PDA

Pogčedajte punu verziju : FTP problem


borstale
30. 06. 2006., 00:04
Juče sam uploadovao jedan WP na host011 i sve je radilo kako treba, međutim, od jutros preko ftp ne mogu ništa da pipnem... Blues sa mojim podacima sasvim normalno može da uploaduje, briše itd, a ja i kad promenim provajdera, pa čak i mašinu sa koje radim - ne mogu.
Domen je inače, transferovan sa GoDaddy pre dva dana.
Ima li neko ideju šta se dešava?
(Do sad sam se zezao da je Bor u zoni sumraka, ali je vrag odneo šalu izgleda :))
P.S.Inače ftp za druge sajtove radi normalno, tako da ne bi trebalo da je problem u total commanderu koji koristim za ftp

bluesman
30. 06. 2006., 00:28
Treba da napomenemo da je u pitanju sajt: http://www.esthetictours.com/

Ja sve vidim normalno, logujem se na FTP, radim sve FTP operacije, i sajt funkcionise normalno. Da li postoji jos neko od vas ko NE vidi ovaj sajt?

Ja sam prvo pomislio da nije problem DNS cache njegovog provajdera, to se meni desavalo ranije na KDS-u, posle izmene NS svi ostali vide sajt kako treba jedino ja vidim stari server. I tako traje par dana pa se sredi.

Ono sto je cudno u ovom slucaju je to sto je on juce uploadovao sajt i sto je sve radilo do jutros, a svima ostalim sve radi normalno, ja sam se cak i ulogovao sa njegovim podacima i sve radi.

borstale
30. 06. 2006., 00:37
Ja inače vidim sajt (mogu i da radim iz wp-admin panela), ali nemam dozvolu za ftp. Dobijam poruku: 505/ Permission denied
(a sa istim podacima Blues radi normalno)

Dušan Dželebdžić
30. 06. 2006., 00:45
505?

505 No such file or directory.
File being moved from the archive.

Definitivno zona sumraka :)

Proveri da li si dobro podesio početni direktorijum u FTP klijentu.

borstale
30. 06. 2006., 00:55
host:ftp.esthetictours.com
user: blabla...
pass: blabla...
Lepo mi se sve otvori sa jedne strane, kliknem na mainwebsite_html, sve se razgrana, sve vidim... mogu da downloadujem bilo šta... ali da brišem ili uploadujem - jok

borstale
30. 06. 2006., 01:08
ja mora da sam nešto zeznuo u admin panelu kad sam dodavao mail nalog info@esthetictours.com
Ako je neko voljan da pogleda, nek me cimne na pm da mu dam podatke, pa ću posle da izmenjam.

borstale
30. 06. 2006., 01:46
rešeno... čekirao sam passive mode u TC-u...