PDA

Pogčedajte punu verziju : World Cup Germany 2006


Strane : [1] 2

bluesman
09. 06. 2006., 20:32
Dosao sam samo da proverim ko pise na forumu u vreme utakmica na WC 2006. Bojan_Zivanovic, mungos, robi-bobi... sramota bre :)

Da ste gledali utakmicu, znali bi zasto ce 100 milijardi ljudi (kumulativno) da gleda utakmice na SP. Nemo' više da vas vidim online u vreme utakmice, a ako budete pisali dok budu igrali naši, ima da vas banujem, na licu mesta :)

p.s. Ako želite da saznate gde sam "nestao" nedelju dana pogledajte http://www.utp-code.com/users/bluesman/archives/52/sr-kako-da-budes-ozbiljno-shvanen-u-srbiji/
a tek sada ću da nestanem do 9. jula :)

ivanhoe
09. 06. 2006., 21:09
hehe, a u pauzama izmedju utakmica evo prava stvar za geek-navijacku publiku: open-source pivo :)

http://www.free-beer.dk/blog/

noviKorisnik
10. 06. 2006., 00:00
Čisto da izbegnem banovanje ... a kad su ti kritični termini?

jasmanac
10. 06. 2006., 00:59
Ha ha m'isim stvarno nije u redu :D

dinke
10. 06. 2006., 01:40
Inace, kad smo vec kod SP-a, evo kako je 1998 u 1/4 finalu protiv Argentine holandski komentator proslavio pobednicki gol Denisa Bergkamp-a. Ne morate da znate holandski (flamanski) da bi ste ovo razumeli :))

http://blogfc.com/gelder.mp3

oliver
10. 06. 2006., 02:00
Čisto da izbegnem banovanje ... a kad su ti kritični termini?

http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/w/schedule.html

valja isprintati i zalijepiti na zid iza kompa, ako nam je zivot mio... :)

Bojan Zivanovic
10. 06. 2006., 02:13
Dosao sam samo da proverim ko pise na forumu u vreme utakmica na WC 2006. Bojan_Zivanovic, mungos, robi-bobi... sramota bre :)

Da ste gledali utakmicu, znali bi zasto ce 100 milijardi ljudi (kumulativno) da gleda utakmice na SP. Nemo' više da vas vidim online u vreme utakmice, a ako budete pisali dok budu igrali naši, ima da vas banujem, na licu mesta :)

p.s. Ako želite da saznate gde sam "nestao" nedelju dana pogledajte http://www.utp-code.com/users/bluesman/archives/52/sr-kako-da-budes-ozbiljno-shvanen-u-srbiji/
a tek sada ću da nestanem do 9. jula :)
Stidim se :1076:

robi-bobi
10. 06. 2006., 02:56
cek, cek, a sta ti trazis na forumu, a :)

P.S. bas sam citao tvoj blog kad je bila utakmica ;)

bluesman
10. 06. 2006., 04:10
Pa to sto si ti citao u toku utakmice ne znaci da sam ga ja tada pisao :)

sirNemanjapro
10. 06. 2006., 06:12
Ja sam bidno fini i gledio sam tekme. :)

offtopic:
Ovom WC samo ne dostaju Ameri u ogromnim kolicinama. Pogledajte! Reklama za Budwieser!? Svasta... Koliko li su platili za to?
Ja sam utakmice gledao na kompu (TV kartica) i sve mi se nesto cini da su igraci nekako sitni, ni loptu ne vidim. Ja rekoh da nisam zezno TV karticu (ume da pobrljavi s vremena na vereme) proverim, nista. Ukljucim Zoom x2 ajd i nekako, ali kada snime igrace pored terena sve normalno.
Kad lude svabe popele kameru na vrh Alianzz arene! Ja ne znam za Vas ali onaj prenos ne lici ni nasta. Moram da priznam da je nedostatak sata i grba zanimljivo, mada ume da nervira.

Ako neko primeti, stil snimanja kamerom (kadrovi, uglovi) mnooogo podsecaju na Americki (NFL, Baseball, ...). I dont like that. Americans stay the F away from Europe!

mungos
10. 06. 2006., 06:49
Hehe, čudno i ja sam svrnuo da vidim koji su to geekovi na dpt :)

Gledao sam ono otvaranje, koreografija je bila užas, od ovih delegacija što su prošli Argentinci su poslali najviše starudije što se jedva kreće, Francuzi su bili najveća šminka, a Brazilci su se ponajviše kurčili. Nisam Maradonu provalio među Argentincima, bio je jedan debeljko njegove građe koga je režiser zumirao, ali faca odudara od Maradone. Uglavnom evo mene direktno sad iz grada, noćas je svakako bila bolja zabava nego da gledam tamo neki poljski fudbal i slične bezveznjarije...

Vokic
10. 06. 2006., 07:43
Sta ja da kazem... Devojka zna bolje od mene ko igra i kada igra :1031: Svako moje interesovanje za sport je prestalo onda kada sam prestao da treniram (kosarka) tako da nista ne pratim... Mada, zainteresovao sam se sinoc kad sam gledao kako je Ekvador samleo Poljsku... I Nemacka - Kostarika nije bilo lose... Ko bi rekao... Nadam se samo da sa Holandijom necemo proci kao ranije

By the way, imam jos 10 minuta do ispita i javljam se uzivo sa faksa u 8 ujutro subotom... Strasno :)

Vokic
11. 06. 2006., 00:51
Cisto da vas obavestim da je utakmica na terenu fakulteta tahnickih nauka izmedju Zavrsne graficke obrade i ambalaze i mene prosla sa rezultatom 1:0 u korist domacina, tj. ZGOIA-e :) Sve je proteklo u fer i korektnoj atmosferi... Sta da se radi... Prijava za sledeci rok mi ne gine... A falio mi samo jedan bod :( i to vec drugi put... Smrc smrc

Pedja
11. 06. 2006., 14:11
Ipak je bolje blejati po forumima nego blejati u utakmice :)

oliver78
11. 06. 2006., 14:56
Upsss. Vreme je za pauzu..... :1074:

noviKorisnik
11. 06. 2006., 15:05
Upravo sam na tv čuo da je u toku neka utakmica ... nek pobedi bolji, ja navijam ... sada ću da legnem, debelo sam ručao :-)

mungos
11. 06. 2006., 15:51
Poluvrijeme sa Holandezima. U suštini i dobro se držimo kako je ovaj Petković strategiju postavio nakaradno. Onolika rupa na Robenu koji nemože biti opasniji, prava je sreća da nismo primili još jedan go. Jevrić je dobar, u napadu Savo i Kežman su za sada okej, odlično je što je uveo Koromana sad pri kraju u igru. Čekam Žigića mjesto Kežmana da im pokaže šta je totalni fudbal ;)

nixa
11. 06. 2006., 15:52
Jos da udje bata Zigic ... i bice dobro ... :)

nixa
11. 06. 2006., 16:53
ali nije pomoglo :) ...

mungos
11. 06. 2006., 17:00
Izbio sam se. Drugo polovrijeme, Srbija je bila u igri totalno druga reprezentacija, što je odraz koliko je Petković pogrešno projektovao strategiju. Opet uz ovakvog selektora skeptičan sam u postavljanju strategije za sledeće dvije partije. Kreten, kad uvodi onog čoban Ljuboju i vadi Savu i Kežmena.

U svakom slučaju dobar fudbal, dobra utakmica. A ova zdepi sudijska Švabska nije normalan koliko je pristrasan bio, lik ladno dane dva žuta na konto njihovog sumiliranja (plus treći Koromanu), nije u zadnjih 10min svirao/dao karton njima u nekoliko klasičnih situacija, izblokira nam pas par puta u prvom poluvremenu, skot.

Svaka čast Koromanu. Car! Takve karaktere treba voditi na svjetska prvenstva.

borstale
11. 06. 2006., 17:27
Što se Kežmana tiče ja ne znam da je odigrao ljudsku utakmicu za reprezentaciju.
Mi jednostavno nemamo tim za velike utakmice (valjda neću da popijem ban zbog ovog, mada mi je trenutno sve svejedno..).

Dzordz
11. 06. 2006., 17:47
Evo ja cu da te branim :)

Potpisujem da Kezman nema veze sa fudbalom, napadac koji stoji u mestu i ceka da mu dodje lopta odma treba da ide na klupu.

Danas su valjano igrali: Duljaj i Koroman. Ljuboja je ipak pokazao solidnu igru i nesto radio barem je trcao. Stankovic takodje solidan.

Imamo problem kada nasi igraci stoje na centru i trce levo desno, pa tako se fudbal igrao pre 15 godina.

Nisam se iznervirao, niti potresao, Holandezi su nas dobili sa pola snage kod njih je valjano samo Roben igrao i tu i tamo van Bronckhorst i van Persie.

U svakom slucaju mislio sam igracemo bolje ali treba videti kako cemo proci sa Argentinom! Sada navijamo za Obalu slonovace da nabiju Holandjane :)

crews_adder
11. 06. 2006., 17:55
Selektor Petkovic jeste omanuo, ali budimo realni - mi nemamo ekipu koja je dosla na SP da pokusa da ga osvoji, vec eventualno da pokusa da se plasira u drugi krug.

Lale su uspele da nas samarom osveste i spuste na zemlju, a svaki bod za Srbiju bi, po meni, bio prijatno iznenadjenje. BTW, gledah malo i onaj "javni" sta vec, slusah te komentare... Ne znam samo odakle vise pokrice za toliki "veciti" optimizam.

oliver78
11. 06. 2006., 18:01
Gde nestade sredina?
Transport layer?

nixa
11. 06. 2006., 18:41
Da li je Stankovic dao jedan posten pas danas ? sve je pucao na go koliko sam ja video ... da nije malo to sebicno za timsku igru ... ?

boccio
11. 06. 2006., 18:49
Ma nije Deki Stankovic problem, odigrao je on korektno... Celu utakmicu nisu uspeli 3 pasa da vezu precizno, holandjani nam cepali presing po celom terenu, vezni red nije ni postojao. U prvom poluvremenu je bio totalni raspad, pa njihova zadnja linija je kombinovala na polovini terena, a od nas ni traga... Ne znam, mozda je to i bila taktika, da se povucemo unazad i ne ostavljamo prostor za ludog Mancesterovca i Robbena, a trazimo priliku u kontrama... Ako je to i bila ideja, pukla je :) Videlo se da Vidic jezivo nedostaje, na desnoj strani je bila promaja za smrt, Robbena nije imao ko da ustopuje... Sava je imao na pocetku onih par prilika i sutirao tek toliko da ne uznemiri golmana?!? Mislim bruka... Sudarao se sa Kezmanom... ko deca na poljani...

A drugo poluvreme... Ko primi loptu, odma su trojca na njemu, niko se ziv ne krece i ne otkriva, a lopta stoji bespotrebno dugo u nogama... Uzas, videlo se da jednostavno nemaju resenja (ili snage), toliko je vezni red bio statican i bez ikakve ideje. Poslednji pas je tek bio katastrofa, sanse smo imali i to solidno, ali jednostavno nema ko da da gol. Holandezi su solidno suplji, a to cete tek videti kad im neko jaci "uzme meru"...

Jebiga, ovo je nasa realnost... Mi smo u stanju da odigramo solidno poluvreme, napravimo par prilika i to je to...

Vokic
11. 06. 2006., 20:19
Ma daj bre ko je uopste i zvao Savu na prvenstvo? Matorac, koji jedva trci i moze da da gol samo ako ga lopta pogodi u tu njegovu veliku glavu i slucajno se odbije u gol... Treba bre davati sansu mladjim fudbalerima... Pogledajte holandiju koja je jako podmladjena i ciji igraci bre trce kao ludi... Kezman kad igra za reprezentaciju ko da ima dve leve noge. Samo pada po terenu, a kad je igrao u holandiji samo je leteo. Disciplina bato! Ma sta uopste mi i trazimo tamo kad se ovde svira jedna himna, a tamo druga, pa ni igraci vise ne znaju za koju zemlju igraju... Bitno da su napali selektora sto je zvao sina da igra pa se decko vratio da ne bi stvarao probleme caletu. To je nasa realnost. Samo politika, malverzacije, zavist i sve ostalo po principu da komsiji crkne krava. Toliki nasi selektori po stranim zemljama, a mi ovde nemamo jednog dobrog. Strasno...

mungos
11. 06. 2006., 21:18
Vokic, ne diraj Savu. Savo je ove godine odigrao jednu od najboljih sezona u karijeri i bukvalno doveo Osasunu u kvalifikacije za ligu šampiona. Opet čovjek koji je najviše uradio u reprezentaciji u zadnjih desetak godina. Sam Petković na papiru forsira stil igre koji odgovora Savinom u Osasuni. Što se tiče mlađih snaga, vidi Kežmana koji u karijeri nikad nije uradio ništa u reprezentaciji. Danas se klizao po terenu...

Što se tiče sredine terena, boccio je slikovito opisao, bukvalno nije postojala. Opet taktika je bila da dva naša veznjaka razgrađuju igru, što je korisno u situaciji kada se igra na neriješeno ili vodi, ali posle gola je ta taktika pukla. Sreća samo što je onaj Robben sebičan i i što je htio sve sam, inače da je pokazao malo kolegijalnosti ladno je mogao da padne još neki go. uglavnom bas ovako:


drugo poluvreme... Ko primi loptu, odma su trojca na njemu, niko se ziv ne krece i ne otkriva, a lopta stoji bespotrebno dugo u nogama... Uzas, videlo se da jednostavno nemaju resenja (ili snage), toliko je vezni red bio statican i bez ikakve ideje. Poslednji pas je tek bio katastrofa, sanse smo imali i to solidno, ali jednostavno nema ko da da gol. Holandezi su solidno suplji, a to cete tek videti kad im neko jaci "uzme meru"...

Jebiga, ovo je nasa realnost... Mi smo u stanju da odigramo solidno poluvreme, napravimo par prilika i to je to...

