PDA

Pogčedajte punu verziju : Wireless u Beogradu


borstale
03. 10. 2011., 20:49
Nemam mogućnost za kablovski net, nemam telefon za adsl pa mi je potrebna preporuka za neki wireless.
Lokacija je stotinak metara ispod Botaničke bašte.

jablan
03. 10. 2011., 21:23
Moj burazer koristi KBCNet, prilično je zadovoljan (doduše u drugom je delu grada).

Dušan Dželebdžić
03. 10. 2011., 21:29
Znam da nije Wireless, ali VIP-ov HSDPA radi iznenađujuće dobro. Za 1100 din dobijaš 5GB na 5Mb/s, pošto ih potrošiš brzina pada na 200Kb/s. Isprobao sam na nekoliko mesta u gradu, stvarno je moguće izvući deklarisanu brzinu, ali neke stvari jednostavno ne rade - ssh, na primer, puca posle desetak minuta.

Ako je za surf i mail bez puno P2P, preporučujem.

borstale
03. 10. 2011., 21:38
Net mi je potreban za posao, tako da VIP otpada, ali ovaj KBCNet deluje baš OK, samo ako imam tu optičku vidljivost.

BluesRocker
03. 10. 2011., 21:47
Telenor ima sličnu varijantu sa 10GB za 1190 din, isto postpaid i kad se potroši paket prelazi na manju brzinu. Prodavac mi je objašnjavao da mora da se potpiše neki ugovor na neodređeno ali da mogu da otkažem kad hoću. Nisam koristio taj postpaid, pošto mi je za potrebe selidbe bio dobar i prepaid.

SURFUJ 10 GB 1.190,00 Neograničen 7.2 Mbps 2 Mbps

Edit: nisam radio puno sa 3g internetom, tako da ne mogu da kažem kakav je za posao.

Dejan Bizinger
03. 10. 2011., 22:46
Pogledaj i http://www.verat.net/sr/wireless/

Btw. ja da ne mogu da koristim kablovski ili ADSL meni bi i taj Internet (mislim na Internet od mobilnih operatera) vrlo verovatno odgovarao posto cujem da radi OK u gradu a pruza dobru mogucnost da radis prakticno odakle hoces. Ja obicno potrosim u proseku samo 7-8 GB mesecno.

dinke
03. 10. 2011., 22:50
Net mi je potreban za posao, tako da VIP otpada, ali ovaj KBCNet deluje baš OK, samo ako imam tu optičku vidljivost.
Iskreno ne vidim u cemu je problem ako je VIP? 5Mbps je 5Mbps pa bio to Vip ili neki tamo KBCNet (boze morbidnog li imena) :)

Dejan Bizinger
03. 10. 2011., 22:52
Ja mogu npr. bez problema da izadjem i sa par GB mesecno protoka mesecno samo za posao (a ne moram da napominjem koliko sam online :)). Ona razlika do 7,8 ili 10 GB je ako gledam video na Youtube ili TED ili ako pustamo neke video klipove ili zanimljive igrice sinu.

borstale
03. 10. 2011., 22:54
Heh, nemam predstave za sada koliko mi je potrebno mesečno, a praktično se ne skidam s neta. Inače nemam ništa protiv VIP-a.

mileusna
04. 10. 2011., 00:17
Iskreno ne vidim u cemu je problem ako je VIP? 5Mbps je 5Mbps pa bio to Vip ili neki tamo KBCNet (boze morbidnog li imena) :)

Pa možda ga uplašilo ovo. Ako je tačno jeste zajebano, mada mi nije jasan razlog da SSH puca.

... ali neke stvari jednostavno ne rade - ssh, na primer, puca posle desetak minuta.

dinke
04. 10. 2011., 01:18
Pa možda ga uplašilo ovo. Ako je tačno jeste zajebano, mada mi nije jasan razlog da SSH puca.
Moze biti da ISP posle izvesnog vremena ubija neaktivne konekcije, podesi se jednostavno "keep alive" param tako da ssh klijent stalno salje neke male pakete i to ce raditi, imao svojevremeno taj problem sa SBB-om.

ivanhoe
04. 10. 2011., 02:10
to je do tog usb modema, imao sam u Hrvatskoj na VIP taj problem. Resava se kao sto Dinke kaze, samo je bitno da linija nije idle duze od par minuta jer je onda prekinu. Inace super radi, celo leto sam tako radio...

Dušan Dželebdžić
04. 10. 2011., 13:57
Pretpostavio sam da je bilo nešto glupo. Odo' sad u park, da radim ;)

jablan
04. 10. 2011., 14:10
Možda je dobitna kombinacija upravo da imaš 3G postpaid kod jednog operatera i backup prepaid kod drugog. Inače ja na Telenor 3G nisam imao problema sa ssh (a ni na MTS koliko se sećam).