PDA

Pogčedajte punu verziju : Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar)


Strane : [1] 2

Aleksandar.Ilic
23. 07. 2006., 18:40
Po prvi put u regionu jugoistočne Srbije, biće održan seminar posvećen Internet poslovanju, ~Savremene web tehnologije~, od 16 - 18. oktobra 2006. Generalni pokrovitelj seminara je Elektronski fakultet u Nišu, u čijim će prostorijama seminar i biti održan.

Cilj seminara je popularizacija Internet poslovanja u niškom regionu, kao i upoznavanje što većeg broja studenata sa savremenim web tehnologijama.

U skladu sa ovim seminar je namenjen poslovnim ljudima (menadžerima, informatičarima) koji će moći da se upoznaju sa svim prednostima internet poslovanja. Po prvi put će preduzetnici iz niškog regiona moći da se na jednom mestu informišu o mogućnostima koje u našoj zemlji pružaju web tehnologije, u cilju značajnog unapredjenja biznisa (poslovanja).

Eminentni stručnjaci iz ove oblasti izložiće učesnicima seminara rešenja koja su se već pokazala kao uspešna u njihovoj praksi. Takodje biće prezentovana analiza trenutnog stanja i mogući dalji pravci razvoja Internet poslovanja.

U okviru ITSeminara biće, u saradnji sa Katedrom za računarstvo, organizovane radionice, namenjene studentima koji će imati priliku da značajno prošire znanje iz ove oblasti.

Sa ciljem da ovaj seminar opravda reputaciju (etiketu) pružanja mogućnosti jednog potpuno novog, savremenog pogleda na poslovanje, biće postavljena izložba savremenog web dizajna i digitalne umetnosti.

Tematske oblasti:

* Online marketing
* Internet brending
* Interface design
* Logo design
* eLearning
* Start-up kompanije u Srbiji
* Prezentacije gotovih rešenja
* Osvrt na tehnologije (.NET, Java, PHP)

http://www.itseminar.org/

jablan
25. 07. 2006., 11:37
Koja je to fora da se seminari održavaju radnim danima? Ja kapiram da tim likovima sa fakultetâ nije bitno, studenti uvek mogu da čekaju, ali ipak...

Dejan Bizinger
25. 07. 2006., 11:46
U pravu si, ali koliko pratim konferencije 90% konferencija se odrzavaju radnim danima. To je verovatno iz razloga, sto se to posmatra kao deo posla pa neko nece vikend da koristi za to.

jablan
25. 07. 2006., 12:17
Što znači šta? Ljudi kojima je to u opisu posla će organizovati svoje seminare i posećivati tuđe i tapšati jedni druge po ramenima. Valjda je poenta da što širi krug poslovnih ljudi uspe da dođe, a ne da se prave kružoci i sekte...

zextra
25. 07. 2006., 12:29
Meni logicno zvuci da svako ko je zaposlen u IT firmi (ili na IT radnom mestu) ima razloga da dodje, pa samim tim i njegova firma ima interes da ga posalje na slican seminar. Na to treba gledati kao da je u pitanju, recimo, Sinergija (nebitno sto je dogadjaj manjeg obima).

noviKorisnik
25. 07. 2006., 12:32
Da, razmišljao sam o tome ... ali rekao bih da ipak - vikend je vikend a radni dani ... nije to piknik već su predavanja, ideš tamo da slušaš i/ili budeš slušan.

jablan
25. 07. 2006., 12:39
Na to treba gledati kao da je u pitanju, recimo, Sinergija (nebitno sto je dogadjaj manjeg obima).
Da, hm, reci mi samo koji je interes firme za slanje radnika na Sinergiju? Voleo bih da upoznam tog ko je tamo nešto naučio... ;)

Na kraju krajeva, ako firma hoće (ima interesa) da te pošalje, može to da uradi i za vikend (a zauzvrat ti npr. dâ slobodan dan), a ako ne, ne postoji način da budeš tamo, sem ako je u pitanju vikend ili večernji časovi.

zextra
25. 07. 2006., 12:42
Samo mi reci koja ce ti to firma dati slobodan dan, na osnovu toga sto si za vikend bio na seminaru? :)

Svejedno, svaka medalja ima dve strane, a svaka firma ima interes, pa ako je u interesu firme - dobro je, a ako nije, onda opet dobro, uvek postoji nacin..

jablan
25. 07. 2006., 12:53
Vidi, ako je cilj seminara popularizacija nečega (videti prvu poruku), valjda treba prilagoditi program i raspored tome da što više ljudi može prisustvovati. Neko ko je po službenoj dužnosti došao (poslat) tamo može i ne mora da sluša šta se tamo priča, može ceo dan da probleji u bifeu ispred cirkajući špricer i muvajući hostese. A neko ko je došao svojevoljno i namenski, došao je tu sa ciljem da čuje nešto.

ppavlovic
25. 07. 2006., 13:58
Eto jednog dobrog razloga da odem na faks posle 6 godina. Sto rece moj drugar Dule, "ovaj fakultet kao da je radioaktivan, sto sam duze na njemu kosa mi vise opada i cim pridjem do zgrade, nekako mi je muka".


Posto vidim da ima (do sad) 13 predavaca, verujem da ce se preklapati predavanja. Zato molim organizatore (da ih ne bih tuzio Vanci) da se obezbede slideshows, Podcasts predavanja, a ni video zapis ne bi bio na odmet. Sve to da se snimi na DVD i posalje na trafike. :-0

noviKorisnik
25. 07. 2006., 14:00
Baš lep offtopic :-) ... No, vikend jeste svetinja, obično to nije lako da se shvati dok se ne osnuje porodica.

Miloje Sekulic
25. 07. 2006., 14:43
još lepši offtopic :-)
Jel' stvarno najbolji roštilj u Niš u kafani "Sandokan" na železničkoj stanici?

Miloje

ppavlovic
25. 07. 2006., 15:26
"Sandokan" je na zeleznickoj u Leskovcu. U Nishu su etalon "Joca i Nena" (ako se nisu iskvarili) i trafika kod pijace na Bulevaru (kao "paprikar" mogu da dam ocenu kvaliteta :)).

nixa
25. 07. 2006., 15:38
^ oh,kako svi grdno gresite :D ... no otom potom

jasmanac
25. 07. 2006., 17:04
još lepši offtopic :-)
Jel' stvarno najbolji roštilj u Niš u kafani "Sandokan" na železničkoj stanici?

Miloje

Jeste ali u Leskovcu ;)

ppavlovic
25. 07. 2006., 17:09
^ oh,kako svi grdno gresite :D ... no otom potom

Imas neki drugi predlog?

nixa
25. 07. 2006., 17:14
Bez brige ;) .... ima vremena do tada ... ali recimo da Nišlijska mehana neće da vas razočara ..... etc etc

jasmanac
25. 07. 2006., 18:18
Ma kakav rostilj u Nisu, smesno :P

Pedja
25. 07. 2006., 19:02
Ovaj, a otkad neko ko ozbiljno radi ima vikende? :)
Ne znam kako vi, ali ja samo vikende mogu da se "organizujem" za tako nesto. Radnim danima da putujem, to samo ako se bas radi o nekom poslu.

dejadj
26. 07. 2006., 11:31
Kakav Nis i rostilj! :)

Pravac Svrljig i Kamiondzija gde je rostilj na metar! Bukvalno metar!
Nisam verovao dok nisam video i probao.
Pljeskavica kao ratkapna od fice! :1042:

Inace, mislim da su Joca i Nena zatvorili i da ne rade vise?!?

nixa
26. 07. 2006., 13:57
omg o cemu mi pricamo :) kamiondzije da ...ko nije bio ...

ivanhoe
26. 07. 2006., 20:18
hehe vesalica na metar, nas 4 se razbilo od toga, a svi smo po 100 kila...

Aleksandar.Ilic
31. 07. 2006., 14:12
Hehe :) Bas ludi postovi :) O rostilju :) Inace, ako nekog zanima, predavaci ce imati rucak u nekoj lepoj niskoj kafanici :) Posto je sada jos rano da se izabere kafana imamo samo planove da to bude u "tradicionalnoj" kafani kao sto su: Biser, Mehana, Rajko. Amerikanac mi je nekako fenseraj, ebem li ga. A za smestaj, bice u "Vili Marko" u Niskoj Banji. Mesto je mnogo dobro (ima teretana, plazma TV-i, i tako neke glupusti, jako je cisto, nije daleko od grada... I ne kosta 80evra nocenje, kao sto kosta "My Place" na primer. Neki od predavaca (oni mladji, koij prihvate) ce da budu smesteni privatno kod ljudi da im ne bude dosadno, a i njih cu da setam zajedno sa ostalim studentima po gradu :D (zurke i tako to). Stariji su ozenjeni tako da ne znam da li bih smeo njiih da vodim na zurke gde nema starijih od 25 godina :)

Sto se tice dana kad se organizuje, bukvalno smo se rukovodili idejom da nece niko da dodje vikendom, jer su mu dani za odmor (ako uopste ima vikend). Mozda gresim, nemam pojma. Ipak mi je prvi put :) (da organizujem ovako nesto)

I tako... Meni je zao da ikoga razocaram (na primer Jablana), ali stvarno ne znam kako da zadovoljim bas svakog.

Ako nekog zanima jos nesto, moze da pita. Ko hoce, moze i da kritikuje. Kritike su uvek dobrodosle (od pohvala samo ego ima koristi :) )

Pozdrav

Dejan Bizinger
31. 07. 2006., 16:41
Hehe :) Bas ludi postovi :) O rostilju :) Inace, ako nekog zanima, predavaci ce imati rucak u nekoj lepoj niskoj kafanici :) Posto je sada jos rano da se izabere kafana imamo samo planove da to bude u "tradicionalnog" kafani: Biser, Mehana, Rajko. Amerikanac mi je nekako fenseraj, ebem li ga. A za smestaj, bice u "Vili Marko" u Niskoj Banji. Mesto je mnogo dobro (ima teretana, plazma TV-i, i tako neke glupusti, jako je cisto, nije daleko od grada...

E, tako treba da bude i na drugim konferencijama za predavace :).

mungos
31. 07. 2006., 19:03
Biće ekstra zezanje :)
Ja bih zaista volio malo više ljudi sa dpt da se potrudi do dođe, da bude ono baš ludnica ;)

jasmanac
31. 07. 2006., 19:29
Ja cu doci, sigurno ;) Samo da se registrujem.

Aleksandar.Ilic
31. 07. 2006., 23:36
Registracija sluzi da imam neki uvid pre pocetka seminara kolko ce mozda ljudi da dodje. A u sluzi ako se nekim slucajem desi da dodje vise ljudi nego sto moze da stane, da imam prioritete koga da primim prvo.
Ako nekog zanimaju informacije o smestaju mogu da pomognem. Mada imam utisak da bi mozda trebalo da to objavim i na sajtu :)

Miloje Sekulic
31. 07. 2006., 23:38
Stariji su ozenjeni tako da ne znam da li bih smeo njiih da vodim na zurke gde nema starijih od 25 godina :)


... bi trebalo odrzati akademski nivo rasprave na ovoj temi.
I moja zena cita devprotalk :1027:

Miloje

borstale
01. 08. 2006., 08:57
I moja zena cita devprotalk :1027:
Miloje
A ja se pitao zašto uvek autorizuješ poruke... :)

dinke
03. 08. 2006., 22:41
Stariji su ozenjeni tako da ne znam da li bih smeo njiih da vodim na zurke gde nema starijih od 25 godina
A taman sam hteo da se prijavim ;)

Miloje Sekulic
19. 09. 2006., 21:55
A taman sam hteo da se prijavim ;)

Jos je par nedelja ostalo, ko dolazi?
za organizatora: Kako teku pripreme?

Miloje

Dragan Babić
19. 09. 2006., 22:49
Ja se prijavio danas. Nadam se da cemo se okupiti u velikom broju tamo i upoznati licno. ;)

dejadj
20. 09. 2006., 07:25
Aleksandar.Ilic@Da li se zna broj učesnika do sada i ima li mesta za one koji nemaju radove, ka ja na primer? :)

Ovo pitam više zbog roštilja i klope nego zbog slušanja izlaganja i upoznavanja ljudi sa foruma! :1074:

Miloje Sekulic
20. 09. 2006., 11:34
Ovo pitam više zbog roštilja i klope nego zbog slušanja izlaganja i upoznavanja ljudi sa foruma! :1074:

http://blog.b92.net/node/2137

Miloje:mad:

Eniac
20. 09. 2006., 11:36
u Budimpesti sam do 15.og tako da ne znam da li cu stici :( :cry:
ali probacu u svakom sluchaju...

