PDA

Pogčedajte punu verziju : Dedicated server - preporuke


robi-bobi
14. 07. 2006., 14:22
Jos uvek je malo rano, nemam realnu potrebu, niti budzet, ali kako stvari stoje trenutno - ovo je sledeci korak - mozda i za dobar deo vas: Dedicated server

Znam da neki od clanova imaju iste - bio bih zahvalan da cujem (makar i vrlo povrsne) statistike o tome koliko jedan slab dedicated server moze podneti, recimo pri koliko dnevnih poseta (dinamicni sajtovi), kako se krece Load i slicno

Znam da i ovde vazi pravilo: koliko para, tolko muzike, ali za sada sam u budget dedicated varijanti ;)

Dakle, ono sto meni treba je neki stari hardware sa recimo 1G rama. Trenutno mi ne treba puno protoka, niti storage-a, tako da su ~1TB (ne vise), i oko 300MB storage predovoljni (pisem ove brojke jer se cesto spominju u najjeftinijim varijantama - realno meni treba manje).

Koliko ja shvatam neki PIII ce biti dosta stabilnija varijanta nego neki shared hosting koji je uzas overselled, ili pak kosta skoro pa koliko dedicated server.

Max budget je 150$/m ali sto manje to bolje.

Ono sto mene zanima je kakwe vi servere imate, i tacnije kakwo opterecenje moze da podnese jedan matori Pentium :)

Citao sam ovih dana WHT i evo nekoliko jeftinih (a sa relativno dobrim preporukama) firmi:
http://ts-host.com/
http://www.servstra.com/
http://www.servermatrix.com/
http://www.layeredtech.com/layer1.php?g=40

imam neka znanja o linuxu, ali managed varijanta bi bila vise nego pozeljna

realno, jos bih mogao da idem sa shared hostinzima, ali ono sto ne valja je sledece: bio sam kod lokalnog host provajdera
odlicne cene, odlican support, sve odlicno
proslo 1 godina - serveri su mu pretovareni, load cesto visok, a php modul down ...
trenutno sam na resellerzoom.com - imam jedan budget i advanced plan. Stvar je u tome sto se problemi javljaju i na jednom i na drugom planu. U poslednje vreme email usluge ne rade! po desetak minuta (desava se da neki mejlovi kasne i po 24h), kad se desi problem: ja im pishem, oni ga kao reshe, kazu mi 'ok je sad' i jeste ok, ali sutradan ili nakon 20 min evo problema opet (pretpostavljam samo rade reboot service-a)
Njih sam izabrao zbog cene i izuzetno visoke ocene clanova na WHT. Do pre 2-3 meseca i ja nisam imao (skoro pa) nikakwih zamerki, medjutim ovo postaje dosadno ...


VPS varijante su po meni neisplative - za dobru sumu uzimash nesto sto se ponekad ponasa slabije od shared hostinga, ali i cesto je bolje. Neka hvala. kad neki skript blokira server, ocu da znam da je to moj skript i da ce to biti sredjeno ne rebootom apache-a, vec promenom skripte

MorenoArdohain
14. 07. 2006., 17:03
Preporuke za cyberwurx.com, mada se nekad desi da nemaju servere na raspolaganju.

robi-bobi
14. 07. 2006., 17:17
hvala za link
daj podeli malo iskustva sa nama :)

btw:
Overages over monthly bandwidth allotment will be charged at $150 per megabit.
brrrr

MorenoArdohain
14. 07. 2006., 17:34
Taj overage je cini mi se za managed hosting.

A ja imam unmanaged, 1000GB mesecno ti je valjda dosta?

O ostalom ne treba pricati, biras OS i sam instaliras sta ti treba, link je pouzdan, nikakve probleme nisam imao za ovih 9 meseci.

robi-bobi
17. 07. 2006., 15:57
ma meni je 1000GB dosta
al zamisli da dodje neka armija botova i napravi cudo ;)
a placati za 1 MB (MegaBajt) onoliko koliko placas za ceo mesec, misiiiiim ...

uostalom, rekao sam da bi meni managed varijanta vise odgovarala, jer ne zelim da upetljam server pa da posle bude ama zasto, kako ...
developer za development, administrator za administriranje ;)

u svakom slucaju hvala za preporuku, evo stavljeno u favourites

jos neko sa predlogom?



hm, jel ima neki linux guru medju forumasima ?

