PDA

Pogčedajte punu verziju : Call centar


xippi
22. 07. 2005., 17:13
Video sam danas na http://www.maxi.co.yu/ banner za 0800 call centar. Ima neko informaciju šta je potrebno za otvaranje ovakvog broja?

nixa
22. 07. 2005., 17:41
Eh .. postoji on već duže vreme ,ali nisam čuo da osim njih ima još neko taj tool free num ..

i ja bih voleo da znam detalje kako se to otvara ..

boccio
22. 07. 2005., 18:44
toll free?!? to kod nas postoji?!

[nq]
22. 07. 2005., 18:54
ql! :)

No dok saznamo dal ima ili ne.
Moze malo linkova ( resursa ) o samoj temi, malo sam ne upucen. ;)

Dušan Dželebdžić
22. 07. 2005., 18:55
Postoji, ali samo ako si vlasnik najveće banke u državi :(

Inače, koliko vidim, planiraju da zamene negeografski 042-1xxxxx pozivni broj (lokalni poziv iz cele Srbije) brojem 0700, a različite 041 i 042 tarife će se zameniti 090x pozivnim brojevima. Doduše, za ovo poslednje nisam siguran, na brzinu sam pogledao.

bluesman
22. 07. 2005., 22:53
Ja samo znam da je u proceduri priprema i realizacija uvođenja tih brojeva. Znam za taxi koji želi da uvede uslugu besplatnog poziva, koliko sam upoznat sa tim - uskoro će dobiti broj. Ništa detaljnije ne znam.

Dušan Dželebdžić
23. 07. 2005., 10:40
Sad su mi stigle žute strane, pa u njima piše:

Besplatni telefonski pozivi - FPH (Free Phone)
[...]Svi zainteresovani za Vaše usluge, tražene informacije dobijaju besplatno (pozivi terete Vaš račun za telekomunikacione usluge)[...]Između ostalog, omogućeno je ograničavanje maksimalne dužine trajanja poziva, u cilju zaštite od nepotrebno dugih poziva. Pristupni kod za biranje usluge je 0800.

Jedinstveni pristupni broj - UAN (Universal Access Number)
[...]U zavisnosti od Vaših potreba, pozivi upućeni na jedinstven telefonski broj se mogu preusmeravati na jedno ili više odredišta, s tim da korisnik usluge plaća tarifu kao za lokalni poziv, a ostalo se tarifira pretplatniku usluge. Pristupni kod za biranje usluge je 0700.

Pozivi sa posebnom tarifom - PRM (Premium Rate)
[...]U zavisnosti od pristupnog koda, za ovu uslugu definisane su četiri tarife. Pristupni kodovi za biranje usluge su 0900, 0901, 0902 i 0903

Glasanje telefonom - VOT (Televoting)
[...]U zavisnosti od pristupnog koda, za ovu uslugu definisane su četiri tarife. Pristupni kodovi za biranje usluge su 0780, 0781, 0782 i 0783

Pored 0800, novina su i 078x brojevi koji će verovatno imati dosta skuplji call setup od ostalih.

Inače, na samom početku Žutih strana, među važnim telefonima se pored Call centra Mobilne Telefonije Srbije nalazi i Fiksna Telefonija Srbije. To bi verovatno trebalo da bude ime nove firme koja će nastati kad se Telekom podeli na tri dela.