Dejan Bizinger
20. 09. 2006., 12:00
Miloje dobro zna da se ljudi upoznaju i kada putovanje traje duze nego sto treba (10.5 sati) pa se onda prica u autobusu i na parkinzima :).

Da li neko moze da iznese vise informacija gde cemo biti smesteni u Nisu? Aleksandre, tvom kolegi sam rekao da mi posalje banere da ih stavim na B92 sajt, jos ih nisam dobio. Javi mi se na mejl.

Goran Aničić
20. 09. 2006., 14:04
http://blog.b92.net/node/2137

Miloje:mad:

Da dodam http://www.color.co.yu/novosti.html#propr i http://pr-dnevnik.blogspot.com/

Aleksandar.Ilic
20. 09. 2006., 17:45
poz, evo i mene
Pripreme teku relativno dobro, s'obzirom kad smo krenuli na tome da radimo (ali to je interni problem koji nisam uspeo da izbegnem)

Da li neko moze da iznese vise informacija gde cemo biti smesteni u Nisu?
Ovo treba da citaju samo predavaci, ostali mogu da preskoce :)
I nemas mnogo ljudi koji to znaju :1042:
Konkretan odgovor: Imamo jedno sigurno mesto a to je Vila Marko u Niskoj Banji. Jedan od najboljih hotela kod nas, sobe imaju sve sto vam treba (sem djakuzija), radimo na tome da uvedemo i WiFi (neki predavaci hoce dodju samo ako ima neta :1027: ). Imacete obezbedjen prevoz do Fakulteta gde su predavanja. Ishrana je kako kad. Dorucak je u Hotelu (svedski sto), rucak u nekoj niskoj kafani, a vecera kako se ko gde zatekne :). U Nisu imamo odlicna peciva i burek.
Inace, na fakultetu ce istovremeno da budu jos jedan ili 2 workshopa (mozda i 3). Jedan vezan za softwarski inzenjering (ali je zatvorenog tipa, dolazi oko 20-ak profesora iz cele evrope). I oni takodje spavaju u Vili Marko :) Tako da cete imati sansu da se upoznate sa raznim profanima.
Imace jos jedan workshop oko nekih multimedijalnih cudesa (to je odmah posle seminara 19/20/21) ali on nije siguran , ja sam trazio da bude i on tu da bi moje studente (dolaze mi studenti iz raznih evropskih univerziteta) mogao tamo da bacim.

Sledece 2 varijante sa spavanje su Hoteli: My Place (papreno skup, i do 80e/nocenje) i Regent (zainteresovani su da mi budu sponzori). Oba su na 15min hoda od fakulteta, i u samom centru grada.

Posto vecina predavaca dolazi iz Bg-a (to ce sve da vas obavestim), kupicu unapred veci broj povratnih karata za Nish Express pa cu da vam posaljem :) . Nish Express ima jako veliki broj linija za Bg i iz Bg-a.

Baneri se tek rade, jbg, ne biste mi verovali da maltene ceo posao oko seminara smo uradili nas dvojica :) (svaki od nas vredi za 10 coveka)


Aleksandar.Ilic@Da li se zna broj učesnika do sada i ima li mesta za one koji nemaju radove, ka ja na primer?

Ovo pitam više zbog roštilja i klope nego zbog slušanja izlaganja i upoznavanja ljudi sa foruma!

Predavanja su u 2 amfiteatra od po 300-450 sedista za ljudske dushe. Mislim da nece da bude prebukirano, ali ce da bude dosta studentarije (kolko bude slobodnih mesta). Na moju zalost (jbg ovo ce se ionako sazna) , nece bude mnogo ljudi koji dolaze iz privrede (ne ocekujem vise od 100-150) tako da sam iskreno razocaran :1027: Mislio sam da cu da uspem da skupim i do 300.

Bice organizavana i zurka u nedelju i ponedeljak uvece. (mozda i u utorak). Hteo sam da pravim Psy party i da pozovem srednju medicinsku i gimnazije :1074: , ali su ostali hteli da me lincuju i rekli da su svi predavaci ozbiljni ljudi i da to ne smemo da radimo.

Aleksandar.Ilic
20. 09. 2006., 17:53
Ako nekog jos nesto zanima, javite se.
Time-table jos nije gotov, jer nisu svi poslali teme :(

Za ostale koji zele da dodju, najbolje da odu u Nisku banju da se smeste, jer je privatni smestaj jakoooo dobar, mesto je na 8km od nisa, ima stalno prevoz, i mirno je, i mnogo lepo.

p.s. kad dodjete na seminar, ako se desi da mene nema, znajte da sam umro od posla.

Miloje Sekulic
20. 09. 2006., 20:31
poz, evo i mene
rekli da su svi predavaci ozbiljni ljudi i da to ne smemo da radimo.

ko ozbiljan?:1060:

Miloje

mungos
20. 09. 2006., 21:26
Pravo Miloje kaže "ko ozbiljan?", ako treba ja ću fotokopiju lične karte da skeniram i pošaljem u cilju odobravanja te partije sa medicinskom sredjom školom :)

jablan
20. 09. 2006., 21:41
ja ću fotokopiju lične karte da skeniram i pošaljem u cilju odobravanja te partije sa medicinskom sredjom školom :)
Ne vredi, medicinske sestre se izdaju samo uz original.

dedamunila
20. 09. 2006., 23:26
Na moju zalost (jbg ovo ce se ionako sazna) , nece bude mnogo ljudi koji dolaze iz privrede (ne ocekujem vise od 100-150) tako da sam iskreno razocaran :1027:

Moguce da je zbog Sinergije, prilicno ste blizu.

nixa
20. 09. 2006., 23:31
totalno je drugacija ciljna grupa .....

dedamunila
20. 09. 2006., 23:42
totalno je drugacija ciljna grupa .....

Ufff, ne bih bio siguran, i to iz dva razloga:
1. Ovde jos nista nije izdiferencirano, otpilike sve se smatra (nesto opravdano, a nesto i ne) za genericki IT vasar, na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))
2. Sama ova konferencija kao da i nema ciljnu grupu (logo dizajn i .NET programiranje za istu ciljnu grupu?)

dedamunila
20. 09. 2006., 23:44
Moguce da je zbog Sinergije, prilicno ste blizu.

Kad vec pomenuh Sinergiju, sta mislite o istoj? U stvari, odoh da pocnem novi thread, neka ovaj ostane on-topic :)

Miloje Sekulic
20. 09. 2006., 23:52
Malo li je 100 ljudi iz privrede na IT skupu?:1075:

Miloje

Aleksandar.Ilic
21. 09. 2006., 00:30
Ufff, ne bih bio siguran, i to iz dva razloga:
1. Ovde jos nista nije izdiferencirano, otpilike sve se smatra (nesto opravdano, a nesto i ne) za genericki IT vasar, na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))
2. Sama ova konferencija kao da i nema ciljnu grupu (logo dizajn i .NET programiranje za istu ciljnu grupu?)

pa i ima :) To sa programiranjem je vise za studente :) Imamo 2 razlicite ciljne grupe.
Na zalost ovo jeste sve u domenu pretpostavki. Mene je jako mnogo plasio problem "juzne pruge" i da niko nece da dodje jer smatra da je sranje (vec nas je vise niskih firmi koji smo pitali za sponzorstvo ubedjivalo da dzaba radimo i da nam niko nece doci). Sam moj fakultet nije verovao da ista moze da bude od ovoga.

Za analizu trzista nemamo pare, na zalost. A i ja sam totalni pocetnik u ovome, tako da ce sigurno biti jos propusta (mene je sramota kad gledam prve aplikacije koje sam pravio). Ali imam zelju (i mogucnosti) da ovo opet organizujem. A iduce godine ce da istovremeno bude "Konferencija o internet poslovanju" i studentski seminar o web tehnologijama. Zato je i sada to malo izmesano jer je i sada trebalo da bude nesto slicno, ali jbg. Izvinjavam se na tome i priznajem gresku.

U svakom slucaju, i pre i posle dogadjaja, bih zeleo da cujem i lose kritike.

Generalno, ja sam imao nerealna ocekivanja za prvi put. A i slabo je isla reklama. Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

conica
21. 09. 2006., 00:49
...Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

zbog ogromnog interesovanja , Microsoft je produzio earlybird period ...

ja u svakom slucaju pozdravljam takav skup, i ako na zalost zbog zauzetosti necu moci da prisustvujem. I dalje verujem da ce posecenost biti relativno dobra.
Gde se propagira skup?

Aleksandar.Ilic
21. 09. 2006., 01:01
A i inace, imam daleku vecu pozitivnu kritiku od ljudi iz Bg-a nego iz Nisha. I da bih mogao da iduce godine dobijem daleko vece sponzore (sada nisam uspeo i zbog jako malo vremena koje sam imao na raspolaganju) pogotovo na osnovu vec organizovanog dogadjaja. A i taman cu da sada analiziram sta sam sve pogresio, pa da ne ponovim iduce godine.

U svakom slucaju svako od vas koji sada dodje ce da pomogne :)

mungos
21. 09. 2006., 01:01
na koji se ide zezanja radi (npr. procitaj jos jednom ceo ovaj thread :))


Na skup dolazi veća grupa ljudi koja se godinama poznaje online, jako mali broj ljudi se zna lično. I ovo što se znaju lično, uglovnom se sretnu jednom godišnje. Samim tim veliki broj starih online znanaca na jednom mjesto znači i dobro zezanje, i svakako je bolje da je atmosfera više u opuštenom fazonu, nego fazon kravate, odjela i neka kvazi-ozbiljnost... ;)

bluesman
21. 09. 2006., 01:04
Jedino što je trulo što će u jugoistočnoj srbiji biti najmanje ljudi iz jugoistočne srbije... :)

Aleksandar.Ilic
21. 09. 2006., 01:23
hehee, pa bilo bi lepo da bude mnogo ljudi sa strane u svakom slucaju :)

p.s. bluesman - vidi PP :) plssssssssss

tesla
21. 09. 2006., 09:34
Ko kaže da neće biti ljudi iz JužneSrbije-e, evo ja sam odmah pored Niš-a, i stižem. :1081:

dedamunila
21. 09. 2006., 14:04
Generalno, ja sam imao nerealna ocekivanja za prvi put. A i slabo je isla reklama. Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario :(

Samo polako, ne trpaj se u isti kos sa Sinergijom. Nema ni potrebe. Njihov budzet je STRAHOVITO velik, a to znaci i veoma jak marketing. Plus, ciljna grupa je velika. Plus, politika (ne zaboravi prvu Sinergiju na kojoj je pricalo pola tadasnje Vlade). Sve u svemu, ne opterecuj se Sinergijom, ima prostora i potrebe za jos dosta konferencija, seminara i sl. Na kraju krajeva, i Sinergiji se ima mnogo toga prigovoriti (npr., u proseku, predavaci su poprilicno "slabi"). Samo napred, svojim putem!

Meni licno faktor "juzna pruga" ne smeta - mislim da je Nis *super*! (Mada priznajem da nisam uvek tako mislio - free your mind)

dedamunila
21. 09. 2006., 14:13
Na skup dolazi veća grupa ljudi koja se godinama poznaje online, jako mali broj ljudi se zna lično. I ovo što se znaju lično, uglovnom se sretnu jednom godišnje. Samim tim veliki broj starih online znanaca na jednom mjesto znači i dobro zezanje, i svakako je bolje da je atmosfera više u opuštenom fazonu, nego fazon kravate, odjela i neka kvazi-ozbiljnost... ;)

Don't shoot the messenger! Ja ne mislim da na eventu sve treba da bude tashna-mashna, upravo suprotno. Samo sam bio reply-nuo (da se tako izrazim) da shvatanje da se na dogadjaj ide samo zbog sadrzaja, ciljne grupe i slicnih fora, predstavlja pojednostavljeno gledanje na stvari.

Rekavsi to, zelim svima lep provod u Nisu!!! I obavezno postujte fotke negde.

