećeš dobiti informaciju da li su finansijski sposobni.

srdjan
05. 05. 2011., 11:45
Tako da tek kad ti zatreba pomislis zasto nisi radio vise na personalnom "online branding-u", i povezivao se vise sa online komjunitijem

Komjuniti 101: http://vukajlija.com/ja-tebi-vojvodo-ti-meni-serdare

Ivalex
07. 05. 2011., 20:28
@srdjan
Ima tu dosta istine...

@Vidak
Prvi deo - salzem se.
Drugi deo - razmislicu malo o tome.
Hvala