PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako proveriti da li provajder ogranicava servise?


3banchi
28. 06. 2011., 09:51
Ima li neki jednostavan nacin da se proveri da li provajder ogranicava torente, skype i slicne p2p app?
Moze li se to nekako videti na default podesavanju rutera?
U zurbi sam pa nisam pregledao forum...ako ima slicna tema molim link.

Dzordz
28. 06. 2011., 10:25
Probas da koristis servis pa vidis da li radi :)

Sva podesavanja su kod njih na mrezi tako da ti nista ne mozes da vidis. Imaju razne for sa FUP-om i brojem konekcija koje su jel da kod torenta izuzetno velike i tako to.

sinisabobic
28. 06. 2011., 11:52
Uzmes telefon i okrenes ih, nema jednostavnije :)

A inace sto kaze Dzordz obicno je limitiran broj konekcija, kod mene cak mislim da i u ugovoru pise do 150 simultanih konekcija

mangia
28. 06. 2011., 12:08
Ako je pojeO onda je muško, a ako je pojelA onda je žensko..

3banchi
28. 06. 2011., 12:10
@Sinisa

Ma radim usluzno manju mrezu za firmu u Hr. ISP im je Hrvatski Telekom i testirao sam konekciju, brzinu, ping, jitter i sve je ok. Torenti nisu bitni. Jako im je potreban stabilan Skype zbog svakodnevne komunikacije sa partnerima ali av streaming puca svaki cas.

Probacu skinuti neki od programa koji to meri da imaju ljudi crno na belo, pa neka se dave sa njima ili neka menjaju provajdera.

@mangia

Taman tako...u nadmudrivanju sa njima moras biti nadrealista :)

Milos Micic
28. 06. 2011., 22:13
@Sinisa

Ma radim usluzno manju mrezu za firmu u Hr. ISP im je Hrvatski Telekom i testirao sam konekciju, brzinu, ping, jitter i sve je ok. Torenti nisu bitni. Jako im je potreban stabilan Skype zbog svakodnevne komunikacije sa partnerima ali av streaming puca svaki cas.

Probacu skinuti neki od programa koji to meri da imaju ljudi crno na belo, pa neka se dave sa njima ili neka menjaju provajdera.

@mangia

Taman tako...u nadmudrivanju sa njima moras biti nadrealista :)
Tesko da ce neko da ubije skype tako si tu siguran.

misk0
02. 07. 2011., 21:46
Zbog zamrsene mreze skype poziva (rutiranje, koristenje drugih skype klijenata kao proxy) nisam siguran da mozes ikome garantovati (ne vezano za provajdera) kvalitet skype poziva.