(Uf, kad se samo setim nekih konferencija, neke ekipe Makedonaca sa kojima sam jednom bio, bili smo "gasirani" non-stop, i to na konferenciji od 1500 eura + avion + hotel. Dobra, stara, vremena :))

A da li sam tamo nesto i naucio? Pa naravno - uvek se treba drzati Makedonaca :)

mungos
21. 09. 2006., 14:28
Ja nisam nikad kapirao srpsko odusevljenje Makedoncima na tim konferencijama, a bio sam na par razlicitog tipa, ne striktno IT. Kao uvijek ti Makedonci neki likovi. WTF? U sustini klasicni balkanski bezveznjaci, pricaju onaj iskrljivljeni srpski, nesto se krevelje i furaju se svi redom na onaj svoj krsh od drzave...

Da ne shvati neko nesto pogresno, nemam ja nista protiv Makedonaca, samo ne kapiram taj fenomen, ako neko moze da me uputi... ;)

nixa
21. 09. 2006., 15:28
ne kapiras :) nisu makedoci u pitanju ... nego Makedonke ;)

Aleksandar.Ilic
21. 09. 2006., 19:00
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

kaizen
21. 09. 2006., 19:23
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)
Odličan potez!

Miloje Sekulic
21. 09. 2006., 22:10
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)

Kostace vas autorska prava brdo rostilja :1060:

Miloje

boccio
22. 09. 2006., 17:49
Inace ceo dogadjaj ce da bude snimljen kamerama, tako da ce da bude ponudjen DVD sa kompletnim predavanjima. Pa ko bude zeleo... :)
će da budem na televizor??!?

nixa
22. 09. 2006., 18:26
majke mi :1060:

mungos
22. 09. 2006., 20:29
Nego, čik nek' se javi selebriti što je prvi tražio da se slika njegovo predavanje za televizor ;)

Aleksandar.Ilic
25. 09. 2006., 19:03
Objavio sam vecinu tema na sajtu http://itseminar.org/sr/page/102/o_seminaru.html

Deo na srpskom ce da bude malo duzi nego sto sam planirao, tako da ce da ima vise da se cuje :) . Za sada se trudim da pokrijem i deo na engleskom (bas o raznim web tehnologijama) malo vise.

Bice pretstavljeno i nekoliko gotovih web resenja.

zira
25. 09. 2006., 21:24
Ekipa djeluje zaista zanimljivo, bravo. Zao mi je sto necu moci da vam se pridruzim... u svakom slucaju, pohvale Aleksandre.

Aleksandar.Ilic
25. 09. 2006., 23:28
hehee, steta sto ne mozes da dodjes. A pohvale bi trebalo ostaviti za posle celog dogadjaja :) , i nadam se da ce i da dobijem vise pohvala nego kritika :)

jasmanac
25. 09. 2006., 23:48
Ma ce gi dobijes, ne se sekiraj :D

direktor
27. 09. 2006., 14:56
Predavanja su u 2 amfiteatra od po 300-450 sedista za ljudske dushe. Mislim da nece da bude prebukirano, ali ce da bude dosta studentarije (kolko bude slobodnih mesta). Na moju zalost (jbg ovo ce se ionako sazna) , nece bude mnogo ljudi koji dolaze iz privrede (ne ocekujem vise od 100-150) tako da sam iskreno razocaran :1027: Mislio sam da cu da uspem da skupim i do 300.



Da li ima preciznijih informacija o kotizacijama i smeštaju "ljudi koji dolaze iz privrede"?


Nego, da budem iskren, procitao sam da na Sinergiju ocekuju oko 1000 posetilaca i ja se ubedario


1 000 posetilaca * 22 000 din (kotizacija s popustom) = 22 000 000

:1060: 22 miliona / 85 = ~ 260 000 EURa (uopšte nije loša računica) :1088:

nixa
27. 09. 2006., 15:28
sada je kotizacija 29.750,00

Aleksandar.Ilic
28. 09. 2006., 01:08
Kotizacija se ovaj put ne placa. Za smestaj imas stranicu na sajtu gde imas link prema sajtu gde imas spisak smestaja u Nisu i Niskoj banji :) Pa mozes da biras.
Ako ti treba info pomoc, javi mi se

direktor
28. 09. 2006., 11:49
Tek sam sad primetio deo vezan za smeštaj

Smeštaj

Smeštaj koji možete naći u Nišu i okolini različitog je kvaliteta i cena.
Detaljni pregled sa svim neophodnim kontaktima i cenama, možete naći na sledećim web adresama:


Hvala:1043:

direktor
28. 09. 2006., 11:52
sada je kotizacija 29.750,00

Juče sam dobio tu vest ma mail - pa ko voli nek izvoli:)

chole
01. 10. 2006., 22:30
Evo i ja sam dobio poziv. Hvala Aleksandre. Hteo bih da dodjem na seminar ali sve zavisi od obaveza na poslu. Sutra startuje nova skolska godina :( a raspored casova mi nije bas naklonjen ovog semestra.

Stvarno bih zeleo da odem, zbog predavanja, predavaca a i da se setim puta koji je vodio u kasarnu (Leskovac, Prokuplje).

Svaka casta organizatorima. Pozdrav.

djoca
05. 10. 2006., 15:07
Ne bi bilo lose da se objavi satnica dogadjaja kako bi mogli da se naprave neki planovi za nas koji tesko mozemo da dodjemo na sva tri dana zbog obaveza.

Aleksandar.Ilic
05. 10. 2006., 21:27
Evo mene opet
Ima satnica na http://itseminar.org/sr/page/111/Time_Table.html
Malo je ruzno (malo mnogo) , ali nemojte da me kritikujete, mora posle da ga dizajner sredi. Bitno je da daje sve potrebne informacije.

Na zalost mnogo kasnim sa tim. Ali, bitno je da sam uspeo konacno da ga napravim i izbacim na web :)

Eniac
05. 10. 2006., 21:30
ako je neko iz Beograda zainteresovan da ide kolima, postoji mogucnost sa drugom da se organizujemo da idemo pa ajde javite se da vidimo da li ima sanse da se skupimo...

mungos
05. 10. 2006., 22:28
DAN 1: Elektronsko poslovanje, Internet i Web Development

Kako Internet može da vam pomogne da unapredite komunikaciju sa novinarima
Miloje Sekulić, e magazin

Kako započeti elektronski biznis
Marko Bijelić, Biznisblog.com

Startupi vs. Korporacije
Igor Bogićević, VAST

Vetar duva, koga će odneti
Vladimir Živaljević, Pakom

Nacionalni registar Internet domena Srbije i .RS domeni
Slobodan Marković, Internodium.org

Chess Empires - sah na drugaciji nacin
Nikola Denić, Devprotalk.com

Cyber Kuhinja
Zana Poliakov, zanapoliakov.com

SMS naplata
Goran Pilipović, Devprotalk.com

GURU CMS
Vladimir Prvulovic, Freedomia

Microsoft tehnologije
Marko Filipović, Microsoft


DAN 2: Internet, Prodaja i marketing, Web 2.0 Development

Brending na Internetu
Miodrag Kostić, VEZA

Fenomen bloga
Dejan Bizinger, B92

Internet pretrazivaci - upotrebljivost rezultata pretrazivanja
Bojan Rendulić, Pogodak!

Limundo aukcije
Vladimir Nikolić, Limundo

Unapređenje poslovanje putem Interneta
Dragan Varagić, P2 Internet

Unapređenje prodaje putem Interneta
Dragan Varagić, P2 Internet

Marketing startup preduzeća
Vladimir Kežić, 3steps ICT

Lansiranje online proizvoda
Ilija Studen, activeCollab

Srbija - platne kartice i sistemi placanja na Internetu
Nebojša Đurić, E-trgovina.co.yu


Web 2.0 trendovi - ponuda, tražnja i demistifikacija
Steva Majstorović, MajLab

Razvoj i primena bogatih Internet aplikacija (RIA) koriscenjem AJAX-a i UI jezika na primeru Content Management sistema
Boris Krstović, SpoonLabs

Ajax - Evolution On Web
Dejan Katašić, Meridian Bank

bluesman
05. 10. 2006., 22:37
Idem i ja kolima 1. dan ujutro iz Beograda, pa ako neko nema prevoz - može kod mene... naravno, prvo ću da stavim TAXI tablu na krov :)

nixa
05. 10. 2006., 23:04
kome trebaju direkcije kako da se snadju u Nisu ( tj kako da nadju elektronski ) ... neka me pozove :)

Ivan
05. 10. 2006., 23:12
Ko ce (od vas iz Bg-a) da me pokupi u npr Batocini (mislim da znate gde je Batocina) ? :D

nixa
05. 10. 2006., 23:23
OMV pumpa na skretanju za KG ?

dinke
05. 10. 2006., 23:34
Au, deluje mi vrlo interesantno, razmisljam da i ja dodjem, makar samo u ponedeljak. U tom slucaju, svi Kragujevcani sa DPT-a imace zadovoljstvo da isprobaju komfor mog Grande Punta ;)

bluesman
05. 10. 2006., 23:35
Kakav lokal-nacionalizam i šovinizam. A ja? :)

dinke
05. 10. 2006., 23:45
Sta hoces, da te taksiram od BGD-a do Nisa i natrag :) ? To bi te kostalo, tim pre sto ja prvo trebam da se dovucem iz ove vuko*bine do bgd-a ;)

bluesman
05. 10. 2006., 23:57
Sorry, ja sam mislio da ćeš da nam daš krug u Nišu da se provozamo :) Nisam mislio da se nudiš da taksiraš.

Aleksandar.Ilic
05. 10. 2006., 23:58
Aj se svi vi ostali prijavite na site :) Mnogo mi znaci da imam listu prijavljenih da bih mogao da se hvaliim da imam mnogo ljudi.

dinke
06. 10. 2006., 00:11
Pa koliko vidim imas na sajtu samo formu za privrednike:
http://itseminar.org/sr/register.html

Ja tesko sebe mogu da definisem kao "privrednika" :)

bluesman
06. 10. 2006., 00:16
Pa ako staviš onu TAXI tablu - možeš i da se prijaviš :)

Eniac
06. 10. 2006., 00:18
Idem i ja kolima 1. dan ujutro iz Beograda, pa ako neko nema prevoz - može kod mene... naravno, prvo ću da stavim TAXI tablu na krov :)
Hm... kooolko para... ajde ja cu da se cujem sa ovim drugom, ti samo reci koliko bismo trebali da platimo... Rachunaj da je putarina oko 700 din... I da li se vracas drugog dana?

Dragan Babić
06. 10. 2006., 00:18
Ja sam se prijavio kao "privrednik", jbga, kad nema drugo... :)

bluesman
06. 10. 2006., 00:22
Ja se vracam istog dana uvece, oko 6-7 (imam fudbal u Hali sportova i moram da budem do 22h u BG), tako da mogu da vam ponudim voznju ujutro iz Beograda i uvece nazad u Beograd...

A glupo je da trazim bilo kakve pare jer bi ionako ja platio sve sam... posto sam tako i planirao da idem. Zato, opusteno... ako vec insistiras mozes da platis pice u Nish :)

Ivan
06. 10. 2006., 01:11
OMV pumpa na skretanju za KG ?
Pa sad dal je OMV ne znam ali da, tu se skrece sa autoputa za KG.

Au, deluje mi vrlo interesantno, razmisljam da i ja dodjem, makar samo u ponedeljak. U tom slucaju, svi Kragujevcani sa DPT-a imace zadovoljstvo da isprobaju komfor mog Grande Punta
Dinke, javi ako budes isao pa ako bude ok da krenem sa tobom ...


U svakom slucaju ja dolazim ili sa Grandom ;) ili busom.

bluesman
06. 10. 2006., 01:13
Mene to Grande asocira na Grand Show, ja to ne bih mogao da vozim :)

dinke
06. 10. 2006., 01:40
Ja se vracam istog dana uvece, oko 6-7 (imam fudbal u Hali sportova i moram da budem do 22h u BG), tako da mogu da vam ponudim voznju ujutro iz Beograda i uvece nazad u Beograd...
Ajd ne zajebavaj Blues .. a zurke ? Medicinske sestre ? Jel treba Miloje i ja da te ucimo kako se to radi ? :1064:


A glupo je da trazim bilo kakve pare jer bi ionako ja platio sve sam... posto sam tako i planirao da idem. Zato, opusteno... ako vec insistiras mozes da platis pice u Nish :)
Same here ...

