PDA

Pogčedajte punu verziju : Kritika potrebna..


blogowski
29. 05. 2006., 22:26
Zamolio bih vas za jednu konstruktivnu kritiku sto se tice design-a i code-a
Unapred hvala..

http://www.keigoo.com/NATH/index.html

***
Evo posto se bojim da server ne bude duze u down-u promenio sam adresu

oliver
30. 05. 2006., 00:17
nekako mi je prevelika strelica koja se pojavljuje na hover linkova u navigaciji, al' to mi i nije toliko strasno kao hover na slicice desno! :) malo prenapadno, bar za moj ukus, thumb-ovi su bas preveliki na hover.

sirNemanjapro
30. 05. 2006., 02:45
"Byte-Order Mark found in UTF-8 File.

The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported." - to je sa W3C

Dalje. Strelice da smanjis i da promenis. One za linkove su klasicne iz Photoshopa (i ako to malo ljudi zna, znam ja. :) ). Napravi neke male trouglice ili neki od njenih radova izvadi pa od toga napravi brush, pa nacrtaj "strelicu"...
zati ispod ove velike sto se setaju. Malo je nejasno. Ne bih se setio da predjem preko toga da nije spomenuto. A i nekako je kofuzno. Zar ne bi to moglo durgacije da se resi. Primera radi da sa strane stoje linkovi i kada predjes preko njih onda slika da se ucita.
Predlazem da za slike izaberes format PNG-8 jer su ti slike crno-bele, a bice ti kvalitetnije nego u JPG. A ako hoces maksimum iz njih da izvuces koristi PNG optimizer kako bi ih optimizovao do maximuma.
Sto se tice thumbova smanji ih do te mere da kada se predje preko njih dodju do rama druge slike ili do bordera druge slike, ovaj over leap ne izgleda lepo. A mogao bi, mala trik fora. Da uradis velike thumbove sve sa ramom, pa bi onda izlgledali malo elegantnije.

Na kraju ovo sto si stavio da stranica podlaze W3C standardima je, mozda!, nepotrebno. Jer se vidi da izgleda profi.

Eh da.
Ovo kod Liens Fondamentaux, kada se predje preko likova oni se povecaju, ali takodje i pozadina. Mislim da ne bi smeo da dozvolis da ti tako bude. Stavi fiksni background na to da ti se ne pomera.

Eto ja nemam neko iskustvo Bog zna kako, a ovde kao drobim pamet. :)
Nadam se da ti moji saveti (iako ostri) mogu pomoci.

modeus
30. 05. 2006., 08:31
Pokusavaj da izbegavas Lucida Sans.. To je Mac font i veliki broj Windows sistema ga nema instaliranog po defaultu..

jablan
30. 05. 2006., 09:07
Imaš problema sa simetrijom. Margine ti nisu podjednake (npr. sekcije Mot d'artiste, Gravure itd. treba da imaju podjednaku marginu sa svih strana. Trenutno su mnogo slepljene uz levu ivicu). Takođe i slike desno ti nisu horizontalno centrirane u odnosu na naslov sekcije. Sve izgleda nekako nakrivo zbog te asimetrije.

Font za meni je previše sitan.

Naslovi sekcija su slike i nemaju alt text, sa isključenim slikama se ne vide.

Strelica u meniju je prilično ružna, probaj da je zameniš nekim drugim hover efektom.

Logotip je neuverljiv i odrađen na brzaka.

sirNemanjapro
30. 05. 2006., 14:48
Koliko smo coveku zamerki dali, ima da prekine da radi sajt! lol

Dragan Babić
30. 05. 2006., 15:29
Pokusavaj da izbegavas Lucida Sans.. To je Mac font i veliki broj Windows sistema ga nema instaliranog po defaultu..
Koliko ja vidim on koristi comic sans, sto je jos gore.

blogowski
01. 06. 2006., 22:41
Zhvaljujem vam na vremenu i datim komentarima.

Koliko smo coveku zamerki dali, ima da prekine da radi sajt!
Ma kakvi od kritike moze samo da se napreduje, a nikako da se rikne :)

bojan_bozovic
02. 06. 2006., 14:49
Jos da dodam... zaobljene ivice... pfuj... :D

Sad ozbiljno, i nije ni toliko lose, ali si dobio odlicne savete.