PDA

Pogčedajte punu verziju : SP2 - Going far far away from it...


Vokic
06. 06. 2006., 02:13
Nikad vise... Posle jedno tri - cetiri reinstalacije XP-a i isto toliko pucanja particija na hard disku (da ne spominjem gubitak podataka, zivaca, vracanje podataka tj. pokusaja itd. itd.) provalio sam da mi SP2 totalno razara masinu, tj. hard disk... Vec sam mislio da lagano ubacim hard u korpu za otpatke i onda provalim da je SP2 odgovoran za ubijanje particija na disku... Ccccc... I eto, sad kad ga nemam instaliranog sve radi kao po loju... Proklet da je taj .net framework koji ne moze da se instalira bez SP2 :) i zbog koga sam i instalisao SP2... Ako neko, by the way, zna resenje za moj problem, neka postuje... Hard je Maxtor-ov i uopste ne kontam zasto se to desava da kad instaliram SP2 particije prosto nestanu posle odredjenog vremena...

Pedja
06. 06. 2006., 03:36
Cudno, obicno ljudi resavaju probleme pucanja diskova tako sto stave XP SP2

nixa
06. 06. 2006., 03:40
Nadji native install windowsa sa integrisanim sp2 ......

sirNemanjapro
06. 06. 2006., 03:50
Maxtorovi hardovi dolaze kao 3 Klasa u Srbiju tako da te MOLIM da svakome ko kupuje racunar kazes da uzme bilo sta drugo ( u ovom slucaj naj masovniji je WesternDigital, koji ima koliki toliki renome).

Sto se tiec nativne instalacije Windwsa XP SP2 moram da priznam da mi racunar radi brze! :) Ja sam verovatno izuzetak. :) U pitanju je moj egzotican hardvare i njegova kompatibilnost i uigranost da radi zajedno. SP2 je cudo. ;)

Jos samo da kazem koliko me je SP2 odusevio jeste ovo. Dok sam radio u jednoj PC firmi masina na kojoj je bio AMD procesor i na kojoj je bio Maxtorov HDD morao je da se ekspresno zameni sa praznim HDDom (no system). Umesto da se formatira jednostavno je pun HDD odstranjen a ubacen prazan. E sad ovaj na kome je WinXP (sa AMDa) je ubacen u Intel Celeron masinu (neko bi reko "idioti", ali!) i Win se bootuje trebalo mu je 2 restarta da poinstalira drajvere i da se "sredi". Ta masina je radila kao zmaj. Posle ociscenog registryja je bila kao nova. :)

U korist SP2 moram navesti i vecu podrsku za drajvere (sto se vidi i iz price) a o securityju i nema puno price. Rešeto jednom rešeto uvek. Eto.. :) Nadam se da sam ti pomogao i ohrabrio te da nastavis da se "rves" sa XPom. :)

Dušan Dželebdžić
06. 06. 2006., 08:36
Pre nekoliko meseci sam morao da reinstaliram win, i rešio sam da stavim i SP2. Posle pet pucanja sistema, šest reinstaliranja i tri dana tweakovanja došao sam do rešenja - ne instalirati drajver za ploču. Evo, treći mesec, i dalje radi :)

Gruja
06. 06. 2006., 09:13
Ako i dalje imas problem preporucujem ti da pogledas forume na http://www.benchmark.co.yu, pricali su o raznim problemima sa diskovima, mozda se pronadjes ;)

ivanhoe
06. 06. 2006., 12:32
moram priznati da prvi put cujem za ovako nesto, nisam nikad imao nikakvih problema sa SP2. Ova moja masina sljaka sa istim windowsima od 2003, pa je dodat SP1, pa posle SP2 ubrzo nakon sto se pojavio, a jos ja imam naviku da je ostavim upaljenu po par dana kad se skida nesto, i nikad mi se windows nije skucao. Doduse ja prilicno redovno instaliram windows updates, pa moguce da su mi neki bagovi originalnog SP2 promakli..

Jesi siguran da naprosto taj hard nije neispravan? Mene je jedno vreme fioka od harda zezala, kontakti nisu bili dobri i to mi je smrzavalo masinu. Izbacio sam je i resen problem..

sirNemanjapro
06. 06. 2006., 12:40
Sto kaze ddz. Tacno je to da kada instaliras drajevere koji su ti dosli uz komponente sistem losije radi (ili ne radi uopste kako treba). Zato nije lose updateovati sve drajvere ili instalirati SP2 sa samo drajverom za graficku i sve ce da radi kao po loju.
Ja se nadam da ce biti SP3 i da ce imati mnogo vecu dopunu drajvera, jer je u osnovi to ljudima i naj vaznije.

ivanhoe, zavisi od tvoje masine. Sad ne bih da zvucim podcenjivajuce, ali WindowsXP radi nenormalno dobro na low end masinama! Znaci sto kupite jeftiniji, ili hajde da kazem, racunar sa sto uopstenijim komponentama (ne zahtevate specijalne ploce, graficke i procesore) OS ce Vam raditi kao sat.