Mene to Grande asocira na Grand Show, ja to ne bih mogao da vozim
Mrs. Iz mojih kola moze jedino da se cuje fina muzika (RHCP, Franz Ferdinand, eventualno Cold Play ... ).

Nego, Flajko, posto ja u Nišu nikada nisam bio, kako tamo stoje stvari sa parkiranjem ? Ima li negde online neka mapa ?

I inace, kad vi ostali dolazite, da znam da li da kao Bluesman dodjem u ponedeljak, ili eventualno prespavam u Niskoj Banji (molim preporuku) pa u ponedeljak pravac predavanja ?

Izvinjavam se ako je na ovo vec odgovarano vise puta, na brzinu sam pregledao celu temu i nisam nasao... hvala :)

nixa
06. 10. 2006., 02:09
http://www.planplus.co.yu/index.aspx ima mapu Niša

a dodji slobodno u nedelju :)

Aleksandar.Ilic
06. 10. 2006., 10:23
Sto se tice prenocista u Niskoj Banji, uzmi bilo koji privatni smestaj. Nije uopste los, a daleko je jeftiniji nego hoteli u Nisu

pcigre
06. 10. 2006., 16:01
Sto se parkinga tice, u Niskoj Banji necete imati problema. Isto vazi i za Elektronski fakultet (mesto odrzavanja) - veliki parking ispred i iza zgrade (ako bas nagrne masa, tu je uvek i hipodrom :P )

Miloje Sekulic
06. 10. 2006., 17:49
gde da idemo?

Miloje

Dejan Bizinger
06. 10. 2006., 17:57
Interesuje me ko ide u Nis kolima 17. ujutru i vraca se posle podne? Glupo mi je sto ne mogu da budem oba dana, pitanje da li cu moci da dodjem i na kratko.

nixa
06. 10. 2006., 18:26
na rostilj Miloje idemo prvo u Nišlisku mehanu...a za posle dogovoricemo se

Aleksandar.Ilic
06. 10. 2006., 19:14
Svi predavaci i neki gosti idu u Nislijsku mehanu :) Velika je kafana i dobra :)
A pravim deal sa gazdom :D

Dragan Varagić
07. 10. 2006., 16:03
Dolazim tamo 17. sa Dusanom Belicem, Predragom Miricem (Phoenix) i Goranom Bajazetovim (najverovatnije). Ostajem do 18. ujutru.

dejadj
07. 10. 2006., 20:59
Niko ne pita za rapored predavanja već svi za mehanu?
Organizovaću ja samo klopu bez predavanja pa da vidimo ko će da učestvuje! :)

Možemo i da se nadovežemo na ovaj seminar... 30tak kilometra od Niša, leb iz crepulje i jagnje ispod sača u netaknutoj prirodi!


Pozdrav

Dragan Babić
07. 10. 2006., 22:43
Nego kako stojite sa povrcem? :1074:

nixa
07. 10. 2006., 23:32
Povrće ne služimo u Nišu :)

BraMom
08. 10. 2006., 00:02
Može albanska salata?

Petar Marić
08. 10. 2006., 00:09
Nemoj tako, gde su ćevapčići bez luka :D

dejadj
08. 10. 2006., 02:01
Misliš na CINCOVANE ćevape!?! :)

mungos
08. 10. 2006., 02:06
Ček, nisam znao da ima i Niški ćevap :)
Kolko znam od brend nejm ćevapčića tu su banjalučki, leskovači i sarajevski... :1009:

Što se klope tiče, ja uvijek volim da probam lokalne specijalitete, Nixa i Aleksandar su naši vodiči kroz Nishke kafane :)

Aleksandar.Ilic
08. 10. 2006., 03:58
Aj nek se javi neko ko na ovu konferenciju dolazi zbog predavanja, a ne zbog rostilja :)

pcigre
08. 10. 2006., 05:18
Aj nek se javi neko ko na ovu konferenciju dolazi zbog predavanja, a ne zbog rostilja :)

evo ja tate :D vegeterijanac. od svih salata najvise volim... pragnje (hladna prasetina + mlaka jagnjetina na istom ovalu)

boccio
08. 10. 2006., 11:11
Aj nek se javi neko ko na ovu konferenciju dolazi zbog predavanja, a ne zbog rostilja :)
Cek, cek...Kakva sad predavanja?!

Miloje Sekulic
08. 10. 2006., 23:46
Ajd ne zajebavaj Blues .. a zurke ? Medicinske sestre ? Jel treba Miloje i ja da te ucimo kako se to radi ? :1064:


... Ja idem tamo zbog potreba posla.
Sem toga koliko puta treba da napomenem da mi zena cita ovaj forum. :1027:

Miloje

Eniac
09. 10. 2006., 00:49
dovlachim 4 sa sobom na predavanja shta ces vise :P

noviKorisnik
09. 10. 2006., 15:48
Kako stići do tog Niša?

http://static.flickr.com/99/264927761_2b4edc1ff9_o.png (http://www.flickr.com/photos/novikorisnik/264927761/)

Aleksandar.Ilic
09. 10. 2006., 15:49
Polako se zavrsava priprema i za moju prvu konferenciju :). Skoro sve ce da stignemo da zavrsimo na vreme (s'obzirom kolko nas je radilo i kad smo poceli, ovo je ogroman uspeh).
Evo cisto jedna statistika, ne znam da li je za pohvalu ili ne, ali do sada imamo 108 prijavljenih preko sajta. Od toga ima oko 10-ak studenata, 2 predavacu su se tu prijavila, i imamo 2 dupla unosa :)
+ ce da bude gomila studenata i pogubljenih brucosa (mislim da ce da bude 100-200 studenata, to se nikad ne zna)
Bez obzira sto me svi ubedjuju da je to uspeh, ne znam, ja video da se hvale da ce na sinergiji da bude oko 1000 ljudi i ja poceo se bedarim.

Eto, to su neke moje male misli :)
Vidimo se uskoro u nisu na rostilju

jablan
09. 10. 2006., 15:50
Kako stići do tog Niša?
Sajt im je skandalozan već godinama...

http://www.yurail.co.yu/redvoznje/Direktnirv.aspx

Miloje Sekulic
09. 10. 2006., 15:58
Bez obzira sto me svi ubedjuju da je to uspeh, ne znam, ja video da se hvale da ce na sinergiji da bude oko 1000 ljudi i ja poceo se bedarim.


Ti bi odmah da stanes Malom mekanom na crtu. :1060:
To je duh. :1042:

Miloje

bluesman
09. 10. 2006., 16:03
Mozda je on javio za bombu ? :)
Zdrava konkurencija :)

Aleksandar.Ilic
09. 10. 2006., 17:08
Mozda je on javio za bombu ? :)


Pa da MS pukne od muke kad cuje za mene :1074:

mungos
09. 10. 2006., 17:19
Nek' puknu dushmani ;)

Dok je citava prica jos vruca, bio bi ti zgodan slogan za konferenciju: "Ne moze nam niko nista" :1031:
A u radio dzingl jos stignes da strpas Vudu Popaja i "Na glave nam padaju bombe, naša srca su katakombe"...

Aleksandar.Ilic
12. 10. 2006., 00:41
Za sada imam 125 prijavljenih na konferenciju :)

A dosta njih mi se javilo iz nisa sto hoce da dodju, a mrzi ih da se prijave

nixa
12. 10. 2006., 01:19
Ti moras da se pojavis na nekoj televiziji da bi digao malo buzz o konferenciji

Aleksandar.Ilic
12. 10. 2006., 09:51
pa kontaktirao sam bio PCTV nisu mi ni na mail odgovorlli :( Ovde po Nisu, mi vise i ne znaci nista, ionako mi se problemi mnoze exponencijalnom brzinom i sada samo razmisljam da sve to resim, a o televiziji nemam ni sec vremena da pomislim :( :(

Aleksandar.Ilic
12. 10. 2006., 09:52
A, da ne zaboravim slali smo dopise i u niske lokalne TV stanice, ni one nisu nasle za shodno da mi samo odgovore na dopis, a kamoli da dodju. Kao da sam shugav :(

Aleksandar.Ilic
12. 10. 2006., 09:55
da ne zaboravim, objavio sam bas satnice za dogadjaj. Tacno vreme kad nesto pocinje. Ako neko vidi neku nelogicnost, javite mi :)
http://itseminar.org/sr/page/112/satnica.html

pcigre
12. 10. 2006., 15:14
A, da ne zaboravim slali smo dopise i u niske lokalne TV stanice, ni one nisu nasle za shodno da mi samo odgovore na dopis, a kamoli da dodju. Kao da sam shugav :(

Nisi ti sugav nego oni ni ne citaju mailove ili ih sekretarica prelista jednom nedeljno dok lakira nokte.

Miloje Sekulic
12. 10. 2006., 19:33
Drustvo Srbije za odnose sa javnoscu www.pr.org.yu pustilo je cirkularni mejl svojim clanovima sa informacijom o dogadjaju i pozivom na isti.

Miloje

Miloje Sekulic
12. 10. 2006., 19:35
E kapija je u svom dnevnom biltenu vesti koji ide na oko 4.800 adresa (pretplata) pustila vest o dogadjaju. Vest je i na sajtu.

http://www.ekapija.com/website/sr/page.php?doc=73893

Miloje

Dragan Varagić
13. 10. 2006., 00:00
Što se tiče pozivanja, dolaze studenti sa VETŠ Beograd, smer EPO odeljenje VETŠ Paraćin, pozvani su studenti VEŠ Valjevo, a dolaze i studenti sa Specijalističkih EPO studija IIM/EURO (jedan od njih je i predavač - Nebojša Đurić).

Inače, što se tiče broja onih koji će da dođu, mislim da će ih biti više od broja prijavljenih, jer samo na primeru WDA Studija (www.surfer.co.yu) prijavljena je jedna osoba, a dolaze njih četvoro (shvatili su da se prijavljuje samo jedan predstavnik firme, i verovatno nisu jedini - dele troškove puta).

Bitno je da će kompletan broj onih koji dolaze biti definitivno podeljen na broj onih koji ostaju jedan od dana, i oni koji ostaju oba (tri) dana.

nixa
13. 10. 2006., 00:11
Ko će biti u Nišu u nedelju ?

Miloje Sekulic
13. 10. 2006., 00:23
Ko će biti u Nišu u nedelju ?

Mile Kostić (direktor www.veza.biz), Srba Jovanović (izvršni direktor konsultantske kuće za odnose sa javnošću Huska&Partners www.yu.hauska.net i dugogodišnji predsednik Društva Srbije za odnose sa javnošću), njegova koleginica, moj zamenik Milan i ja.

Donosimo časopise i spremamo malo iznenađenje :1074:
Planirali smo da pođemo oko 11, u Nišu smo oko 2.

Miloje

Eniac
13. 10. 2006., 00:42
Dolazimo na kraju samo nas dvojica, i to u ponedeljak ujutru, jer se ja vracam iz Budimpeste tek u 4 ujutru u ponedeljak i odmah sedam u kola :P

Miloje Sekulic
13. 10. 2006., 01:03
http://www.internodium.org/node/2716

Miloje

nixa
13. 10. 2006., 01:18
Miloje vidimo se u nedelju ;)

Aleksandar.Ilic
13. 10. 2006., 01:44
a kolko sam ja upoznat trebalo bi i noviKorisnik i Ilija Studen da dodju u nedelju.

