PDA

Pogčedajte punu verziju : Builders & Doers vs Whiners & Trolls


Ilija Studen
16. 06. 2006., 09:25
Builders & Doers vs Whiners & Trolls (http://www.thinkvitamin.com/features/webapps/builders-and-doers-vs-whiners-and-rolls)

Previše generalizovano, ali opet fin tekstić.

jablan
16. 06. 2006., 09:51
(Uz rizik da budem svrstan u drugu grupu ;)) Tjah... Nit' je rekao nešto novo, nit' je rekao na posebno zanimljiv način. Bitno da se slikao u zenuba. :1012:

Ilija Studen
16. 06. 2006., 10:24
Ali je bar rekao. Ima gomila stvari koje "znaš", ali ne razmišljaš o njima ili ih "ne znaš" (tj. postaju definisane tek kad o tome počneš da razmišljaš, pišeš itd). Situacija kada gradiš stav tek nakon što uložiš par "procesorskih ciklusa" u to.

Svaki tekst zbog koga određeno vreme posvetim razmišljajući dublje o nekoj temi je po meni dobar pa ma kojom temom i koliko banalnim stvarima se bavio. Doduše, ljudi se razlikuju...

A što se slike u bazenu tiče: da, jako glupo. Mogao se slikati i na WC šolji.

mungos
20. 06. 2006., 21:25
Ne sviđa mi se, isuviše generalizovano, sam tekst je bukvalno najobičniji draft ideje da u svijetu postoje dvije grupe ljudi (nule i jedinice, jelte ;) što je mislim besmislneo...

Zatim sami primjeri su mu dosta neprigladni: Churchill i Gandhi su imali poprilično trulu trolersku mladost (ako je mladost < 30 godine), za Jobsa svi znamo kakav je igrač (nezgodan), Isus Hristos je za svoga vremena bio ono što on naziv Whiners & Trolls (realno: drugi su njegovim idejama promjenili svijet). Nikad nisam kontao loženje na Mandelu, proveo silne godine u zatvoru, izašao iz zatvora i dobio silne doktorate što je bio u zatvoru... Uglavnom, Carson je napisao dosta dobrih i konkretnih stvari o Web startupima, ovo mu je žestok promašaj.

Inače, sviđa mi se fazon sa zemba, jeste pozerski, ali jbga ja se nisam tog sjetio i totalno odudara od geek fazona, što je za pohvalu :)

Dejan Bizinger
27. 06. 2006., 19:08
Internet je super stvar. Spomenuo sam taj tekst na mom blogu a Ryan Carson mi ostavio komentar :).