PDA

Pogčedajte punu verziju : Onemogucen phpinfo()


srdjevic
29. 06. 2006., 19:10
OK, imam jednog ludog provajdera koji je onemogucio phpinfo() zbog "security reasons". Onemogucen je u php.ini u disable_functions opciji, tako da ne mogu nikako da promenim to. Znam da postoji djumle funkcija sa kojima se moze izvuci sve iz phpinfo-a, ali me naravno mrzi da pisem sve to, pa rekoh da pitam (pitah i googlea, nista pametno nisam nasao) da li neko zna gde se moze naci funkcija koja bi mogla da se koristi umesto phpinfo(). Kontam da je neko do sada sigurno napisao tako nesto, pa ako neko ima neki link, bicu presrecan.

Unapred hvala.

zira
29. 06. 2006., 19:27
Najbolje rjesenje je da promijenis provajdera, jer ces tokom rada nalaziti i druge funkcije koje su zabranjene, a trebace ti mozda. Bar je Cikago veliki grad :)

srdjevic
29. 06. 2006., 21:37
Pazi nesrece:
1. provajder je neki retard, nemam nikakav kontakt s njima. kad su takvi, ne zanima me cak ni koji su...
2. sajt/domen nije moj, klijentov je
3. iskljucena je samo phpinfo() funkcija (echo ini_get('disabled_functions'); lepo kaze)
4. covek nece da menja provajdera samo zato sto ima problema sa softverom koji je platio
5. treba mi ko lebac, sta ja znam, mozda ce jos neki kijent Retardinjo biti kod slicnog provajdera...

I eto meni muke... :-(

MorenoArdohain
29. 06. 2006., 21:47
A da li ti treba samo neki konkretan info sa servera ili? Ne verujem da ti trebaju svi podaci koje ti daje phpinfo()

srdjevic
29. 06. 2006., 23:52
Nije uopste u pitanju debugging, bio sam ja vec na http://us3.php.net/manual/en/ref.info.php koristio sam ranije vec sve te funkcije, ali mi trenutno treba sledece:

Znas kako softveri imaju tab pod nazivom "Server Details" ili sl, pa tu pljunu sta sve ima server, itd? E, pa to imamo i mi. Pokupimo phpinfo(), pa ga ispregujemo, izmenjamo mu boje, uklonimo sve sem <body> i jos 300 chudesa, i na kraju to pljunemo unutar nase stranice.

Da mi treba bilo koji podatak, koristio bih funkciju koja mi to vraca, naravno. Poenta je sto mi treba BAS phpinfo(), tj, zamena za istu. Nista vise. Sve ostale funkcije mogu da koristim. :-(

Ovo mora da je jedini server na svetu koji to onemogucava, cim niko jos nije napisao nista slicno... :-) Kontam da treba pozvati bar 10-15 funkcija, formatirati sve to lepo, pa zato kontam da je mozda neko vec morao da se cima, a da neko zna za to, pa jos i link, pa milina...

Pedja
30. 06. 2006., 01:08
Stvarno ne znam sto od toga pravis pitanje kada zamenu za phpinfo() mozes da napises sa prilicno malo linija koda. Svi ti podaci su uglavnom dostupni preko globalnih promenljivh koje su uz to i nizovi, tako da samo treba da okrenes par petlji kroz te nizove i prikazes sadrzaj.

srdjevic
30. 06. 2006., 03:13
Pa znam, nisam ni pitao kako se radi, cak sam i napomenuo da znam o tome i da mogu da napisem, pitao sam da li neko zna da nesto takvo vec postoji, da se ne zezam da pisem tu glupost ako je neko vec izmislio topplu vodu.

oliver
30. 06. 2006., 21:28
ih, covjece, pa dok si se ovdje raspitivao za gotovo, mogao si 16 puta da napises sam :)

srdjevic
01. 07. 2006., 00:13
E nek' si mi rekao... hahahah :-)

agvozden
03. 07. 2006., 09:49
http://www.php.net/manual/en/ref.info.php
probaj ostale funkcije - zavisi sta ti treba:
recimo var_export(get_loaded_extensions())