PDA

Pogčedajte punu verziju : www.smartologic.com RECRUITING


liaponoff
16. 05. 2006., 00:59
Kako Vam se svidja sledeci sajt www.smartologic.com

Iskreni komentari pozeljni.

Hvala,
Liaponoff

MorenoArdohain
16. 05. 2006., 01:40
Iskreno? Mogli ste sve bez Flasha

[nq]
16. 05. 2006., 12:46
Huh, flash jeste visak. :) Posebno intro.
Dizajn same strane je ok, mada je ovo zaista moglo i bez flasha, mozda eventualno animiran header.

Ne svidjaju mi se motivi, tipa sahovske figure u crvenom itd....

liaponoff
16. 05. 2006., 12:48
mogli smo, ali onda bi bili kao i svi ostali. To upravo hocemo da izbegnemo. No, slazem se, da u biznisu ne bi trebao da se koristi flash, ali sve je to stvar afiniteta.

Pozdrav,
Liaponoff

MorenoArdohain
16. 05. 2006., 13:16
Sad imam utisak da si hteo samo da reklamiras sajt

>/dev/null

Ilija Studen
16. 05. 2006., 14:12
mogli smo, ali onda bi bili kao i svi ostali. To upravo hocemo da izbegnemo. No, slazem se, da u biznisu ne bi trebao da se koristi flash, ali sve je to stvar afiniteta.

Koristiti Flash da ne biste bili kao svi ostali mi ne zvuči kao jak razlog. Prvo, niste ni malo originalni time što koristite Flash, drugo za korišćenje svake tehnologije je potreban opravdan razlog koji ovde ne postoji. Ajde da je neki spektakulran Flash sa finom idejom i odličnom realizacijom koji ne bi inače bio moguć sa HTML, CSS, JS kombinacijom pa još i da prođe priče, ali ovako jednostavno ne pije vodu.

Dizajn je prosečan, Flash realizacija skoro pa početnička, a odabir Flasha kao osnove je loš. Ocena: 2/5

Blood
16. 05. 2006., 15:03
I ja se slazem da bi dao mnogo lepsi utisak da je uradjen kao html/css/(eventualno malo JS-a)

POzdrav!

liaponoff
16. 05. 2006., 17:18
Dobro, posto ja nisam ekspert u Webdesign-u, zamolio bih da mi neko objasni zasto je toliko los sajt www.smartologic.com i zasto se flash tako negativno ocenjuje?

Hvala,
Liaponoff

ivanhoe
16. 05. 2006., 17:39
Intro strane su losa stvar, pogotov kad nemaju nikakvu funkciju osim efekta koji se postize obicnom maskom...Ostatak sajta ne izgleda lose, mada ne vidim zasto frejmovi? Opste uzev sajt bi mi se dopao pre jedno 4-5 godina, danas je to malo prevazidjeno, bar u profesionalnom smislu...

Ilija Studen
16. 05. 2006., 17:40
Flash se ne ocenjuje loše kad je realizacija kvalitetna i kad ga ima smisla koristiti. Po mom mošljenju u ovom slučaju ni jedan ni drugi uslov nisu ispunjeni.

Gruja
16. 05. 2006., 18:01
Dobro, posto ja nisam ekspert u Webdesign-u, zamolio bih da mi neko objasni zasto je toliko los sajt www.smartologic.com i zasto se flash tako negativno ocenjuje?

- search engini ne vide sadrzaj sajta
- korisnik ne moze da napravi bookmark na neku stranu ni da je posalje nekom drugom
- ne radi back/forward/history

To su prvi razlozi zasto je flash problematican za takav sajt. Verovatno ima jos.

liaponoff
16. 05. 2006., 21:15
sa tehnicke strane mogu da se slozim s vama, ali vi ne vidite sajt u celini tj. koju poruku nosi. Intro je i te kako vazan, jer prenosi message da kompanija trazi samo talente. Najveci problem je sto search engine ne vidi content, ali i to se moze zaobici pomocu web robota.

nixa
16. 05. 2006., 21:22
Izvini sto cu mozda biti grub :) ali svako od ljudi koji ti je dao komentar :) zivi od interneta i od web dev-a ... tako da jako dobro znamo sta pricamo .. ovo sto si uradio je prosecan , mozda je bolja rec los sajt , prevazidjen vremenom ... u sustini ..pogledaj kakvi se danas flash sajtovi prave , i kakvi intro-i su popularni pa oceni sam :) ovo sve je moglo ali bas sve da se uradi u xhtml-js varijanti .. cak i ove maske :) ( viva la png ) doduse dosta teze ...ali to bi bila prava demonstracija sile

xippi
16. 05. 2006., 22:26
+ da poradite malo na sadrzaju i njegovoj organizaciji

McKracken
16. 05. 2006., 23:18
A i tekstove bi mogao da pogleda neko ko engleski malo bolje govori :)

(ako se vec koncentrisete na najbolje onda je red da copy bude vrhunski) :)

jasmanac
16. 05. 2006., 23:50
Ma dajte ljudi, ovo prelazi u cisti flame. Totally pointless.

boccio
17. 05. 2006., 00:03
Najveci problem je sto search engine ne vidi content, ali i to se moze zaobici pomocu web robota.
Nisam shvatio?

