PDA

Pogčedajte punu verziju : Klikom da dugme do vrha strane.


Dragi Tata
05. 06. 2006., 20:45
Ovo bi trebalo da bude prosto, ali me zeza:

trebalo bi da imam dugme (input type button ili button, svejedno) i da se klikom na to dugme skoči na vrh strane (imam anchor tamo) ali bez JavaScripta jer mi IE pravi "sigurnosne" zvrčke ako upotrebim nešto kao onClick="location.href='#Top'".

Kako bi to išlo? Google mi nije pomogao da nađem odgovor.

nixa
05. 06. 2006., 20:51
<form action="http://localhost#nesto" method="post">
........
submit input ....
</form>

a ovamo
nesto tipa
<a name="nesto></a>

to bi trebalo da bude to valjda :)

Dragi Tata
05. 06. 2006., 21:09
Fercera, hvala!

Ipak sam mislio da može nekako "u jednoj liniji", ali i ovo je dobro.

nixa
05. 06. 2006., 22:54
moze ali 'vako ko sto si dao primer na onClick

Dragan Babić
06. 06. 2006., 08:45
A vidi nixu oldskulera sto koristi <a name=""... :)

Mozes iskoristiti bilo koji ID, linkuj recimo na #header (obicno ljudi stave taj ID za najgornji element)

srdjevic
06. 06. 2006., 08:46
Imas i onaj u JSu koji ti ne dodaje #top na kraj URL-a pa nemas Back ili stagod...
Koliko se secam ide nesto ovako:

window.scrollTo(0,0);

a mozda je i document., a mozda sam i case pobrkao, moze biti i ScrollTo, tako nesto....

dinke
06. 06. 2006., 09:01
Nisi pobrkao, u pitanju je metod window objekta.

Dakle, mozes koristiti nesto tipa:
<input type="button" name="Button" value="Button" onClick="window.scrollTo(0,0)">Metod je kompatibilan sa IE4+, NN4+, i Safarijem, tako da, nemas brige sto se toga tice :)

Dragi Tata
06. 06. 2006., 15:40
Dakle, mozes koristiti nesto tipa:
<input type="button" name="Button" value="Button" onClick="window.scrollTo(0,0)">Metod je kompatibilan sa IE4+, NN4+, i Safarijem, tako da, nemas brige sto se toga tice :)

Dopada mi se, ali IE6 (SP2) odmah udari ono "to protect your security...blablabla", tako da ću da ostanem pri rešenju koje je ponudio "oldskuler nixa" ;)

U svakom slučaju, hvala!

ivanhoe
06. 06. 2006., 19:11
to upozorenje je kad se otvara strana sa lokalnog harda, kad se otvori sa servera nece biti upozorenja (valjda?)

andrej
06. 06. 2006., 19:18
Da, dobro kaze ivanhoe, ne bi trebalo online to da se pojavljuje.

dinke
06. 06. 2006., 20:45
U pravu ste obojica, mogu se kladiti da je DT to testirao bez Web servera (recimo klikom na html fajl) :)

Inace, u pitanju je sledeca opcija (uvedena u IE6 sp2):

Tools-> Internet options (advanced tab):
"Allow active content to run in files on MyComputer". Ovo cekiraj, i problem u lokalu ce nestati. Cak i bez cekiranje ove opcije, ako stranu stavis na Web (pa makar to bio i IIS na istom kompjuteru) problem se nece pojavljivati.

Dragi Tata
06. 06. 2006., 21:17
U pravu ste da se radi o lokalnom fajlu. Međutim ne radi se o web stranici, već o automatski generisanom izveštaju koji će korisnici ionako da otvaraju lokalno. Tako da ipak koristim "oldskul" rešenje.