MorenoArdohain
11. 06. 2006., 21:47
Momci, gol, a ne go

Dzordz
11. 06. 2006., 22:49
Ma kome je ikad Kezman dao gola? U Holandiji je bog kad igra protiv Holandske buranije Rosendala, Den Hague i ostala ekipa u Chelsea je izduvao opasno a u Atletiku je prosecan, on nije nikakav napadac ne zna covek da potrci kako treba.

Savo je svoje pokazao tokom godina ne zna bas sa loptom ali ima sjajan osecaj za prostor i ume da ucacka loptu u gol tu nema dileme.

Sva sreca pa se ne kladim vise :)

bluesman
11. 06. 2006., 23:07
Samo da su nasi izjednacili u drugom poluvremenu, aj sto bi uzeli bar 1 bod, nego sto bi meni doslo 49725 dinara... igrao sam:

Holandija - Srbija 1 - X (13,0)
Mexico - Iran X - 1 (4,25)
Portugal - Angola 1 -1 (1,8 )

Ukupna kvota 99,45, ulog 500 din... i prodaju me naši :( Sva sreća pa je žena uzela neku siću da povrati uloge (i dalje ne mogu da je ubedim da uloži više kinte).

Odigrao sam i jednu 1 - 2, na naše da će da dobiju... ali to je bilo za vanredne situacije (kvota je 35.0 ) :)

Idem da pravim tiket za sutra :)

p.s. Nemojte da ste tako strogi prema našima, ipak smo tim ograničenih mogućnosti, samo to što smo se nacrtali ovde je veliki uspeh. Mada, ako želite tip od mene, tipujte da ćemo da dobijemo Argentinu. Lakše ćemo sa njima nego sa Holanđanima, vidi se odmah da naši imaju blokadu kada vide narandžaste dresove, a argentinci nam više leže. Pored toga, protiv CIV su odigrali prilično bledo, 3 šanse - 2 gola, i nisu ni malo ubedljivi. Dakle, Argentina - Srbija ja igram: X - 2.

dinke
11. 06. 2006., 23:16
Ma ljudi, bio je odlican tenis. Rafa je opet pocistio Federera :)

MorenoArdohain
11. 06. 2006., 23:22
I Nando pocistio Mihaela :)

bluesman
11. 06. 2006., 23:31
Sad cu da vam brisem poruke :)

Nego, da li je moguce da ovi sa RTS-a ne mogu da stave sat? Totalno neverovatno. Kao da prvi put prenose utakmice... Da ne pricamo o potpisima igraca, statistici.... verujem da i TV Togo (kako god se zove) ima bolju grafiku. Pa za tih 4 miliona x 300 dinara mesečno mogu da stave nekoga, bre, ručno da pomera cifre na satu svake sekunde.

Gledam objašnjenje na forumu RTS-a, navodno sam im kasni 15 sekundi i zato su odlučili da je bolje da ga nema ?!?!?

dinke
11. 06. 2006., 23:40
Kretencine!?? Danas sam tokom tekme protiv Holandije skinuo sat sa zida i stavio ga pored televizora (zena me je samo belo pogledala, ali je shvatila da nije vreme da ista pita lol).

Sto je najcrnje, HRT ima 1000 puta bolji program glede World Cup-a, ali ovi kreteni na sbb-u cim pocne tekma iskljuce HRT2. Uzas.

Uzgred, ja mislim da je nasima najveci domet sam plasman na SP. Mi stalno pricamo kako smo primili 1 gol na zadnjih n utakmica, ali zaboravljamo da smo imali laku grupu (puno srece protiv spanaca), a u medjuvremenu smo svaku malo jacu prijateljsku tekmu gubili (Poljska 0:3, Japan 0:2 itd.). Osim borbenosti, nasi igraci ne poseduju neke ekstra kvalitete. Uz sve to, selektor nam je najobicniji bolid koji je sticajem okolnosti dignut u nebesa, ali nazalost po nas, nista ne traje vecno.

dinke
11. 06. 2006., 23:58
Nego, da li je moguce da ovi sa RTS-a ne mogu da stave sat? Totalno neverovatno. Kao da prvi put prenose utakmice... Da ne pricamo o potpisima igraca, statistici.... verujem da i TV Togo (kako god se zove) ima bolju grafiku. Pa za tih 4 miliona x 300 dinara mesečno mogu da stave nekoga, bre, ručno da pomera cifre na satu svake sekunde.

Gledam objašnjenje na forumu RTS-a, navodno sam im kasni 15 sekundi i zato su odlučili da je bolje da ga nema ?!?!?

Evo i linka (http://www.rts.co.yu/forum/prikaz_poruka.asp?ForumID=19&TemaID=17797&ReturnPage=&PagePosition=1&PorukePage=2).

Obratite paznju na shotove grafika na drugim TV stanicama i RTS-u. UZAS.

jasmanac
12. 06. 2006., 00:03
HRT se skrembluje pa je zato u vreme tekmi iskljucen.

dinke
12. 06. 2006., 00:15
Pokusao sam da posaljem RTS-u (preko njihove Web forme) e-mail sledece sadrzine:

Postovani,

Kao i vecina muske populacije, ovih dana veci deo vremena provodim prateci prenose utakmica sa svetkog prvenstva na vasoj televiziji. S tim u vezi, zelim da vam ukazem na nekoliko problema u vezi vasih prenosa.

1) Vidim da ste konacno stavili grafiku koja prikazuje rezultat, i to je pohvalno. Ali uz rezultat mora ici i sat! Na vasem forumu na jednoj od rasprava imate nekoliko primera kako to rade druge TV stanice, pa izvolite implementirajte neki. I sklonite ovo "direktno" sa grafike, svakome ko to gleda kristalno je cisto da se radi o direktnom prenosu (mnogo je logicnije staviti "repriza" ako se radi o reprizi).
2) Emisije koje prethode utakmicama su uzasne. Mi koji pratimo fudbal zelimo da vidimo najave/analize utakmica, ugledne sportske goste, "highlights" posle svake utakmice i sl., a ne razne estradne zvezde, devojke koje ne znaju ni pravila fudbala ali su tu da vode emisiju i sl. Pogledajte kako to rade hrvati i bice vam jasno o cemu pricam.

Pozdrav,
Dragan Dinic

Ali avaj ... dzaba sam se mucio da kucam. Kad ovo ubacim i kliknem na submit, dobijem sledece:

Greška


Prilikom unosa ste koristili nedozvoljene znakove.

Ako ste pogrešili pri kucanju, pokušajte ponovo.

bluesman
12. 06. 2006., 00:24
@dinke: Upravo tako (tvoja analiza naseg "stanja"), imali smo mozda najlaksu grupu. Pa mi smo se mučili 2 utakmice sa Bosancima, jedva im dali jedan gol (na silu i na navijace). Litvance i San Marino neću da spominjem, Belgija je već 5-6 godina u teškoj krizi, njih smo tamo na 2 kontre dobili, ovde im takođe nismo dali gol. Sa špancima je bila trenutna inspiracija, mislim da su se oni uplašili u Beogradu, a tamo smo im slučajno dali gol (Deki vukao loptu po šesnestercu, šutnuo kao da pada u bazen a Kežman je samo pipnuo da skine Kasiljasu sa ruke). Objektivno, namučismo se sa najslabijima.

Treba objektivno i sagledati jos neke stvari. Navodno i mi, iako nemamo zvezde (a nemamo) imamo igrace iz najvecih klubova. Da, ali pola ih i ne igra u tim klubovima. Svaka cast Koromanu na zalaganju, ali decko nije dugo povezao 2 utakmice, ista stvar je sa Dragutinovicem koji se sepuri kako je osvojio kup UEFA sa seviljom, a zaboravlja da kaze da se nije naigrao u tom klubu. Necu ni da spominjem one iz nase lige, posto jednostavno ne moze da se poredi igra Djordjevica u Partizanu kome je najeci problem u prvenstvu kako da zaustavi Kizita iz Vojvodine, a Zigic je cini mi se i ovde vec provaljen, mali je ucinak imao ovog proleca. Gavrancic ipak igra u slaboj ligi, isto vazi za nase najkorisnije igrace Nadja i Duljaja, Krstajic ima tendenciju da kiksne opasno pa nam je bez Nemanje velika promaja u odbrani. Jedine 3 "zvezde": Stankovic, Kezman i Milosevic su ipak nisu klasa jednog Robena, Cocu-a, Van Brohorsta, van Bommela, van Nistelrooya pa cak i van Persija.

Dalje, osim Dekija Stankovica koji je osvojio italijansku "utesnu nagradu" zvanu Kup italije sa Interom koji ni sami italijani ne shvataju ozbiljno, niko drugi nista nije osvojio iole vredno pomena.

Pogledajte statistiku sa utakmice protiv holandjana... vrlo indikativno, ubise nas na nase tradicionalno najjace oruzje: Short passes, mi 95, holanjdani: 321

Evo mog raspleta: Mi dobijamo argentinu, Obala Slonovače igra nerešeno sa Holandijom (igraju slično, na trku i snagu, ali su afrikanci bolje spremljeni i napaljeniji, rezultat: 1:1 ).

Holandija 4 boda
Argentina 3
Mi 3
OS 1

Poslednje kolo, Argentina mora da juri protiv holanđana, Holanđani moraju da dobiju Argentinu i igraju nerešeno, Mi moramo da dobijemo OS, odigramo samo nerešeno (ako budemo imali jako dobar dan pošto nama ti "trkači" nikada nisu odgovarali) i tabela je sledeća:

Holandija 5 bodova
Mi 4 boda
Argentina 4 boda
OS 2 boda

Ne znam da li odlučuje gol razlika ili međusobni susreti, ako je ovo drugo onda idemo dalje mi i holanđani.

Vrlo smelo, a? Ili patriotski? :) Hoće neko da se kladi u ovakav raspored? :)

bluesman
12. 06. 2006., 00:25
Pokusao sam da posaljem RTS-u (preko njihove Web forme) e-mail sledece sadrzine:

Ali avaj ... dzaba sam se mucio da kucam. Kad ovo ubacim i kliknem na submit, dobijem sledece:

Posalji preko "kontakt' linka sa home strane, ja sam to uradio pre jedno 2 sata. Salje se mailom - nije formular. E sad, pitanje je da li to iko cita? A koje vaznije pitanje je : da li ikoga tamo boli ... sta im mi pisemo?

bluesman
12. 06. 2006., 00:34
I pošto uvek kažu kako su ljudi u Srbiji kreteni i svaki put dočekaju na nož reprezentaciju (znači ne sme niko nikoga da kritikuje), pogledaj recimo Eurosport-ov komentar utakmice. Samo ukratko: oni tvrde da će holanđanima daleko teže biti sa obalom slonovače nego sa nama. I ja se slažem. Ako izvuku bod protiv OS neka pevaju.

http://www.eurosport.com/football/worldcup/2006/sport_sto903834.shtml

dinke
12. 06. 2006., 00:49
Holandija 5 bodova
Mi 4 boda
Argentina 4 boda
OS 2 boda

Samo u tvojim snovima. Od Argentine gubimo garant, i jedini nacin da eventualno prodjemo dalje je da nas ponovo pros*re kao mladu repku (tipa Holandjani izgube naredne 2 tekme, a mi pobedimo "slonove" sa vecom gol razlikom :), ali cuda se ne desavaju tako cesto.

BluesRocker
12. 06. 2006., 00:55
Kod mene se problem sata rešavao prebacivanjem na Republiku Srpsku. :)

Vokic
12. 06. 2006., 01:29
@mungos
Što se tiče mlađih snaga, vidi Kežmana koji u karijeri nikad nije uradio ništa u reprezentaciji. Danas se klizao po terenu...

Ja sam za Kesmana rekao slicno sto i ti
Kezman kad igra za reprezentaciju ko da ima dve leve noge. Samo pada po terenu, a kad je igrao u holandiji samo je leteo.

Cisto da to rascistimo... Nemam nameru da se sad nesto zakacim sa bilo kim oko fudbala, a pogotovo oko nekih igraca. Ovo uostalom i nije forum za to :) Hajde lepo da svi pricamo o IT-u :1042:

Elem, bice kako bude... Moja prognoza je da necemo uspeti da prodjemo dalje. Daj boze da bude drugacije.

PS: Zaboravih opet da spomenem Trinidad i Tobago, koji su sa deset igraca celo poluvreme odolevali naletima Svedjana. Svaka cast momci. Tako se trci za svoju reprezentaciju...

dinke
12. 06. 2006., 09:23
PS: Zaboravih opet da spomenem Trinidad i Tobago, koji su sa deset igraca celo poluvreme odolevali naletima Svedjana. Svaka cast momci. Tako se trci za svoju reprezentaciju...
Trinidad i Tobago su cak i kada su igrali sa 9 igraca imali uvek 2 igraca na polovini svedjana. Tako se igra na nereseno, a ne bunkericom!

boccio
12. 06. 2006., 11:09
Pa da, ali sada cemo bar uci u fudbalske udzbenike kao ekipa koja je sa bunkericom uspela da primi gol iz kontre :) To uopste nije jednostavno, bre!

Ja se samo plasim da se nasa reprezentacija, u kojoj inace vlada fenomenalna atmosfera :P, vrati kuci sa 0 datih golova... Jer sa onakvom igrom na sredini terena nam ni Henry, Eto i Drogba zajedno ne bi pomogli...

bluesman
12. 06. 2006., 11:15
LOL, bravo boccio, podatak za "Riplija" - igraju bunker i prime gol iz kontre, i to ih pretrči igrač od centra do penala :)

Što reče "atmosfera", i ja, kada se nađem sa ortacima na malom fudbalu, mogu da se pohvalim fenomenalnom atmosferom, idemo posle i na piwo, ponekad i "poprskamo" sa pedesetak ćevapa... fenomenalna atmosfera :) Ali, brate mili, nismo za dalje od terena ispred zgrade :) Na kraju, šta me briga da li su super ortaci, neka se biju međusobno na treningu, samo neka budu prvaci sveta :)

dejadj
12. 06. 2006., 13:32
Samo da su nasi izjednacili u drugom poluvremenu, aj sto bi uzeli bar 1 bod, nego sto bi meni doslo 49725 dinara... igrao sam:


U je...! :1053:
Daj neku dojavu za danas! Nije mi jos bila plata pa reko da se VADIM!!! :1074:

Dragi Tata
12. 06. 2006., 13:47
Ja sasvim slučajno uhvatio utakmicu na jednom "Spanish speaking" kanalu dok sam tražio crtani za decu :)

Sve u svemu, Holandezi su imali sreće. Ćelavko pobegao jednom i to je to. Iskreno, zato i ne volim fudbal, previše često bolja ekipa izgubi. Basket je prava stvar.

bluesman
12. 06. 2006., 13:58
A ti, dragi Tata, mislis da smo mi bili bolja ekipa? :)

@dejadj: sto se tice tipova, bolje me ne slusaj, za sada sam sve omasio, prvo me zeznuli svedjani, mislio sam da ce da razbiju Trinidad i Tobago, bilo je 0:0 i puce mi sve zbog te utakmice. Posle me zeznuli nasi.... videcemo danas.

Evo sta sam odigrao danas:
Australija - Japan: X-X
Italija - Gana X-1
Ceska - SAD X-1

Pa sam odigroa to 2/3 (2 od 3)

Ja malo forsiram taj X, kao sto vidis, jer su mnogo vece kvote, jednostavno necu da se nerviram sto sam prsao na kvotu 1.3 ili tako neku sicu pa idem na jace kvote. Malo pucas, ali kada dodje, povratis duplo sve sto si dobio.

Dzordz
12. 06. 2006., 14:09
http://www.punterslounge.com/forum/showpost.php?p=477773&postcount=10

Eto ti mojih tipova za sve utakmice u grupi :)

Nabo sam vec 2 tacna rezultata :) I to oba kod nas u grupi! Sto li sam samo pametan :)

boccio
12. 06. 2006., 14:36
Ja ne znam ko je ovde lud... Mi i dalje u stampi pricamo o sportskoj sreci, i "nesrecnom" gubitku... Mislim, kad njih slusam pitam se da li sam gledao istu utakmicu koju su oni igrali?! Da li ce nas selektor i reprezentativci ikad moci da kazu "odigrali smo jadno, ne zasluzujemo bolje"? Stvano mi nista nije jasno... Pa oni su neprejebivi, majke mi.

http://www.b92.net/sport/mundijal2006/vesti.php?nav_id=200834

"Igrao sam dobro celu utakmicu, ali sam dozvolio da primimo jeftin gol. Žalozno je kada izgubite od protivnika koji vas nije nadigrao. Idemo dalje, nema opuštanja.", rekao je Krstajić.
:1056:
Samo jedna recenica o holandjanima sa FifaWorldcup sajta, govori sve o utakmici...

They never looked like they were in danger.

Nista se nije promenilo, kao ni decenijama unazad. Uvek je u reprezentaciji fenomenalna atmosfera, uvek popijemo po pi**i, pa bude "evo, lopta je okrugla, ali ostale su jos dve utakmice...", i na kraju se vratimo kuci turisticki uz konstataciju da smo bili bolji, ali eto, jebiga... Ovog puta je bila kriva velika vrucina u 3 popodne (?!?), u ranijim epizodama su bile visoka trava, kockaste lopte, i sta sve ne... Nista se nije promenilo, to je srpski mentalitet - bio i ostao...

Btw, jel se seca neko kada smo mi poslednji put nekom dali x>1 gola na zvanicnoj utakmici, a da to nije malta, kipar ili tudzikistan?

Dragi Tata
12. 06. 2006., 15:11
A ti, dragi Tata, mislis da smo mi bili bolja ekipa? :)


Ja koliko sam video, jesmo. Ali kad pogledaš i Olimpik je bio bolji tim 1991, a Zvezda je ipak osvojila Kup Šampiona.

Kao što rekoh, fudbal je smešan sport.

Petar Marić
12. 06. 2006., 15:34
@Dragi Tata: Pazi se da te bluesman ne banuje zbog ovog ;)

oliver
12. 06. 2006., 16:23
Evo sta sam odigrao danas:
Australija - Japan: X-X


puce :)

nije mi jasno zasto su australijanci "zuti", a japanci "plavi"... valjda obrnuto, majku mu, sve se tripujem ko je ko :)

bluesman
12. 06. 2006., 16:31
Ja koliko sam video, jesmo. Ali kad pogledaš i Olimpik je bio bolji tim 1991, a Zvezda je ipak osvojila Kup Šampiona.

Kao što rekoh, fudbal je smešan sport.

GOTOV SI! :)

Puce mi X-X, zajebao me sudija, cist faul nad golmanom.

Ilija Studen
12. 06. 2006., 16:39
nije mi jasno zasto su australijanci "zuti", a japanci "plavi"... valjda obrnuto, majku mu, sve se tripujem ko je ko :)

Čitam ovu temu samo zbog ovakvih komentara :D Fala, baš si me nasmejao

jasmanac
12. 06. 2006., 16:56
Tema je zmaj!:D

bluesman
12. 06. 2006., 17:01
Čitam ovu temu samo zbog ovakvih komentara :D Fala, baš si me nasmejao

'ajde, 'ajde, nemoj da se izvlačiš. Samo se foliraš da ne pratiš fudbal :)

oliver
12. 06. 2006., 17:23
ne folira se, ne prati k'o i ja, al' ja barem procitam nekad i zadnje strane u novinama :D pomalo hvatam utakmice, vuce me ono kad sam na pretproslom SP pratio sve utakmice, zapisivao igrace u neku svescicu, golove, kartone, sve sve sve :)

Ilija Studen
12. 06. 2006., 17:32
ne folira se, ne prati k'o i ja, al' ja barem procitam nekad i zadnje strane u novinama

Pa kad se setiš da kupiš novine :D TV nemam, novine se ne setim kupiti tako da sve što znam čujem iz "alternativnih" izvora (među koje spada ova tema, psovke komšija itd).

bluesman
12. 06. 2006., 21:01
Nego, da li ste provalili, RTS je u toku utakmice Ceska - SAD stavio za Cesku "SZE". Onda im je neko verovatno rekao u poluvremenu, pa su promenili u CZE.

Inace, stavise i taj cuveni sat, cudo moderne tehnologije...

dejadj
12. 06. 2006., 22:46
Taman sam se ponadao da cu danas umeto plate da izđem na kladionici ali nista. :mad:

Imam utisak da ima mnogo manje iznenađenja, bar do sada, nego na prošlom prvenstvu, ili je još rano!?!

dinke
12. 06. 2006., 23:07
Pa, svakog dana poneko. Meni je recimo pobeda Australije iznenadjenje, druge dve tekme su bile ocekivane. Ali, taman doliko da pojedini (Blues) izgube pare :))

dinke
12. 06. 2006., 23:11
Vidic Povredio Koleno (http://www.b92.net/sport/mundijal2006/vesti.php?yyyy=2006&mm=06&dd=12&nav_id=200960).

E, sad smo ga ugasili i to definitivno :(

jasmanac
12. 06. 2006., 23:23
Ali, taman doliko da pojedini (Blues) izgube pare :))

Ovo ti nije trebalo :1053:

bluesman
12. 06. 2006., 23:29
Pa jeste, osim Svedske, nije bilo ni jedno iznenadjenje. Na ovakvom SP nema para :) Sva sreca pa moja zena igra te sigurice i pokrije moje i njene uloge :)

borstale
13. 06. 2006., 13:03
Evo jedne iscrpne analize (http://www.darkozabor.com/strategije.pps) taktika nekoliko reprezentacija (300 i kusur Kb)

jasmanac
13. 06. 2006., 13:48
Vidic je zavrsio karijeru na svetskom prvenstvu ;) Jel gledao neko konefrenciju za stampu kada je Nadj rekao da reprezentacija Argentine nije mnogo kvalitetnija od nase reprezentacije ROFLMAO!

Dragan Babić
13. 06. 2006., 15:08
FootieFox (https://addons.mozilla.org/firefox/725/)

"Soccer scores for today's matches of many European leagues - live and almost instantly."

borstale
13. 06. 2006., 16:25
Svaka čast, hvala Dragane do neba :)
edit: kakav web developer, OVO je extenzija :)

boccio
13. 06. 2006., 16:55
Vidic Povredio Koleno (http://www.b92.net/sport/mundijal2006/vesti.php?yyyy=2006&mm=06&dd=12&nav_id=200960).

E, sad smo ga ugasili i to definitivno :(
Znas kako, ovo je leglo ko kec na 11. Eto novog, svezeg izgovora za sledeci poraz. Bar nece morati da se izvlace na velike vrucine, visoku travu, sudije i skupljace lopti iza gola... Nema Vidica, naravno da smo tako (surovo) oslabljeni lak plen za Argentinu, kojoj bi inace Vidic sigurno zabio bar 5 golova da igra.

Bruka... Majstorska smo nacija za izgovore. Pa dokle cemo da se vadimo na te price "ne igra ovaj, ne igra onaj"... Ako jedna reprezentacija od 22 clana zavisi od centralnog beka, onda sve u k****... A to ce se desiti, kad budemo pukli prva rec na konferenciji za stampu ce biti "Pa bili smo oslabljeni neigranjem Vidica..."

Ko da je on kvoterbek, bre...

degojs
13. 06. 2006., 17:04
@boccio:
WTF is your problem?

Vidić je naš možda i najbitniji igrač. Naravno da nam znači kad Vidić ne igra.

Jednom Brazilu da se povredi Ronaldinjo, misliš da oni sami ne bi to pomenuli kao veliku nesreću za njih? Ili, da se onim lalama povredio onaj ćelavko, verovatno ne bi imali ni jednu priliku protiv nas, a kamo li nas pobedili.. Itd. A oni sigurno imaju veći izbor dobrih igrača od nas.

Tvojom logikom, nije bitno ko igra. Kako to bre?

Nemoj da me nerviraš :mad:

boccio
13. 06. 2006., 17:20
Jebiga degojs, nemoj da mi uporedjujes Ronaldinja i Vidica... Ajde da si reko Roberto Carlos, ili Cafu, pa da komparacija i ima smisla. Secam se cele drame sa proslog prvenstva kad je Bekam sjebo onu koscicu na nozi, to je poprimilo tolike dimenzije da je cela nacija u snu znala latinski naziv te koscice :) Ali to je druga prica, potpuno...

Ne kazem ja da povreda Vidica nije hendikep za nas, daleko od toga. On realno jeste stub nase odbrane. Ali ono sto mi smeta je sto nasem mentalitetu to automatski daje validan izgovor za naredni poraz. Kapis? Ako puknemo nece biti "jebiga igrali smo lose", bice "nije igrao Vidic". E, to me zesce nervira! Da Brazil pukne bez Ronaldinja, tesko da bi selektor samo sa tim izgovorom smeo da izadje pred oci javnosti, zar ne? A kod nas, to je skroz ok varijanta...

O tome ja pricam, a ne da "nije bitno ko igra"...

degojs
13. 06. 2006., 17:39
Sam kažeš da je to hendikep, ali ne dozvoljavaš da to neko, osim tebe, pomene?

Pa ne vidim ništa nelogično u onom što je dinke napisao ("e sad smo stvarno ugasili"). Ja sam takođe to pomislio kad sam pročitao vest na B92. Da, mislim da nam je Vidić toliko značio u odbrani. I ne vidim ko bi mogao da ga uspešno zameni, jer jednostavno nemamo izbor igrača kao neke zemlje. Dakle, ne vidim da je to unapred pravdanje za poraz, već zaista realna ocena stanja.

Što se Bekama tiče, ne znam kakve veze on ima.. posebno sa Vidićem. Vidić je za njega ljudina i po :) A o Bekamu dovoljno govori da na svakoj utakmici gde taj igra moraš da slušaš o njegovoj ženi i kakvu tetovažu ima ove nedelje na dupetu.. Smuči mi se i fudbal i sve kad počnu o porodici Bekam..

Videćemo šta će biti, ali ja bih više voleo da je Vidić u timu.

bluesman
13. 06. 2006., 18:58
FootieFox (https://addons.mozilla.org/firefox/725/)

"Soccer scores for today's matches of many European leagues - live and almost instantly."

E imas piwo za ovo :)

Pedja
13. 06. 2006., 22:53
'Ajte vi lepo loptu u sake pa napolje i da vas nisam video da sedite vise ispred TV-a.

Sram vas bilo, po ceo dan buljite u monitore i umesto da odmorite oci na nekoj prirodi, vi buljavite jos vise u televizore i gledate zaludne kako trckaraju za loptom.

:1060:

MorenoArdohain
13. 06. 2006., 22:57
Moze tekma, Novosadjani protiv ostalih? :)

jasmanac
13. 06. 2006., 23:00
Odigrase Hrvati za cistu desetku! I na terenu i na tribinama. Tako se igra i navija za reprezentaciju!

jasmanac
13. 06. 2006., 23:00
Moze tekma, Novosadjani protiv ostalih? :)
Slabi ste :p

Blood
13. 06. 2006., 23:02
Ala Hrvati igraju - svaka im cast! Kad bi se nasi bar upola borili k`o Hrvati veceras, mi bi pregazili onu Argentinu k`o da je Ekvador...


Toliko samo imam da kazem...

bluesman
13. 06. 2006., 23:05
"Zaludne kako tckaraju za loptom" ? :) Bar od ljudi na ovom forumu mogu da ocekujem neku originalniju klasifikaciju.

Ti "zaludni" na privatnim racunima imaju vise para nego 90% drzava deviznih rezervi. :) Ti "zaludni" donose ogromne profite mnogim svetskim ekonomijama. Zaludni? Trckaraju? Vrhunski fudbal, najbolji igraci sveta...

Sta treba da radim? Da idem u neki muzej da gledam kako su "zaludni svrljali po platnima"? Ili da idem na svirku da gledam kako "zaludni tandrcu po zicama"? Te "zaludne" ce kumulativno da gleda oko 100 milijardi gledalaca u ovih mesec dana. Od tih "zaludnih" ce mnogo ljudi da zaradi mnogo para. Zbog tih "zaludnih" ce neki mozda prvi put saznati da postoje neke od drzava ucesnica. Od tih "zaludnih" ce drzava da bude najpoznatija na svetu bar 4 godine. Aman bre.

boccio
13. 06. 2006., 23:11
jes vala... odigrase hrvati, sunce im njihovo... sto oni nisu respektovali brazil i cepali bunkericu? i posle jos kukali "pa ubise nam kapitena..."

sta reci, njima svaka cast a nadam se da cemo se protiv argentine ugledati na komsije.

jasmanac
13. 06. 2006., 23:16
Iskreno, boli me ki** sada kako ce nasi odigrati, necu bre da se nerviram. Gledam Hrvate i uzivam kako igraju hrabri momci i kako daju zadnje atome snage i pokazuju celom svetu da su barem casno izgubili.

E ovo je castan poraz!

A ne ove nase placipi***, muka mi je vise od njih...

borstale
13. 06. 2006., 23:16
Jel može prema rasporedu u finalu da igraju Češka i Brazil? To bih voleo da vidim.

dinke
13. 06. 2006., 23:32
Ko 'oce sa mnom da se kladi da ce Hrvati puci sledecu tekmu (od Japana) ?

Pre utakmice pricao sam kolegom i prognozirao da ce Hrvati odigrati vrhunski veceras. Sada ocekujem (posto smo mi ipak "braca" balkanci :)) da ce podceniti Japance i odigrati lose sa njima, pa ce se na kraju vaditi protiv Australije. Zivi bili pa videli :)

crews_adder
14. 06. 2006., 00:01
Sto se tice nastupa Hrvata u vecerasnjoj utakmici protiv Brazila, to je ocigledan primer igre reprezentacije koja nije dosla na SP da bi "probala da prodje u drugo kolo" cime bi ujedno i ostvarila zacrtani cilj. Kad nasi budu imali to u svojim glavama, a ne igrali na "samo da ne primimo gol", drugu ce igru igrati.

Iskreno, jos ni jednu ekipu na SP nisam video da igra tako lose, nepovezano, neuigrano, bezidejno i defanzivno kao "nasa". Koja je poslednja uigrana, ili bar "dobro odigrana" akcija koje se secate posle koje smo dali gol?

Mi smo gubili i od Japana i od J.Koreje (2-0 poslednji put, zar ne?), a pogledajte njihove protivnike i igru koju su i jedni i drugi prikazali... Nemamo mi tu (na SP) sta da trazimo. Jednostavno, budimo objektivni: sreca nas je posluzila u kvalifikacijama za SP i njojzi hvala. ;)

degojs
14. 06. 2006., 03:31
Jednostavno, budimo objektivni: sreca nas je posluzila u kvalifikacijama za SP i njojzi hvala.
Ma dobro sad..

Sreća je poslužila i Špance. Ne treba zaboraviti kako su se provukli protiv Bosne. BiH je vodila u Španiji 1:0 sve do 95. minuta (ne sećam se više tačno, neki kažu da je čak bio i 97. minut) ako se sećam, kad su domaćini izjednačili. Drugim rečima, opet su ih sudije vadile - igralo se dok nisu izjednačili, itd.

A našima bi valjalo da prestanu da igraju "katančo" koji guramo već otkad ja znam za sebe, a verovatno i pre toga. E jes, al onda treba trčati :)

oliver
14. 06. 2006., 04:34
covjece, komplet dpt je u znaku SP-a u fudbalu, ovo je najaktivnija tema u zadnjih par dana... to je dobro ili lose? :)

nixa
14. 06. 2006., 04:54
Mislim da je dobro ... :) mada je ova firefox extenzija izvukla stvar

jasmanac
14. 06. 2006., 09:47
I odvukla nam par posetioca :D

crews_adder
14. 06. 2006., 17:07
Ma dobro sad..

Sreća je poslužila i Špance.

Demantovali su te malocas protiv Ukrajinaca (koji su prikazali igru poput nase reprezentacije). ;)

dinke
14. 06. 2006., 17:18
Btw, ne znam da li je jos neko primetio, ali nasa reprezentacija je jedina uz reprezentaciju Japana koja igra dve utakmice od 15h. Dodajte na to specijalni sesir prilikom izvlacenja protivnika u grupi i pocinjem da verujem u teorije zavere :(

jablan
14. 06. 2006., 17:25
Dobro je što Vatikan nema reprezentaciju. ;)

jasmanac
14. 06. 2006., 17:31
Btw, ne znam da li je jos neko primetio, ali nasa reprezentacija je jedina uz reprezentaciju Japana koja igra dve utakmice od 15h. Dodajte na to specijalni sesir prilikom izvlacenja protivnika u grupi i pocinjem da verujem u teorije zavere :(

A da li ste primetili nezgrapnu razliku izmedju nasih i navijaca lala? Sigurno je bilo 1:3. Postavlja se pitanje kako su oni dobili 25k ulaznica a mi samo 6,4k?

crews_adder
14. 06. 2006., 17:32
Btw, ne znam da li je jos neko primetio, ali nasa reprezentacija je jedina uz reprezentaciju Japana koja igra dve utakmice od 15h. Dodajte na to specijalni sesir prilikom izvlacenja protivnika u grupi i pocinjem da verujem u teorije zavere :(

A Nemci opet igraju prvi... :D

Ma mrzi nas FIFA, ne vole nas ni sudije... :1075:

boccio
14. 06. 2006., 17:52
Pa pazite, cinjenica je da organizatorima odgovara da sto duze ostanu reprezentacije sa velikim brojem navijaca i malo jacim budzetom :) Tako da...

Ali daleko od toga da je to bilo kakvo opravdanje za losu igru nasih pilicara.

MorenoArdohain
14. 06. 2006., 18:05
Koliko ja znam, dosadasnja praksa je bila da branioci titule igraju prvu tekmu.
Sta rade Nemacka ili Kostarika na prvoj tekmi, koji moj.. :1095:

bluesman
14. 06. 2006., 19:18
Ma imamo sreće ako nas na sledećem prvenstvu sveta (ako se kvalifikujemo) ne stave kao matine, od 10 ujutro. Ne znam ni ja zašto su promenili praksu da šampion igra prvu utakmicu, a za ukrajince nemam reči. Mislio sam da smo mi najveće cave... oni su gori i od nas.

Pedja
14. 06. 2006., 20:38
"Zaludne kako tckaraju za loptom" ? :) Bar od ljudi na ovom forumu mogu da ocekujem neku originalniju klasifikaciju.

Ti "zaludni" na privatnim racunima imaju vise para nego 90% drzava deviznih rezervi. :) Ti "zaludni" donose ogromne profite mnogim svetskim ekonomijama. Zaludni? Trckaraju? Vrhunski fudbal, najbolji igraci sveta...

Sta treba da radim? Da idem u neki muzej da gledam kako su "zaludni svrljali po platnima"? Ili da idem na svirku da gledam kako "zaludni tandrcu po zicama"? Te "zaludne" ce kumulativno da gleda oko 100 milijardi gledalaca u ovih mesec dana. Od tih "zaludnih" ce mnogo ljudi da zaradi mnogo para. Zbog tih "zaludnih" ce neki mozda prvi put saznati da postoje neke od drzava ucesnica. Od tih "zaludnih" ce drzava da bude najpoznatija na svetu bar 4 godine. Aman bre.

Ma samo sam testirao da li cu da popijem ban :) Mada stvarno ne kapiram kako neko moze da voli da gleda fudbal, a pogotovo da se kladi... :)

andrej
14. 06. 2006., 21:26
Ma imamo sreće ako nas na sledećem prvenstvu sveta (ako se kvalifikujemo) ne stave kao matine, od 10 ujutro. Ne znam ni ja zašto su promenili praksu da šampion igra prvu utakmicu, a za ukrajince nemam reči. Mislio sam da smo mi najveće cave... oni su gori i od nas.

Ma to je zvog loto-ovih dresova.

degojs
14. 06. 2006., 22:15
Demantovali su te malocas protiv Ukrajinaca (koji su prikazali igru poput nase reprezentacije).

Ma ne bi oni ni videli Ukrajinu da je bilo pošteno.. Što nisu demantovali kad je trebalo? Qrac bi produžio tako utakmicu na štetu Španije a u korist Bosne.. Beži bre.


Nego lepo: Srbija, Hrvatska i Bosna na SP :-)

Blamaža: iz bivše YU bi imao gomilu reprezentacija na SP, a ovamo "sila" kao Španija - ništa :))) Mislim da je to nepodnošljivo i kao pomisao za neke.. Zavera, sigurno. :)

Biće fazon kad na SP ili EP budeš iz bivše YU imao jedno 4-5 reprezentacija :)

BluesRocker
14. 06. 2006., 22:47
Biće fazon kad na SP ili EP budeš iz bivše YU imao jedno 4-5 reprezentacija :)
Sad može i 6. :)

bluesman
14. 06. 2006., 23:33
Ma samo sam testirao da li cu da popijem ban :) Mada stvarno ne kapiram kako neko moze da voli da gleda fudbal, a pogotovo da se kladi... :)
Pa na ivici si ban-a, da znaš :) Ako ništa, ono bar sa ove teme.

McKracken
14. 06. 2006., 23:54
Kad odcepimo Uzice, bice i 7 :)

bluesman
15. 06. 2006., 00:02
Biće fazon kad na SP ili EP budeš iz bivše YU imao jedno 4-5 reprezentacija :)

Kao recimo u basketu, Srbija, Hrvatska, Bosna, Slovenija... :) To je vec jaka grupa :)

MorenoArdohain
15. 06. 2006., 00:15
Pita Mujo Hasu:
• Haso bolan, hoćemo li na utakmicu?
• A ko igra?
• Bosna i Hercegovina i Srbija i Crna Gora.
• Mujo, bog te jebo, pa to je turnir, idemo!

:1060:

Vokic
15. 06. 2006., 02:15
Sad može i 6. :)
Kad odcepimo Uzice, bice i 7 :)

Vidim da niko ne racuna Vojvodinu, sto ce reci maybe 8 :)

Dzordz
15. 06. 2006., 06:05
Vala Petrovaradin ce imati svoju ekipu :1074:

marinowski
15. 06. 2006., 11:22
Evo za prave geekove mogucnosti da prate utakmicu: ako se telnetujete na ascii-wm.net na port 2006, mozete pratiti utakmice u ascii formatu ...

Dakle, u terminalu ukucate:
telnet ascii-wm.net 2006
I uzivancija moze da pocne :)

Prenos pocinje 10 minuta pred utakmicu.

dejadj
16. 06. 2006., 12:53
Izvinjavam se ako je bilo ili ste videli negde na netu! :)


Draga moja ženo!

Znaš i sama, da od 09.06.-09.07.2006 traje svetsko fudbalsko prvenstvo. Molim te, da za taj period zapamtiš par stvari (možeš ovaj papir staviti na frižider!!)

1. Savetujem ti, da redovno čitaš "Sportski žurnal ". Tako, kad zaželiš provesti vreme sa mnom - imamo o čemu pričati!!

2. U poznatom periodu, ako kojim slučajem dodješ do daljinskog, savetujem ti, da ni ne pomišljaš koristiti isti!!! Televizija je moja i samo MOJA, u svako doba noći i dana!!

3. Ako slučajno moraš proći ispred TV-a (u toku utakmice-bilo koje), molim te, da to uradiš puzajući!! Ako ti padne na pamet, da se prošetaš u tangama ili gola ispred istoga (gore navedenog) TV, sa namerom, da me izazoveš na Seks, zaboravi, jer bi se mogla još i prehladiti, a nemam nameru još i da se brinem o tebi!!

4. Tokom svih utakmica bit ću slep i gluv! Ne pomišljaj, da ću odgovoriti na telefon, otvoriti vrata ili nedo bog, pričuvati malu!!

5. Savetujem ti, da u frižideru uvek ima hladnog pića i raznih džidža-bidža za grickanje!!

6. Molim te, ali stvarno te molim, ako moj tim koji put i izgubi, poštedi me komentara tipo: "Nemoj se ljutiti, pa to je samo igra!" ili "Drugi put ćemo pobediti!" Ako mi tako nešto kažeš, naljutićeš me još više i manje ću te voleti!!

7. REPLAY golova su vrlo važni!! Ne zanima me, što sam ih već video!

8. Poruči tvojim prijateljicama, da se ne poradjaju i da ne organiziraju ništa važno, gde bi i ja trebao biti prisutan, jer ćeš dobiti uvijek isti odgovor - NE!


Za sada mislim, da je dosta i znaj, da te puuunoo, puuuunoooo volim!!

Pozdrav,



Kakva je situacija kod vas (mislim i na ženski deo foruma)? :)

borstale
16. 06. 2006., 13:21
Pa... meni je strina otišla na put (do 11.07.) i ostavila gajbu na čuvanje.

sirNemanjapro
16. 06. 2006., 13:22
Pravila Rulz!

conica
16. 06. 2006., 14:27
e zato ja zivim sama i imam decka koji ima isto toliko posla kao i ja...ako on gleda utakmicu koja meni nije interesantna, ja radim on gleda..ako je pak nesto zanimljivo, gledamo zajedno
doduse desilo se da je on radio ja gledala, pa sam mu izvestavala sta se desava :D

boccio
16. 06. 2006., 15:04
Evo...krenulo je... peti minut, vec su ga uterali. Drz' mu majko glavu.

