PDA

Pogčedajte punu verziju : Multisite projekat, održavanje projekata


Nemanja Avramović
03. 12. 2014., 00:13
Potrebno je napraviti mrežu sajtova koji koriste isti softver i dele istu bazu, s tim što će (skoro) svaki od sajtova imati neke (sitne) izmene tako da sam mislio da je najbolje namestiti da svaki sajt ima svoju kopiju softvera (php je u pitanju) a da dele istu bazu, s tim što ću izmeniti i bazu i softver tako da uzimaju u obzir sa kog sajta se čitaju/pišu podaci. To sve znam kako ću odraditi i nije problem. Problem je što se softver i dalje razvija i bilo bi poželjno pored custom modifikacija pratiti i glavni tok razvoja.

Prvo mi je na pamet palo da koristim git pošto softver već ima svoj git repozitorijum, i onda bih mogao jednostavno na svakom sajtu da radim git pull i tako da pratim razvoj softvera. Ali šta sa custom izmenama? Mislio sam da napravim branch "sajt1" sa izmenama za prvi sajt, "sajt2" za drugi, itd... pa onda da radim merge master brancha u branch svakog od sajtova, po potrebi. Da li je ovo uopšte moguće/dozvoljeno/poželjno? Pošto se obično radi obrnuto, tj. branch sa izmenama se merge-uje u master kada se završi sa izmenama.

Ili neko ima neko bolje rešenje za ovakve situacije?

robi-bobi
03. 12. 2014., 13:26
ja bih koristio jednu kopiju, ukoliko custom opcije nisu previse
u zavisnosti od URL-a, software koristi pravilni template i to je to

Nemanja Avramović
07. 12. 2014., 00:23
Hala robi-bobi :) pogledaću još detaljnije koje su izmene planirane pa ću da vidim kako ću dalje.

Ako neko ima još neku ideju neka slobodno napiše.

biske
10. 12. 2014., 12:18
Главно питање је да ли ови сајтови деле податке или не?
Ако да онда је прави израз за даље истраживање multitenancy.
Нпр. http://www.slideshare.net/ramontayag/multi-tenancy-with-postgresql

Nemanja Avramović
10. 12. 2014., 17:52
Pa delom da, a delom ne, tako da će deliti istu bazu ali za podatke koje ne dele ću prepraviti tabele (i samu aplikaciju) tako da podatke (koji se ne dele) povežem sa domenom na kom se prikazuju.

Moje prvo pitanje je bilo da li se u gitu dozvoljava (i praktikuje) da se master dev. branch merge-uje u druge brancheve, pošto se obično radi obrnuto, ali ću verovatno koristiti istu kopiju softvera na svim domenima kako je robi-bobi predložio, tako da sad i nema puno veze :)

Pogledaću ovaj link, hvala!

robi-bobi
10. 12. 2014., 21:26
sto se git-a tice, varijante koriscenja su bezbroj, u svakom slucaju merge od mastera do branchova se itekako radi

http://nvie.com/posts/a-successful-git-branching-model/

biske
11. 12. 2014., 13:43
Главно питање је да ли ови сајтови деле податке или не?
Ако да онда је прави израз за даље истраживање multitenancy.
Нпр. http://www.slideshare.net/ramontayag/multi-tenancy-with-postgresql

Овде сам погрешно написао. Требало је ако не деле податке, онда multitenancy :)

Што се тиче мастер гране она се може спајати са осталим гранама.
Али и даље ми се не свиђа да скалирање радиш тако што ћеш да додајеш нове гит репозиторијуме. Мислим да треба размислити о некој бољој архитектури :)