Ilija Studen
13. 10. 2006., 02:00
Da, ali mi smo tu tek oko 22h po najnovijim informacijama. Btd, vođa puta je Dragan :)

Aleksandar.Ilic
13. 10. 2006., 02:34
Na zalost, moram da vas sve obavestim da sam bio prinudjen da ceo prvi dan pomerim za po 45 minuta.
A sada da vam objasnim i razlog :)
Uvodne reci u konferenciju radi nekoliko ljudi.
Ja licno i personalno zapocinjem ceo dogadjaj.
Govore jos rektor niskog univerziteta, i predstavnik EESTEC-a , organizacije koja je zvanicno pravno lice koje stoji iza celog dogadjaja
I kao VIP govornik, dolazi glavom i bradom, nas bivsi premijer, Zoran Zivkovic :), i ocekuje se min oko 10-ak lokalnih politicara. I sta se tu desava, s'obzirom da on dolazi, ljudi koji rade za njega zovu sve TV stanice da se pojave (+ RTS/B92 ...) i tako te obicne, ne kompjuterske, novinare. E sad, novinari nece da dodju u 9AM, nego hoce tek od 10. I onda mora da se pomeri sve za 45 minuta.
Nadam se da se niko nece ljuti na mene. Jbg :)

Vidimo se uskoro :) Ko ne bude dosao, moci ce da poruci ekskluzivno i jedinstveno DVD izdanje :D po promotivnoj ceni :)

p.s. da ne zaboravim da su se prijavili kao ucesnici urednici Digitala i COM-a :)
Jos kad bi se pojavio PC Magazin i Internet Ogledalo ... :(

Aleksandar.Ilic
13. 10. 2006., 02:58
Objavljena je satnica dogadjaja na adresi http://itseminar.org/sr/page/112/satnica.html

DAN 1 : 16/10/2006.

09:00 Registracija učesnika
10:00 Svečano otvaranje
10:30 Pauza

10:40 Miloje Sekulić, e magazin Kako Internet može da vam pomogne da unapredite komunikaciju sa novinarima
11:30 Marko Bijelić, Biznisblog.com Kako započeti elektronski biznis
12:05 Pauza
12:15 Igor Bogićević, VAST Startupi vs. Korporacije
12:50 Vladimir Živaljević, Pakom Vetar duva, koga će odneti
13:25 Pauza
13:35 prof Miroslav Trajanović Distance learning u praksi
13:50 Vladan Stevanović ECDL - Internet test centar
14:10 Pauza
14:40 Slobodan Marković, Internodium.org Nacionalni registar Internet domena Srbije i .RS domeni
15:00 Nikola Denić, Devprotalk.com Chess Empires - sah na drugaciji nacin
15:25 Zana Poliakov Cyber kuhinja
15:45 Pauza
15:55 Goran Pilipović, Devprotalk.com SMS Naplata
16:20 Nebojša Đurić, E-trgovina.co.yu Srbija - platne kartice i sistemi placanja na Internetu
16:45 Marko Filipović, Microsoft Microsoft
17:10 Kraj prvog dana


DAN 2: 17/10/2006.

09:30 Miodrag Kostić, VEZA Brending na Internetu
10:05 Vukan Karadžić, Kolmex Corp. Logo design kao online biznis
10:40 Bojan Rendulić, Pogodak! Internet pretrazivaci - upotrebljivost rezultata pretrazivanja
11:00 Pauza
11:10 Vladimir Nikolić, Limundo Limundo aukcije
11:35 Vladimir Kežić, 3steps ICT Marketing startup preduzeća
12:00 Ilija Studen, activeCollab Lansiranje online proizvoda
12:25 Pauza
12:55 Dragan Varagić, P2 Internet Unapređenje poslovanje putem Interneta
13:30 Dragan Varagić, P2 Internet Unapređenje prodaje preko Interneta
14:00 Pauza
14:10 Boris Krstović, SpoonLabs Bogate Internet aplikacije (RIA): primena u razvoju i lansiranju online proizvoda
14:35 Steva Majstorović, MajLab Web 2.0 trendovi - ponuda, tražnja i demistifikacija
15:20 Pauza
15:30 Dejan Katašić Meridian Bank Ajax - Evolution On Web
16:05 Freedomia GURU CMS
16:30 Zatvaranje

nixa
13. 10. 2006., 03:09
Generalno to su sjajne vesti .... kome je bitno 45 min gore dole ...

Dragan Babić
13. 10. 2006., 11:37
Ehe Ilajdža, vođa puta je Dejan! Ja samo prenosim odluke oko organizacije. Čovek je na introwebu našao sajt GSPa i sada imamo sve informacije o polascima za Niš, tako da nije frka ako se zabodemo u nekoj kafani malo duže. ;)

noviKorisnik
13. 10. 2006., 11:53
A šta fali da Ilija bude vođa puta?

Eniac
13. 10. 2006., 12:31
ako se neko jos nije snasao za prevoz iz Bga, polazimo u ponedeljak raaano ujutru pa nek se javi na pp

Ilija Studen
13. 10. 2006., 12:47
A šta fali da Ilija bude vođa puta?

Ko zna gde bi smo onda zalutali. Jednom sam krenuo u Novi Sad i zamalo završio u Nišu. Drugi put sam krenuo na Detelinaru i završio na Petrovaradinu. Treći put sam opet krenuo na Detelinaru i završio na Klisi. Oba puta sačekao bus sa pogrešne strane ulice.

Iz navedenih razloga savetujem da neko drugi bude vođa puta :D

noviKorisnik
13. 10. 2006., 12:55
Dogovoreno! Znači - krećemo u Novi Sad :-D

dinke
13. 10. 2006., 17:38
Objavljena je satnica dogadjaja na adresi http://itseminar.org/sr/page/112/satnica.html

DAN 1 : 16/10/2006.

09:00 Registracija učesnika

Jel ovo znaci da svi moramo da se pojavimo pre 09AM :) ?

Inace, ja dolazim u ponedeljak sa jos dvojicom kolega.

direktor
13. 10. 2006., 18:00
Na zalost, moram da vas sve obavestim da sam bio prinudjen da ceo prvi dan pomerim za po 45 minuta...

(

Ovo je dobra vest:), pošto stižem u ponedeljak ujutro...dak se ne prijavim u hotel...i ne obavim sve formalnosti... dobro ce doći pomeranje...

mungos
13. 10. 2006., 19:38
Ja i moja ekipa navjerovatnije isto stižemo u nedelju naveče :)
Znači u nedelju pored domaćina Flylorda i Nixe, tu su i Miloje, Mile Kostić i njihova ekipa, Dragan Babić, nK, Ilija, Caboom...

Ako zalomimo u nedelju naveče, nema ništa od konferencije :-)

nixa
13. 10. 2006., 19:45
Toga se i ja plašim ...

jasmanac
13. 10. 2006., 19:50
Dolazim i ja u nedelju poslepodne ;)

Aleksandar.Ilic
13. 10. 2006., 19:54
nego, evo i jedna losa vest za mene :( Posto sam bio sredio sa Zoranom Zivkovicem da otvori konferenciju, desilo se to da nas je zvao dekan od mog faxa, i rekao "da Zivkovic ne sme ni da se pojavi na fakultetu" a kamoli da otvori konferenciju.
Tako da otvaranje nema niko od poznatijih i vidjenijih ljudi da uradi :(
i tako je to ovde u nisu na elektronskom fakultetu.

Eto, da se malo i pozalim.

A inace imam > 150 prijava do sada :)

Aleksandar.Ilic
13. 10. 2006., 20:03
E da, posle predavanja svi ce da idemo u kafanu Nislijska Mehana, i tamo svi imate 15% na hranu :D Bice dobar rostilj, i gazda vec zna da ce da dodjemo tamo. Ima mesta za oko 100 ljudi, tako da ste svi pozvani da tamo idete zajedno sa predavacima :)

dejadj
13. 10. 2006., 21:02
Nisam neki DEV a jos manje neki PRO ali sam TALK, tako da bih voleo da se upoznam sa ljudima cije postove makar citam po ceo dan!

Da'l da napravim neki bedz za raspoznavanje?!? :)

Pozdrav

ppavlovic
13. 10. 2006., 22:27
nego, evo i jedna losa vest za mene :( Posto sam bio sredio sa Zoranom Zivkovicem da otvori konferenciju, desilo se to da nas je zvao dekan od mog faxa, i rekao "da Zivkovic ne sme ni da se pojavi na fakultetu" a kamoli da otvori konferenciju.


Ko je sad dekan? Nije li mozda Grade umesao prste? Enivej, u pravu je za Zivkovica. Bolje da je dosao neko iz industrije da otvori skup nego li ovaj koji voli samo da se slika (a ne znam da li je pomogao organizaciju).

P.S. Ne pustajte ni Vojkana? Mitica blizu mikrofona.

Miloje Sekulic
14. 10. 2006., 00:20
Ako zalomimo u nedelju naveče, nema ništa od konferencije :-)

A tu je i ta srednja medicinska skola. :1064:

Miloje

dinke
14. 10. 2006., 00:24
@Mijloje
Medicinska, pa jos duplo. Jel da brisem ovo pre nego tvoja zena vidi ;) ?

Elem, lepo se provedite u nedelju, ja uz svu dobru volju nisam uspeo da se organizujem da dodjem pre ponedeljka.

P.S. Niko mi nije odgovorio koliko rano moramo da se pojavimo u ponedeljak ? 09 am :1027: ?

dinke
14. 10. 2006., 00:29
E da, posto sam ja prvi put u Nisu, jel komplikovano naci taj elektronski fakultet ?

Aleksandar.Ilic
14. 10. 2006., 01:01
Dinke, otvaranje je u 10:00, glavna registracija ucesnika pocinje u 9:00, ali ce te naravno puste bez obzira kad dodjes :), a predavanja pocinju u 10:40 :)
Pa ti vidi na sta mozes da stignes

KAKO NACI ELEKTRONSKI FAKULTET:
Ako idete kolima:
cim prodjete naplatnu rampu, pazite na jedan nadvoznjak. Cim prodjete taj nadvoznjak, posle par minuta naicicete na duvansku industriju (ili pitajte nekog gde je) , i prva raskrsnica (sa semaforom) posle duvanske, skrenite levo. Sve zgrade sa leve strane su razne skole i fakulteti, i zadnja zgrada sa leve strane (jedna ogromna ruzna bela kockasta zgrada) je Elektronski fakultet.

Ako idete busom:
na autobuskoj stanici pitajte gde je elektronski fakultet (ide se jednom ulicom iza autobuske stanice, koja izlazi ispred fakulteta.

Moji telefoni su
063 691 803
065 6 691 803

Mada imate kontakt telefone na sajtu, itseminar.org

Aleksandar.Ilic
14. 10. 2006., 01:04
Bolje da je dosao neko iz industrije da otvori skup nego li ovaj koji voli samo da se slika (a ne znam da li je pomogao organizaciju).


Dekan je Dzoni. Grade je rektor.

Zeleo sam da dogadjaj otvori neko ko je poznat ali da je iz Nisha! Nema bas mnogo takvih ljudi.

Miloje Sekulic
14. 10. 2006., 11:30
Zeleo sam da dogadjaj otvori neko ko je poznat ali da je iz Nisha! Nema bas mnogo takvih ljudi.

Nesha - pevac frupe Galija? :1074:

Uzmi Zivaljevica, direktora Pakoma. On ucestvuje a ovo je ionako poslovni skup, mani se politicara.

Miloje

mungos
14. 10. 2006., 15:11
Neka zurka sa medicionskom skolom bude i prilika za ponovno okupljanje Kerbera, a zovni onog Sandra iz Prslook benda da vodi program ;)

http://www.nis.co.yu/prezentacije/RnR_u_Nisu/

Ilija Studen
15. 10. 2006., 15:38
Torba spakovana. Još samo da prebacim mail na laptop... Vidimo se večeras.

mungos
15. 10. 2006., 16:22
Nema sta, bice sledeci biggest geek event nakon ES Leta '02 ;)

Ja krecem sa zakasnjenem, tako da sam u Nishu tek sat-dva iza ponoci, ako zaglavite nocas u nekoj kafani vidimo se tamo. Ako ne, onda sutra zorom ;)

jasmanac
15. 10. 2006., 17:32
Zeleo sam da dogadjaj otvori neko ko je poznat ali da je iz Nisha! Nema bas mnogo takvih ljudi.

Pitaj Nixu, mozda ti izadje u susret :D

pcigre
15. 10. 2006., 19:14
Predavanja ce biti u A1 pretpostavljam?

bluesman
15. 10. 2006., 21:44
:1070:

Pitaj Nixu, mozda ti izadje u sustret :D

j. ne propusta ni najmanju sansu da "bocne" nixu :)

pcigre
16. 10. 2006., 20:42
Ko je bio bio je. Ko nije bio, trebao je da bude.

chole
16. 10. 2006., 21:44
Kako je proslo svecano otvaranje i prvi dan? Moze li neke fotke sa skupa, report?

pcigre
16. 10. 2006., 22:01
Otvaranje, kao i svako odtvarnaje najdosadnija stvar na skupu :) Salu na stranu, predavanjima sam zadovoljan, osim sto je prestavnik MSa imao manjih ispada :D

Interesantno je da je dosta posetioca ostalo do samog kraja (do 19h) iako su predavanja pocela vec od 10h, sto govori da su posetioci bili zainteresovani da odslusaju sva predavanja.

