PDA

Pogčedajte punu verziju : Koliko je tesko zapamtiti e-mail adresu?


ppavlovic
03. 07. 2006., 19:24
Mislim, steta sto (za nase ljude) e-mail adrese ne mogu da se opisu slicno onima u stvarnosti... tipa... prodjes most, pa onda prva ulica desno, pa kod semafora levo, ides jedno 50 metara, kuca sa desne strane, visoka bela kapija, mnogo lepa... ima interfon. E, tu zivim.

Mnogo kuburim sa nasim ljudima. Jedno 5% njih navodi adrese tipa www.mikalazic@example.com, neki stave www@ptt.yu, neki www.@.ptt.yu, a najjaca adresa svih vremena je bila mika.mikic@trgovinski.sud.za.srbiju.co.yu. I sta onda mi nindze da radimo kad se ljudi zale da ne mogu da upotrebljavaju servis?

Znate li jos neki mastovit primer e-mail adresa?

bluesman
03. 07. 2006., 19:39
Eh, prijatelju, nemoj ja da se raspričam... evo juče me kontaktira lik i šalje poruku:

Da li yi radite nedeljom???

I sada bih ja, da nemam iskustva, mozgao zašto me to pita, kad stiže sledeća poruka

zasto mi ne saljete broj za aktivaciju?

A potpisao se mailom: www.@verat.net

Odgovorio sam da sam u nedelju dao slobodan dan sekretarici koja je zaduzena da cuci i ceka da salje mail onima koji se registruju - rekoh da se registruje ponovo. :)

Meni je ipak all time favourite onaj kada sam primio poruku:
Koji je moj mail?

Dušan Dželebdžić
04. 07. 2006., 01:52
Nije problem samo upamtiti e-mail adresu, radi se o adresama uopšte. Pre nedelju-dve sam pregledao search stringove preko kojih su ljudi dolazili do sajta koji održavam. Između ostalih tu su i

www.fakultet za poslovno pravo.com
www.pravni fakultet.com
www.pravni fakultet union

I naravno, mali milion direktnih url-ova do sajta ukucanih u search polje Googla. Prosto je neverovatno koliko ljudi surfuje kroz tu stranu.

Dođe mi da u head tag ubacim keyword www.pravni :)

oliver
04. 07. 2006., 04:19
kad sam prije 3 godine radio u internet caffe-u, lik otvara google i kuca "krstarica", klik na prvi link, pa onda ide na chat... tad mi nije bilo nista previse cudno. fora je sto je dolazio svaki dan i svaki put isti proces...

btw, "www.lopare.net" mi je 5. keyword na overall listi za istoimeni domen :)

i, da... u caffe-u na faksu, dolazi konobarica i kaze da pomognem covjeku jer "nesto ne zna". pridjem i pitam sta treba, kaze "ja dosao da vidim je li mi neko pisao", a otvoren mu yahoo.com u browser-u. poslije 15 minuta postavljanja dijagnoze, konstatovao sam da uopste nema e-mail adresu, a kamoli da zna sifru ili korisnicko ime ("aaa... kak'o ime?!"). na kraju je opet ponovio "ali ja sam samo htio da vidim da li mi je neko nesto pisao...", i ostao da zbunjeno gleda u monitor, jer mu se nije svidjela ideja ni da mu ja otvorim nalog pa da mu "pise neko"...

sta ces :)