PDA

Pogčedajte punu verziju : 4 dana u nedelji


nixa
18. 05. 2006., 22:43
Ovo itekako ima smisla ?

http://www.alistapart.com/articles/fourdayweek

komentari ?

jasmanac
19. 05. 2006., 00:02
Zvuci lepo teorijski ali neizvodljivo u praksi.

nixa
19. 05. 2006., 00:06
Sad ,but true :(

jasmanac
19. 05. 2006., 00:28
Ja kada bi rekao klijentima da cu raditi "samo" 4 dana u nedelji, mislim da bi ih strefio infrakt istog momenta.

Ilija Studen
19. 05. 2006., 01:53
Zašto nemoguće? Jesi probao?

Primetio sam jednu stvar: kad kažem klijentu da će posao biti gotov za nedelju dana on biva gotov za min nedelju dana jer ga jednostano tako rasporedim. Svestan sam da imam nedelju dana pa se opustim, čitam, surfam, igram igrice, buljim u ekran bez trunke pažnje... A onda kad postane vruće sa rokovima onda se pritisne.

Od kad klijentima govoriš kako i kad radiš? Ne znam, ali moje interesuje samo da posao bude gotov. Ne zanima ih da li radim dva ili sedam dana nedeljno, ali ako kasnim zna se.

[nq]
19. 05. 2006., 09:05
Pa ustvari to je stvar navike.
Zavisi koliko se ima posla, ja licno savrseno funkcionisem sa 3 sata posla dnevno.
Doduse nikada nemam vise od 2 full sajta (staticna) mesecno, i mozda par poslica sa strane.

Procitao sam ovaj tekst pre par dana, i mislim da je izvodljivo. Inace ilija ima poentu kad kaze da je jedino sto je bitno da je posao gotov na vreme. Ako je klijent ok sa rokom, ostalo je tvoja stvar.

jablan
19. 05. 2006., 09:12
Ja se slažem da je moguće. Treba se zapitati otkud uopšte 8x5 radna nedelja. Ranije se pod radom podrazumevao fizički rad koji je lako normirati i nije moguće "kompresovati" kao intelektualni. Vrsta posla se promenila, ali su se običaji zadržali.

Ja pozdravljam svaku promenu koja čoveku prija - neko više voli da radi fokusirano 9x4, neko više voli da radi opušteno 8(,9,10...)x5(,6) ;)

Neko voli da ne radi uopšte. :)

jasmanac
19. 05. 2006., 13:13
Nemojte da ste smesni, pa svaki ozbiljan klijent zahteva od tebe da budes minimum 5 dana u nedelju online da moze da te kontaktira ako negde zapne.

Nije tu problem samo u projektima, postoje i mnogo druge stvari pored samog roka. Gde je tu support za prethodne projekte, klijent dobije nalog od svog klijenta za neke izmene, ima novi projekat gde mu je potrebna tvoja studija izvodljivosti i jos gomila drugih stvari.

Nece on tebe da placa da ti dostavi projekat u ponedeljak i da se cujete tek u petak. To kod svakog ozbiljnijeg klijenta, drugim recima kompanije, ne funkcionise tako.

OK je ako ti imas pojedinacne klijente i odradis sa njima samo jedan projekat i dovidjenja. Ali ako imas klijente sa kojima radis dosta dugo onda ne mozes tek tako da mu okrenes ledja i da se ne oglasavas na njegove zahteve.

ivanhoe
19. 05. 2006., 13:21
uf, sinoc sam spavao 2.5 sata ne bih li zavrsio jedan task, i opet sa dva projekta probijam deadline i to solidno.. :/

mislim da ova ideja vazi ukoliko pri preuzimanju poslova racunas da ces raditi 4 dana nedeljno, pa tome prilagodis rokove/ broj poslova na koje se obavezes. Ja pored klasicnih projekata radim i odrzavanje, i bar jednom nedeljno mi uleti nesto tipa "pao server, gube se hiljade dolara, zaboravi sve ostalo i resavaj problem", i mislim da je prilicno nemoguce uklopiti to u 4 dana nedeljno... da bi se funkcionisalo u takvim uslovima neohodno je imati bar 2-3 sata lufta dnevno u taskovima, inace krene lavina kasnjenja, tipican domino efekat .. a za to je 4 dana malkice premalo...