Sto se fotki tice, nisam nosio aparat... Isao sam da slusam, a i nije bilo hostesa ::1027:

bluesman
17. 10. 2006., 01:29
Za prvi put nije lose, samo je organizator morao malo da opominje one koji su pricali vise nego sto su obecali... tako da sam na primer ja stigao na red u 18:nesto a bio sam po satnici u 15:55, znaci preko 2 sata kasnije.

Mislim, nije strasno, bilo je interesantne price, samo mislim da u 18:nesto ni onaj ko prica kao ni oni koji slusaju od 10:nesto nemaju vise koncentracije i pored zelje da cuju. O tome treba voditi racuna, pa resiti to

1. ili smanjiti vreme ucesnicima i striktno voditi racuna da ako kazu da ce pricati 30 minuta - da to bude 30+-2 minuta a ne 45
2. produziti event na jos jedan dan
3. smanjiti broj ljudi koji prica

Sve u svemu, ja nemam previse iskustva po domacim seminarima, ali mislim da za prvi put nije bilo lose. I nekako mi je uvek lepse da pricam studentima nego "eliti", bolje se osecam i ne moram da merim svaku rec :) Oni koji me znaju sa nekih predavanja znaju da volim sa studentima da pricam kao da sedimo u kaficu, totalno opusteno, jer sam 100% siguran da tako lakse kapiraju i radje ucestvuju u diskusiju, sto znaci razmisljaju o onome sto slucaju. Mozda nisam u pravu, ali to je nebitno, bitno je da oni cuju sta im se prica.

dinke
17. 10. 2006., 01:36
Evo i mojih utisaka:

Kao što sam i najavio u svom prethodnom zapisu, danas je u Nišu otvoren dvodnevni seminar posvećen savremenim Internet trendovima. Kao što sam i očekivao, predavanja su bila vrlo interesantna, a na mene najjači utisak ostavila su sjajna predavanja Marka Bjelića (Kako započeti elektronski biznis), kao i predavanje Vladimira Živaljevića (Pakom).

Uprkos trudu organizatora, došlo je do kašnjenja i promena u satnici, tako da nisam bio u mogućnosti da ispratim neka od predavanja koja su pomerena za sam kraj. No, u svakom slučaju bilo je veoma zabavno videti i upoznati ljude sa kojima komuniciram već godinama po raznim forumima (es i dpt).
Izvor (http://www.dinke.net/blog/2006/10/17/%e2%80%9csavremene-web-tehnologije%e2%80%9d-utisci/sr/)

Inace, predavanja sam napustio kada su pomerili satnicu i ubacili gospodina iz Microsofta preko reda.
A evo i nekih slika (http://www.flickr.com/photos/dinke/) (nisam izgleda bio preterano inspirisan danas)

bluesman
17. 10. 2006., 02:00
A zbog njega sam ja kasnio...

Pa bar da je covek dosao spreman, na 80% pitanja je odgovorio sa "ne znam" a na prezentaciji operativnog sistema svis su blejali dok je on trkeljisao po menijima da nadje opciju o kojoj hoce da kaze nesto. Pa onda ne moze da nadje i odustane od price da bi kasnije slucajno naleteo i skoro uzvinuo "eureka".

Generalno jedino njegova prica mi je bila onako... kao da ga je neko puskom naterao da stane tamo... bio je smoren kao tigar i to je preneo na sve nas (bar na mene), a pri tom, kao sto rekoh, totalno nespreman i cini mi se nezaintersovan ni sam sebe da slusa.

nixa
17. 10. 2006., 02:42
Organizacija prvog dana ... pa generalno nemam ja nekih velikih iskustava sa seminarima i predavanjima, ali limiti sa satnicama je veliki propust...

Steta sto je ovakav skup pao na ledja par ljudi,pohvale za Aleksandra koji se kolko tolko drzi pored svog onog ludila...

Predavanja su uglavnom zanimljiva ,najinteresantnije je po meni bilo predavanje mungosa ( i po mojoj proceni imalo i najveci odziv kroz dalja predavanja i posetioce )

Sto se tice gospodina iz MS-a ... stvarno neznam gde su ga nasli :)

covek koji nije mogao ceka da dodje na red ( zadnji pa da svi odemo ... ) i koji ima manje znanje o produktu koji predaje od vecine nas ....pa to je sramota...no dosta o njemu...

Kad sam ja najzad dosao na red ...bio sam toliko smoren od svega i umoran da sam tako majstorski zbrzao stvar sto zbog sebe sto zbog drugih ....

Videcemo kako ce proci sutra... stay tuned..

p.s. prijatno sam iznenadjen pristustvom lepih devojaka....

dejadj
17. 10. 2006., 04:06
Imalo je jоš bisra...

Predavanje prof Miroslava Trajanovića o Distance learningu u praksi bilo je propraćeno brojnim nelagodnim pitanjima. Naime, predavač je rekao da je njihova platforma pod Oraclom i da je FIT jedini fakultet koji omogućava DL studiranje. Međutim, javiše se neki studenti koji su jasno osporili tvrdnje kao i prozivka zašto se ne koriste open source rešenja koja su i prevedena na srpski jezik a ne skupi Oracle na engleskom.

conica
17. 10. 2006., 11:51
Aleksandre, da li ce biti postavljni radovi negde i za nas koji rmbacimo ovde? ;)
Salim se..u stvari ne salim se...zao mi je sto ne mogu da prisustvujem, ali bih volela da procitam radove koji su bili (i koji su jos uvek) na seminaru.

dinke
17. 10. 2006., 12:07
E da, sve pohvale za Flajka, bio je odlican domacin :)

Glede lepih devojaka ... svi smo to primetili. A posle kazu "sto juznije - to tuznije" :D

bluesman
17. 10. 2006., 14:46
devojke: ja sad nisam neste zagledao jer sam no stop imao neke business talks, ali ono u prolazu sto sam primetio cini mi se da su mnoge bile i na Palicu, da li to neko od vas povlaci harem za sobom ili organizator ima istu grupu koju stalno cima ili sve toliko lice jedne na druge da ih je nemoguce razaznati. :)

borstale
17. 10. 2006., 15:21
devojke: sve toliko lice jedne na druge da ih je nemoguce razaznati. :)
Nije bre nego čovek dođe u godine kad su mu sve devoke ispod 25 iste: lepe i mlade :)

bluesman
17. 10. 2006., 15:32
Pricaj u svoje ime :) Kakve bre godine? Koje godine? Čije godine? :)

oliver
17. 10. 2006., 15:42
:1065:

(sorry, nisam mogao da izdrzim :))

dinke
17. 10. 2006., 15:42
Ajde deda, ne foliraj se :)

bluesman
17. 10. 2006., 15:46
Šta se smeješ ti drvoseča? :) Pčelaru jedan....
dinke: ima ona pesma... dođi dedi, deda će tebe da sredi... :)

oliver
17. 10. 2006., 15:48
nisam ja Miroslav, ja sam Aleksandar, njegov brat blizanac :D

ppavlovic
17. 10. 2006., 21:05
Predavanje o Visti je izgledalo ovako:

Ovo je Vista... i ustvari je ... Windows XP sa DesktopX, Dodas Yahoo Konfabulator/Widgets. Po difoltu uz Vistu dolaze vrlo koristan sat, CPU meter i kalendar. Internet Explorer ima tabove (al' mu se vise dopadaju od onih kod firefox). Jos dodas Google Desktop za indeksiranje/pretragu fajlova.

Najvise ovacija je pobrao kada je aktivirao stari Win2K look&feel.

mungos
17. 10. 2006., 21:34
Evo mene kod flylorda (Aleksandra), napokon sam se dovatio kompa...

Evo prije pola sata kad se ispraznila Mehana i na kraju ostalo nas cetvoro, nekako mi ono jebote bilo tesko oko srca....Osjetis u tom momentu da smi mi jedna velika porodica, manje vise ista ekipa ljudi prvo ES, danas DTP i da se de facto sretnemo jednog u godini dana, ako ne i tako. I zaista svaka cast Aleksandru, Viti i ljudima iz organizacije sto su to sve jako fino organizovali (yep, MS je napraivo problem i bilo je to kasnjenje i problem sa poslepodnenim prezentacijama, ja drugi dan nisam viseo ima snage da cujem poslednje tri gdje su pricali ljudi sa dpt :(

Ja ne znam jeli igdje ovoliko ljudi sa dpt bilo na jednom mjestu do sada, iskreno jako mi je drago sto sam vas sve vidio i da smo se lijepo druzili u ova dva dana :)

p.s. Odo sad da smaram Nixu da me vodi u Nish nightlife :))

gastonr
17. 10. 2006., 23:41
Pozdrav,

Prvo ako nekoga zanima, snimio sam diktafonom po mom mišljenju bitna predavanja. Nisam još preslušao snimke, pošto sam malopre stigao i zato ne znam kakav je kvalitet, ali valjda nešto može da se izbunari :)

Elem, seminar je po meni uspeo, mnogo korisnih stvari, solidna energija, pozitivna naravno, Marko Bijelić me je oduševio svojom pričom i energijom. Svaka čast za citiranja Džonija... :) Na žalost nisam ga slušao od početka.

Živaljević iz Pakoma je takođe ispričao dobru priču i na kraju čak dobro poentirao sa pogrešnim pretpostavkama u biznisu :) Verovanoća je čudo :))

Prof. Trajanović je smorio za medalju, ali ideja učenja na daljinu će se tek razvijati i primenjivati u Srbiji.

Žana Poliakov je izneverila, jer nije ni došla, siguran sam da postoji dobar razlog. :)

Šteta što nije bilo nikoga iz Telekoma, pa da ih bluesman malo, u svom stilu, oplevi, mada ih ni ovako nije štedeo:). Dao je odličnu poentu stanja stvari u Srbiji, na žalost.

Nadam se da ćemo uskoro plaćati preko interneta karticama, ali ne iz Windows Viste :))). Marko Filipović je je delovao kao da prvi put vidi Vistu. Možda njegov primer može da posluži umesto CV-ija :)) Pustite im snimak i kažete "Ja mogu bar 20 puta bolje". :))) Da su dali bilo kome od prisutnih 10 min "nasamo" sa Vistom, po mom mišljenju, bolje bi odradili prezentaciju. Nije ni čudo što moraju motkom da teraju ljude da kupuju softver. Uf, teške reči, ali zaista... šta reći... :(

Limundo je super stvar, nadam se da će zaživeti i što je bitnije, preživeti.

Dragan Varagić je standardno dobar, već dugo pratim njegova predavanja po raznoraznim "okupljanjima", kako da ih nazovem, i ono što mi se posebno dopada je njegova interaktivnost sa auditorujumom. Svaka čast.

Što se same organizacije tiče, nemam posebnih primedbi, sem što putokazi do bifea nisu bili dovoljno upečatljivi pa sam prvi dan zakasnio na kobasice :)

poz,
gastonr

oliver
17. 10. 2006., 23:48
Znao sam da ce mi biti zao sto nisam otisao :( Splet okolnosti me zakucao za stolicu i 4 zida, mada je donekle uticao i faktor nemarnosti s moje strane (argh!).

bluesman
18. 10. 2006., 00:27
gastonr je najbolje opisao prezentaciju Vista:

Svako od nas, ko god je koristio windows, da je imao nasamo 15 minuta sa novim OS mogao je da provali "novitete" i isprica bolju pricu. Ono sto je mene iznerviralo (ih, sto me je tesko iznervirati u poslednje vreme) je osim njegove nespremnosti, je sto znam da ima noviteta, ali on je svo vreme pricao o nekoj sminci. Znaci pricao je samo o onome sto se vidi, a to je mogao bilo ko.

Cak sam u jednom trenutku ustao i rekao "pokazali ste samo sminku, da li ima nekih sustinskih noviteta", jer znam da ih ima, on naravno nije znao da odgovori vec je rekao "pa evo ima ovaj search". Doduse, drugi su to shvatili kao da sam MS hejter pa hocu da kazem da Vista nema nista novo, ali upravo sam hteo da kazem da je gospodina Filipovica neko dvocevkom naterao da stane tamo i da isprica nesto u sta se ne razume. Ima novog, samo on ne zna nista o tome (ili cuti, da ne raspricamo drugima :) ).

pcigre
18. 10. 2006., 00:35
Covek je svoje znanje pokazao na odgovoru za pitanje i fajl sistemu...

dinke
18. 10. 2006., 00:38
Mene je Marko najvise odusevio sa citiranjem Sir Olivera (zao mi samo sto nisam to snimio) :1042:

Sad kad cujem za Dragana (Varagica) mi malo zao sto ipak nisam ostao i danas, ali bilo je u mom slucaju zaista zaista previse komplikovano.

pcigre
18. 10. 2006., 00:41
Bilo bi extra da se sledece godine okupi ista ekipa + par ljudi iz publike sa nekoliko uspesnih prica...

Sto se organizacije tice, ja sam generalno zadovoljan. Jedina stvar koju bi drugacije uradio je smanjio broj predavanja po danu (produzio sve za jedan dan) i posakao razmenu misljenja nakon svakog predavanja.

noviKorisnik
18. 10. 2006., 03:54
http://www.flickr.com/photos/tags/itseminar/

lazza
18. 10. 2006., 05:41
Pozdrav svima sa DPT foruma.
Iz ovog seminara koji se održao u poslednja dva dana u mom gradu mogu da zaključim da se ovde stvarno skuplja najjaca ekipa. I samo bih hteo da vas pohvalim i čestitam na uspešnim nastupima.

Goran Aničić
18. 10. 2006., 09:29
Pozdrav,
Prvo ako nekoga zanima, snimio sam diktafonom po mom mišljenju bitna predavanja. Nisam još preslušao snimke, pošto sam malopre stigao i zato ne znam kakav je kvalitet, ali valjda nešto može da se izbunari :)
Prijatno iznenađenje bi bilo da su se organizatori setili audio-video snimanja seminara i to postavili na oficijelni sajt, što sigurno vodi popularizaciji događaja i afirmaciji njegove "težine", ali evo mogućnosti ;) Okači negde podcast

Žana Poliakov je izneverila, jer nije ni došla, siguran sam da postoji dobar razlog. :)
;) ne treba da iznenadi, inače je jako neozbiljna

Ivan
18. 10. 2006., 10:57
Ja sam stigao na kraj seminara (citaj: na vreme za kafanu), zbog previse obaveza, ali na osnovu prica i kasnijeg utiska mogu samo da pohvalim Aleksandra na ovako dobroj ideji (i rostilju). ;)

Btw, ako neko ima audio/video zapise, ne bi bilo lose da ih negde okaci ...

dinke
18. 10. 2006., 11:23
Video zapisi su navodno bili u planu, ali koliko sam saznao tv kuca koje je to trebala da snima jednostavno nije dosla.

Eniac
18. 10. 2006., 13:08
neko je snimao prvi dan, jer su snimatelji bili pored mene, ali nisam siguran da li su snimali samo otvaranje ili ceo dogadjaj...

sto se samog seminara tiche, nisam otisao razocaran, jeste da nikog sem Nixe sa DPTa nisam znao, pa ni isao u Mehanu sa ekipom, bilo mi je lepo. Bio sam prvi put u Nishu, jeo kod Rajka, gde je kloopa super (rebarca u kajmaku bez kostiju mmm), cuo neke zanimljive stvari...

Predavanja su bila manje vise ok, najkonkretniji su bili Miloje i od onaj lika iz Veze, mada su i ostali bili ok... Osim onih reklama, kao sto je onaj lik za distance learning...

zaboravio sam Marka... kako smem njega da zaboravim... svaka cast matori

sve u svemu lepo, jedva cekam sledeci, a do tad mogli bi u Bgdu da se organizujemo za neku kafanu

ppavlovic
18. 10. 2006., 13:09
Video zapisi su navodno bili u planu, ali koliko sam saznao tv kuca koje je to trebala da snima jednostavno nije dosla.

E, jebi ga. Koliko je bilo tesko da se na tronozac stavi jedna DV kamera?! Al' ajd, necemo o tome.

Za pocetak bi bilo lepo pokupiti sve slajdove i beleske koje su predavaci koristili i da se to okaci negde za one koji nisu prisustvovali.

Miloje Sekulic
18. 10. 2006., 13:20
Za pocetak bi bilo lepo pokupiti sve slajdove i beleske koje su predavaci koristili i da se to okaci negde za one koji nisu prisustvovali.

tekst (http://www.emagazin.co.yu/itseminar.pdf)
prezentacija (http://www.emagazin.co.yu/itseminar.pps)

izvestaj... kad dođem sebi :1042:

Miloje

Miloje Sekulic
18. 10. 2006., 13:41
nisam nosio aparat a trebaju mi fotke
ajde ko ima neka digne na net i da link ili mi posalje na urednik@emagazin.co.yu

hvala
Miloje

ppavlovic
18. 10. 2006., 13:45
Nisi valjda "presisao" ? Hoce rostilj da navede na greh.

dinke
18. 10. 2006., 14:04
Miloje, ja sam vec postavio nesto na moj flickr (http://www.flickr.com/photos/dinke), ako ti odgovara mogu da ti posaljem u originalnoj rezoluciji (takodje javi koliko Mb taj tvoj e-mail moze da podnese).

P.S. Eto, pod utiskom tvoje prezentacije, vec sam poceo da se šlihtam novinarima ;)

direktor
18. 10. 2006., 14:21
...Doduse, drugi su to shvatili kao da sam MS hejter pa hocu da kazem da Vista nema nista novo, ...

Vidim da se digla prilična prašina vezana za prezentaciju MS. Pošto predavač iz MS nije zanao da odgovori na moje pitanje vezano za dodeljivanje tagova dokumentima, želim samo da kažem da nije bila u pitanju provokacija nego me je interesovao taj deo pošto firma u kojoj radim ima to implemetirano na nivou aplikacije.

Inače i ja iz Niša nosim pozitivne utiske vezane za skup.:1043:

noviKorisnik
18. 10. 2006., 15:01
Ovo što imam od fotki sam tagovao sa itseminar (http://www.flickr.com/photos/tags/itseminar/) (još uvek jedine na flickru s tim tagom - eto dobre "Niš(e)" za fotke odatlen :-)

... digao sam originale - na stranici fotke, iznad same fotke je toolbar u kojem i link "all sizes" - odakle mogu da se maznu i veće rezolucije (ova licenca važi za članove DPT :-D

Ilija Studen
18. 10. 2006., 15:19
Imao bih pitanje za gospodina Katašića: ko je smislio one reklame? :D

Bilo je odlično. Pošto sam pričama o startupima, web tehnologijama i problemima sa kojima se developeri sreću izložen svakodnevno najviše su mi se svidela ona predavanja koja se ne bave njima: odnosi sa medijima, brending, koga će vetar oduvati, osnove poslovanja i case... Retko kad imam priliku da slušam te priče od ljudi i stvarno se dosta imalo naučiti (očigledno nisam sam pošto i Dinke kaže da se već počeo ulizivati novinarima; oni koji su slušali predavanja prvi dan najverovatnije znaju odakle mu ta ideja).

Stvarno sam impresioniran sa kojom lakoćom "starija ekipa" predaje. Kažu samo vežba...

Atmosfera je (bila) super.

Aleksandar.Ilic
18. 10. 2006., 18:43
Ovde ima slika koje je snimio pajaja
itseminar.org/slike/pajaja

Miloje Sekulic
18. 10. 2006., 21:40
Drma me neki virus (nije ono sto mislite) pa cu kratko.
Pratim ovu sceniu vec 6 godina i mogu da vam kazem da nisam bio na jacem skupu posvecenom internetu.

E-trgovina je ipak posvecena jednom uskom segmentu price.

Jeste bilo oscilacija u kvalitetu ali je i to bilo deo autenticnog ugoidjaja. O srdacnosti, gostoljubivosti i izuzetnoj sposobnosti organizatora koji su na plecima izneli dogadjaj koji bi i za profi agencije bio krupan zalogaj necu ni da pricam.

Meni su se posebno dopale Start Up price jer nisam znao da kod nas postoji toliko jaka ta scena.

Miloje

kaizen
18. 10. 2006., 21:51
Ovde ima slika koje je snimio pajaja
itseminar.org/slike/pajaja
Iliću, šta bi sa video snimkom predavanja?

EDIT: sad vidim da ima neka 4 avija pa ih skidam... U svakom slučaju me zanima da li će biti realizovan onaj najavljeni DVD?

ivanhoe
18. 10. 2006., 22:11
Ovde ima slika koje je snimio pajaja
itseminar.org/slike/pajaja

uf, aj smanjite malo te slike, ne planiram da stampam postere sa ucesnicima :D

Dragan Babić
18. 10. 2006., 23:30
Evo ga i mali writeup (http://dnevnikeklektika.com/blog/moderne-web-tehnologije-utisci) o seminaru na DE. Pozdrav za ekipu ovom prilikom. Bilo mi je izuzetno drago upoznati vas lično i provesti par dana sa vama. Rokenrol.

crews_adder
19. 10. 2006., 02:54
Zao mi je sto nisam mogao da vam se pri-druzim. :(

Next time, I hope...

Sto se tice pitanja dana
zašto je forma za naručivanje postavljena baš u gornji desni ugao?,
je l' to zato da bi bila above the fold i zato sto vecina ljudi koristi misa desnom rukom ili je pak fora u necemu drugom?

Eniac
19. 10. 2006., 03:30
Evo ga i mali writeup (http://dnevnikeklektika.com/blog/moderne-web-tehnologije-utisci) o seminaru na DE. Pozdrav za ekipu ovom prilikom. Bilo mi je izuzetno drago upoznati vas lično i provesti par dana sa vama. Rokenrol.
Kao sto rekoh bio sam, ali nisam vas puno upoznao... Sta da vam kazem, stidljiv momak... Ali kafanisanje u Beogradu mi je sasvim ok ako ste raspolozeni :p

direktor
19. 10. 2006., 11:19
...Sto se tice pitanja dana
,
je l' to zato da bi bila above the fold i zato sto vecina ljudi koristi misa desnom rukom ili je pak fora u necemu drugom?

Zbog ljudi koji drugi put posećuju sajt (prvi put su bili neodlučni u kupovini)

Aleksandar.Ilic
19. 10. 2006., 11:26
Pozdrav svima
posto mi se jos uvek spava, a trenutno moram da radim i da nadoknadim gubitak od vise dana, samo cu da vam se zahvalim svima na dobrim komentarima, jer to znaci da sam uspeo da napravim nesto sto ce ljudi ipak da pamte.

Sto se tice video snimaka, nema ih :( Ispalili me snimatelji. Znam da sam mogao da nadjem kamere pa da dam nekom mom da snima, ali ... nemam opravdanje sem da sam sam bio totalno rastrojen i nervozan, jer nisam znao kako ce da ljudi prihvate sve ovo.

p.s. vec sam poceo da planiram ITSeminar za iducu godinu, samo da znate.

E da, molio bih sve vas koji imate neke fotke da ih postavite na net ili da mi ih posaljete na postu/email. Plssssssssss Bicu vam uzasno mnogo zahvalan.

Vladimir Nikolic
19. 10. 2006., 16:21
Evo mene, vratio sam se čitav iz Niša.

Velika pohvala (po 100. put) Aleksandru i njegovom timu.
Još sad kad sam saznao od Aleksandra kakve je probleme imao sa neodgovornim ljudima, dobro je on to preživeo.
Mora da je potrošio koju paklu Bensedina!

Ne bih nikad rekao da vam je ovo prvi put.
Kako će tek biti 2007?

mungos
19. 10. 2006., 19:10
Hvala na lijepim rječima :)

Moji utisci, slajdovi i 32sek video:
http://www.biznisblog.com/tekstovi/utisci-iz-nisa

Miloje Sekulic
19. 10. 2006., 19:35
provalite koji delay mungos ima :1027:

Miloje

P.S. sorry u svakoj sali ima malo sale :1060:

mungos
19. 10. 2006., 20:29
Stigoh jutros oko 4h. Braca 'Rvati su nas fino pocastili na srpsko-hrvatskoj granicu kad su nas oko 1h na minus ne-znam-ni-ja-koliko lagano izveli sve ispred busa, pa svi jedno po jedno kraj kucice i licnu kartu / pasos na pregled, smrznuo sam se strasno :mad:

Aleksandar.Ilic
19. 10. 2006., 20:48
Oni koji nisu bili, da znaju da su propustili bliznakinje :)

ppavlovic
19. 10. 2006., 21:05
Oni koji nisu bili, da znaju da su propustili bliznakinje :)

Dobro, ima li neko njihovu fotku? Ja sam se razocarao zato sto nisu sa Elektronskog...

mungos
19. 10. 2006., 21:34
Bliznakinje su ko Web 2.0... mnogo buzza niokočega... :)

Miloje Sekulic
19. 10. 2006., 21:40
e kapija (http://www.ekapija.com/website/sr/page.php?doc=74938)

Tanjug je objavio vest o skupu u svom ekonomskom servisu:
Savremene veb tehnologije
NIŠ 18 oktobar 2006. (Tanjug-Ekos).U Nišu je 16 i 17 oktobra održan je na Elektronskom fakultetu u Nišu seminar Savremene veb tehnologije.......
Organizator skupa je bio GNU klub Elektronskog fakulteta u Nišu i Udruženje studenata elektronike Evrope.
(Kraj)nm-nm


Tehnopolis (http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?nav_id=216536)

Bloger.ba (http://mainpoint.blogger.ba/arhiva/2006/09/25)


Miloje

Eniac
20. 10. 2006., 11:48
@mungos

što si tako surov, čak su se trudile i da se obuku isto...

mungos
20. 10. 2006., 14:24
Ma, dobre su bliznakinje, mada sam ih ja vidio tek kasnije, nakon sto su ih svi redom spominjali :) Bilo je jako lijepih djevojaka, i statistika za ELFAK je zanimljiva: 30% su studentkinje :1060:

ppavlovic
20. 10. 2006., 14:34
Ma, dobre su bliznakinje, mada sam ih ja vidio tek kasnije, nakon sto su ih svi redom spominjali :) Bilo je jako lijepih djevojaka, i statistika za ELFAK je zanimljiva: 30% su studentkinje :1060:

Dobro... A jel' ti neko rekao statistiku koliko je normalnih od tih 30%? Bez'te od elektronki kao djavo od tamnjana. Zamenice vas cim izadje neki nov procesor. :1064:

mungos
20. 10. 2006., 14:48
Pa pazi u mom razredu u srednjoj elektro su bile ladno dvije ribe (tehnicarke, kako Flajko strucno kaze :) na nas 35, pa me ladno statistika iznenadila... Btw, ja sam na ekonomiji okruzen sa njih jedno 350-400 :-)

Aleksandar.Ilic
20. 10. 2006., 15:50
Elektronski fakultet je fakultet koji od decka pravi muskarce.
A od devojaka, pravi.... muskarce :D

robi-bobi
20. 10. 2006., 16:15
pozdrav svima, evo gledam fotke, citam blogove i utiske, kao i prezentacije (tu i tamo)

znao sam da cu mnogo propustiti sto necu doci, ali ove godine nisam mogao

vidimo se sledece godine!

P.S. neki audio zapis se spominjao nekoliko stranica ranije - jel ima nesta od toga?

Dragan Varagić
20. 10. 2006., 17:31
Evo, stavio sam i ja svoje komentare na blog.

Miloje Sekulic
20. 10. 2006., 17:58
Evo, stavio sam i ja svoje komentare na blog.

meni je OK da ljudi daju ovde linkove na svoj blogove ili druga mesta gde pisu komentare ili sta vec ali bi mi isto bilo OK da ovde postave kratak tekst, tizer sa naznakom da vise ima na nekom drugom mestu

Miloje

jablan
20. 10. 2006., 18:04
Ili, u konkretnom slučaju, makar link na blog. Ne znamo baš svi napamet url bloga D. Varagića... ;)

Miloje Sekulic
20. 10. 2006., 18:15
Ne znamo baš svi napamet url bloga D. Varagića... ;)

Bilo je ranije nekih kritika u takvim situacijama ali evo ja sad stvarno ne mogu da nadjem. Na kraju krajeva llinkovanje i jeste sustina interneta.

off topic: Postoje nacini i nacini online promocije. Meni se juce desilo da sam banovan na B92 blogu. Voleo bi da je to zbog toga sto sam se zestoko suprotstavio autoru bloga. Ako je zbog reklame i linka u potpisu onda ...:mad:
uostalom prosudite http://blog.b92.net/node/2534

Miloje

Aleksandar.Ilic
20. 10. 2006., 18:49
http://www.draganvaragic.com/weblog/

mungos
20. 10. 2006., 18:55
Bilo je ranije nekih kritika u takvim situacijama ali evo ja sad stvarno ne mogu da nadjem. Na kraju krajeva llinkovanje i jeste sustina interneta.

off topic: Postoje nacini i nacini online promocije. Meni se juce desilo da sam banovan na B92 blogu. Voleo bi da je to zbog toga sto sam se zestoko suprotstavio autoru bloga. Ako je zbog reklame i linka u potpisu onda ...:mad:
uostalom prosudite http://blog.b92.net/node/2534


Meni je prije nekoliko dana wannabe-VC pod imenom Saša Radulović izbrisao nekoliko komentara na njegovom B92 blogu, samo zato što sam konstruktivno ocjenio njegov tekst rječima koje su očigledno pogodile njegov krhki ego. Registrovao sam se tamo samo da prokomentarišem tekst koji sam vidio na Planetoidu (dok Dinke ne startuje stvoj servis na kome neće biti b92 blogova, onda baj-baj ovakvom Planetoidu koji ionako pratim rijetko). Uglavnom, kao i Miloje potpisao sam se tamo punom imenom i prezimenom.

U suštini B92 blogove pišu u najvećem broju slučajeva idioti sa kojim ne treba uopšte imati posla. Na stranu to što je pokrenuo naš kolega sa foruma Dejan Bizinger, njegov projekat Humanost (kao i neke druge projekte) ću recimo uvijek na svaki mogući način podržati, ali ovo sa b92 blogom je totalno druga priča i ne zavisi od njega koće tamo da piše. Imamo svakako materijal ovdje za novu temu ili sa spajanjem sa već nekom od postojećih b92 blog tema.

Nemanja Avramović
20. 10. 2006., 19:34
Evo i mene :)
Sinoć sam kasno stigao iz Niša (ne pitajte što samo stao tako dugo) i evo, pošto me Ilija pozvao da dođem, ja se registrovao. Nadam se da ćemo se lepo družiti

Pozdrav

BraMom
20. 10. 2006., 21:45
Nisam mogao da ispratim sva predavanja na seminaru, ali od onoga što sam čuo, naročito su mi bili zanimljivi Miloje i Mungos. Svaka čast obojici.

A posle čitanja komentara po b92 blogu, šta reći.

nixa
20. 10. 2006., 22:11
Ček ček ... Miloje je nekog drugog kandidovao za predsednika :D

jablan
21. 10. 2006., 10:01
Meni se juce desilo da sam banovan na B92 blogu. Voleo bi da je to zbog toga sto sam se zestoko suprotstavio autoru bloga. Ako je zbog reklame i linka u potpisu onda ...:mad:
Nema šanse da je zbog sadržaja onih komentara, pročitajte malo ostale blogove pa vidite kakve se sve stvari tolerišu (i iz notorne perspektive B92)... Verovatno je razlog potpis, ali bi svejedno trebalo da pošalju neki email pri banovanju sa nekim razlogom, ma koliko on bio opravdan ili neopravdan.

Meni se inače dopada većina blogova na B92, npr. taj da kažem "thread" sa oranjem je jako interesantan jer suprotstavlja liberalni i humani pogled na kapitalizam...

Miloje Sekulic
21. 10. 2006., 11:17
Verovatno je razlog potpis, ali bi svejedno trebalo da pošalju neki email pri banovanju sa nekim razlogom, ma koliko on bio opravdan ili neopravdan.


Postoji brisanje potpisa, brisanje poruka, opomena i na kraju banovanje na odredjeni vremenski period. Ovako bez bilo cega od ovoga i bez objasnjenja...

Miloje

ppavlovic
21. 10. 2006., 13:06
Ima jedna poslovica koja kaze "ne vredi se raspravljati sa budalama jer prisutni nece primetiti razliku".

Banovali su te kao i mene jednom sa b92 foruma. Zbog njih se uopste ne bi trebalo uzbudjivati.

dejanr
21. 10. 2006., 16:30
Hteo bih da dodam, da me je jako odusevila prica IT Seminara odrzanog u Nisu. Sve pohvale za organizatore i predavace.

Zao mi je sto nisam prisustvovao, i sto nema snimka seminara.

Ali ubuduce, za sledece ovakve skupove, za koje se nadam da ce se nastaviti nekom tendencijom, stream celokupme prezentacije, je odlican vid promovisanja i edukovanja onih koji nisu mogli da prisustvuju. Treba se ipak ugledati na seminare i skupove koji se vani odrzavaju ...

Jos jednom, sve pohvale. :1043:

Aleksandar.Ilic
21. 10. 2006., 17:27
Ma iduce godine cu da nabavim nekolko kamera da snimam sve sto se desava. I profi fotografa. I meni je uzasno zao sto nemam snimak necega sto sam ja pravio. Da mogu da se hvalim ljudima :)

Any way, ovih dana sam poceo da razmislam da napisem dokument o sviim greskama koje sam napravio :) , i da imam detaljan plan za iducu godinu :)
da svi koje to bude zanimalo mogu da vide seminar.
Samo se nadam da ce mnogo vise vas da dodje da uzivo prati. Ipak je poenta da se upoznajemo :)

ppavlovic
21. 10. 2006., 18:36
Moze li da se dodje do Zivaljeviceve PPT prezentacije?
I naredne godine ocekujem od predavaca da malo vise kazu o tome kako se izboriti za trziste, koji su fazoni, na kakva vrata treba da se zakuca i sl. Mozda da se predavanja naprave po fazonu diskusije o nekoj temi (pa cak i onim dosadnim programerskim temama).

Aleksandar.Ilic
21. 10. 2006., 19:06
Kod mene su sve prezentacije. Hocu da ih sve prebacim u pdf i da ih okacim na site da mogu da se skinu. Tako da ces da ih imas za koji dan. Posle ponedeljka.

Iduce godine cu da se potrudim da dovedem jos nekog ko ima uspesan biznis da ga predstavi. I da da nekog podstreka onima koji tek ulaze u posao.

Ono sto mogu da kazem za sigurno. Ni iduce godine nece biti moguca javna prijava radova. Znaci ostace koncept od ove godine. Predavace cu ja da biram i da ih zovem da dodju. Jedino ce biti omoguceno "web firmama" da prezentuju svoje biznise (kao sto je sada bio slucaj sa limundom i mojim CMS-om). Ako budem nasao odgovarajuci prostor, bice i izlozbeni prostor za komercijalne prezentacije, a predavanja ce da drze iskljucivo oni koje ja pozovem.

Dragana Vukajlovic
22. 10. 2006., 21:50
Pozdrav svima,
Vidim da je manjak zenskog misljenja o ovom skupu! :)
Nazalost, ne mogu nista novo da kazem, i sa moje strane sve pohvale Aleksandru i Viti (hvala za svakodnevnu voznju od Banje do Nisa, i nazad :) )
Predavanja su bila zaista kvalitetna, ne bih nikoga posebno izdvajala, ali ipak moram da pohvalim Marka Bijelica, koji me je jos na E-trgovini (www.etrgovina.org) odusevio svojim znanjem i svojim godinama. Savrseno! :1043:

I jos samo jedno pozitivno misljenje: Ilija Studen! :)

[nq]
22. 10. 2006., 21:58
Dobrodosla na forum ;)

nixa
22. 10. 2006., 22:01
Dobrodošla :)

ppavlovic
22. 10. 2006., 22:25
E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

Miloje Sekulic
22. 10. 2006., 22:56
E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

Nije li udaja vrsta Start Up-a?

Miloje