PDA

Pogčedajte punu verziju : Eksterni DVD-CD RW


mileusna
24. 09. 2011., 15:02
Pošto DVD/CD u računar ubacujem skoro pa nikad (početna instalacija sistema, instalacija drajvera koji dođu uz neki uređaj i kad nekom moram nešto da "narežem") rešio sam da kupim jedan eksterni DVD koji ću koristiti za sve računare a da interni DVD izbacim iz svih narednih nabavki nove opreme.

Potrebno je naravno da sa uređaja može da se bootuje komp zbog početne instalacije Windowsa i sl. Ako može da se prikači i na Mac još bolje, mada nije neophodno.

Ima li neko iskustvo sa ovim uređajima i preporuku šta uzeti? Da li recimo ovo (http://www.hellas.rs/index.php?action=opis&q=5031) radi sve što mi treba?

cvele
26. 09. 2011., 08:30
Pre par godina koristio sam samsung-ov eksterni dvdrw, pokazao se odlicno. Vecina njih je kvalitetnije izrade od "internih" komponenti tog tipa. Sto se tice kompatibilnosti, nije mi poznato da li postoji i jedan koji nece raditi i na mac i na pc.

markomanic
13. 10. 2012., 00:25
Ja koristim Transcend vec oko dve godine i dobro me sluzi i za rezanjei za instalacije. Dobar odnos cene i kvaliteta, uzmi slobodno.

X3mE
15. 10. 2012., 00:32
I ja imam upravo taj Transcend, radi i na Winu i na Macu, mada sam ga koristio možda 2-3 puta, od kojih je instalacija Windowsa bila jedan. A i nisam kupio prazan disk... ne pamtim :)

mileusna
15. 10. 2012., 01:34
Hvala na odgovoru posle godinu dana. :) U međuvremenu sam pazario neki Samsung, radi lepo i na Windowsu i na Macu.

X3mE
15. 10. 2012., 21:36
Omfg, nisam ni pogledao datum. :D