PDA

Pogčedajte punu verziju : devprotalk jabber


nixa
12. 07. 2005., 16:28
Zahvaljući našem dragom drugu random-u (http://www.devprotalk.com/member.php?u=29) postavili smo za korisnike devprotalk-a ( a i za ostale ) jabber server koji radi kao i svi drugi

u zavisnosti od klijenta koje koristite parametri su vam sledeci

server : devprotalk.com

port : 5552

username i pass birate sami ..

nisu postavljeni jos uvek ostali servisi ( msn / icq / yahoo / aol ) ,ali u ovoj temi ce se raditi update servisa sa svim stvarima koje dodamo

random
12. 07. 2005., 18:21
Pozdrav, "Pro Devs".

nixa, port je 5222.

Odradićemo još virtuelni jabber hosting za druge sajtove koji se hostuju na ovom serveru (ako želite).

Dodatni servisi će biti ali prvo moram da podesim DNS server. Moram da primetim da u zone bazi ne postoji ni jedan CNAME record nego su svi aliasi za ovu mašinu urađeni kao posebni A records (mail, ftp)? Nisam baš neki DNS guru ali mislim da to tako ne ide. Ko vam je admin? Neka me demantuje.

Btw, kakvu adresu hoćete za MUC? Klasično conference.devprotalk.com? chat.devprotalk.com? Nešto treće?

Ajde sad ja vas nešto da zamolim. Uradite vi autentifikaciju jabberd-a preko forum baze, i napišite jedan kratak HOWTO o tome kako ste to uradili, da pomogne drugima. Šta kažete na to?

nixa
12. 07. 2005., 21:51
Dogovoreno ... samo uradićemo generalnu registraciju i implementaciju za vbulletin ...pa ćemo da vidimo .....

bluesman
12. 07. 2005., 23:21
Dodatni servisi će biti ali prvo moram da podesim DNS server. Moram da primetim da u zone bazi ne postoji ni jedan CNAME record nego su svi aliasi za ovu mašinu urađeni kao posebni A records (mail, ftp)? Nisam baš neki DNS guru ali mislim da to tako ne ide. Ko vam je admin? Neka me demantuje.

Mislim da je to sve u rukama Ensim Pro i da je on totalno preuzeo DNS. Nisam ni ja guru za to, ali mislim da je tako.

random
13. 07. 2005., 02:28
Ne znam, meni ta sva ta "all-in-one" rešenja kao što je Ensim deluju malo neozbiljno, a uglavnom su i namenjena adminima-početnicima.

Uglavnom, onda da ne čačkam ja, ubacite vi cname-ove za conference, user directory, transporte, itd.

cvele
13. 07. 2005., 13:52
postoji switch tako da se jabber useri drze u mysql-u :)
zasto to ne objediniti sa vbulletin :)

ako treba ja sam nesto slicno vec uradio na slash.default.co.yu
tako da ce uskoro biti objedinjeni sistemski useri, mail i jabber useri

random
14. 07. 2005., 10:43
Pa tako sam i konfigurisao jabberd, i auth i user baza su u MySQL-u. S tim što za auth treba koristiti vbulletin, isključiti kreiranje naloga preko c2s komponente i namestiti da session manager automatski kreira jabber nalog nakon prve uspešne autentifikacije.

Ups, sad sam vam sve tajne odao ;).

noviKorisnik
04. 08. 2005., 09:56
Zahvaljujući totalno neveselom padu ES servera, registrovao sam se na DPT Jabber serveru (username: korisnik, password: *****), konektovao se... ok.