P.S. opet imaju probleme, doslo je vreme da ih menjam, samo da vidim da l cu ici na dedicated ... il kod blues-a :)

MorenoArdohain
17. 07. 2006., 18:48
Ako malo googlas, mozes videti resenja kojim se ogranicava dnevni ili mesecni bandwidth limit.

ivanhoe
17. 07. 2006., 18:51
svi dedicated serveri koje mi uzimamo su na Ev1servers, oni super rade. Bilo je tu i tamo izleta, klijent je par puta uzimao servere kod drugih, ali zbog problema oko stabilnosti, supporta ili linka zakljucili smo da se experimentisanje ne isplati (a ionako klijenti placaju racune za servere :) )

Sto se managed vs unmanaged tiche, nema razloga da se plasis unmanaged varijante, u danasnje vreme je linux vrlo user firendly i sve se instalira bukvalno jednom komandom, a preko googla nadjes uputstva za sve to.. u pocetku dok ne naucis osnovne stvari oko administracije, mozes da nadjes nekog da ti odradi osnovna podesavanja, to je jedno poslepodne posla...a naravno mnogo je jeftinije tako, plus imas punu kontrolu nad masinom...

kodi
17. 07. 2006., 20:53
jos jedan glas za EV1 ...

(koristio,...... jako brzo, stabilno i pouzdano)

bluesman
17. 07. 2006., 22:31
Moram da kažem, kao ex-ev1 user, da je, ako je sajt namenjen srpskom ili evropskom području, bolje da se uzme neki server u evropi. Jedini je problem što su oni uglavnom skuplji, ali je zato odziv recimo 30ms u odnosu na 180ms sa ev1. To izgleda beznačajno, ali je činjenica da sam posle odlaska sa ev1 i prelaska na evropski server, dobio mnogo poruka da su im sajtovi "poleteli". Ok, i mašina je jača, ali recimo FTP upload je bar 10 puta brži, i oni koji imaju neku cable i ADSL konekciju skoro da rade sa FTP kao na lokalnom računaru.

kodi
18. 07. 2006., 01:28
u bre, zar je moguce.. u vreme kad sam ja imao posla sa EV1 (2003-04) veza je bila extra... i ping je bio skroz korektan...

ne znam sada nijednu masinu na EV1 bas bih probao ping...

btw, koji je to Evropski hosting ???

ivanhoe
18. 07. 2006., 05:15
@blues: sasvim moguce, ja radim sa amerima, tako da nisam to primetio...

Ivan
18. 07. 2006., 11:06
Firma za koju radim koristi ev1 servere i sasvim su ok.

bluesman
18. 07. 2006., 13:08
@blues: sasvim moguce, ja radim sa amerima, tako da nisam to primetio...

Oui, zato sam rekao da je bolje uzeti evropski ako je ciljna grupa u evropi.

robi-bobi
18. 07. 2006., 13:12
aha, ovo za ev1 je korisno, posto sam citao neke poruke na wht gde se ljudi zale da ev1 nije ono sto je bio

unmanaged - manje vise sam ok sa linuxom kao environmentom, shell nije problem, eventualno cu razmisliti i o toj varijanti - mada mene dosta brine security deo, pa zato ...
videcemo

heh, takodje i kod ev1 vidim mesecnu tarifu za upgrade od 512 na 1G rama - bezveze :)

inace, imam klijenata i iz Evrope, ali uglavnom su sajtovi targetirani ka USA

bluesman
18. 07. 2006., 13:24
Pazi, kada kažem na "klijente u evropi" najviše sam mislio na ove naše nesrećnike koji se kače preko dialup. Oni sa "normalnom" vezom možda i neće primetiti neku razliku. Dobro kaže robi-bobi, treba pogledati i ostale uslove pa videti šta je isplativije. Teško da ćeš uzeti dedicated server onako "klot" kako ti je ponuđen, uvek dodaš nešto, ili memoriju ili HD ili konekciju... na primer, poznata je fora sa 100 Mb mrežom, sve je ok samo ti ne kažu da je share-ovana pa ako nemaš sreće možda se tvoja veza šeruje sa nekim drugim rackom koji ima ludaški protok. A ako hoćeš upgrade na 1000 Mb ili ko zna šta još nude, to se plaća extra.