Ilija Studen
17. 05. 2006., 00:07
Ma dajte ljudi, ovo prelazi u cisti flame. Totally pointless.

Slažem se, ali opet ako je neko ostavio link i pitao za mišljenje onda bi trebalo da bude spreman na razna mišljenja.

Što je bitno ovde je da nismo previše gledali na dizajn (često stvar ukusa), već tehničku realizaciju, sadržaj itd. To su stvari koje uglavnom uradiš kako treba ili ne uradiš kako treba. Nema previše sive zone...

boccio
17. 05. 2006., 00:11
Meni sajt uopste nije los, samo mi smeta sto je tu flash ubudzen cisto da bi rekli "eto, mi znamo...". Da je obican HTML izgledalo bi super.

Jedina zamerka je na sam content sajta... red buzz-a, red niceg, red buzz-a :)

jasmanac
17. 05. 2006., 00:31
@Ilija: Ma kapiram ja tebe pa ti bas zbog toga i kazem. Dzaba ti pricas nekom ako taj neko to ne zeli da cuje. Pa susretao si se sa tim milion puta do sada.

Ovde ocigledno nije postojala zelja da se nesto unapredi vec cisto da se promovise prezentacija, kao sto je neko u prethodim postovima i pomenuo.

liaponoff
17. 05. 2006., 15:26
Ljudi, otvoren sam za kritike i verujem da ste sa tehnicke strane u pravu. Uvazavam Vase primedbe i pre pravljenja sajta mi je receno da flash ima svoje mane. No, smeta mi da ni jednom recju niste okarakterisali samu prezentaciju i poruku koju ona nosi. Na rejtingu samog sajta smo dobili u 95% slucajeva petice tj. najbolju ocenu. Ljudi koji dolaze na nas sajt su profesionalci iz tog domena i njih ne interesuje kako je sajt tehnicki resen. Njima je look&feel vazan i naravno content.

Pozdrav,
Liaponoff

MorenoArdohain
17. 05. 2006., 15:30
Onda idi na forum koji posecuju profesionalci iz tog domena, i prestani da nas smaras :1092:

liaponoff
17. 05. 2006., 15:35
Stvarno ste ljubazni. Idem odavde. Prvi put sam dosao na Srpski Forum i odmah me oterase. Prepustam Vam teren dobrovoljno.

Pozdrav,
Liaponoff

MorenoArdohain
17. 05. 2006., 15:37
Ne odmah, vec iz treceg pokusaja, ali dobro

Srecno

Milos Vukotic
17. 05. 2006., 15:41
Ovu temu u "top"... Ozbiljno mislim -ne zbog komicnosti, vec zato sto je u pitanju tzv. skolski primjer :)

jasmanac
17. 05. 2006., 17:29
Slazem se.

bluesman
17. 05. 2006., 17:45
Zato ja ne komentarišem sajtove ljudi koje ne poznajem. :) Nixu uvek mogu da ispljujem, znam da se neće naljutiti :) Samo mi se javi na ICQ i kaže "evo ti url - pucaj iz svih oružja", samo ja uvek izvučem i neki adut iz rukava :)

nixa
17. 05. 2006., 18:52
pa mora tako :) ti se naljutis ako ti bilo sta sto si mi dao da izkomentarisem ne napoljujem makar malo :D

jasmanac
17. 05. 2006., 19:06
Vas dvoje se bas lepo provodite :D

MorenoArdohain
17. 05. 2006., 19:26
Jasmanac, dvoje? Jedan od njih je zensko? :)

Ajde priznajte

nixa
17. 05. 2006., 19:58
^ ne nego jasmanac je iz Leskovca :D

bluesman
17. 05. 2006., 23:06
pa mora tako :) ti se naljutis ako ti bilo sta sto si mi dao da izkomentarisem ne napoljujem makar malo :D

Pa naravno :) Ako te pitam za mišljenje nagore što možeš da mi uradiš je da me otkačiš sa "pa dobro je" ili "nije loše". Ja očekujem da mi iskreno kažeš, kao što kažem i ja tebi, ne valja ti "to i to". Glupo je da te pitam za mišljenje pa da se ljutim kada mi kažeš da ti se nešto ne sviđa.

Bolje je jedno "ne valja to i to" nego 100 puta "super je". :)

McKracken
18. 05. 2006., 01:48
Super je ovaj DevProTalk :1060: