PDA

Pogčedajte punu verziju : Adobe Apollo nova cool stvar


nixa
01. 06. 2006., 05:17
Adobe Apollo Enriches Media

Adobe is developing Apollo, a universal client that will read HTML, PDF and Flash content, which could be a boon to rich media advertising.

A natural fit would be to add an RSS reader which would enable graphic content including ads to be delivered to the desktop. Today you can enclose PDF files within RSS feeds, but very few folks (iTunes allows this) are taking advantage of it.

But an RSS reader that cleanly accepts vanilla feeds plus rich media would encourage consumer use and advertiser adoption. Publishers could use RSS to send out generic and enhanced versions of their feeds with rich ads inside. You could watch Flash ads or view PDFs of a newspaper, and with RSS automatically polling for content there's no more wait for the large files to download.

All of this would be possible without a browser, which is good news for Adobe, which could deliver real-time ads within Apollo.


Uskoro pocinje bitka :)

ivanhoe
01. 06. 2006., 09:57
onda RSS treba da preimenuju u RCS, really complicated syndication :D

ne kapiram bas tacno koja je ideja RSS feeda koji u sebi sadrzi gomilu multimedije, slika, pdf-a, reklama i slicnog, kakva je onda razlika izmedju toga i web-strane ? Moje shvatanje RSS je da to omogucava da BRZO pokupis novosti.
I zasto bih ja uopste zelio da koristim feed kome je glavna prednost sto ce Adobe moci da mi stavalja reklame u njega ?

sirNemanjapro
01. 06. 2006., 13:34
Gledaj to sa tacke onoga koji se reklamira pa ce ti biti jasno. :)

Blood
01. 06. 2006., 13:48
onda RSS treba da preimenuju u RCS, really complicated syndication :D

ne kapiram bas tacno koja je ideja RSS feeda koji u sebi sadrzi gomilu multimedije, slika, pdf-a, reklama i slicnog, kakva je onda razlika izmedju toga i web-strane ? Moje shvatanje RSS je da to omogucava da BRZO pokupis novosti.
I zasto bih ja uopste zelio da koristim feed kome je glavna prednost sto ce Adobe moci da mi stavalja reklame u njega ?

Upravo tako! mislim da ce ovo biti Adobe-ov veiki promasaj, i da nece doziveti neku veliku slavu.

McKracken
01. 06. 2006., 15:43
Zastomeni ovo lici napropali pokusaj sa MacromediaCentral-om? :)

bojan_bozovic
02. 06. 2006., 15:43
Feedovi sa 768X90 Flash reklamama? I treba da propadne, stvarno! :D

Dalje i sam RSS je hype-ovan do krajnjih granica, a vrlo malo (negde nadjoh ni 5%) ljudi to koristi. Long live usenet!!! :D

@ivanhoe

ne kapiram bas tacno koja je ideja RSS feeda koji u sebi sadrzi gomilu multimedije, slika, pdf-a, reklama i slicnog, kakva je onda razlika izmedju toga i web-strane ?

Razlika je da ne moras da posetis sajt da bi te ugusili reklamama, vec ce to da radi automatski, valjda 'unsubscribe' opciju nece da zaborave :D lol

@sirnemanjapro


Gledaj to sa tacke onoga koji se reklamira pa ce ti biti jasno.

Stavljam se. Ali ja ne bih mogao da idem od vrata do vrata i prodajem nesto sa TV shopa (i uz to lazem potencijalne kupce). Reklama da, ali ne sme se preterivati da ne napravis kontraefekat. BTW mozda i nisam uspesan zato sto drugima ne mogu staviti pod nos ono sto mene nervira, ko zna...

Tipican primer, ovo vs. sitepoint forumi - ne da ga preterase, ne idem tamo ni pod razno. Ako misle da imaju hyper-extra informacije do kojih drugde ne mozes doci, malo su se prevarili...