Na ev1 recimo može da ti se desi da ti daju 10Mb mrežnu kartu iako te sleduje jača, ali pošto mnogo ljudi ne zna da treba da "tražiš" (i odmah dobiješ besplatno) jaču - ostane onako po defaultu.

I još jedan savet, ako nije frka, možda je bolje sačekati neki praznik ili nešto, često se daju popusti pa može da se uštedi i do 20% na nekom serveru.

robi-bobi
18. 07. 2006., 13:28
ovo za praznike je dobra fora (skidam USA kalendar :) )

samo sam hteo da dodam da :
All of our Red Hat Enterprise solutions are registered with RedHat's Up2date service, which makes installation of new packages and security updates a breeze. (copy/paste sa ev1 sajta)

sto uopste ne zvuci lose

EDIT:
i kao preporuka svima koji trenutno biraju hosting - idite na forume istih, citajte sta pisu klijenti
postoje 2 problema:
- neki (uglavnom ne i oni bolji) hostovi brisu poruke koje njima ne odgovaraju
- treba citati izmedju redova - ima klijenata koji preteruju, ima i onih koji pisu stvari na mestu

cvele
18. 07. 2006., 14:08
Iskreno ovih dana trebam da pocnem da radim na Eunetovim dedicated serverima. Cinjenica da mi pera/mika/zika postavljaju neku verovatno virtuelnu masinu negde tamo mi se ni najmanje nesvidja.
Ono sto smatram da je znatno bolje jeste da imam fizicki pristup do masine koju sam zakupio.

Tacno je da je nesto skuplje (dosta skuplje od low cost varijanti) ali kada trazis kvalitet ja mislim da je to to.

nixa
18. 07. 2006., 14:37
To ti uopste nije dobra varijanta ... oni zavise od telekoma ... licno sam video njihove servere u Krnjaci ... a inace Telekom vs Eunet ima beef vec dugo vremena .... cuo sam pricu da se pregrejala server soba u krnjaci ( crkla im ventialacija ) i Eunet je imao down svih hosting naloga .. ded i managed nekih dobrih 20 sati ...samo zbog toga jer pericu je mrzelo da ode do krnjace ( telekomov perica )

Gruja
18. 07. 2006., 15:25
A i u zadnjih godinu dana je nekoliko puta crkavao internet u celoj zemlji, tj. telekom, i to na nekoliko sati, a da ne pominjem da se desavalo da ceo beograd bude nekoliko sati bez struje. Osim ako je sajt striktno za gradjane srbije, izbegavati hosting kod nas.

bluesman
18. 07. 2006., 19:52
Od kada je interneta i eunet-a u srbiji, oni su monopolisticki drali. Kasnije su se osvestili kada su se zamenili odredjeni ljudi, ali je sada vec kasno. Moj poslednji izbor bi bio domaca lokacija servera.

ivanhoe
18. 07. 2006., 19:58
All of our Red Hat Enterprise solutions are registered with RedHat's Up2date service, which makes installation of new packages and security updates a breeze. (copy/paste sa ev1 sajta)


RHES je jedna varijanta koja je popularna kod dedicated servera, druga je CentOS koji je skroz isti kao RHES samo je update sistem besplatan, i u principu radi fino (samo ne radi up2date nego samo yum, sto je manje vise isto...). Obicno su naravno masine sa CentOS malo jeftinije...

