PDA

Pogčedajte punu verziju : Top 20 Innovative Companies in The World 2005


mungos
27. 07. 2005., 11:27
http://www.businessweek.com/magazine/content/05_31/b3945407.htm

01. Apple
02. 3M
03. Microsoft
04. GE
05. Sony
06. Dell
07. IBM
08. Google
09. P&G
10. Nokia
11. Virgin
12. Samsung
13. Wall-Mart
14. Toyota
15. eBay
16. Intel
17. Amazon.com
18. IDEO
19. Starbucks
20. BMW

nixa
27. 07. 2005., 15:28
M$ ce pregaziti apple ako ga vista ne pocupa :)

za 3M necu ni da pricam

google kewa ...etc ..

Ilija Studen
27. 07. 2005., 16:24
Za 3M sam sad prvi put čuo :rolleyes: Koliko vidim na njihovom sajtu imaju prste u svemu...

M$ ce pregaziti apple ako ga vista ne pocupa

Teško. Ne zaboravi da Apple nije samo softverska firma (primarno je hardverska kompanija). OSX je samo jedan od njihovih proizvoda, a najdominantniji su na tržištu prenosnih MP3 playera i prodaji muzike online što je čini mi se ponajviše i uzrokovalo prvo mesto. Naravno da je Tiger pomogao, ali nije bio presudan... Čak i da nije izašao ove godine verujem da bi Apple bez problema ušao na ovu listu (verovatno ne bi bio prvi) zahvaljujući ostalim proizvodima.

[nq]
27. 07. 2005., 17:38
Zar apple nije presao i na intela, meni sve to smrdi na tiger na pc-u !
jupi!

m$ ide dole na listi ;)

nixa
27. 07. 2005., 18:44
ovaj htedoh da kazem da ce M$ biti pokidan od Apple ;)

Ilija Studen
27. 07. 2005., 20:27
Ne bih se složio ni sa tim ;)

Prvo, takav stav je čisto navijački, ne zasnovan na prostom razumu. Drugom, Longhorn (ne ću da ga zovem ovim novim, *****astim imenom :D ) donosi mnogo novih, lepih stvari tako da ga definitivno ne smemo isključiti iz "proračuna". Treće, jako mnoog korisnika jednostavno nije spremno da se prebaci na novu platformu. Četvrto, Microsoft ima mnogo više kapitala od Applea da izgura šta god naumi... Itd.

Ne bih se usudio da bilo šta prognoziram :) Nit imam volje, nit znanja, nit vremena za to :D

[nq]
27. 07. 2005., 20:28
Pa dobro de ;)

Trenutno se kidaju google i M$
Merkaju se.

mungos
27. 07. 2005., 21:26
Šta ste se odmah svi uvatili priče Apple vs. Microsoft, dovoljno je samo da uporedite responses postotke ;)

Apple je definitivno keva na polju inovacije i nema tu šta pretjerano da se diskutuje, u poslednje dvije godine su podrazumijevano No.1 na svim mogućim i nemogućim listama. Po ličnom mišljenju, Microsoft je čak isuviše visoko pozicioniran za vlasitite inovativne domete u zadnjih par godina. Dalje, mislim da se ostale kompanije sa liste mogu grubo grupisati u nekoliko grupa:

Konstantan logistics & supply-chain razvoj:
Dell (6), Wall-Mart (13), Toyota (14), Starbucks (19)

Ne pretjerano ekstra (interesantne) inovacije, godinama drže iste pozicije i konstantan marketing:
Sony (5), IBM (7), P&G (9), Nokia (10), Intel (16), BMW (20)

Konstatno inovativno unapređivanje osnovne ideje:
Google (8), Amazon.com (17)

Iz mase izdvojeni:
04. GE (Nevjerovatno dobar menadžement sve ove godine)
11. Virgin (Stalno nešto novo i mnogo bolje u različitim poslovnim sferama)
12. Samsung (mnogo dobra products linija i odradili dobar brending posao)
15. eBay (User Experience i ogroman ovogodišnji globalni brending skok)

i
02. 3M (kao totalna nepoznanica)