Bice ovde explicit gore and violence...

jasmanac
16. 06. 2006., 15:32
Razbucase nas kao tikve :1053:

borstale
16. 06. 2006., 15:35
Što reče "atmosfera", i ja, kada se nađem sa ortacima na malom fudbalu, mogu da se pohvalim fenomenalnom atmosferom, idemo posle i na piwo, ponekad i "poprskamo" sa pedesetak ćevapa... fenomenalna atmosfera :) Ali, brate mili, nismo za dalje od terena ispred zgrade :) :)
Me jeste, kako niste, pogledaj Kežmana.

degojs
16. 06. 2006., 15:40
Ja danas nisam otišao na posao da bi gledao utakmicu.. Hehehe.

Lele... ovi samo tovare..

boccio
16. 06. 2006., 15:40
PA OVAKO NE IGRA NI POSAVAC IZ BOLJEVACA!!!!!

Ja posle ovoga vise dres ne bih obukao. Ajde, nek nas ponize sa 8-0, pa da zavrsimo i sa ovom farsom.

borstale
16. 06. 2006., 15:43
Pazi idiota Stevića:
"Samo da neko ne dobije crveni karton, imali bi mnogo problema u drugom poluvremenu!!!"
A ovi vode 3:0!!!

jasmanac
16. 06. 2006., 15:46
Mislim da ce sada svima biti jasno koliko zapravo vredi nasa fudbalska reprezentacija. Cak sta vise ja mislim da nam nije ni potrebna ;) Mnogo nam je bilo lepo za vreme sankcija. Niti igramo, niti se brukamo. A ovo, bruka nevidjena!

andrej
16. 06. 2006., 15:47
Ovaj Krstajic, znao sam da je rupa, ali da je dribler to nisam znao....

Blood
16. 06. 2006., 15:48
Zato je prenos gledam na HTR2...

Heheh, "ma izgubili smo, jer nam je pola igraca povredjeno"... Au cek, tek je prvo poluvreme...

nixa
16. 06. 2006., 15:51
tuga .... "mislim šta reći ... "

boccio
16. 06. 2006., 15:52
ZNAM!!!!!

Treba da ne izadjemo iz svlacionice na poluvremenu i izgubimo sluzbenim rezultatom 3:0... Bolje nego da naprave gangbang u drugom, jer kako je krenulo... :1024:

bluesman
16. 06. 2006., 15:52
Pazi idiota Stevića:
"Samo da neko ne dobije crveni karton, imali bi mnogo problema u drugom poluvremenu!!!"
A ovi vode 3:0!!!

Pa nije idiot, nego iskusan čovek. Treba sada sačuvati 3:0. Seća se čovek holandije i 6:2.

nixa
16. 06. 2006., 15:56
ovde će biti 8:0 ... ko daje bolji score :D

Dzordz
16. 06. 2006., 15:58
Pa nije idiot, nego iskusan čovek. Treba sada sačuvati 3:0. Seća se čovek holandije i 6:2.

Ispravka dali smo samo jedan gol taj put to je Milosevicu bio gol za najboljeg strelca prvenstva.

Ali da K-A-T-A-S-T-R-O-F-A !!!

bluesman
16. 06. 2006., 15:59
Sad bi večiti optimisti veloskrpski nacionalisti rekli "ma ovo je zato što se zovemo Srbija i Crna Gora" :) Ima još par izgovora: "Smetao nam je krov na hali", "Visoka je trava", "Smetala nam je himna hej sloveni", "Smetalo nam je što su zviždali na himnu" (e mogu da zamislim stadion u neverici koji gleda kako naši navijači zvižde "našoj" himni ).... i tako, naši igrači su bar inventivni u jednom: uvek smisle originalan odgovor.

Nego, hajde da ovaj Milošević više upiše taj rekord u broju nastupa, pa da ga "pustimo" da se igra sa svojom (i tuđom) decom i u papučama gleda utakmice reprezentacije Srbije.

bluesman
16. 06. 2006., 16:01
Evo, ulazi Vukić koji nije igrao 6 meseci, Ergić koji je imao sličnu sudbinu ali je malo trčkarao poslednjih meseci u jednoj od najjačih svetskih liga... Jel' neko izmerio temperaturu Petkoviću?

degojs
16. 06. 2006., 16:11
Argentinci izvode predstavu..

Nisam siguran da smo duplo bolji da bi rezultat bio bitno drugačiji. Jednostavno, bolji su za dve klase.


@bluesman: Savo još nešto i igra.. Mislim, uporedi ga sa ostalim, npr. Kežmanom.

conica
16. 06. 2006., 16:16
dajte malo live prenosa...ima nas i u kancelarijama :)

jasmanac
16. 06. 2006., 16:23
Tevez je odrzao jednu malu lekciju kako proturiti loptu pored 4 bikova a ne izgubiti je :D

jablan
16. 06. 2006., 16:25
Ja sam posle prvog poluvremena prešao na veb-prenos. Zdravije je...
http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/w/match/template.html?id=21

bluesman
16. 06. 2006., 16:45
Rekoh ja da treba da se čuva 3:0 koji je jako dobar rezultat.

6:0 i još nije gotovo.

nixa
16. 06. 2006., 16:47
sudija nije dao da moj score bude validan :D

mungos
16. 06. 2006., 16:50
No comment. :((


Btw, koje ono tipovao sa dpt da cemo da pobijedimo Argentinu...

andrej
16. 06. 2006., 16:52
Da, neko rece da neka nesloga vlada u njihovom timu.
Kako bi mi tek igrali da se nasi igraci ne slazu...

Nego, za sledeci WC za koji se budemo kvalifikovali (cc. 2018.) ja se obavezno kladim na to da cemo imati najubedljiviji poraz, vec je postalo tradicija.

boccio
16. 06. 2006., 16:54
Evo, Petko je stvarno kralj. Ali stvarno. Ladno je izjavio neku budalastinu u fazonu "evo, pricali ste svasta posle utakmice sa Holandijom, davale se izjave, optuzivali ste nas za kukavicku igru... ja sam kriv sto nisam radio svojim metodama nego podlegao pritisku raznih domacih 'strucnjaka', eto to vam je sad..."

WTF!???!

Blood
16. 06. 2006., 16:56
Evo, ulazi Vukić koji nije igrao 6 meseci, Ergić koji je imao sličnu sudbinu ali je malo trčkarao poslednjih meseci u jednoj od najjačih svetskih liga... Jel' neko izmerio temperaturu Petkoviću?

Heh, verovatno mu je temperaturu promenio Dragan Stojkovic kada je pomunuo onu aferu "tata i sin" :D

EDIT: zaboravih da pomenem, sada ce Kezman da bude glavni krivac sto smo izgubili :D

bluesman
16. 06. 2006., 17:21
Čudna koncidencija naslova ove teme, kada sam započeo mislio sam na jedne, trebalo je da bude šala, a sada se sasvim uklapa u celokupnu sliku.

Nego, jel' neko rekao Stankoviću da se igrala utakmica danas? Gde je bio od 3 do 5? On ladno može da bude NEOCENJEN na obe utakmice koje je odigrao, što je rezervisano samo za golmane, recimo golman argentine danas može da bude neocenjen jer nije ni imao potrebu da interveniše ni jednom (ako ne računamo krstajićeve bunaruše).

Ko je rekao Krstajiću da igra to što je igrao (svaku loptu "u bunar") taj slobodno neka pocepa trenersku diplomu ako je ima.

Dragutinović se uplašio, noge su mu se odsekle, nije dao ni jednu tačnu loptu.

Kežman, daleko od toga da ga osuđujem jer mislim da sudija jednostavno nema pojma šta svira i nije zaslužio crveni za ono, nikako da odraste. Tako je i pre 8 godina, ušao u igru u drugom poluvremenu, zaleteo si i dobio crveni na skoro isti način. Mislim da je to bio svetski rekord - najbrži crveni karton. Sada nije najbrži, ali je sve bilo skoro identično.

Kežman i Milošević se nisu videli, ali najviše zaslugom srednjeg reda kojih nigde nije bilo ni protiv lala (stanković, đorđević...)

Jevrić užasan. Za ono što je pokazao, nije ni ocenu 4 zaslužio. Nije što je primio 6 golova, ne može se reći da je kriv za golove, ali toliko je nespretno intervenisao, a kod prva 2 gola mu je lopta prošla pored ruke, što nije tako strašno, nego je strašno što nije ni intervenisao.

oliver
16. 06. 2006., 17:22
Ja bio u obliznjem kaficu, izbacili projektor u bastu. Prije pocetka utakmice opsta euforija: "Srbija, Srbija!"... nakon prvog gola: tajac. Na 2:0 psovke. Nakon treceg su svi poceli da navijaju za Argentinu i poslije svakog sledeceg je bilo skandiranje "ocemo jos, ocemo jos!" :)

Dragi Tata
16. 06. 2006., 17:32
Prije pocetka utakmice opsta euforija: "Srbija, Srbija!"... nakon prvog gola: tajac. Na 2:0 psovke. Nakon treceg su svi poceli da navijaju za Argentinu i poslije svakog sledeceg je bilo skandiranje "ocemo jos, ocemo jos!" :)

Iskreno, takvima i ne sleduje bolja reprezentacija.

crews_adder
16. 06. 2006., 17:33
Busi! hahahaha Busi! hahahahaha

Sta reci... Kinezi su izmislili petarde, nasi sestarde. Je l' smo sada na svome? Jesmo li se osvestili? "Kud' se dede" onoliki optimizam? :D

Los dan, sto bi rekao selektor Petko. Inace, sad se vidi da smo, u stvari, protiv Holandije imali srece da nas nisu i oni ovako napunili, ali i ovako se mozemo svrstati tu negde malo ispred Farana, Malte, San Marina i Lihtenstajna. Na FIFA listi bilo smo 50., bilo nam malo. Dodjemo na SP (ponavljam: na cistu srecu) i ne damo gol, ali da i ne napravimo sansu...

Ona 6-ica je bila na EP, ovu bruku je sad video ceo svet. Sad ce, pored Slobe i Ratka, da nas pamte jos po necemu losem. Bruka! A ako je "cela nacija reprezentacija", onda smo tek ugasili.

Molim moderatore da ovu temu preimenuju u "Sram ih bilo".

bluesman
16. 06. 2006., 17:34
Ja ne znam šta je tebi ovde smešno?

kodi
16. 06. 2006., 17:35
o boze.... kataklizma..... :D :D

Blood
16. 06. 2006., 17:36
Dragutinović se uplašio, noge su mu se odsekle, nije dao ni jednu tačnu loptu.


Koji Dragutinovic? On covek nije ni igrao, pri zagrevanju se pozalio na povredu i izvrsena je izmena pre pocetka utakmice...

oliver
16. 06. 2006., 17:51
skripalo je na sve strane, nisam neki zagrizeni navijac, ali jednostavno nisam vidio da je iko od onih koji su izasli na teren mogao nesto vise da uradi od laganog trckaranja... k'o da su na treningu, a ne na ****in' SP.

nervirao sam se u pocetku, ali poslije treceg gola sam mirno cekao poslednji zvizduk, cuclao ono pivo sto sam porucio i dovrsio kutiju cigara. bedak, prije utakmice sam imao osjecaj da cemo moci da ih dobijemo, i onda metak u celo. rafal, tacnije...

bluesman
16. 06. 2006., 18:02
Koji Dragutinovic? On covek nije ni igrao, pri zagrevanju se pozalio na povredu i izvrsena je izmena pre pocetka utakmice...

Sorry, mislio sam na Gavrančića.

[nq]
16. 06. 2006., 18:57
Ma bilo sto ja bilo, ne treba ih sad pljuvati. :1027:

crews_adder
16. 06. 2006., 19:02
Sta je smesno??

Pa iskreno, bilo mi je zao od 5. minuta do drugog gola, sa trecim je vec prestalo da bude zalosno.

Ono sto je jos smesno je da su Argentinci stali kod 2-0 (usao Kambiaso) i malo se povukli - dokaz da su nas precenili, jer da su nas pravilno ocenili, otisli bi nasi sa petardom na poluvreme.

Smesan je krajnji rezultat (sto bi rekli klinci "al' pukose oci!", a Nemci "Kantersieg").

Smesno je sto smo u svim utakmicama protiv Argentine do ove primili ukupno 15 golova, a samo na ovoj 6.

Smesno je sto verovatno ni jedna Saudijska Arabija nece primiti vise golova od nasih.

Smesno je sto se sudija pokazao kao bolji strateg od Petka, pa je izbacio Kezmana iz igre (Kezman igra za mundijalito, BTW).

Smesno je sto je Brakus bio u pravu kada je za utakmicu protiv Argentine rekao:

a) Igrajte od 4-8 golova i
b) Nasi ce primeniti taktiku "ko predje centar umrece mu majka".

Smesno je sto su nasi danas izgledali kao ona ekipa koja se tradicionalno "suprotstavlja" harlemovcima.

Dalje, smesno je sto sad gledam fudbal, sto se za prethodnu utakmicu nasih ne bi moglo reci, itd.

Sve u svemu, "mnogo smo smesni!"

Jedino sto nije smesno je da se ipak radi o nasoj reprezentaciji... :( :( :(

Blood
16. 06. 2006., 19:08
']Ma bilo sto ja bilo, ne treba ih sad pljuvati. :1027:

Da su se borili kao muskarci - onda ih ne bi trebalo pljuvati, ali posto se nisu borili cak ni kao zene, e onda ih treba ispljuvati k`o najcrnje... (Ovim nisam imao nameru da uvredim bilo koju zenu!)

degojs
16. 06. 2006., 19:29
E pa, nas ubiše u toj "grupi smrti".

degojs
16. 06. 2006., 19:33
Nego, gledate li ovu utakmicu (Holandija-Obala Slonovače)?

Mi smo baš baš ubedljivo najslabiji u toj grupi. Ebi ga.. :)

bluesman
16. 06. 2006., 20:54
Meni ništa od toga nije smešno, pa te zato pitam.

boccio
16. 06. 2006., 21:00
Mi smo ubedljivo najslabiji na sampionatu, ne samo u grupi :) Dobro, mozda rame u rame sa Ukrajinom i Costa Ricom.

