PDA

Pogčedajte punu verziju : ExYuRock.com


VujkeMod
26. 12. 2012., 01:55
Pre par meseci pokrenuo sam sajt http://ExYuRock.com sa tekstovima domacih pesama. Takodje se na sajtu mogu naci i biografije grupa kao i plejliste. Posto je trenutno dosta slaba posecenost, planiram da kad ona naraste stavim neki forum za clanove, a mozda pokrenem i neki mikrobloging za clanove.
Vase misljenje? :)

pirossi
27. 12. 2012., 12:30
lepo. samo što wp?

nn.nn
27. 12. 2012., 20:34
Forumi su, generalno, mrtvi - život se preselio na društvene mreže. Ima izuzetaka, ali su (sve) ređi, a i tamo se primećuje.

misk0
27. 12. 2012., 21:13
Forumi su, generalno, mrtvi - život se preselio na društvene mreže. Ima izuzetaka, ali su (sve) ređi, a i tamo se primećuje.

jest da je malo offtopic ali otkud ovo? Oki, ako smatras forume o opstim i nevaznim temama kao gubljenje vremena - mrtvim, slazem se.
Medjutim bilo koji forum o konkretnim (strucnim) argumentima jos nisam vidio u cjelosti zamjenjen na drustvenim mrezama. Ima tu tema na stackexchange, linkedinu, quori i slicno, ali malo ih je..

3banchi
27. 12. 2012., 22:41
Zašto ti se pri svakom otvaranju novog linka, stranice pojavljuje iritirajuća prazna bela pozadina sekund-dva? Potpuno neobično, da li je do teme? Ne verujem da bi i keširanje pomoglo. Proveri i taj js snowstorm.
Imaš i statcounter tekst koji se pojavljuje delić sekunde u gornjem levom uglu.

Tekstovi se generalno dosta traže a i ponuda je prilična. Važno je da uložiš trud u optimizaciju da bi te u pretragama lakše nalazili.

nn.nn
27. 12. 2012., 23:55
jest da je malo offtopic ali otkud ovo? Oki, ako smatras forume o opstim i nevaznim temama kao gubljenje vremena - mrtvim, slazem se.
Medjutim bilo koji forum o konkretnim (strucnim) argumentima jos nisam vidio u cjelosti zamjenjen na drustvenim mrezama. Ima tu tema na stackexchange, linkedinu, quori i slicno, ali malo ih je..

Da, mislio sam, uglavnom, na te opšte. Stručne forume vidim kao te izuzetke koje sam pomenuo. Da ne bude zabune, ne mislim da će ih FB i/ili Twitter potpuno zameniti, ali se nekako smanjuje saobraćaj i profilišu se teme o kojima se priča. Npr. DTP. Mi ovde još pričamo, ali bih rekao da primećujem da je ukupni saobraćaj manji nego ranije. Osim toga, ranije si ovde mogao više da čitaš o nekim temama, a sada ćeš ih pre naći na Twitteru.

Društvene mreže gutaju vreme, pa ćeš ga manje imati za neki forum. A i svi koje znaš i ne znaš su tamo, dok je na forumima manji broj ljudi (mada nekad budu probrani).

Ok, lični utisak, YMMV.

VujkeMod
07. 01. 2013., 19:58
lepo. samo što wp?
Sto da ne? :)

@3banchi mislim da je zezao statcounter. Obrisao sam ga, mislim da je sad bolje :)

pirossi
08. 01. 2013., 13:55
ok, vidim da je struktura prilično straightforward i da je wp dobro rešenje.
meni wp, osim ako nije blog u pitanju, nikada ne padne na pamet za razvoj.

prva misao mi je... ovo može lepo u Drupalu :D

inače, svaka čast za trud.