PDA

Pogčedajte punu verziju : Tabele - divs


mslavko
18. 01. 2013., 20:14
Pocetnik sam u webdizajnu. Na mnogim mestima sam procita da je bolje koristiti div tagove umesto tabela. Sa tabelama je mnogo lakse raditi pa me zanima da li postoji mozda alat koji moze da konvertuje tabelu u div ili da ucim da postavljam div tagove i css kod?
Hvala!

mslavko
18. 01. 2013., 21:00
Tacnije nasa sam resenje u dreamweaveru /convert table to apDiv ali zanima me po Vama koliko je to dobro resenje.

Da li je dobro ovako raditi ili koristiti klasicne div tagove i pozicionirati sa margin i float?

kickloop
18. 01. 2013., 21:02
Da si pitao pre 10 godina da li da učiš html/css odgovor bi bio DA. Sad je to pitanje toliko besmisleno koliko i pitanje da li da kupiš gramofon ili kasetofon :)

mslavko
18. 01. 2013., 21:09
Ma jasno, svakako da treba uciti css, medjutim konkretno me interesuje da li preporucujete koriscenje apDiv ili klasicnog Div taga.

Nisam neki strucnjak ali gugl ""kaze"" da su misljenja podeljena.

Svako sebi trazi kraci i laksi put pa tako i ja:) zato mi se ova opcija table to apDiv ucinila zgodna.

misk0
18. 01. 2013., 22:04
To je diskusija od prije 10 i vishe godina. Danas nema diskusije. Za tabelarne podatke (kao podatke u Excelu) se koriste tabele. Za stilizovanje, oblikovanje, pozicioniranje i sve ostale efekte se koriste DIV elementi. Apdiv nemam pojma sta je, moguce da je neka od fora dreamweavera, interna.

tasmaniski
19. 01. 2013., 11:07
Ne bavim se web dizajnom vise (html/css) al se secam pre da je bila prica da su divovi bolji od tabela jer je cela stranica laksa pa se brze ucitava...
ako neko zna na sta mislim nek pojasni :)

mslavko
19. 01. 2013., 18:16
Ma samo suvo kodiranje jer "convert table to apDiv" je za zene :D

misk0
19. 01. 2013., 21:06
apDiv je neka izmisljotina Dreamweavera, nije sigurno validan html tag.


@tasmaniski: problem je vidljiv u tome sto browser, da bi prikazao tabelu, mora da ucita cijeli njen sadrzaj. To ukljucuje strukturu dokumenta, tekst ali i slike kao i druge elemente. Dok poslednji element nije ucitan - svi ostali nisu prikazani, a ako vuces recimo sliku sa drugog servera i taj je zagusen - zablokirace i prikaz tvog sadrzaja. Browser mora da ucita sve elemente da bi mogao da izracuna tacnu dimenziju tabele jer ista zavisi od kolicine sadrzaja kojom je napunjena.
S druge strane, div elementi su nezavisni (a ne poput celija tabele koje zavise od strukture) i imaju taj fluidan nacin pozicioniranja te mogu biti prikazani cim se ucita sadrzaj u njima.

mslavko
19. 01. 2013., 23:09
apDiv jeste izmisljotina dreamweavera tacnije to je skracenica od ApsolutePositionDiv

Filip
20. 01. 2013., 20:14
Batali to. ;)

pirossi
21. 01. 2013., 13:26
Batali to. ;)
+1

Ma samo suvo kodiranje jer "convert table to apDiv" je za zene
dreamweaver je za žene, muškarci koriste notepad++ :)

nn.nn
21. 01. 2013., 16:33
Tjah, dok su pravi muškarci još hodali zemljom, dilema je bila vi ili emax. Mada su i oni sekaperse za one koji su (to) radili u ed-u.