Mada sam defintivno odlucio da ne radim vikendima vise... vikendom se ne javljam na mail i tacka..

noviKorisnik
19. 05. 2006., 13:36
... naziv radnog dana mora da se završava sa "k".

jasmanac
19. 05. 2006., 13:53
Ja ne radim vikendom. Ponekad ako ima bas dosta posla onda se odradi subota pre podne ali to je sve od rada u toku vikenda.

dinke
19. 05. 2006., 15:23
Meni ipak ovaj lik nije jasan. Kaze da "radi" svakoga dana od 05:30AM do 10PM i ne stigne da zavrsi sve sto treba. A onda kaze da bi sa 4 dana u nedelji sve stigao :) ? Gluposti.

Jasno je da se radi o ovome sto Ilija prica, a to je, da jednostvano nije adekvatno motivisan na poslu da bi sve poslove zavrsio na vreme, u cemu mu "pomazu" rastegljivi rokovi. Lek je imho upravo suprotan, a to je uspostavlanje normalnijeg radnog vremena (tipa 09 - 05) i malo vise uzivanja u zivotu meanwhile. Ovako, jasno mi je zasto kuka da ne moze sve da zavrsi u radnom vremenu, jer mu verujem bar 2/3 istog prodje u surfovanju, chatovanju i sl vidovima opustanja.

Inace, boccio je bas o toj "produktivnosti" pisao na svom blogu nedavno, mrzi me sad da trazim link :)

phoenix
19. 05. 2006., 19:38
Nemojte da ste smesni, pa svaki ozbiljan klijent zahteva od tebe da budes minimum 5 dana u nedelju online da moze da te kontaktira ako negde zapne.

Nije tu problem samo u projektima, postoje i mnogo druge stvari pored samog roka. Gde je tu support za prethodne projekte, klijent dobije nalog od svog klijenta za neke izmene, ima novi projekat gde mu je potrebna tvoja studija izvodljivosti i jos gomila drugih stvari.

Nece on tebe da placa da ti dostavi projekat u ponedeljak i da se cujete tek u petak. To kod svakog ozbiljnijeg klijenta, drugim recima kompanije, ne funkcionise tako.

OK je ako ti imas pojedinacne klijente i odradis sa njima samo jedan projekat i dovidjenja. Ali ako imas klijente sa kojima radis dosta dugo onda ne mozes tek tako da mu okrenes ledja i da se ne oglasavas na njegove zahteve.

To da svaki klijent zahteva minimum 5 dana nedeljno da si mu dostupan nije tačno. Svaki ozbiljan klijent se da "dresirati". Govorim iz ličnog iskustva. Kad radiš i vikendom, razmaziš time i klijente na to da te i vikendom mogu naći online i cimati čim nešto zagusti.

U firmi u kojoj radim, imali smo običaj da radimo i vikednom vrlo često, no onda je došlo vreme da se radno vreme ipak ograniči na radne dane. Prelazni period da se na to i klijenti naviknu je bio iznenađujuće kratak (oko dve nedelje). Šta više, vrlo lako ih je čak naučiti da kad te vide vikendom online, ne maltretiraju sa poslom. Zna se da se vikendom isključivo šalju mailovi ako ima nekih problema.

Uskoro planiramo da uvedemo petak kao dan za "in house" projekte, te će petak biti nedostupan dan za klijente. Ne verujem da će biti teško tako nešto i sprovesti u praksi.

Ključno je da treba prosto naučiti razgraničiti kad je nešto zaista hitno da se uradi u roku od par sati, a kad nije. Klijentu će naravno uvek sve biti hitno, što ne znači da je zaista tako.

Ovo sve pogotovo važi za stalne i dugogodišnje klijente. Teže je navići nove klijente na neko "čudno" radno vreme, nego one koji su sa tobom niz godina.

Važno je kako se ti postaviš prema njima. Ubedio si ih u kvalitet tvojih usluga? Super, sve ostalo je pesma. :1064:

jasmanac
19. 05. 2006., 21:53
Ma da, kao u bajci. Realnost je mnogo surovija ;) Opet sve zavisi od klijenata ali kako kog da se postavis opet nema sanse da radis samo 4 dana u nedelji pa kako god se ti okrenes.

bluesman
19. 05. 2006., 22:08
Iz iskustva, svi najvazniji klijentu zovu u petak posle 12 h da im treba nesto hitno za isti dan ili u najboljem slucaju za ponedeljak ujutro. Tesko da bi jedna firma olako mogla da otkaci vaznog klijenta sa "sorry, ne radimo petkom, zovi u ponedeljak".

Šta da kažeš klijentu kada te u petak popodne zove recimo e-magazin i traži oglas koji odmah ide u štampu? Šta da kažeš klijentu kada ti u petak kaže "oglas izlazi sutra ujutro, onaj script mora da funkcioniše" ? Mislim da su ovo samo "puste želje", realnost je drugačija.

I to nema veze sa razmazivanje, jednostavno tako stvari funkcionišu i tako će uvek biti.

Sto rece mr. J, ovo sto pricate je u fazonu "... i ja se probudim a ono prst u noši". :)

Šta više, vrlo lako ih je čak naučiti da kad te vide vikendom online, ne maltretiraju sa poslom. Zna se da se vikendom isključivo šalju mailovi ako ima nekih problema.
I kada ima nekih problema, ti im kažeš "alo, jesi ti lood, danas je subota, sačekaj ponedeljak, baš me briga što ne radi, baš me briga što si platio to..."?

ivanhoe
20. 05. 2006., 00:23
^^ Slazem se skroz...

Medjutim, sad sam opet procitao ovaj text i ima tu jedna pametna stvar primecena, a to je da kad se predje odredjena kolicina posla dnevno (sa vise taskova paralelno) realna produktivnost krene naglo da opada... pocinjes sve vise da radis, a sve manje bude uradjeno za isto vreme.. i tu definitivno postoji prostor za neke promene navika, bar kod mene...

Ova prica o radu od 5.20am do 10pm svaki dan je skroz sumanuta, mada se i meni vrlo cesto desi po par dana od 14 i vise sati pred kompom.. i primetio sam da mi je dugorocno mnogo efikasnije da kad je frka radim 8-10 sati i legnem da spavam u normalno vreme, i onda sutradan nastavim, nego da ostajem budan po celu noc, pa se onda komiram sledeci dan, jer kad se sabere tako uradim vise posla sa manje napora...

dinke
20. 05. 2006., 00:27
Ova prica o radu od 5.20am do 10pm svaki dan je skroz sumanuta, mada se i meni vrlo cesto desi po par dana od 14 i vise sati pred kompom.. i primetio sam da mi je dugorocno mnogo efikasnije da kad je frka radim 8-10 sati i legnem da spavam u normalno vreme, i onda sutradan nastavim, nego da ostajem budan po celu noc, pa se onda komiram sledeci dan, jer kad se sabere tako uradim vise posla sa manje napora...
Pravo u centar. O tome sam upravo i pricao u svom prethodnom postu na ovoj temi, ali mozda nisam bio dovoljno jasan.

nixa
20. 05. 2006., 00:46
taj deo oko produktivnosti je totalno tacan :)

bluesman
20. 05. 2006., 00:47
hehe, a malo pre mi kukaš na ICQ kako nisi spavao 5 dana :)

nixa
20. 05. 2006., 01:17
pa da :) evo sad sam odspavao od 8 do 12 ....i nastavljamo .... :D

phoenix
20. 05. 2006., 13:51
I kada ima nekih problema, ti im kažeš "alo, jesi ti lood, danas je subota, sačekaj ponedeljak, baš me briga što ne radi, baš me briga što si platio to..."?

Ne, ako je nešto zaista hitno, gori pod nogama, naravno da ćeš izaći u susret, pogotovo ako nešto ne radi tvojom krivicom. No, ako je obrnuta situacija, samo u ektremno hitnim slučajevima im treba izaći u susret i postarati se da su svesni da im činiš veliku uslugu što neradnim danima radiš. Bitno je naučiti reći "ne".

Ranije sam imala običaj da kad god klijent cimne, ja skačem u pomoć. Onda sam sebe zatekla kako u 1 noću menjam redosled reči u porukama o grešci i sl. To je bila poslednja kap u čaši. Danas isti taj klijent zna da subotom i nedeljom ne radimo.

Kako se ti postaviš prema njima, tako će se oni postaviti prema tebi.


Druga je stvar ako te plaćaju da budeš dostupan 24/7. Ako je to slučaj, onda ova cela priča o 4 dana nedeljno nema nikakvog smisla.

Dragi Tata
20. 05. 2006., 14:51
Ameri imaju izreku: "Don't work hard. Work smart."

boccio
20. 05. 2006., 15:16
Ranije sam imala običaj da kad god klijent cimne, ja skačem u pomoć. Onda sam sebe zatekla kako u 1 noću menjam redosled reči u porukama o grešci i sl.

A sad te kao ne vidim u 2 ujutro online... :1074:

bluesman
20. 05. 2006., 15:21
Ranije sam imala običaj da kad god klijent cimne, ja skačem u pomoć. Onda sam sebe zatekla kako u 1 noću menjam redosled reči u porukama o grešci i sl. To je bila poslednja kap u čaši. Danas isti taj klijent zna da subotom i nedeljom ne radimo.

hehe, pa ja nisam mislio na ove ekstreme, zar ne pricamo o tome da za klijente "ne postoji petak-nedelja" ?

Meni i danas stize mail pola sata pre ponoci "Gorane treba mi hitno novi SMS servis za sutra ujutro", ali ja ne odgovaram u afektu "slusaj moronu, jel' znas koliko je sati?", vec napisem "nema problema", a uradim kada mogu, sutra kada ustanem i procitam novine, popijem kafu...

Govorimo o komunikaciji, ja kazem da je jako los PR da kazes klijentu "sorry, javi se u ponedeljak, ne radimo do tada". Bolje je reci "Evo odmah se bacam na to" a ti lepo pocni u ponedeljak. On ce da ceni tvoju "pozrtvovanost i posvecenost" a ti ces i dalje da radis kako ti odgovara :)

nixa
20. 05. 2006., 15:33
^ dobra metodologija ....mada opet imas extreme ... :D skoro mi se desilo ( na uskrsnje praznike ) da su me cimnuli samo tako ..jao kao evo odma ide .. znaci zvao me je ceo NY offis na po 20 min ... zaginuo sam sa njima najstrasnije :D

phoenix
20. 05. 2006., 16:02
A sad te kao ne vidim u 2 ujutro online... :1074:
Vidiš me, ali u to vreme je spf na tapetu :1086:

jablan
22. 05. 2006., 09:41
FOURTH YORKSHIREMAN:
Right. I had to get up in the morning at ten o'clock at night half an hour before I went to bed, drink a cup of sulphuric acid, work twenty-nine hours a day down mill, and pay mill owner for permission to come to work, and when we got home, our Dad and our mother would kill us and dance about on our graves singing Hallelujah.
Monty Python's Flying Circus - "Four Yorkshiremen" (http://www.phespirit.info/montypython/four_yorkshiremen.htm)

noviKorisnik
22. 05. 2006., 10:02
Hellelujah.

toxonics
22. 05. 2006., 11:57
Hard Rock Hallelujah or just plain old Bible one?

robi-bobi
23. 05. 2006., 00:28
^ RnR angels .....
lol

ajde i da ne bude da mogu da skratim radni dan od 5 na 4 dana, ali sigurno da mogu da 'udjem u 8 sati', a ne ko sad ...