Iz licnog iskustva to govorim. Pojeo sam se kao mesec kada sam video da moga druga komp koji je low low, guta XP i leti! Dok moja "zver" se pokazala tromom... :(

Sinoc sam procitao da Microsoft otvara novi OneCare centar koji ce se placati 50 USD$ i bice kao odnesete komp i naCestitate im se mile nove godine (u junu) zbog toga sto ste popili virus. A oni cute i debaguju. Zar to nije divno?!

;)

ivanhoe
06. 06. 2006., 15:06
ivanhoe, zavisi od tvoje masine. Sad ne bih da zvucim podcenjivajuce, ali WindowsXP radi nenormalno dobro na low end masinama! Znaci sto kupite jeftiniji, ili hajde da kazem, racunar sa sto uopstenijim komponentama (ne zahtevate specijalne ploce, graficke i procesore) OS ce Vam raditi kao sat.

ne bih ni ja da zvucim potcenjivacki, ali lupas :D

nije uopste bitno slabije vs. zver masine, brzina i CPU snaga nema nikakve veze sa stabilnoscu.. bitne su KVALITETNE komponente, a one nikad nisu jeftinije kako ti kazes...

ono sto te je mozda dovelo o tog zakljucka je sto nasi prodavci prave konfiguracije sa ultra brzim i skupim CPU i plocom, a onda ustede na memoriji i napajanju, pa ti kao imas "zver" masinu, ali sa kineskim napajanjem i losom memorijom, a posto je FSB brz onda su naravno vece sanse za nestabilnost... druga varijanta te price su konfiguracije sa naj-najnovijim komponentama izdatim "juce", za koje su drajveri jos bagoviti jer su pisani zbrda-zdola da bi se proizvod sto pre izdao..

kako bilo, poenta je da nista nije windowsima, nego je vecina tih problema hardwarske prirode.. i da se razumemo ja sam dugogodisnji linuxas, uospte nisam M$ obozavalac.. :)

degojs
06. 06. 2006., 17:30
Maxtorovi hardovi dolaze kao 3 Klasa u Srbiju tako da te MOLIM da svakome ko kupuje racunar kazes da uzme bilo sta drugo ( u ovom slucaj naj masovniji je WesternDigital, koji ima koliki toliki renome).

Ni ovde (Kanada) nisu mnogo bolji. Ne znam više ni koliko mi ih je crklo.. A od kako sam polako sve zamenio sa WD, problema više nema.


Što se ovih problema sa SP2 tiče, mora da je neka žešća začkoljica sa hardverom ili drajverima iz prostog razloga što MS odavno ni ne prodaje Windows XP bez SP2, tako da ne verujem da je do baš SP2.. osim ako čovek nije jedan od onih 0.001% baksuza :)

dinke
06. 06. 2006., 18:52
Kao i Ivanhoe, imam Windows XP Professional sa instaliranim sp2, redovnim azuriranjem update-ova i nikada nisam imao nijedan problem sa istim. Uz to imam pomenuti maxtor hdd. Ali, moje komponente su pazljivo sklopljene i nabavljene od strane zvanicnih distributera, plus koristim originalni windows i ne prckam mnogo sa crackovima (poslednji put kad sam to uradio zakacio sam spyware :)

sirNemanjapro
06. 06. 2006., 19:28
Ja sam rekao pa se ispravio i to u tekstu koji sam napisao. Ne znam kakav imas racunar, i nebitno je. Moj stav je ste da racunar sa sto uopstenijim komponentama (sve ono sto trpaju IBM i DELL samo R klasa) ce raditi super. I to je fakat. Pretamburao sam preko 200+ racunara i znam kakav je stos. To sta prodavci kod nas nude necu ni da ulazim u to. A to tek ko je za sta generalni uvoznik itd... To jos gore. Od firmi priznajem Pakom, ListComputers, MPC Group i ComputerLand. Svi ostali pravac RECUCLE BIN.

Ja sam za 2 godine promenio 3 HDDa. 1 Maxtor SATA 120GB, i 2 Maxtor 80GB 8MB kesa. Od sada, WD HDD i mirna glava!

Goran Aničić
06. 06. 2006., 21:15
Kao i Ivanhoe, imam Windows XP Professional sa instaliranim sp2, redovnim azuriranjem update-ova i nikada nisam imao nijedan problem sa istim.
Slična stvar, HP Compaq nx 6125 radi bez ijednog kraha, tu je nabitnija kvalitetna konfiguracija, odnosno kvalitetne i harmonizovane komponente sistema.

