PDA

Pogčedajte punu verziju : Kupovina linkova


Dejan Bizinger
15. 06. 2006., 11:07
Interesuje me da li postoji neka prosecna cifra za lupovinu linkova zasnovano na PR kriterijumu i oblasti sajta? Na primer, hocu da kupim link na sajtu koji se bavi emarketingom i da ima PR 6, da li ima neka cifra za to ili to ide od slucaja do slucaja.

bojan_bozovic
15. 06. 2006., 11:12
Pre kupovine linkova vidi ovo http://seoblackhat.com/2005/07/26/how-to-fake-a-google-page-rank-10-or-any-pr-you-want/

Ja ne bi kupovao linkove jer nema nikakvih garancija da ces kupovinom linka odredjenog PR poboljsati SERP, moze, ali ne mora (bas kao rulet). Linkovi sa unrelated sajtova se i ne racunaju, ipak to je tvoja odluka. Ja bih poradio na sadrzaju, tako dobijas puno linkova.
Oni koji su stvarno jaki (timesonline.co.uk, bbc.co.uk, cnn.com, msn.com) ne prodaju linkove.

Mozda bih promovisao sajt AdWordsom, a to sigurno pre no sto bih kupio link.

Sto se domaceg sajta tice, npr. Burek forumi imaju adsense, a mozes i da se reklamiras posebno na tom sajtu ("Advertise on this site") ili na svakom ako je GeoIP iz Srbije.

Evo primera da me ko zna odakle linkuju, nabij 1000 takvih linkova i imas 5000 uniqa nedeljno samo sa takvih linkova. Google ih mahom ignorise, ali puno njih daje rezultat i na Googlu (to je Google bombing tehnika)
http://amenarhi.mylog.pl

Dejan Bizinger
15. 06. 2006., 11:27
U pravu si za neke stvari, ali ja prilikom kupovine ne bih isao na kvantitet i na kupovinu na sajtovima koji nemaju veze sa linkom, nego na referentnim sajtovima. Moje dosadasnje iskustvo pokazuje da je itekako korisno imati linkove na dobro odabranim referentnim sajtovima.

cvele
15. 06. 2006., 13:40
Ako si stvarno ozbiljan i to zelis da radis postoji mnooogo razlicitih nacina da se to radi pa su i cene razlicite... no o tome se neprica tek tako...

Dakle ako te zaista to zanima kontaktiraj me na jabber ili msn: cvele@default.co.yu

Dejan Bizinger
15. 06. 2006., 14:18
Evo, sad cu, na MSN :).

Dejan Bizinger
15. 06. 2006., 14:22
Kad bolje razmislim ipak cu da koristim AdWords, ne zanima me kupovina linkova.

ppavlovic
16. 06. 2006., 01:01
Imas servis http://www.text-link-ads.com/ koji ti za odredjeni fee nudi stavljanje tvog linka na neki od sajtova u mrezi. E, sad... Nisam ulazio u detalje koliko to kosta, da li mozes da biras sajtove na kojima ce tvoj link da se nadje i sl... Zaustavio me prvi korak koji trazi Paypal za registraciju (a to nemam!!!). Elem, moze neko da mal'ko istrazi potencijal ovoga i da napise koju lepu rec.

bojan_bozovic
16. 06. 2006., 01:06
@ppavlovic

Tj. drugim recima, ono sto i AdWords radi, jel' tako? Izvini, ali AdWords je naj. Ima par sajtova u tom networku koje sam video, da su vrlo kvalitetni, ali se to opet ne moze meriti sa AdWords.

Postoji samo jedan razlog za to, daj ljudima servis da ga zloupotrebljavaju. (tj. rani kuce da te ujede) - Google, mada ima u mrezi i poneki neodgovarajuci sajt radi sve sto moze i sto je moguce uciniti da reklama ne bude na neprimerenom mestu.

ppavlovic
16. 06. 2006., 01:52
Opet kazem da nisam ulazio u detalje u vezi text-link-ads... Mada, mislim da se razlikuje od AdWords. Adwords serviraju oglase na osnovu sadrzaja stranice ili kljucnih reci pri pretrazivanju. Razlika u tome je sto Adwords ubacuju reklame preko IFrame, dok text-link-ads ubacuju <a href> tag, tako da se racuna kao link KA tvom sajtu, a ne samo kao reklama.
Mislim, kao konkurenta AdWords treba da spomenemo i AdBrite, ali i on se razlikuje od text-link-ads. Mislim, opet neka neko malo bolje razgleda text-link-ads i neka da komentare.

Noe
01. 07. 2006., 01:11
mozda bude od koristi: www.linkadage.com

Dragan Varagić
02. 08. 2006., 19:42
Text Link Ads je veoma ozbiljan servis, a možeš pogledati i www.adbrite.com za tvoje potrebe.

Inače, kako baš radim konsalting za potrebe razvoja sličnog servisa kao što je TLA, imao sam prilike da vidim stvarno svakakve servise, ali moram da vam preporučim da obavezno i veoma detaljno pregledate sledeći servis:
www.webtrafficbrokers.com

Baš sam se zabavljao...

mungos
02. 08. 2006., 20:29
Takođe, veoma ozbiljan servis iz iste oblasti: http://www.importantads.com/
Uskoro se lansira i novi interfejs za isti.

cvele
03. 08. 2006., 10:16
ko koga ovde reklamira? lol

mungos
03. 08. 2006., 15:48
Sponzor, sponzor...svoju mater advertajzing...

McKracken
03. 08. 2006., 20:44
Doduse, interfejs dizajner jeste tamo neki :) :1074: