PDA

Pogčedajte punu verziju : Registracija zatvorena


bluesman
12. 08. 2013., 16:28
Ćao,

samo da vas obavestim da sam privremeno zatvorio registraciju dok ne vidim šta ću sa spamerima.

Do sada sam ručno odobravao sve nove profile i to je bilo ok dok ih je bilo normalno, a sada ide i po 500-1000 novih dnevno od čega je recimo 1 ili 2 normlana, mislim da su provalili neki propust u vbulletin i zloupotrebljavaju ga pri registraciji, a ja nemam vremena da se zabavljam debugom tuđeg koda :)

Ako imate nekoga ko hoće da se registruje i baš insistira neka se javi pa ćemo napraviti nešto, ali do daljnjeg je registracija zatvorena.

mileusna
12. 08. 2013., 17:42
Uuuu, "invitation only" klub :)

Nemanja Avramović
12. 08. 2013., 18:34
^^ kad smo već kod toga, možda neki invitation plugin (verujem da postoji za vB) da se instalira, pa da stvarno bude invitation only klub :D

buksula
12. 08. 2013., 20:05
A sto ne dodas pitanje na koje je neophodno odgovoriti pri registraciji.

Npr: "Sta znaci skracenica dev u nazivu ovog sajta"

I mozda jos captcha slagalicu.

3banchi
12. 08. 2013., 23:57
^devil

jablan
13. 08. 2013., 14:47
Zar vbulletin nije komercijalni softver, šta je sa supportom, apdejtovima itd?

bluesman
16. 08. 2013., 14:42
vbulletin jeste komercijalan, ali to smo kupili odavno - licenca je istekla, ja nemam volje i živaca da se mlatim sa njima jer im je srbija na nekoj black list, pa sam i ovo kupio preko nekog ortaka iz kanade ... što reče Kristijan "da te bog sačuva" :)

Ako neko od vas ima volje da napravi neki plugin - ja ću ga rado okačiti pa da probamo

BTW, downtime je bio zbog toga što je crklo napajanje na serveru i server je bio down. Problem je što su mi najavili neke radove na mreži i koincidencija je bila da se ovo baš desilo u isto vreme kada je to bilo najavljeno tako da juče nisam reagovao - računam sve kao "oni nešto rade" ali već posle nekoliko sati je postalo sumnjivo pa sam ih zato cimao da srede.

Uskoro ću da kupim novi server, ovaj da zabatalim i da prebacim sve na neki i7 sa 32GB ram, pa ćemo verovatno svi imati benefits

mslavko
29. 08. 2013., 12:07
Stavi da registracija ide samo preko poziva emailom, tj. da samo sadasnji clanovi mogu da pozovu nove clanove