Pitanje: može li negde da se objavi lista korisnika DPT Jabbera? (Ili makar da se nađe jabbId na stranici profila korisnika, uz status i mogućnost slanja poruke na servis ;-))

mungos
04. 08. 2005., 10:30
isti slucaj kao korisnik, neophodan mi je jabber za poslovnu korespodenciju, ES Jabber je offline vec dva dana, i neophodno je backup rjesenje i prilika da se proba DTP ;-)

jabber: mungos@devprotalk.com

[nq]
04. 08. 2005., 12:47
A sta je to jabber ? :)

Milos Vukotic
04. 08. 2005., 12:53
milos@devprotalk.com, nice to meet you :)

Bojan Zivanovic
04. 08. 2005., 14:50
Sacu i ja da otvorim, nemoj da budete ko ES samo pliz :)

Ilija Studen
04. 08. 2005., 15:08
']A sta je to jabber ? :)

http://www.jabber.org/about/overview.shtml

Otvoren IM protokol (zasnovan na XMLu ako se ne varam)

nixa
04. 08. 2005., 19:04
Sacu i ja da otvorim, nemoj da budete ko ES samo pliz :)


Kao ko ? :)

Milos Vukotic
05. 08. 2005., 09:29
Zbilja, da se bacim u off-topic, sto bi sa es-om? Srusen, oboren, unisten, dos-ovan? Ili je renoviranje u toku?
Posto je ovo pitanje od istorijskog znacaja, zahtijevam hitan odgovor. :D

bluesman
05. 08. 2005., 14:30
Da ne ulazimo u rasprave, neko će verovatno reći da je hardware, neko da je software ali svi moraju da se sloze da je u pitanju ljudska greška. Ja i dalje mislim da je ES (ljudi koji ga "vode") nespreman za bilo sta ozbiljnije od obicnog foruma i zato mu se i desavaju stvari koje se desavaju "obicnim" forumima. Ljudi koji su odgovorni su se uvek "iznenadjivali" situacijom, okolnostima i svim i svačim "nepredviđenim".

Činjenica je da su većina "odgovornih" tamo likovi koji su svojom pozicijom na ES hteli da steknu "neku" reputaciju i malo ih interesuje radi kvalitet foruma. Snaći će se oni ako pukne ES, naći će neki novi forum gde će da se "uguze", ali je problem što za sobom uvek ostavljaju trag destrukcije. Ja sam nekoliko puta postavljao pitanje tamo "na osnovu čega su neki ljudi postali moderatori". Dobijao sam razne odgovore od "to mi je ortak", preko "ne razume se u to, ali je dobar dečko", pa sve do "njegov ćale je dao pare za dodatnu memoriju na ES serveru". Kakvi su odgovori, dobro je ES i do sada izdržao...

Kad god se povela bilo kakva rasprava u vezi pravca daljeg razvoja ES, svi koji su mislili da treba da se ide "korak dalje" su optuživani za narušavanje "ustrojstva" (?!?) a ja sam čak jednom bio optužen kako od ES želim da napravim www.romance-cafe.com (?!?). Neki ljudi koji ga vode su arogantni, asocijalni, ignorantni, tvrdoglavi i "raison d'etre" im je demonstracija sile i "moći", a vole svaki put i da potkače korisnika cinizmom, pa čak i prvorazrednim bezobrazlukom zbog kakvog bi recimo na ulici popili pesnicu u čontaru.

I ja smatram da je sr-cyber-istorijskog značaja, zato sam i napisao ovo.

STELLANOVA
05. 08. 2005., 15:27
100% se slazem sa bluesman-om. Inace ako nekoga zanima zvanicno saopstenje tj informacija koju ja imam je da je crkao RAM.

p.s. stellanova@devprotalk.com

random
06. 08. 2005., 12:52
Ne bih da ulazim u priču oko samog ES-a, mada se ne slažem sa bluesmanom, posebno oko tog momenta odgovornosti, koji se povećava sa brojem korisnika. Ono što je važno, a vezano i za ovaj topic, jeste da Srbija mora da dobije kvalitetan Jabber server koji nije ES, i koji, zapravo, nije vezan ni za jedan pojedinačni community. Nakon ovog neoprostivog downtime-a elitesecurity.org servera, postalo je meni, a i drugima, jasno koliko svaki dan koristimo i računamo na Jabber, i otvorilo mi je oči za činjenicu da taj neki jabber.org.yu mora da bude ništa drugo nego IM server (bez foruma, blogova, i sličnih stvari), i da akcenat mora biti na kvalitetu usluge i uptime-u. Za ovo nam je potrebna pomoć, idealno od nekog provajdera koji bi obezbedio hosting/housing i minimalno održavanje u slučaju nekog kvara (ako možete i želite da pomognete oko ovoga, javite se!). Pored ovoga, i dalje smatram da svaki veći community kod nas (benchmark, linux i free sw zajednice) treba da ima svoj IM server, da bi se povećala redundancija i dostupnost samog servisa.

Da podsetim još jednom, operativni javni Jabber serveri u Srbiji su default.co.yu i devprotalk.com, a listu javnih servera u svetu imate ovde (http://www.jabber.org/network/) .

bluesman
06. 08. 2005., 18:55
Mislim da previše pričamo o ES, ovih dana je otvoreno par tema o tome + neke su otišle u offtopic. Ja neću više govoriti o tome, dovoljno sam rekao, mislim otvoreno, iskreno i precizno tako da ne može biti zabune oko toga šta mislim.

Da se vratimo na jabber. Ja mogu da vam ponudim hosting i to neka bude moja donacija: Džabe hosting, a vi otvorite domen, napraviću vam account, radnom će imati shell access pa postavite šta je potrebno (mada mislim da je na ovom serveru već sve postavljeno). Random neka bude jabbermaster :) pa neka se on bavi sa tim. OK?

nixa
06. 08. 2005., 21:51
lep predlog :)

twix
06. 08. 2005., 23:09
random slazem se sa tobom, posebo za jabber.org.yu, evo vec par dana bez jabber-a (da ne spominjem da imam preko 130 ljudi u kontakt listi) i bas postaje dosadno, a zbog autorizacije i ostalih caka ne mogu da se regujem na drugom jabber serveru (barem dok ne zagusti) ;)

(btw ES je bio pod DDoS napadom.)

Djuki
07. 08. 2005., 00:41
Kad će biti icq, yahoo, msn ??

djuki@devprotalk.com

nixa
07. 08. 2005., 01:56
nek se javi random za te stvari ... :) otvoricemo i vremenom forum jabber taman da bude ovo i oficialan forum za jabber serbia :)

random
07. 08. 2005., 16:18
Ne bih da se ponavljam, ali ipak, kao što rekoh u prethodnom postu, nakon ove situacije sa es-om smatram da je jako važno da jabber.org.yu bude dedicated Jabber server (koji bih administrirao ja i možda još jedna pouzdana osoba), znači nevezan za bilo koji community ili sajt. Što se tiče ovog servera, eto, tu je već devprotalk.com IM koji je sasvim u redu i ne vidim razloga da ne ostane u funkciji kao takav. Hvala na ponudi, u svakom slučaju, cenim to.

Sad su na redu provajderi, da nam neko da dedicated server i housing :). Radiću na tome sledećih dana.

Djuki
07. 08. 2005., 18:45
Slazem se sa Randomom, ovako se opet moze desiti da ostanemo posle nekog vremena bey Jaber Servera i opet da prelazimo na drugi. jabber.org.yu bi bio super i to da se sponzorishe, da bi bio kvalitetan, jer je poznato da bez para nema ni muzike.

bluesman
07. 08. 2005., 21:32
To je lepo ako ti to neko dâ. Ne znam za tebe, ali nemam ideju šta bih trebao da uradim da bi mi neko poklonio dedicated server. :)

nixa
07. 08. 2005., 21:40
pa fora je da samo neko odradi housing ...već ima neko ko je zainteresovan za to ...

a za mašinu ćeš morati da se snadješ

godza
07. 08. 2005., 23:26
koliko kontam mashina ne bi trebalo da je nesto posebno ili gresim?

Djuki
08. 08. 2005., 02:12
Mislim da je moguće naći sponzora, on da server, a vi ga reklamirate na oficijelnom jabber sajtu. Šta mislite o tome ?

degojs
08. 08. 2005., 06:12
A zbog čega sve to? Zašto jednostavno ne koristiti npr. ICQ?

bluesman
08. 08. 2005., 13:10
Pa zato sto svi pravi geekovi vole ove OpenSource fore :)

random
08. 08. 2005., 17:01
A zbog čega sve to? Zašto jednostavno ne koristiti npr. ICQ?

Pa da bi bili Commercial-Free !!! ;)

A pored toga, između ostalog, zato da bi imali autonomnu IM mrežu u Srbiji, da bi poštovali standarde (http://www.faqs.org/rfcs/rfc3920.html) (kao što web developeri poštuju w3c.org) i razvijali Internet kulturu, a i da nam neki likovi iz AOL-a ne bi čitali poruke.

twix
08. 08. 2005., 20:12
Jedva cekam jabber.org.yu :rolleyes: :D :)

Dokle smo stigli, znaci treba jedna mahina, housing? ili ste se snasli za link?

Pedja
10. 02. 2006., 09:59
Mogu li i ja malo daudjem sa offtopic-om? Naime ovde sam tek naisao na ljude koji mi se cine dobri sagovonici.

Administriram uzicki wireless community (http://wireless.uzice.net) (nekomercijalna mreza). Hteo bih da napravim lokalni server koji bi obezbedio clanovima mreze email, jabber, personal ftp, personal www i slicne servise. Email i jabber bi se videli i sa interneta (imamo javni IP). Naloge ne bi trebali da otvaraju sami vec bih to ja radio (korisnik bi eventualno mogao da ima mogucnost da menja loizinku).

E sad, ideja je da sve bude centralizovano prema jednoj bazi korisnika, to jest, da na jednom mestu kreiram korisnika, a da mu automatski bude omoguceno koriscenje servisa koji koriste autentifikaciju.

Za moje znanje o Linuxu ovo je preveliki zalogaj. Naisao sam na dosta zanimljivu distribuciju SME server (http://contribs.org), koja sadrzi skoro sve servise koje bih zeleo da iskoristim i cak su odradili centralizovanu autentifikaciju u dobroj meri, ali jabber je problem. Ne samo sto je nezavisan od user baze nego i dozvoljava da korisnik sam otvori nalog.

Interesuje me da li ima neka dobra dusa koja bi mi pomogla da namestim ovakav server, za slavu ili za pare? :)

random
20. 07. 2006., 09:16
Vidim da se tema malo ubajatila, ali, ako ti treba i dalje dotična integracija, javi se.

Pedja
20. 07. 2006., 11:26
Naravno da treba, ako imas kekve savete i predloge, samo napred.

sirNemanjapro
07. 12. 2006., 05:49
Pokusavam da se konektujem vec 30 minuta, ali ne ide.
http://img88.imageshack.us/img88/5242/psierrorserverjy8.th.png (http://img88.imageshack.us/my.php?image=psierrorserverjy8.png)

LiquidBrain
07. 12. 2006., 07:38
^ista situacija i ovde... :(

nixa
07. 12. 2006., 10:48
^ to ne radi od kad smo presli na servere u nemackoj .... napravicemo :D

LiquidBrain
07. 12. 2006., 11:08
u nemacka... LoLz

nixa
07. 12. 2006., 11:39
host011 backbone :)

sirNemanjapro
12. 12. 2006., 21:43
kada ce server da proradi?

zextra
13. 12. 2006., 02:09
Pored toliko voice i im messaging resenja, vi bas zapeli za dpt jabber. Stvarno nemate sta pametnije...? :)