PDA

Pogčedajte punu verziju : Polovni automobili!?!


dejadj
13. 06. 2006., 00:30
Trebalo bi ovih dana da pazarim neki noviji polovnjak pa sam malo gledao na netu kakva je ponuda. Postoji veliki broj sajtova sa ovom tematikom i o njihovom kvalitetu bi mogli a i trebalo bi da pokrenemo posebnu priču, međutim interesuje me da li imate ili poznajete nekog pouzdanog kod koga bi se moglo pazariti sigurno vozilo?

jasmanac
13. 06. 2006., 00:37
Nisi valjda lood da gledas auto preko net-a? To ipak treba malo bolje da se pogleda i testira ;)

nixa
13. 06. 2006., 00:53
^ puno ljudi koje znam je kupilo preko mobile.de, i jako su zadovoljni onim sto su uzeli ... ne vidim zasto je covek lud :)

dinke
13. 06. 2006., 01:10
http://www.vrelegume.co.yu/forum/

jasmanac
13. 06. 2006., 01:16
^ puno ljudi koje znam je kupilo preko mobile.de, i jako su zadovoljni onim sto su uzeli ... ne vidim zasto je covek lud :)

Pa sam si naveo razlog, .de ;) Ovo je brate Srbija :1050:

nixa
13. 06. 2006., 01:17
pa brate, nije on naveo ip klasu na koju se odnosi pitanje :)

Blood
13. 06. 2006., 01:49
nixa...lupas gluposti...
bar razmisli malo pre nego sto postujes - ako je rekao da ce da pazari, i jos polovan - kolike su sanse da to bude auto koji se pokrece po euro 3 standardima, pa cak i da jeste takav - znas li ti koliko kosta porez na isti?
huh...

nixa
13. 06. 2006., 01:56
pojma nemam :) , mada ću uskoro morati da udjem u tu problematiku ....

dejadj
13. 06. 2006., 09:47
Nisi valjda lood da gledas auto preko net-a? To ipak treba malo bolje da se pogleda i testira ;)
Slažem se sa tobom, međutim problem je što sam iz Kruševca pa nisam u mogućnosti da trčkaram po placevima u BGu ili NSu.

Mislio sam da pogledam gde šta ima i raspitam se ko kako radi pa da odvojim jedan dan i pogledam možda dve tri ponude. Inače mislio sam da li je neko od vas radio nekome sajt pa da ima pozitivno iskustvo sa nekom autokućom.

^ puno ljudi koje znam je kupilo preko mobile.de, i jako su zadovoljni onim sto su uzeli ... ne vidim zasto je covek lud :)
Opet moram da jurim nekoga ko bi dovezao auto.

MorenoArdohain
13. 06. 2006., 13:04
Ako bas ne nadjes nekog poznanika koji prodaje automobil, auto placevi su poslednje resenje

Sve krsh do krsha, stelovane kilometraze, bez servisnih papira, uzas zivi

godza
14. 06. 2006., 03:42
Fiat Bravo, na mobile.de 1300 eur 2001. god sa euro3 motorom, carina i pdv ne mogu biti veci od 2000 eur, tako da je cena od 3000-3500 jako lepa.

Plus ima par caka koje mogu da te oslobode carine. Ne vidim zashto nixa lupa gluposti, treba samo proveriti.

dejadj
14. 06. 2006., 10:52
godza@ Tek sam juce nasao tipa koji moze da mi doveze auto iz inostranstva. Traži 300€ + troškove transporta!?!

Inače sutra sam u NSu pa ću videti kakva je situacija. Treba pogledati i Šabac.



Izgelda da niko od devprotalkera nije radio neki ovakav sajt?!? :1064:

andrej
14. 06. 2006., 14:57
Posle prica koje sam cuo za Sabac, ne bih ni pomisljao da trazim tamo nesto.
Ljudi iz nemoguceg sklope automobil, zanci od 4 krsa naprave jedan koji "radi".
Oprezno!

MorenoArdohain
14. 06. 2006., 15:01
I agree, Sabac zaobici :)

marinowski
14. 06. 2006., 15:28
Izgelda da niko od devprotalkera nije radio neki ovakav sajt?!? :1064:

Radili smo mi pre par godina ... mojauto - auto oglasi, polovni automobili (http://www.mojauto.co.yu/) Dosta njih je prodalo/kupilo automobil preko ovog sajta.

Zero-Cool
17. 06. 2006., 22:06
Ono sto su nixa i godza postovali je apsolutno tacno, inace tarifa dovoza automobila iz nemacke, italije, slovenije i drugih zemalja u okolini daljoj i blizoj je oko 500 jevreja, ocu reci evra.

Carina na te iste automobile varira od motora i godista i krece se od 1200 - 2000 evra, automobili su lepo ocuvani za polovne i 6-7 godina stare automobile.

Inace koga zanima imam druga koji to radi pa mogu da Vas povezem.