Vokic
06. 06. 2006., 23:37
Hmmmm... Stvarno ne znam u cemu je zackoljica... Mislim sto se tice neke stabilnosti, mogu samo da kazem da je sistem do ovih instalacija SP2 bio jako dobar i nikada nisam imao nekih vecih problema... Ni sa hardom ni sa jednom drugom komponentom... Prvo sto sam i pomislio je posle silnih pucanja je da je otisao hard i vec sam poceo potragu za novim :) Medjutim, kao sto rekoh, sada sve radi u najboljem redu ali bez SP2... Cudno... Inace pronasao sam na netu i kako da instaliram .net framework bez instalacije SP2 (nadam se da ce uspeti) tako da mi SP2 vise nije neophodan... Izgleda je microsoft samo stavio barijeru na .net framework za instalaciju bez SP2 kako bi popularisao upravo pomenuti service pack... Po sistemu ako hoces .net 2.0 moras i SP2 pa ti vidi...

Ilija Studen
06. 06. 2006., 23:45
Instalacija SPa kad se pojavi i pokaže kao stabilan spada u opštu računarsku kulturu. Zašto bi MS ucenjivao korisnike koji bi da instaliraju .NETa sa SP2 ako već ovaj iz nekog razloga nije potreban samog .NETu.? Ne vidim logiku, ali dobro.

nixa
06. 06. 2006., 23:51
.NET 2.0 je vezan za SP2 ... ali mozda se i varam :)

Vokic
06. 06. 2006., 23:53
Dobro Ilija, nemoj odma' da se ljutis :) Ja sam samo preneo sta sam procitao...

http://blogs.msdn.com/astebner/arch.../25/456611.aspx

I tamo covek lepo napisao:
VS 2005 setup does not have any technical requirements on XP SP2

E sad, da li je to tacno ili ne, u to necu da ulazim posto nisam ni kompetentan :)
Ono cemu se nadam, ja da je to moguce i da onda ne moram da instaliram SP2 koji ce da mi razori masinu...

PS: Pa gde si ti Ilija covece... Nema te... Kad se vidimo? Jesi jos na starom mestu?

Ilija Studen
07. 06. 2006., 00:03
Dobro Ilija, nemoj odma' da se ljutis :) Ja sam samo preneo sta sam procitao...

Ko se ljuti? :D Samo rekoh da ne vidim previše logike u tome. Možda MS ipak vidi.

ivanhoe
07. 06. 2006., 11:39
A jedno skroz glupo pitanje, da li si probao da updejtujes sve drajvere na novije verzije ?

Moguce da naprosto imas neki matori egzoticni drajver koji ne ume da radi sa SP2 ? Sta vise spreman sam da se kladim da je to u pitanju, jer mi ostalo nema nikakve logike...

Vokic
07. 06. 2006., 15:40
Lako je moguce da su upravo drajveri odgovorni, ali sad vise nemam ni zivaca ni vremena da ponovo sve pokusavam i da rizikujem ponovno gubljenje podataka sa diska... Ionako sam vec jako puno izgubio, sto mog rada, sto softvera itd. itd. Mozda cu ponovo i probati, ali kasnije...

sirNemanjapro
08. 06. 2006., 06:48
Znas sta ja nisam uspeo da procitam. Koji ti je HDD? Jel SATA ili obican ATA?

Vokic
08. 06. 2006., 10:06
Obican, matori ATA :) Sta ces... Sto? Imas neku ideju? :D

sirNemanjapro
08. 06. 2006., 16:18
Promeni verziju SP2.

Vokic
08. 06. 2006., 23:32
A koju? Ja znam sasmo za WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe i nijednu drugu :) Izgleda da nisam dovoljno upucen...

sirNemanjapro
08. 06. 2006., 23:34
Ja koliko znam imaju 2 verzije koje se pakuju na nativne instalacije i valjda 1 koja ide kao update. :\

Ja sam trenutno na prelazu sa XPa na MacOS tako da sam pola stvari namerno pozaboravljao. :)

Vokic
08. 06. 2006., 23:41
He he he pa i nije ti to lose... Ja se jos uvek drzim prozora :1090: Moracu jednog dana da nabavim i tu native instalaciju, pa da probam, ali mislim da to nece biti u skorije vreme posto sam puko ovih par dana reinstalirajuci prozore...

degojs
09. 06. 2006., 05:07
Ako imaš CD sa Windows XP i skinut SP2 možeš sam da ubaciš taj SP2 u Windows i da onda narežeš takav (Windows XP SP2) instalacioni CD.

Guglaj za slipstream XP with SP2.