Najzalije je sto se nista nece promeniti, kao ni godinama do sad. Od Roterdama do danas je proslo 6 godina... ista prica. Razbijena, nezainteresovana ceta legionara koji nemaju trunku volje da osvetlaju obraz zemlji koju prestavljaju pred celim svetom. Pa kakav god bio rezultat, nije sramota.

A oni i dalje prodaju budjave izgovore i spominju pritisak javnosti... Koja reprezentacija tamo koja iole drzi do sebe nema pritisak javnosti??? Od Italije '90 mi nemamo dostojanstvenu reprezentaciju i to je to, necemo je ocigledno jos dugo imati.

I sad ce (ko i dosad) 3 dana dnevne novine prodavati 20% vise tiraza, i cao djaci... idemo dalje... Okrecemo se kvalifikacijama za evropsko, zvuci poznato? :D

oliver78
16. 06. 2006., 21:06
A gde je vezni red? ponovo...

Definitivno imamo najslabiji vezni red i cinjenica da smo se plasirali na prvenstvo je ogroman uspeh. To sto neki od ovih momaka traze vise jeste zbog toga kao sto vec rekoste sto ih precenjuju.

Ipak, gledajuci nasu ligu, u njoj i nemozemo da proizvedemo kvalitetnije igrace. Oni koji su asovi u domacim klubovima kada odu u jaci klub u inostranstvo nestanu. Cast izuzecima.

Da bi smo napravili nesto bolji rezultat treba da krenemo od naseg prvenstva. Voleo bih da grasim. Ispravite me.

dinke
16. 06. 2006., 21:39
Prije pocetka utakmice opsta euforija: "Srbija, Srbija!"... nakon prvog gola: tajac. Na 2:0 psovke. Nakon treceg su svi poceli da navijaju za Argentinu i poslije svakog sledeceg je bilo skandiranje "ocemo jos, ocemo jos!"
Iskreno, takvima i ne sleduje bolja reprezentacija.
Slazem se. Negde na nekom navijackom forumu sam pre par meseci procitao izjavu nekog engleza (zaludjenog navijaca), koji je na pitanje koju utakmicu najvise pamti, sa odusevljenjem rekao "onu kada smo gubili 6:0, fudbaleri kao ovce, a ceo stadion peva himnu kluba". E, to su gospodo moja navijaci.

No, u svemu tome ima i jedno ali. A to je da ova "druzina pere kvrzice" takvu podrsku jednostavno nije zasluzila. Ja se bre vise trudim na basketu koji igram sa drugarima tu i tamo, nego sto oni ulazu truda na utakmici svetskog prvenstva. Argument da nemaju za koga da igraju (himna, nepostojeca drzava i sl), jednostavno ne stoji. Ako im pobeda sama po sebi nije dovoljan sportski motiv, onda stvarno ne znam zasto se bave sportom.

Inace, zaista se pitam koji idiJoti vode taj FSS (ili kako se vec zove), posto su nasi igraci imali 300% bolju kondiciju tokom sezone (kada jelte igraju u svojim klubovima) nego sto imaju sada. Imali smo samo 1 (jednu) prijateljsku utakmicu, dok su neke repke imale tri! Prijateljske utakmice su posebna prica, nasi ih gotovo i ne igraju, a ono malo sto igraju po pravilu gube, zbog cega smo jako lose plasirani na rang listi FIFA, pa umesto da igramo protiv Japana, Ekvadora i sl. "velesila", mi igramo protiv Holandije i Argentine.

P.S. Mislio sam da posle sinocnjeg basketa ne moze biti gore, ali zajebao sam se :)

P.P.S. Jedan od komentara sa b92.net :)
Divac sinoć na derbiju:
najveća bruka naše košarke,prekid utakmice.
Divac danas u Nemačkoj:
bruka fudbalera,katasrofalna utakmica.
Vlade, gde planiras da ides sutra ?

Ilija Studen
16. 06. 2006., 22:22
Ja nisam gledao utakmicu jer sam se udubio u medaljone na kačamaku u Plavoj frajli. Ni sekund mi nije žao zbog toga :D Čak i milo, em drago.

Btw, hvala Oliveru što je bio informaitivni servis. Prvo sam mislio da me zeza, ali ne....

[nq]
16. 06. 2006., 22:22
Evo komentar jednog lika sa kojim ponekad radim. :)

Nemanja says:
Hi John, did you check out the mail ?

John says:
Que? Yo solo hablar en Espanol ahora como los Argentinas :)

Ilija Studen
16. 06. 2006., 22:39
Ili u prevodu? Razumem skoro svako reč, ali nikako da ih povežem.

[nq]
16. 06. 2006., 22:43
Ja i sa engleskim jedva kuburim :1074:
Pa valjda nesto kao: Sta ? Ja govorim samo Spanski ili i Argentisnki ? Mislim glupo je ali zezanje je. :)

Edit: cek i u argentini govore spanski ne ? ma ne valja mi prevod nista :D

jasmanac
16. 06. 2006., 22:51
']Edit: cek i u argentini govore spanski ne ? ma ne valja mi prevod nista :D

Niti ti valja prevod, niti ti valja engleski :1060:

[nq]
16. 06. 2006., 23:16
Niti ti valja prevod, niti ti valja engleski :1060:

:1081: (moram da upisem neki kurs pod hitno, ja sam zivi dokaz kako je nase skolstvo ne efikasno, posto ucim engleski skoro 13 godina :D )

Vokic
16. 06. 2006., 23:36
Svaki komentar je izlisan... Ja bih bre dao Mici iz Curuga, Peri iz Banostra i Dekiju iz Malog Mokrog Luga da igraju za reprezentaciju... Ako nista drugo bar ce ljudi da se pokidaju od trcanja za loptom i dokazivanjem ne bi li uspeli u zivotu, a ne kao ovi izvikani fudbaleri koji se vuku po terenu..

borstale
16. 06. 2006., 23:44
http://blog.b92.net/node/603

sirNemanjapro
17. 06. 2006., 01:24
Mada posle ove utakmice svako moze da nauci Spanski.
Samo kaze "Serbia - Fudbal" i odmah ce da te razumeju. :D Cak mozda se ogrebes i za vopi. :D

boccio
17. 06. 2006., 13:04
Jel postoji nekakvo javno mnenje ovde? Ima li nekog nacina da se recimo napravi peticija, i skupi 100.000 potpisa (ko u zlatno vreme Slobe), sa pitanjem "Da li ste za to da se ovoj dvadeset-trojci volova zabrani dozivotno igranje za reprezentaciju".

Blood
17. 06. 2006., 13:34
']John says:
Que? Yo solo hablar en Espanol ahora como los Argentinas


Evo prevoda: Sta? Ja samo pricam Spanski, isto kao i Argentinci

Znao sam da ce mi se gledanje sapunica jednog dana isplatiti :D

Zero-Cool
17. 06. 2006., 20:49
Jel postoji nekakvo javno mnenje ovde? Ima li nekog nacina da se recimo napravi peticija, i skupi 100.000 potpisa (ko u zlatno vreme Slobe), sa pitanjem "Da li ste za to da se ovoj dvadeset-trojci volova zabrani dozivotno igranje za reprezentaciju".

Ma ne samo njima da se zabrani igranje fudbala nego i njihovoj deci, i deci njihove dece. Ovo je ultra bruka.

Ali ima nesto i smesno u svemu tome,a to je da se tokom ovog svetskog prvenstva (tj do sada) na utakmici nisu uspela sudariti dva igraca istog kluba pred protivnickim golom, osim ona nasa dva balvana.

A mozda je to i zalosno, ne znam vise ni sam.

ivanhoe
17. 06. 2006., 21:34
uz rizik da me ispljujete najgore, ali mislim da nije toliko problem u njima(fudbalerima) nego u nama (srbima). Mi smo bre mitomani, stalno sebe zamisljamo kao najpametnije, najjace, najbolje, najuspesnije, bilo da se radi o obrazovnom sistemu, ekonomiji, politici ili fudbalu... a za to nemamo trunke osnova, i realnost (neki bi rekli surova) nam to svaki put lepo i dokaze... a mi se i dalje lozimo i przimo...

i sad svi pljuju reprezentaciju, ali realno oni nisu mogli bolje, niti postoje neki drugi igraci odavLe koji bi to bolje izveli, naprosto to je nas domet... realan domet, a to sto smo mi svi (me included) zamisljali i nadali se, to je problem naseg megalomanskog mentaliteta..

Pedja
17. 06. 2006., 21:42
A postoji li mogucnost da su Crnogorci sabotirali?

Zero-Cool
17. 06. 2006., 21:43
Pa ne slazem se sa tobom Ivanho, nasu reprezentaciju cini skup vrlo dobrih fudbalera, za razliku od nekih drugih reprezentacija koje nemaju ni jednog ili imaju jednog poznatog fudbalera koje barem igraju srcem. U nasoj igri nije bilo srca niti motiva, to je ono glavno, to je pokretac svega. Mogu oni biti i slozni i imati zelju za igrom za reprezentaciju, ali kad nemaju srca da zagrizu, onda tu nema nicega.

Slazem se sa tobom da svi mi (Srbi) puno ocekujemo, iskreno nisam ocekivao da cemo pobediti holandiju, ali sam ocekivao nereseno, isto tako i protiv argentine, ocekivao sam ili nereseno ili u najgorem slucaju 1:0 za argentinu.

A sta je ono bilo, pa da samo poslali mladu reprezentaciju bolje bi odigrala sto puta. I idalje stojim iza toga da su krivi igraci, ali i selektor, tj krivi su svi.

Kad pogledas one hrvate, imaju stanovnika malo vise nego beograd, a imaju reprezentaciju koja nema ni jednu zvezdu u glavi, i pruzili su super partiju protiv brazila, iako je brazil igrao lose po meni, ali su hrvati trcali i borili se i grizli, a to je jedino sto sam ja od nasih ocekivao.

crews_adder
17. 06. 2006., 23:59
A postoji li mogucnost da su Crnogorci sabotirali?

Ako su svih 11-12 bili Crnogorci, onda da. Iskreno, ja ne bih znao ni ko je od njih Crnogorac a ko Srbin... Mada mi ovo pitanje ipak zvuci kao teorija zavere ili "kriv je neko drugi" (kao i uvek uostalom).

Nego, kad smo vec kod CG, jeste li provalili da mediji u Srbiji bojkotuju Crnu Goru i dogadjaje u njoj? Svaka nam cast na efikasnosti. Eh kada bi smo tako bili efikasni i u stvarima koje nam zivot i buducnost znace...

Trcati svih 90min., imati u glavi, u nogama, u grudima, u "vesu" i na klupi - sve ono sto je nasoj reprezentaciji nedostajalo. Jedino cega su imali previse su podrska i neosnovan optimizam domace javnosti.

bluesman
18. 06. 2006., 00:33
uz rizik da me ispljujete najgore, ali mislim da nije toliko problem u njima(fudbalerima) nego u nama (srbima). Mi smo bre mitomani, stalno sebe zamisljamo kao najpametnije, najjace, najbolje, najuspesnije, bilo da se radi o obrazovnom sistemu, ekonomiji, politici ili fudbalu... a za to nemamo trunke osnova, i realnost (neki bi rekli surova) nam to svaki put lepo i dokaze... a mi se i dalje lozimo i przimo...

i sad svi pljuju reprezentaciju, ali realno oni nisu mogli bolje, niti postoje neki drugi igraci odavLe koji bi to bolje izveli, naprosto to je nas domet... realan domet, a to sto smo mi svi (me included) zamisljali i nadali se, to je problem naseg megalomanskog mentaliteta..

To ni približno nije tako. Da su odigrali u granicama svojih mogućnosti, sigurno nebi bilo 6:0. Problem je bio što su se ponašali u fazonu: "došli smo ovde, ovo je veliki uspeh - šta god bude, nema veze". Zato nikada nismo ništa napravili u fudbalu, a kako stoje stvari nećemo ni napraviti jer je sve teže i teže dobiti i afrikance, da ne pričamo o evropskim i južnoameričkim ekipama.

Istina je da su argentinci radili šta su hteli. Čini mi se da su još malo zapeli, moglo je da bude i dvocifreno, nego su oni već kod 2:0 stali na loptu i počeli da "kradu" vreme, očigledno nas precenivši. Istina je da je skoro svaki šut na gol ušao u gol, ali ne mogu da shvatim da niko od naših igrača nije pokazao ni izdaleka želju da se bori. E, za TO im ja "kenjam", ne zato što su izgubili nego zato što su ponizili i sebe i sve nas.

I što je najgore, to nije prvi put, a plašim se ni poslednji. Ja se još uvek sećam svakog gola holanđana, promašenog penala Mijatovića... kada su nas ubili sa 6:2. Još se sećam onih raznih petardi i šestardi Partizana i Zvezde (više Partizana, ali ih i Zvezda lagano stiže). I mlade, za koje svi sada pričaju kako su oni trebali da igraju, ubijali su čak i u kvalifikacijama, a na EP U21 su odigrali kao i stariji.

dinke
18. 06. 2006., 00:59
I što je najgore, to nije prvi put, a plašim se ni poslednji. Ja se još uvek sećam svakog gola holanđana, promašenog penala Mijatovića... kada su nas ubili sa 6:2.
Lose pamtis prijatelju, bilo je 6:1, i to su Holandezi isto vodili 6:0 kad je Savo nakon loba Mijatovica koji je pogodio precku spakovao loptu u gol. :)

nixa
18. 06. 2006., 01:08
i to je bio iz samilosti go :)

bolje da optuzimo Argentince za nemilost ...