Sto se tice sajtova, neki likovi su radili sajt www.nsautomobili.com i tako ima neku ponudu, o sajtu necu da raspravljam :)

dejadj
18. 06. 2006., 01:47
Evo nekog mog kratkog zaključka.
Obišao sam desetak, nazovi, plačeva sa polovnim automobilima. Ponuda vozila je ogromna. Njihov kvalitet je raznovrsan i stvarno treba biti krajnje obazriv prilikom kupovine a to naročito važi za skuplja, novija vozila po godištu.
Interesantno je da skoro niko ne daje servisnu knjižicu, jedan mi je čak rekao da nema drugi ključ i da će mi ga dostaviti tek za 20 dana. Zanimljivo je da na većini plačeva postoje i dobro opremljene radionice kao i veliki broj havarisanih vozilla.
Polgedao sam i par modela od tipova iz oglasa i mogu vam reći da su vozila u puno boljem stanju od onih modela sa plačeva a deluju mi i 'čistije'.

Konačne preporuke nema, osim da nađete dobrog majstora i to po mogućstvu sa opremom za dijagnostiku kvara, pa sa njime pod ruku u nabavku vozila. :mad: I tada vam neće baš svi dozvoliti da im neko čačka po motoru...

Obavezno pogledati savete za kupovinu polovnih vozila na B92 (http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php).

mandrak
13. 09. 2006., 17:33
Da li si zainteresovan za polovni automobil iz USA? Mogu da ti organizujem uvoz....ako nisi vec kupio nesto.

ppavlovic
13. 09. 2006., 18:31
A da li je moguce uvesti automobili iz USA? Cuo sam da je nesto problem oko standarda izduvnih gasova ? Kakvo je sad stanje?

mandrak
13. 09. 2006., 20:05
Ne znam da ima neki problem oko izduvnih gasova ali provjericu.

ppavlovic
13. 09. 2006., 20:14
Problem je taj sto u uredbi stoji stavka "Euro 3" motori, dok ameri imaju LEV, ULEV, SULEV, itd... a nije postojao dokument koji usaglasava evropske i americke standarde. Da li je sad nesto promenjeno?

dejadj
14. 09. 2006., 07:36
Da li si zainteresovan za polovni automobil iz USA? Mogu da ti organizujem uvoz....ako nisi vec kupio nesto.

Hvala, vozim se u Pežoli i za sada sam prezadovoljan. :1043:

mandrak
14. 09. 2006., 23:52
Pitao sam covjeka koji uvozi izvozi automobile u Evropu ( Toyota Corolla, Toyota Matrix, Ford Focus i td.). Kaze da nema problema, ali treba provjeriti u doticnoj zemlji za svaki slucaj. kako mi je on to objasnio, postoji sluzbena osoba koja pogleda vozilo i izda certifikat ili nesto tako da je doticno vozilo moze voziti u toj zemlji (drivable in that country).

ppavlovic
15. 09. 2006., 00:11
Pitao sam covjeka koji uvozi izvozi automobile u Evropu ( Toyota Corolla, Toyota Matrix, Ford Focus i td.). Kaze da nema problema, ali treba provjeriti u doticnoj zemlji za svaki slucaj. kako mi je on to objasnio, postoji sluzbena osoba koja pogleda vozilo i izda certifikat ili nesto tako da je doticno vozilo moze voziti u toj zemlji (drivable in that country).

Lepo je to za neke Evropske zemlje, ali mi smo i dalje banana republika. Oni koji vode ovu drzavu (i prethodni i sadasnji i mozda buduci) lece svoje komplekse inferniornosti u predelu reproduktivnih organa tako sto stavljaju sankcije amerima na uvoz njihove robe. Tako je i sa automobilima. Veliki broj dilera je uvozio Focuse iz amerike jer im je tamo cena oko $4000 za mint condition model iz 2000. godine, a ako se uzme odnos $:€, ovde kad se uveze dobices odlican auto za male pare.

Jedan od verovatnih nacina na koji moze da se uveze auto iz USA jeste da ima identican motor kao model iz Evrope pa da se po tabelama uporedi da taj motor podleze Euro 3 standardu.

mandrak
16. 09. 2006., 16:14
Ako je Focus O.K. onda su i svi ostali ( Honda, Toyota,VW, Mazda i sl) uredu.
Ali opet.... treba da projerim sa nasima, od koje cijene se racuna carina i porez. Je li to kniga(koja knjiga) ili racun ili nesto trece. Cuo sam razne verzije. Ne mozes da dopremis automobile i onda da vidis sta ce biti. To bi bio malo preskup sport. Ovdje slabo ima diesel, ali ako je autobobil znacajno jeftiniji od istog modela diesel onda to ima racunicu. ovdje, Ford Focusi 2000 za $4000 imaju kilometrazu od 80,000milja (128,000km) pa gore.