PDA

Pogčedajte punu verziju : catch-all & forwarding na Exim-u


ivanhoe
05. 06. 2006., 11:37
Treba da na serveru koji koristi Exim kao default MTA namestim da se sav mail forwarduje na neku externu adresu. Znaci treba mi catch-all za dolazni mail i onda forwardovanje toga na zadatu adresu. Da li moze da se procemail iskoristi za ovo?

Jel moze mala pomoc oko ovoga, ja sam sendmail kinda guy, Exim umem samo da upalim i ugasim :D a google nije od koristi, vraca previse shuma..

shoba
05. 06. 2006., 12:05
Ne znam da li sam te dobro razumeo, ali forwardovanje mejlova sa unix/linux servera cs uraditi tako sto ces napraviti fajl kome ces dati ime .forward (! ne zaboravi tacku na pocetku, kao .htaccess) u i taj fajl jdnostavno napisati email adresu na koju hoces da se forwarduje mejl. A ako zelis da kopija ostane na serveru onda udaris enter :) pa napises i originalnu adresu ;)

Eto resenja bez igranja sa raznim admin aplikacijama...

dinke
05. 06. 2006., 12:57
Jedini problem je sto je to koliko znam sintaksa sendmaila (recimo, kod qmail-a bi bilo .qmail-default). Nisam siguran kako je to kod exim-a, ali moze da bude isto :)

ivanhoe
05. 06. 2006., 14:14
.forward je procmail fora, i ja sam mislio da to radi samo sa sendmail + procmail setupom, kao sto rece dinke, mada opet ne razumem se toliko, mozda gresim..

Ja o eximu toliko pojma nemam da ne znam ni kako da proverim da li on uopste poziva procmail ?

Nista, izgleda cu morati ipak da RTFM... :/