PDA

Pogčedajte punu verziju : Visa-prom redizajn


chole
05. 07. 2006., 14:26
uradjen je redizajn sajta visa-prom www.visa-prom.co.yu. Molim Vase cenjene kritike.

Zero-Cool
05. 07. 2006., 15:12
Ne znam sta pre da navedem kao gresku.
#1: Boja pozadine nikako ne odgovara jako bode oci, cak sta vise i ne uklapa se sa ostalim bojama na sajtu
#2: Ona uvodna stranica je totalni promasaj i nije potrebna, izbor jezika stavi direktno na stranicu negde u headeru
#3: Stavi neki bolji hover na linkove u headeru jer sam se na prvi pogled izgubio gde ti je navigacija, jer se jako sporo ucitavaju, tj ne jako sporo ali na modemu nije dovoljno brzo.
#4: senke sa leve i desne strane su ti predebele i jasno se vide dve boje u senci sto bi trebalo da je preliveno, znaci da ima gradijent
#5: slike su prilicno velike,a nisu nekog kvaliteta ima dosta suma na njima.
#6: samo na pocetnoj stranici imas foother, stavi ga i na sve ostale.

Eto toliko o dizajnu, nisam zagledao kod verovatno ce neko i to da prokomentarise.

[nq]
05. 07. 2006., 15:42
Veoma lose. Evo ukratko, ja sam jako protiv odabira jezika, kao prve strane, treba se odluciti za jedan a onda na vidno mesto ponuditi promenu istog.

Dizajn je po meni, veoma los, ne svidjaju mi se boje, kao i sve ostalo.
Kod takodje, kao i gomila nepotrebnih meta tagova.

Ovaj deo me zbunjuje:

<meta name="copyright" content="copyright (c) 2005 by www.prowebing.com" />

Zar ne treba visa-prom ?

jasmanac
05. 07. 2006., 16:08
Nema sta da te buni, to se zove profesionalizam i briga o referencama.

chole
06. 07. 2006., 07:55
Hvala momci na kritikama. Sto se tice uvodne stranice, klijent je striktno zahtevao da mu se postavi uvod za odabir jezika.

Za navigaciju (hover) cu se postarati da prebacim u css a da ne ide preko slicica.

Boje kao boje, mogao bih da menjam sve to, ali ako je klijent zadovoljan a hteo je da bude spektar boja posto se bave prodajom boja.

Meta tagovi suvisni?

Zero-Cool
06. 07. 2006., 11:41
Ponekad moras klijenta ubediti da je nesto bolje uraditi na drugaciji nacin nego sto on u svojoj glavi to zamisli, tako naprimer ta uvodna strana samo usporava pristup strani i dodatno se ucitava nekoliko nepotrebnih kilobajta, a sve to moze sa tri male ikonice u headeru da se odradi.

Razumem ja da je klijent trazio da bude spektar boja, ali to ne znaci da ti svaki segment (header, foother, content, background) mora da bude u drugacijoj boji. Dovoljno je sto si odradio da svaka strana ima svoju boju pozadine, ali je greska boje backrounda, stavi tu neku prljavo belu ili neki gradijent bice bolje sigurno.