Blood
18. 06. 2006., 03:49
Ne mozes da optuzis Argentince za nemilos, kako su Brazilci "poklonili" Hrvatima 1:0, to je samo zato sto su s Hrvati ljudski borili, meni je zao sto nas Argentinci nisu odvalili sa 12-13:0, jer smo mi to zasluzili, nasi nisu ni potrcali, posle utakmice Hrvatksa - Brazil, ja sam cestitao Hrvatima na ovom forumu, i dalje stojim iza toga, ko se bori za sebe, zasluzije svako postovanje, nasi, ne zasluziju ni truknu postovanja posle onakve partije, da su se borili kao Hrvati, rec im ne bih rekao, ovako...govna u sahti zasluzuju vise postovanja, zao mi je, ali iskreno je tako...

degojs
18. 06. 2006., 04:51
Greška je bila više taktički, a kazna je onda došla. Nismo mi sa Argentinom mogli da se nadigravamo, odnosno probali smo, pa evo kako je završilo. Sa Holandijom, koja ima podmlađen sastav, smo trebali da se otvorimo i više da napadamo, a sa Argentinom, očigledno, nikako.

De bre, mi ćemo sa Argentinom da jurimo bodove (koje smo verovatno mogli da ugrabimo protiv Holandije)? Pa oni su za 2 klase bolja ekipa i to su i pokazali..

Jeste da su neki igrači mogli više da se zalažu, ali generalno mislim da je Petković totalno promašio taktiku za obe utakmice. Holandiju je precenio, a on sam kaže da je potom podlegao pritisku iz novina i promenio planiranu "bunker" taktiku za Argentinu u otvoreniju..

Sad čitam na B92 da su Kežman i Koroman već napustili Nemačku i to jer ih je neko iz tog saveza zamolio da to urade?? Svašta.. Znam da ne mogu da igraju zbog crvenih, ali da ih se traži da napuste repku?????

degojs
18. 06. 2006., 05:21
Oni su otišli na molbu predsednika saveza Tomislava Karadžića kako bi grupa igrača koji mogu da igraju održala takmičarski duh pred poslednju utakmicu u sredu sa Obalom Slonovače.

Pa šta je ovo bre?

Predsednik saveza traži od igrača da napuste repku iz nekog razloga? Pa ko je tu selektor? Umesto da ostanu i bodre ove druge igrače, ovaj traži da oni odu??

Vala, što reče Dragi Tata, bolje reprezentaciju ni ne zaslužuju/zaslužujemo.

nixa
18. 06. 2006., 05:51
@Blood: to je bio post sa velikom dozom ironije :)

bluesman
18. 06. 2006., 11:44
Lose pamtis prijatelju, bilo je 6:1, i to su Holandezi isto vodili 6:0 kad je Savo nakon loba Mijatovica koji je pogodio precku spakovao loptu u gol. :)

Ocigledno mi je konfuyija u glavi od tih petica i šestica.... setimo se samo olimpijskih igara u Atini 2004. I tamo beše šestica, koliko se sećam baš od Argentine?

Dzordz
18. 06. 2006., 13:55
19 strana o sportu na geek forumu! E to je pravi uspeh! :)

Ilija Studen
18. 06. 2006., 14:05
Biće:

"Sećaš se prvenstva 2006te?"
"Kako da ne! Nismo ništa pametno napravili, ali smo ćeretali o tome na 20 i kusur strana na DPT. E to su bili dani..."

Btw, što manje očekuješ manja je verovatnoća da se razočaraš i osećaš loše.

Vokic
18. 06. 2006., 16:42
Joooooj mene sad samo strah od Obale Slonovace... Ako nas i oni nakantaju 3:0 ugasili smo... A nesto slutim da to nece biti daleko od istine :)

dinke
18. 06. 2006., 17:02
Hrvatska - Japan 0:0

Kao što sam i predvideo, balkanski mentalitet je proradio i kod naših suseda, tako da su posle sjajne igra protiv Brazila propustili da zakucaju par golova u mrežu ovim "samurajima".

oliver
18. 06. 2006., 17:30
citiram cimera:"japanci su bili toliko spetljani da su zbunili hrvate" :)

steta, onoliko prilika za oba tima, i na kraju bez golova :-/

kodi
18. 06. 2006., 17:34
http://www.b92.net/sport/mundijal2006/vesti.php?yyyy=2006&mm=06&dd=18&nav_id=201699

Fudbalski Savez: Kazne u slučaju još jednog debakla

cemu sve ovo ???

ivanhoe
18. 06. 2006., 17:46
[url]Fudbalski Savez: Kazne u slučaju još jednog debakla

cemu sve ovo ???

Zato sto sto fudbal vise niko ne dozivljava kao sport, nego kao gladijatorske igre.

Jos da je ziv Arkan pa da ga posalje DB da im lupa shamare i preti porodici .. potpuno bolesno, ali kakva zemlja takva i reprezentacija...

[nq]
18. 06. 2006., 18:00
Btw, što manje očekuješ manja je verovatnoća da se razočaraš i osećaš loše.

Uh, uzasan pogledan na svet, nadam se da si samo mislio na fudbal :1043:

degojs
18. 06. 2006., 18:33
dinke
Kao što sam i predvideo, balkanski mentalitet je proradio i kod naših suseda, tako da su posle sjajne igra protiv Brazila propustili da zakucaju par golova u mrežu ovim "samurajima".

A propustili su, boga mi, penal, tako da ne mogu da se izvlače na lošu sreću i taj mentalitet, zar ne? Dalje, najbolja šansa na utakmici je ona koju je imao Japan (izuzevši taj penal). Pa onaj kamikaza je promašio prazan gol sa 3 metra.

Ja ne znam zašto svi toliko uzdižu igru Hrvatske sa Brazilom. Još malo pa će od te utakmice da naprave svoju Kosovsku bitku.. Pre bih rekao da je Brazil odigrao loše.

//update:

Brazil 2 0 Australija

Ali Australija je igrala super (i Brazil mnogo bolji nego u prvoj tekmi), još da onaj majstor iz Australije nije promašio prazan gol.. :) Sad pogotovo ne vidim šta je tako veličanstveno bilo u igri Hrvata protiv Brazila. Brazil je jednostavno odigrao mrljavo tu utakmicu. Ako se ne desi čudo, Australija sigurno ide dalje, a verovatno i tuče Hrvatsku i to ladno.

oliver
18. 06. 2006., 22:51
nisam mog'o da odolim a da ne stavim ovu slicicu:

:) :1050:

degojs
18. 06. 2006., 23:14
Ljuboja i Nađ povređeni!
..
Posle povreda i suspenzija koje su već poznate za igru su trenutno spremna samo tri golmana i 12 igrača u polju.


Ovo samo kod nas može.. Eto sad što nisu hteli da zovu nekog kad se Ilijin sin vrnuo kući. Imamo jednu izmenu i to je to.

Ajd što se blamiramo na terenu ako smo lošiji, ali ovakve stvari..

MorenoArdohain
18. 06. 2006., 23:17
Eto sad što nisu hteli da zovu nekog kad se Ilijin sin vrnuo kući.

Nisu ni mogli, po pravilima FIFE izmena se moze vrsiti samo za povredjene igrace

degojs
19. 06. 2006., 00:10
Ma mogli su da ga prijave kao povređenog i da traže zamenu. Sigurno.

Ali..

Ilija Studen
19. 06. 2006., 01:08
']Uh, uzasan pogledan na svet, nadam se da si samo mislio na fudbal :1043:

Nije užasan. Ljudi često gube kontakt sa realnošću. Očekuješ previše - često bivaš razočaran, retko kad prijatno iznenađen. Očekuješ nešto u normalnim okvirima i sa nogama na zemlji i često ćeš čak biti i iznenađen jer ćeš možda dobiti i više.

Blood
19. 06. 2006., 01:54
Nije užasan. Ljudi često gube kontakt sa realnošću. Očekuješ previše - često bivaš razočaran, retko kad prijatno iznenađen. Očekuješ nešto u normalnim okvirima i sa nogama na zemlji i često ćeš čak biti i iznenađen jer ćeš možda dobiti i više.

Surova istina, ali tako je, samo retko ko moze da se ponasa tako u svim situacijama...

Vokic
19. 06. 2006., 02:08
Eto sad kazu da ce ih kazniti smanjivanjem premija, koje by the way bruto sabrane iznose oko 2 miliona evrica :) Kako nam je dobra ekonomija... Ima da batalim ovo programiranje i odo u fudbalere... Za te pare mogu da budem i glup :) Jos samo da nisam zeznuo zglob danas na basketu... Oteko ko balon :)

dinke
19. 06. 2006., 10:15
Ma mogli su da ga prijave kao povređenog i da traže zamenu. Sigurno.

Ali..
Nisu. Da bi povređen igrač bio zamenjen potrebno je priližiti uverljivu medicinsku dokumentaciju o njegovoj povredi, a onda FIFA odlučuje da li je povreda stvarna ili ne.

crews_adder
19. 06. 2006., 18:20
Da li je neko u poslednja dva dana cuo reklamu za Porse SCG? Kao, 100e off za svaki gol koji postigne nasa reprezentacija. Zanimljivo je, medjutim, da sam je ja cuo prvi put tek prekjuce, a prilicno sam redovan slusalac te radio stanice... Lako je biti velikodusan kada je posrnuli SCG football team u pitanju. Ako su hteli da budu velikodusni, mogli su da ponude 100e off za svaki primljeni gol, a ne ovako. Sramota.

bluesman
19. 06. 2006., 20:37
Pa bila bi sramota da ponude kako ti predlazes :)

degojs
21. 06. 2006., 18:39
Hahaha , pazite ovu vest na B92 (za neobaveštene: nedavno je Koštunica nešto kritikovao odnos EU prema Srbiji):


EU odbacila kritike Koštunice

Brisel -- Portparolka Olija Rena Kristina Nađ kaže da je Ren zahvalan što Vojislav Koštunica na njega nije svalio poraz SCG u fudbalu.

Ona je izjavila u Briselu da je Ren, evropski komesar za proširenje, zahvalan premijeru Srbije Vojislavu Koštunici što se uzdržao od toga da na Evropsku uniju svali odgovornost i za poraz Srbije i Crne Gore od Argentine sa 6:0 na Svetskom prvenstvu u fudbalu. "Optužiti EU za sopstvene neuspehe nije ozbiljno", kaže Kristina Nađ.

:1042:

dinke
21. 06. 2006., 19:56
Citaj, kakva drzava, takvi i fudbaleri, sto ce reci, za nasu nesposobnost uvek su nam krivi drugi.

Velika vrucina, prenapumpana lopta, visoka trava, sudijska nepravda ... a o antrisrpskoj zaveri Vatikana bolje i da ne pricam :)

bluesman
21. 06. 2006., 21:59
Danas sam cuo da je Stankovic rekao (neprovereno) da će biti bolje kada budu igrali za reprezentaciju Srbije a ne Srbije i Crne Gore ili Jugoslavije.

MorenoArdohain
21. 06. 2006., 22:52
Zavrsi se jeba*ina!

bluesman
21. 06. 2006., 23:36
Evo i potvrda, upravo sam ga cuo na TV-u je javno rekao da je mozda bolje sto smo izgubili pa da krenemo sa novim grbom, novom himnom.... Znao sam da je grb i himna bila problem (mislim da sam napisao i na ovoj temi da ocekujem takvu izjavu)

MorenoArdohain
21. 06. 2006., 23:41
Mislim da je to bedno opravdanje :1044:

dinke
22. 06. 2006., 00:19
Ma ljudi treba biti realan. Iz aviona se videlo da je sam Vatikan poslao onog Meksikanca da sudi i dosudi nam nicim izazvana 2 penala i crveni, i to samo zato sto se Dudic (od srece sto su konacno ubacili Zigica u igru valjda) malo zaboravio da se igra fudbal, a ne basket. Mislim stvaaarnoooo :))

Sto bi rekli na b92 ("Orlovi slomljenih krila"), koji crni orlovi ?!! Volovi bre!

Milos Vukotic
22. 06. 2006., 00:31
:) Malo šale & razbibrige: Vidjeh maloprije ovu sliku, s komentarom:
"3 u prvom i 3 u drugom poluvremenu, ukupno 6"

jasmanac
22. 06. 2006., 00:32
Ko sto kolega Dinke rece, bolje bi im stajalo 'Volovi slomljenih rogova'.

borstale
22. 06. 2006., 07:23
Kad se već Miloš javio... Ma vi Crnogorci ste krivi za sve, jel vidiš šta kažu... :)
Uvek ste bili dobri s Vatikanom :)

Milos Vukotic
22. 06. 2006., 09:04
Pa eto, vidis, vijest od juce popodne:
Sekretar za odnose sa stranim drzavama Vatikana Djovani Lajolo uputio je pismo... u kojem je navedeno da Sveta stolica priznaje Republiku Crnu Goru kao suverenu i nezavisnu drzavu.
Sve je jasno :D

bluesman
22. 06. 2006., 22:56
Ispadoše i hrvati. Ovako divlju utakmicu odavno nisam gledao. Onaj kiklop, hrvat na golu australije, ... nemam reči. A sudija, koji je navodno jedan od top evropskih sudija, pokaže istom igraču 3 žuta kartona jer je propustio da mu da crveni posle drugog. Onaj Tomaš, kao Dudić juče. Prvi put mu je svirao penal, a drugi put dečko pesnicom skine sa glave loptu igraču australije i sudija ne svira penal. Šta reći osim "divlja utakmica"?

MorenoArdohain
22. 06. 2006., 22:57
Balkan Syndrome :)

dinke
22. 06. 2006., 23:48
Kao sto sam na ovom forumu i predvideo, posle sjajne igre protiv Brazila, zasr*li su protiv daleko slabijih ekipa. No, ne mogu reci da mi je zao, naprotiv, obzirom na komentare nasih zapadnih suseda posle nase katastrofe.

Sto bi rekli, "rugala se serpa loncu" ...

bluesman
23. 06. 2006., 01:12
Bar su sada objektivni, ne znam zašto su se nabili u svoj šesnaesterac posle svakog gola, ali naslov na index.hr najbolje oslikava kako su igrali: "Kukavice se vraćaju kući, borci idu dalje". Skoro da su odigrali loše kao mi protiv argentine, "jedina" razlika je što australijanic nisu argentinci, i imaju na golu onog kiklopa, karikaturu od golmana. Ne znam šta je Hidink hteo da postigne sa njim, kada ga je uveo umesto Švarcera koji je premier-ligaški golman sa puno iskustva i solidno brani.