MorenoArdohain
18. 07. 2006., 21:07
Yum je integrisan i u Fedori, tako da je update olaksan

robi-bobi
18. 07. 2006., 22:50
jel ima neka druga preporuka osim za cyberwurx.com i ev1?

robi-bobi
18. 07. 2006., 23:05
ako kome treba:

United States Legal Federal Holidays
Federal Legal Holidays 2006
• January 1, 2006: New Year's Day [Jan. 1 every year]
• January 16, 2006: Martin Luther King Day [3rd monday in Jan]
• February 20, 2006: Presidents Day (observed) [3rd monday in Feb]
note: Presidents Day is also Washington's Birthday
• May 29, 2006: Memorial Day (observed) [last monday in May]
• July 4, 2006: Independence Day [July 4 every year]
• September 4, 2006: Labor Day [1st monday in Sept]
• October 9, 2006: Columbus Day (observed) [2nd monday in Oct]
• November 11, 2006: Veterans' Day [Nov. 11 every year]
• November 23, 2006: Thanksgiving Day [4th thursday in Nov]
• December 25, 2006: Christmas Day [Dec. 25 every year]

Federal Legal Holidays 2007
• January 1, 2007: New Year's Day [Jan. 1 every year]
• January 15, 2007: Martin Luther King Day [3rd monday in Jan]
• February 19, 2007: Presidents Day (observed) [3rd monday in Feb]
note: Presidents Day is also Washington's Birthday
• May 28, 2007: Memorial Day (observed) [last monday in May]
• July 4, 2007: Independence Day [July 4 every year]
• September 3, 2007: Labor Day [1st monday in Sept]
• October 8, 2007: Columbus Day (observed) [2nd monday in Oct]
• November 11, 2007: Veterans' Day [Nov. 11 every year]
• November 22, 2007: Thanksgiving Day [4th thursday in Nov]
• December 25, 2007: Christmas Day [Dec. 25 every year]

• February 2 [every year]: Groundhog Day
• February 12 [every year]: Lincoln's Birthday
• February 14 [every year]: St. Valentines Day
• February 22 [every year]: Washington's Birthday (traditional)
• March 17 [every year]: St. Patrick's Day
• April 1 [every year]: April Fool's Day
• April 14, 2006 [April 6, 2007]: Good Friday
• April 16, 2006 [April 8, 2007]: Easter Sunday
• April 22 [every year]: Earth Day
• April 26, 2006: Administrative Professionals Day (National Secretary's Day)
• May 5 [every year]: Cinco de Mayo
• May 14, 2006 [May 13, 2007]: Mother's Day [2nd sunday in May]
• May 20, 2006 [May 19, 2007]: Armed Forces Day [3rd saturday in May]
• June 14 [every year]: Flag Day
• June 18, 2006 [June 17, 2007]: Father's Day [3rd sunday in June]
• July 23, 2006 [July 22, 2007]: Parents' Day [4th Sunday in July]
• September 10, 2006 [Sept. 9, 2007]: Grandparents' Day [first sunday after Labor Day]
• September 16 [every year]: Stepfamily Day [reference page]
• September 17 [every year]: Citizenship Day
• Native American Day: 4th friday in September, celebrated (observed) many different days
• October 16 [every year]: Boss's Day (National Bosses Day)
• October 21, 2006 [Oct. 20, 2007]: Sweetest Day [3rd saturday in Oct]
• October 31 [every year]: Halloween
• November 7, 2006 [Nov. 6, 2007]: Election Day [first tuesday after first monday in Nov]
• November (TBA), 2006: Annual Great American Smokeout. stop smoking for one day, details
• December 16-23, 2006 [Dec. 5-12, 2007]: Chanukah/Hanukkah [info]
• December 26 - Jan 1 [every year]: Kwanzaa
• December 31 [every year]: New Year's Eve

ivanhoe
18. 07. 2006., 23:48
February 2 [every year]: Groundhog Day

haha, dan mrmota :D :D nisam imao pojma da je to zvanicni praznik...

lilit
19. 07. 2006., 02:23
Primetila sam da "naši" ljudi najviše vole da koriste usluge ev1.
Preporučila bih Layeredtech čije usluge koristim više od godinu dana i kojima sam jako zadovoljna.
Sa VPS-om imam baš loša iskustva od ranije, klasična priča - preprodali resurse ;(
A što se domaćih ISP-a tiče nije tu problem ni ventilacija, ni telekom već odnos prema klijentima i suviše visoke cene za nizak nivo usluge.
Izuzetaka možda ima ali sa takvima još nisam sarađivala ;)

