PDA

Pogčedajte punu verziju : Pitanje u vezi legalnog Windows XP


trazimcuruzabrak
29. 03. 2012., 17:36
Nabavio sam jedno kuciste racunara na kome ima zalepljena nalepnica da poseduje legalan windowsXP. E sad ja sam instalirao novi winXP pa da pitam da li ja taj sad racunar mogu da koristim u radnji i da me nece zezati inspektori u vezi legalnog operativnog sistema? Verovatno poznavaocu ovih tema je mozda i smesno moje pitanje ali eto ja nemam poima pa pitam. Inace nemam nikakve papire niti disk sa legalnim windowsXP.

webarto
29. 03. 2012., 17:45
Promjeni CD key windowsa u taj koji je na naljepnici, ako već nisi kucao taj.

trazimcuruzabrak
29. 03. 2012., 17:56
Promjeni CD key windowsa u taj koji je na naljepnici, ako već nisi kucao taj.

a kako da promenim to je plastificirano nekako a i kako da ukucam preko vec postojeceg, a i zalepljeno je kad se odlepi osteticese. Mozes malo da mi pojasnis?

nn.nn
29. 03. 2012., 21:05
Ti si taj koji treba da pojašnjava. ;) Omašio si smer pri čitanju, ne serijski broj na nalepnicu, nego sa nalepnice u Njindonjs.

mileusna
29. 03. 2012., 21:13
Nabavio sam jedno kuciste racunara na kome ima zalepljena nalepnica da poseduje legalan windowsXP. E sad ja sam instalirao novi winXP pa da pitam da li ja taj sad racunar mogu da koristim u radnji i da me nece zezati inspektori u vezi legalnog operativnog sistema? Verovatno poznavaocu ovih tema je mozda i smesno moje pitanje ali eto ja nemam poima pa pitam. Inace nemam nikakve papire niti disk sa legalnim windowsXP.

U svakom slučaju moraćeš taj key sa nalepnice da uneseš u svoj instalirani Windows. Za ostalom nisam siguran, svojevremeno je objavljen ovaj vodič za licenciranje i legalizaciju, ima FAQ pri kraju pa pogledaj, možda nađeš odgovor na svoje pitanje da li je 100% legalno ili 50% legalno. ;)

http://www.dl.rs/microsoft/legalizacija/download/vodic.pdf

a kako da promenim to je plastificirano nekako a i kako da ukucam preko vec postojeceg, a i zalepljeno je kad se odlepi osteticese.

Epic! :D

BluesRocker
29. 03. 2012., 22:16
Možeš da nazoveš podršku Microsofta da ti preko telefona pomognu da aktiviraš windows sa pravim serijskim brojem.

degojs
29. 03. 2012., 23:21
Ubedljivo najsmesnija poruka na forumu :D Ovo covek ne moze da izmisli :D

mangia
30. 03. 2012., 00:10
Ja bi to ovako uradio...

RQIJSsbvolc