Od golmana se očekuje da odbrani sve ono što "mora" da se brani, a ako odbrani i više od toga, time postaje golman svetske klase, manje od toga - neka ide da prodaje semenke na stadionu. Ne znam, žao mi je da trošim reči, ali toliko sam šokiran i pojavom i kvalitetom Željka Kalača da ne mogu da verujem ne samo da ga je stavio na gol, nego da taj čovek uopšte profesionalno brani u nekom klubu.

Vidim na HRT-u selektor i igrači kukaju na sudiju... dobro kaže dinke ... mnogo smo isti.

dinke
23. 06. 2006., 02:12
Vidim na HRT-u selektor i igrači kukaju na sudiju... dobro kaže dinke ... mnogo smo isti.
Hahaha, ne mogu da verujem :) Isto kao i nasi sinoc, a kad se realno sagleda situacija, zapravo su "slonovi" bili osteceni, jer je Dudic za onu odbojku u 16 trebao dobiti crveni. O vecerasnjoj utakmici bolje i da ne pricam :)

Nego, nije valjda da ce Srbija i dalje imati plave dresove ? Meni nekako logicnije da budu crveni sada ? Kakva su vasa misljenja ?

degojs
23. 06. 2006., 02:52
Pazite ovo:

http://bgi.dr.dk/sporten/index.php

Akcije možete i da posmatrate i iz perspektive nekog od igrača.. :)

Inače:
Najbolji kometar dao je Osim - 'bez trčanja nema igre'.

Blood
23. 06. 2006., 10:21
Nego, nije valjda da ce Srbija i dalje imati plave dresove ? Meni nekako logicnije da budu crveni sada ? Kakva su vasa misljenja ?

Ne znam, ja ne bih crvenu-mnogo me podseca na Albansku boju. Meni sasvim odgovara i ovaj dres koji sada postoji(navijacki):
http://www.yu4you.com/items/sr/sport/item_147.html

bluesman
23. 06. 2006., 14:23
Osim što to nije srpska plava :) Nebitno, meni se sviđa ova plava, ali ako se sećate zbog toga nismo mogli da se dogovorimo sa Crnom Gorom oko zastave SCG, njihova je bila neka "plavetna" (ili tako nešto) a naša plava :)

Ja bih proglasio diskontinuitet sa plavim dresovima (ionako me nerviraju one emisije "plavi, plavi" i slično, kao odraz totalne neoriginalnosti...), čak izvršiti i lustraciju u FSS, od fudbalera, preko spremačica pa do počasnog predsednika Miljana Miljanića, sve od nule. Prava lustracija, pa nek ide život.... :)

mungos
23. 06. 2006., 15:27
Iskreno, drago mi je sto su komsije Hrvati ispali, mislim gledam njihov program, nafurali su se malo previse u odnosu na svoje mogucnosti ove godine :) Da su bolji od nas -- bolji su ove godine, ali opet nista pretjerano. Ono mi nikako nije jasno juce sa Australijom, tri zuta kartona na utakmici. Jeli onaj majmun stvarno zaboravio da mu da crveni posle drugog zutog, ili je doslo do neke promjene u FIFA pravilima?

Od partije sa Brazilom su bukvalno napravili svoju verziju Kosovske bitke u sustini Brazil je igrao jako lose i koliko sam ih vidio ove godine, poprilicno su nezanimljivi Brazilici za gledaneje.

andrej
23. 06. 2006., 18:21
Voleo bih da promene boje dresova, znaci da bude po zastavi gore crveno, pa plavo a za stucne mozda ne bi isla bela boja, vec da se uklopi nekako. Mislim da takvu kombinaciju imaju Cesi, i ne izgleda lose.

Blood
23. 06. 2006., 19:11
Ja bih stavio i dvoglavog orla negde - bez njega se NE ide! :P

Dzordz
23. 06. 2006., 20:38
Ja bih stavio jednoglavog orla :) Nije mi uopste jasno to sa dvoglavim orlovima i to jos idu na suprotne strane, pa ta psihologija je duboko usadjena u "srpski" narod, samo da se razilazimo iako smo jedno tj jedno telo orla sa dve glave :)

Milos Vukotic
23. 06. 2006., 22:54
A, recimo, "pink" boja za dresove? Mozda padne i sponzorstvo :)

bluesman
24. 06. 2006., 00:14
Ne, nego ćemo "plavetnu" :) Samo ti zezaj, ali ti "roze" su glavne baje i kod vas :)

Milos Vukotic
24. 06. 2006., 01:04
Hehehe... United States of TurboFolk... Pas nam mater... :)

ivanhoe
24. 06. 2006., 05:05
ma kakvi orlovi to je zastarelo...Cecinu sliku, ko Kubanci sto imaju Che Gevaru na svakoj zgradi... :)

borstale
24. 06. 2006., 07:51
Cecinu sliku
Spreda ili odpozadi?
Morala bi da se organizuje javna rasprava ili referendum kao za Kosovo ili CG. Ne sme čovek da se zeza. Btw, mene juče zamalo da izbaci šofer iz autobusa Bor - Pirot što sam se malkice namrštio na Cecinu sliku okačenu na retrovizor. Neću više nikad, majke mi.

Ilija Studen
24. 06. 2006., 10:08
Ne zameraj se vozačima.

Btw, koji je prvi test koji vozač iz Srbije mora da položi da bi dobio dozvolu? Mora da na nađe narodnjake na radiju za menje od 30 sekundi.

jasmanac
24. 06. 2006., 11:11
Evo sta kaze prvi covek saveza o buducim dresovima nase nam 'uspesne' fudbalske reprezentacije.

Redosled boja na srpskoj zastavi je crvena-plava-bela, a u tom tonu će i reprezentativci Srbije nositi novu opremu. Dakle, dres će biti crven, šorts plavi i štucne bele, a što je jako bitno, na dresu više neće stajati grb Fudbalskog saveza, već nacionalni grb sa dvoglavim orlom.

Iskreno meni se vise dopada plava boja jer me crvena suvise podseca na komunizam.

bluesman
24. 06. 2006., 13:28
Da, španci, belgijanci, englezi, norvežani... sve komunističke nacije. :) Na kraju, ja bih stvarno stavio neke koji se razlikuju, kako može recimo Barselona ili Arsenal? Nema veze sa bojama kluba. Ni meni se ne sviđaju crveni, ali mi je muka od plavih. Možda stvarno nije loše rešenje onaj navijački dres, svetloplavi sa crvenim krstom preko celog dresa? Kao krstaška vojska kralja Ričarda Lavljeg srca :) (eto i reklama za pivo, ništa neće izgubiti ako se ukine "pLAVi" ) :)

Ivan
24. 06. 2006., 13:31
A zasto ne npr. beli sa grbom napred i eventualno crvenim i plavim sarama na obodima rukava i nogavica ? :)

dinke
24. 06. 2006., 14:49
Kao sto sam i mislio, 2 srbina - 3 misljenja ;)

conica
24. 06. 2006., 15:32
Kao sto sam i mislio, 2 srbina - 3 misljenja ;)
LOL...true true

u stvari ugovor na "plavi plavi" je produzen na jos 5 godina, tako da ne treba trositi male sive celije

crews_adder
24. 06. 2006., 23:51
Nisu nasi "plavi", njih su samo "oplavili". :D

Kad smo vec kod "plavih, plavih", seca li se neko onih plakata iz ocaja koje je MUP stampao (neposredno posto je nasim kosarkasima u BGu priredjen velicanstven docek povodom osvajanja zlata... e pa sad ne znam tacno na kojem takmicenju), a na kojima je pisalo: "I mi smo "plavi! plavi"."!?

kodi
25. 06. 2006., 07:46
Evo sta kaze prvi covek saveza o buducim dresovima nase nam 'uspesne' fudbalske reprezentacije.



Iskreno meni se vise dopada plava boja jer me crvena suvise podseca na komunizam.
ne ne

to je super, posle ce mo da skandiramo "Bando Crvena" :D :D ;)

bluesman
26. 06. 2006., 19:03
Ali ovo je stvarno već postalo užasno... dobio sam sve što sam odigrao na žabare, ali ono kako oni prolaze iz godine u godinu, sa onom igrom iz 50-ih godina... pa to je užas. Znači, pređu 3 puta centar u drugom, i dobiju penal na poklon 5 sekundi pre kraja utakmice (u 94 minutu).

Milos Vukotic
26. 06. 2006., 23:06
Hahaha... Something to hold on to, in this everchanging world :)

Dzordz
27. 06. 2006., 04:52
Ali ovo je stvarno već postalo užasno... dobio sam sve što sam odigrao na žabare, ali ono kako oni prolaze iz godine u godinu, sa onom igrom iz 50-ih godina... pa to je užas. Znači, pređu 3 puta centar u drugom, i dobiju penal na poklon 5 sekundi pre kraja utakmice (u 94 minutu).


Prave vrednosti nikad ne zastarevaju :)

Sto se tice komplet prvenstva (ne gledajuci drugu polovinu ove utakmice) Italijani su mi ostavili najbolji utisak. Imaju pojedince i igru, Tony igra iznad svih mojih ocekivanja tako da po meni opusteno mogu da uzmu titulu.

bluesman
27. 06. 2006., 10:45
Iako su Spanci poznati kao ekipa koja uvek odigra dobro, ali kada dodje do "stani-pani" ispadaju u 1/4 finalu... ja sam tipovao na njih. Meni su oni ostavili najbolji utisak, a kvota za ove "vidjenije" je ipak mnogo mala.

Sinoc dobih i tacan rezultat 0:0 (CH - UK) i golove i prelaza X-X ali sam onda ulozio 10 eur da ce CH proci dalje pa sam umanjio dobitak :)

BTW, pokazah sinoc dinketu, odigrao sam 5 utakmica tacan rezultat:

ENG - ECU 1:0
ITA - AUS 1:0
ARG - MEX 3:0
CH - UKR 0:0
BRA - GAN 3:1

Dobio sam 3, za sada sam promasio samo argentince, ako dodje slucajno brazil danas ladno cu da se roknem posto je kvota bila preko 32000 :) Znaci na 50 centi zarada preko 16 000 eur :) Mada sam ispao glup sto nisam odigrao sistem 3/5, sada bih vec imao 147 eur na ulozenih 0.5 po kombinaciji. Sva sreca pa sam i sve te utakmice odigrao u singlu tako da je ipak dosla neka kinta. (moram malo da gusim, jos mi se nije desilo da pogodim tacne rezultate na 3 od 4 utakmice) :)

dinke
27. 06. 2006., 11:44
Prave vrednosti nikad ne zastarevaju :)

Sto se tice komplet prvenstva (ne gledajuci drugu polovinu ove utakmice) Italijani su mi ostavili najbolji utisak. Imaju pojedince i igru, Tony igra iznad svih mojih ocekivanja tako da po meni opusteno mogu da uzmu titulu.
Ja mora da sam gledao marsovce a ne Italijane na ovom prvenstvu. Italijane je pros*alo ne samo po pitanju protivnika do polufinala (mislim, velesile poput australije i ukrajine), vec i protiv takvih velesila dobijaju penal u poslednjim sekundama igre. Nista novo. Uzece sigurno titulu, ako se kompletan tim Brazilaca otruje hranom ili ih otmu vanzemaljci :)

bluesman
27. 06. 2006., 12:09
U pravu si, i u grupama su dali gol u 90 minutu, protiv gane ih je usralo, jedva su se izvukli i na kraju daju drugi gol - poklon odbrane... strasno. Nikada necu mocu da gledam italijane ravnodusno, mislim da bih navijao za svaki tim protiv njih. :)

I ono kad su postlai svetski prvaci.... svaka utakmica 0:0, 1:0, ... jednostavno ne volim takav fudbal. I ovo svetsko prvenstvo, iako su ekipe mnogo izjednacenije nego prethodnih godina, pokazalo je da i dalje nekoliko ekipa dolaze "da ucestvuju", zabunkerisu se i najveci uspeh im je ako izvuku 0:0. Mislim da je ipak jos rano, narocito za neke azijske ekipe, da ih toliko ucestvuje.

Dzordz
27. 06. 2006., 15:17
Pardon hteo sam da kazem ne racunajuci Brazilce mada ni oni nisu bas odusevili.


Bluesman da navijamo onda za 3:1? :P

bluesman
27. 06. 2006., 15:24
Pa hajde, moze, mada cu da se roknem ako dodje jer bih zaradio gomilu da sam odigrao pametno :) Ako dodje, bice svasta. Najidealnij bi bilo da ganci vode 1:0 na poluvremenu a dodje brazil na kraju 3:1. E onda ce biti para :)

bluesman
27. 06. 2006., 19:31
Malo je falilo :) 3:0

jasmanac
27. 06. 2006., 20:07
Krivo mi je sto nisu ganzi dali barem jedan gol, zasluzili su.

bluesman
28. 06. 2006., 00:04
Sta je fudbal. Ganci stisli brazilce i umesto da bude bar 1:1 na poluvremenu (i da meni prodje tiket :) ) prime gol i odu sa 2:0. E kada gubis 2:0 od Brazila, onda ne moras ni da izlazis drugo poluvreme. Mada sam ocekivao i mogli su da daju bar 1 gol.

Nego, ovi francuzi me pokopase. Kao sto sam i rekao, spanci u 1. fazi razvale, a onda kada dodje na ispadanje - uvek ispadnu. Jos jedan dokaz da ne treba otpisivati francuze, narocita kada im igraju Zidane i Henry.

borstale
28. 06. 2006., 18:13
E, izem ti ovakvo popodne...

xippi
30. 06. 2006., 00:04
Football Arena (http://www.b92.net/sport/mundijal2006/arena.php)
stidim se sto vam ranije nisam rekao :1019: