PDA

Pogčedajte punu verziju : SSL i virtual hostovi ?


ivanhoe
08. 06. 2006., 03:30
Jel zna neko kako na istom serveru podesiti vise virtuelnih hostova za secure server ? nesto mi ne uspeva.. :/

Ako ispadne da moram da kupim dodatni IP, kako onda mogu da postojeci domen vezem za njega, a da mi obican HTTP server ostane na starom IP-ju ? Odnosno da li mogu nekako da imam jedan domen vezan za 2 IP-ja zavisno od porta kome se pristupa ?

zekica
08. 06. 2006., 10:38
Moraš da kupiš dodatni IP za HTTPS, jer ne protokol podržava name based virtual hosts (verovatno iz sigurnosnih razloga). A ovo za domen: jedan host može da ima jednu IP adresu ili nekoliko, ali ovo ne zavisi od porta kome se pristupa (ako hoćeš detaljnije objašnjenje, napiši ovde poruku). Tako da ti kao rešenja ostaju:
1. da prebacis i HTTPS i HTTP tvog sajta na tu novu IP adresu
2. da napravis poddomen (secure.tvojsajt.com ili tako nešto), i da on pokazuje na novu IP adresu.

ivanhoe
08. 06. 2006., 13:52
tja, to sam i mislio.. ma zeznuo me klijent koji je vec uzeo sertifikat za www. subdomen, tako da ne mogu da koristim subdomene, nego moram da prebacujem sve na novi IP, sto i ne bi bio neki prevelik problem, nego se plasim da cu morati i PayPal podesavanja da menjam da bi mi placanje radilo, a tu uvek ispadne neko njesra...

hvala u svakom slucaju na potvrdi.. :)