P.S. Važan detalj,
zašto sam se odlučila baš za layeredtech,
nude veći izbor operativnih sistema a konkretno mene je interesovao FreeBSD (imaju čak i OpenBSD) ;)

robi-bobi
19. 07. 2006., 05:19
evo najzad pozitivnog komentara na malo jeftiniji host :D
salu na stranu, nude vise a za manje pare (u poredjenju sa ev1)

da li si imala problema sa njima?

ylodi
19. 07. 2006., 08:43
Sa VPS-om imam baš loša iskustva od ranije, klasična priča - preprodali resurse

Koje rješenje su koristili za virtualizaciju? Čini mi se da su Xen VPS-ovi malo bolje rješenje od ostalih koji preprodavaju resurse...

Gruja
19. 07. 2006., 13:59
Sad sam se setio sta je bilo prosle godine. Taman sam prebacio sajt sa verata na ev1, racunajuci kako je to 100% sigurica - x reduntantnih napajanja, y konekcija, zastite ove one... I onda je uragan Katrin zbrisao New Orleans a sledeci (kako li se zvase) se opasno uputio prema Hjustonu, gde je ev1. I onda je bilo par nedelja pracenja njihovih priprema za havariju i grickanja noktiju.
Srecom nije se nista desilo.

zextra
19. 07. 2006., 16:35
sve preporuke > www.webfusion.co.uk

odlicni serveri, VPS koristi virtuozzo, control panel je plesk. nisam imao potrebe da zovem support, sve sto mi je trebalo, odradio sam sam. vrlo povoljno, $20-$30, ne znam tacno koliko (7.5 gb prostora, virtual dedicated server, 50gb traffic, 100 domena).

robi-bobi
20. 07. 2006., 14:52
ajd neko da mi prostonarodskim jezikom objasni kolko je 10Mb i za sta je to dovoljno ...

ivanhoe
20. 07. 2006., 17:31
Mb kao mega bita?

bluesman
20. 07. 2006., 18:37
^ ne, nego kao M&B piwo :)

robi-bobi
22. 07. 2006., 00:18
imam jeftinu ponudu za 2Mb international. kolokacija...
to je garantirani protok kod firme sa dobrim imenom

e sad, koliko sam ja shvatio, ovo znaci sledece:
ako recimo jedna web strana ima srednje 100kB (0.8Mb) (js, css, imgs, html... - sa uracunatim keshiranjem) to ce biti moguce otvoriti 2 / 0.8 = 2.5 stranica i kanal ce biti pun.

jel to pravilna racunica?

MorenoArdohain
22. 07. 2006., 01:24
Ne ide to tako.. Popunjenost linka zavisi od mnostva faktora, uprosceno, link ce biti raspodeljen na sve posetioce sajta, nemaju svi oni brze linkove, neki su na 56Kbps, neki na 256Kbps, itd..
Sto je veci broj requesta ka serveru, to se popunjenost linka povecava.

Tvoja racunica je tacna jedino ako posetilac ima isto 2Mbps vezu ka serveru a i popunjenost linka bi trajala samo sekund :)

E sad, da li je 2Mbps dovoljno? Zavisi koliki je planirani broj posetilaca.

robi-bobi
22. 07. 2006., 01:34
hm, shvatam
recimo da je srednja veza usera 128kb
onda bi bilo potrebno bar 15 njih koji stalno nesto otvaraju kako bi link bio pun
ali ako oni dodju u 3 sekunde onda se to ne bi ni osetilo
tako nekako

ne znam
cini mi se malo
opet, mozda trebam naci neki log analyzer koji ce mi reci kakwi su mi peak-ovi kod poseta pa ce mi biti jasnije da li je 2Mb dovoljno ...
idem jos malo da citam za FF extensions, pa cu posle da proverim opet ovde :)

MorenoArdohain
22. 07. 2006., 01:46
Pa nije 2Mbps tako malo, mislim da moze izdrzati nekoliko hiljada posetilaca dnevno.

Bolji odgovor ces dobiti od nekog ko se bavi hostingom (neko rece bluesman?)

:)

robi-bobi
22. 07. 2006., 02:46
ja malo razmisljam na glas:

moj trenutni host kaze da imam domene koji se ponekad dostupaju i sa vise od 30 usera u jednom trenutku (da, znam da je to u principu ultra malo - ajd, govorimo o mojoj glednoj tacki)

oni otvaraju x0.8Mb = 32Mb. Svaki od njih je prikljucen na link oko 6 (???) sekundi da bi otvorio jedan page
hm, ovde nesto gresim
mnogo, bre
evo, da racunamo zajedno:
800 kb
---------- = 6.25 s
128 kb/s
tako izlazi ...
ok, idemo dalje ...
dakle za tih 6 sekundi ja mogu da pokrijem 15 njih (2 000kb/s / 128kb/s = 15,625)
u narednih 6 sekundi jos 15
i tu bi peak zavrzio, t.j. ostali bi bili 'posluzeni' normalno
e sad, to je samo za jedan sajt, a imam ih nekoliko gde je 'potraznja' slicna
ali recimo da im se peak-ovi nece poklopiti

to je sto se peak-ova tice

inace, mesecni protok je mali - nesto tipa 15GB
ako se to lepo rasporedi na dane = 0.5GB na dan
ako se to dostupa uglavnom u nekih 8 sati
to mu dodje 62MB/sat ili ~0.139Mb/s

jesam dosadio? :D

Moreno, hvala na javljanju u ovim kasnim satima, odoh ja da opet citam o XUL-u ;)

P.S. osecajte se pozvani da kazete da li sam i gde i koliko pogresio u racunkama. takodje, komentari koji nisu vezani za brojke su opet dobrodosli


EDIT:
imam oko 100 000 page views i oko 800 000 hits (awstats)
otprilike 2 pages/second

ivanhoe
22. 07. 2006., 05:56
a jel ne mozes da nadjes neki grafikon gde figurise protok, a ne page views i hits ? To bi ti ustedelo mnogo racunanja, jer je to prilicno komplikovano, posto ima tu dosta dodatnog saobracaja koji prolazi linkom pored korisnih sadrzaja, koji se tebi u racunici ne pojavljuje... nikad kroz link od 2Mbps ne mozes da poteras punih 2Mb podataka...

ono sto ja mogu da ti kazem iz svog iskustva u RCUB-u je da je svojevremeno komplet akademska mreza Srbije (znaci svi fakulteti, univerzitet i par instituta i ministarstava) isla preko 2Mbps linka ka Grckoj, a takodje ja sam nocu skidao i gledao filmove u real-time-u (znaci klasican divx 352x240 se skida i mozes bez seckanja da ga odmah gledas). Jednom recju to je sasvim solidan link, ali da li moze da podnese tvoje pikove saobracaja ne mogu da garantujem...

kodi
22. 07. 2006., 07:43
@ivanhoe
a istovremeno smo mi preko puta vukli sve i svashta sa raznih audoigalaxy-ja, i irc-kanala.. i ceo RC je surfovao, mud-ovao.. i shto kazesh.. veza je bila skroz ok!!

Baic
22. 07. 2006., 23:40
Pre nesto vise od 2 godine sam za klienta iz Austrije koristio servere sa sledece loakacije
https://www.server4you.de/de/d/index.html
tada su bili katastrofa ali u medjuvremenu su se toliko poboljsali sto se tice kvaliteta veze i stabilnosti da je prosto neverovatno.

ja ih licnu nisam iznajmljivao jer koristim FDC za svoje potrebe ali dolazim u iskusenje da sve preselim na servere u DE

ivanhoe
25. 07. 2006., 02:31
tja, ja hvalio ev1servers, ali danas su me opasno iznervirali... imali su neko sranje sa napajanjima zbog chega je crkao disk na serveru... ok, oni su to zamenili, stavili novi disk i ponudili nam da ostave 48h stari disk da mi probamo da iskopamo prezivele podatke, so far so good, zvuci sasvim fino...

Medjutim onda, prvo su zaboravili da iskljuce default firewall tako da ja nisam mogao da pristupim serveru. Kontaktiram ih i kazem da ne mogu da pristupim, oni resetuju masinu i kazu evo sad moze (posto su iza firewalla oni mogu). Ja naravno i dalje ne mogu da se ulogujem, pa se zalim. Oni konacno posle 6 sati odgovore da su se zajebali, da im je vrlo zao i da je sad firewall iskljucen... Odem na server da pokupim podatke i shvatim da uopste nema starog diska u masini, postoji samo jedan jedini disk naboden... i sad sam opet poslao 5-ti support ticket danas, pa cemo da vidimo sta je sad bilo i ko se zajebao...

Ubedljivo najtezi deo administracije servera je naterati support da urade nesto pametno, umesto sto ni ne procitaju poruku nego samo rebotuju masinu sta god da se zalis...:/

McKracken
25. 07. 2006., 02:44
Zato sto support kosta.

Ko je jednom koristio rackspace nikada vise ne bi pomislio da prica sa likovima iz EV1 i da ih uopste smatra za support :)

robi-bobi
25. 07. 2006., 12:55
^ najniza ponuda koju sam dobio od njih je bila 200 paunda. just for the record

inace, live support je bio bas ljubazan i sve naj-naj (sto nikako ne znaci da je takav i nakon kupovine). O njima samo reci hvale cujem i citam, ali previse je to za mene

@baic:
taj fdc: http://www.fdcservers.net/dedicated.html ?

Baic
25. 07. 2006., 22:11
Da taj FDC imam sve samo reci pohvale za njih.

E sada da neotvaram novu temu hitno mi je potreban dedicated sa minimum 3TB transvera i minimum linkom od 100Mb/s, ali problem je sto host mora biti van USA.

Imate li neki predlog za iznajmljivanje servera u evropi, znam za server4you i jos desetak sestrinskih firmi, nisam imao direktnih kontakata sa supourtom pa vas molim da date neki predlog ako ste imali iskustva.

A da i da nebude sve to vam nudimo ali nemoze adult content.

zextra
26. 07. 2006., 00:46
Vec sam ranije spomenuo WebFusion, evo jos jednom... Ostavljaju pozitivan utisak, posluju kao deo PIPEX Communications UK Ltd. Nalaze se u engleskoj (surprise! :)), a nemeren protok nude samo za dedicated servere, i kace ih na 10mbit port (verovatno bi mogao da dobijes i veci speed ako im se obratis). Evo c/p sa sajta (u vezi nemerenog protoka..)

http://www.webfusion.co.uk/servers/

No more bandwidth bills

Unmetered bandwidth = no speed restrictions = no more bandwidth bills!

Dedicated Servers help you manage your costs through the predictability of a fixed monthly charge for bandwidth consumption. As part of the Pipex group, we have the infrastructure and economies of scale to offer you a dedicated server with no monthly data transfer limits and no excess charges.

Your dedicated server will be connected to the tier one Pipex network via a dedicated 10Mb/s switch port, leaving you free to use as much bandwidth as you need at no additional cost.

robi-bobi
26. 07. 2006., 00:46
friend mi rece jednom:
"internet? tu ima leba samo ako prodajes igre i sex. posebno ovo drugo"
trenutno taj tip ima nekoliko (hiljade) sajtowa sa sex-related contentom, ne radi nista drugo i uzima pare koje ja samo mogu da sanjam

nixa
26. 07. 2006., 02:31
tako je bio i ostao upravu

Baic
26. 07. 2006., 21:53
Hvala zextra.

Vidim i da su cene prihvatljive, moracu samo da porazgovaram sa supourtom oko nekih detalja, preselicu 2 domena pa ako prezive i ja cu da ih hvalim:1074:

Sto se tice adulta ista prica kao i svuda ili kosis ili vodu nosis :1021: