PDA

Pogčedajte punu verziju : Fotolia foto editori potrebni


Denis_Radenkovic
28. 07. 2006., 13:04
Fotolia (http://www.fotolia.com/) image stock trazi full-time foto editore - placanje je do 1,5 cts po fotografiji. Neki prosek bi bio oko €600 mesecno, mada zavisi od ucinka. Uslovi su odlicno znanje engleskog jezika i brza internet veza od kuce.

Kontakt email za prijavu i/ili dodatne informacije: oleg.tscheltzoff@gmail.com

Srecno!

artur_dent
28. 07. 2006., 13:29
Moram da priznam da mi matematika nikad nije bila jaca strana,
ali...
da bi neko zaradio 600 dolarcica za mesec dana potrebno je da pregleda pri ceni od 1.5 centi po fotkici cirka 40 000 fotografija za taj mesec. Ajd nije ni tako mnogo samo problem dodje u tome sto http://www.fotolia.com/ ima ukupno skoro 1 000 000 fotografija online za sve dosadašnje vreme postojanja. Recimo da je prihvaćena svaka 5 fotka što znači da je bilo prijavljeno 5 000 000 za sve vreme postojanja tako da stvarno sumnjam da ima posla za svakog editora po 40 000 fotki da pregleda mesečno...

ograđivač: ovo je čista aproksimacija

MorenoArdohain
28. 07. 2006., 14:00
Moram da priznam da je 1.5 cent po slici stvarno smesna cifra.

Ali znam da ima ljudi koji rade po ceo dan za 200 dolara mesecno, pa mislim da ce ipak naci nekog.

Denis_Radenkovic
28. 07. 2006., 16:29
Radi se o evrima, ne dolarima, i ja ne bih brinuo o tome koliko fotografija ima za pregled.

misk0
28. 07. 2006., 19:02
Hoce li neko osim kome zemlja porijekla NIJE Srbija,Bosna,Hrvatska, Indija, Kina, Pakistan prihvatiti taj posao? Ko u EU moze da zivi sa 600Euro mjesecno?

Jos jedna racunica: 40.000 fotki mjesecno, da gledas svaki dan to je 1300 fotki. Da na svaku potrosis 1 MINUT, to je 1300 minuta dnevno. 1300 minuta je 22 sata???? Za manje od minute ne mozes ni downloadovati originalne fotke koje su po 3-4mb (mislim na browser, klik, da klik, download, otvori, pogledaj, zatvori) ?? Nesto se ne slaze u toj racunici.

Ilija Studen
28. 07. 2006., 19:05
Hoce li neko osim kome zemlja porijekla NIJE Srbija,Bosna,Hrvatska, Indija, Kina, Pakistan prihvatiti taj posao? Ko u EU moze da zivi sa 600Euro mjesecno?

Očigledno njima posao nije ni namenjen ;) Sad će se još neko naći uvređen zato što neko nudi posao za 600e koji se može raditi od kuće (sve što ti treba je broadband i solidno poznavanje jezika)?

borstale
28. 07. 2006., 19:36
Sad će se još neko naći uvređen zato što neko nudi posao za 600e koji se može raditi od kuće
Ali ako je tačna računica da za to treba 22h rada dnevno? Nisam proveravao računicu, ali ako je tačna onda ti nije potreban samo broadband, već više neke Supermenove sposobnosti da bi te pare stvarno zaradio.

Ilija Studen
28. 07. 2006., 19:58
Moj post je komentar na prvi pasus Miškovog posta, pre nego što je dodao računicu. Kad sam ja odgovorio bio je tu samo prvi pasus (uporedi vremena) ;)

A sve u kontekstu da ima ljudi kojima je 600e dobra plata od koje može da se živi i da to što je nekom u EU premalo ne treba da znači da nema ljudi koji bi se otimali za posao sa takvom platom (ograđujem se od konkretnog slučaja).

Dzordz
28. 07. 2006., 20:00
A za 11 sati da zaradis 300e = $375 x 12 = $4500 a prosecna plata u Indiji $3,300 pa eto za nekog ko i nema neke vestine i nije losa plata.

https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/in.html#Econ


A i mislim da moze i dve slike za minut da se pogledaju!

jasmanac
28. 07. 2006., 20:07
Stvar prakse. Prvo downloadujes recimo 100 slika u setu. Pa onda lepo napravis akciju u PS da ti otvara fajlove jedan po jedan. Ako je neka fotka losijeg kvaliteta ti zaustavis akciju, u suprotnom akcija se nastavlja. Na ovaj nacin mozes pregledati i do 10-15 slika u minuti.

Denis_Radenkovic
28. 07. 2006., 20:37
Za jednu sliku ne treba vam vise od 5 sekundi! Radi se o tome da se ne pregleda hi-res slika vec preview. Na jednoj stranici imate vise preview-a i treba samo odobriti ili ne ododbriti. U slucaju da se odobri, kliknete na check box, u slucaju da se ne odobri, postoje ponudjeni templejti odgovora (drop down) zbog cega slika nije odobrena, nakon cega se ce posiljaocu fotke biti poslat mail sa sadrzajem templejta.

Hi-res se pregleda samo u slucaju ako niste bas sigurni. Takodje sto se tice hi-res slike, trenutno sam u Bgd na 128kbps i nema nikakvih problema ;)

It's that simple :)

MorenoArdohain
28. 07. 2006., 20:45
Znaci, oko 10 dolara na sat, u najgorem slucaju, 5 dolara prosecno..

Dzordz
28. 07. 2006., 20:52
Sto bih rekao je izuzetno za neke besposlicare.

misk0
28. 07. 2006., 22:14
To i ima smisla, ali iskreno receno 'jebes' takvu uslugu. Znaci ubijem se dok napravim fotku, sredim je i slicno i onda je neko u roku od 5sec gleda u velicini 120x120px i kaze 'ne valja'.

Naravno da ima ljudi kojima je taj novac itekako zanimljiv, ali kazem buduci da je Denis jedini koji je dao informacije o tome, pomislio sam da su i fotolia objavili to na sajtu ili negdje zvanicno sa pozivom na 600Euro.

Samo malo razmisljanja...

MorenoArdohain
28. 07. 2006., 22:18
Iskreno, ne verujem da je bas 150x150, verovatno je 3, 4 puta vece.

Uostalom, niko te ne tera da koristis njihov servis

mungos
28. 07. 2006., 23:10
$10 za ovakav tip posla nekome ko živi na Balkanu je fantastična cifra. Sad, bez nekog pretjeranog foliranja postoji dobar dio članova na ovom forumu koji za istu cifru obavlja mnogo ozbiljnije i odgovornije poslove, uključujući tu i godine učenja koje su uložili da dobiju takve kvalifikacije...

600E mjesečno je fantastična cifra za dobar dio ljudi ovdje, nema potreba da se foliramo.

Dejan Bizinger
28. 07. 2006., 23:58
600E mjesečno je fantastična cifra za dobar dio ljudi ovdje, nema potreba da se foliramo.

Apsolutno se slazem sa ovim. Ne znam zasto, ali sam stekao utisak da neki ljudi vole da se "gadjaju" nekim ciframa a da te pare nikad nisu zaradili. Verovatno je razlog tome sto misle da ce na taj nacin izgledati vazniji.

misk0
29. 07. 2006., 00:23
Iskreno, ne verujem da je bas 150x150, verovatno je 3, 4 puta vece.
Uostalom, niko te ne tera da koristis njihov servis

A kako mislis sloziti 12 slika u 3x4 reda ako su recimo 640x480? Recimo na 20" monitoru? Nagadjam i ne znam kako to funkcionishe samo pokusavam sabirati.


Dejan: Mozda sam ja taj na koga mislis... nisam nigdje rekao da je to malo para za Balkan (i jos neke nabrojane zemlje) ali vec za EU je NISTA. Ne mozes da stanarinu platis od toga.

MorenoArdohain
29. 07. 2006., 00:26
A kako mislis sloziti 12 slika u 3x4 reda ako su recimo 640x480? Recimo na 20" monitoru? Nagadjam i ne znam kako to funkcionishe samo pokusavam sabirati.

Na taj nacin je neizvodljivo, ali recimo 2x6 reda je sasvim ok, zar ne?

Neka se javi onaj ko dobije posao, pa da podeli iskustva sa nama :)

ivanhoe
29. 07. 2006., 00:33
pa dobro, i 15 evra sat ili koliko vec naplacuje vecina ovde je bedna para za EU, i sta sad s tim?

Denis je lepo ponudio posao, njemu ni iz dzepa ni u dzep, ko je zainteresovan javice se, ne vidim svrhu polemisanja tipa: "Da sam rodjen u Bahreinu to bi mi bio dzeparac." Vecina nas zivi ovde, i mi smo jeftina radna snaga i to nam je jos i prednost, posto bar imamo puno posla, za razliku od "skupe" snage koja dobija otkaze...

Denis_Radenkovic
29. 07. 2006., 09:42
Naveo sam €600 kao orijentacionu cifru. Ako sracunate koliko vremena treba po fotki, oko 5sec, zakljucicete da ovde moze da se zaradi vise od 600 evra, vrlo moguce vise i od €1000, sto je za ovaj jednostavan posao koji se radi od kuce i za koji prekticno ne treba nikakvo predznanje, vrlo dobra cifra bilo gde.

"Naravno da ima ljudi kojima je taj novac itekako zanimljiv, ali kazem buduci da je Denis jedini koji je dao informacije o tome, pomislio sam da su i fotolia objavili to na sajtu ili negdje zvanicno sa pozivom na 600Euro."

Fotolia je klijent na drugom projektu i pitali su ako bih mogao da pomognem oko pronalazenja editora. S'obzirom da znam da dosta vas ovde, silom prilika i na zalost zaradjuje manje od bilo koje cifre navedene gore, mislio sam da ce ovo biti zanimljiva ponuda... mada, mozda sam pogresno procenio situaciju, i da budem iskren, malo sam iznenadjen kolicinom spekulacija i nagadjanja.

I samo da napomenem da ja ovde nikakvog interesa nemam, sem sto sam hteo da pomognem njima i nekome odavde.

Dejan Bizinger
29. 07. 2006., 11:31
Dejan: Mozda sam ja taj na koga mislis... nisam nigdje rekao da je to malo para za Balkan (i jos neke nabrojane zemlje) ali vec za EU je NISTA. Ne mozes da stanarinu platis od toga.

Nisam mislio na tebe a ni na koga drugog u ovoj diskusiji. Nije to moje misljenje zbog ove diskusije nego sam takav stav stekao od pre.

Naravno, da je za EU to nista, ali zato i postoji outsourcing. Cak mislim da bi mnogi tinejdzeri u EU pristali da rade u slobodno vreme ovaj ili slican posao cisto zbog dzeparca.

Vokic
30. 07. 2006., 13:42
Samo jedno pitanjce... Jel dobijes neki trening program kako bi znao koja je fotka dobra ili sta... Mislim na osnovu cega neko ko nema odredjeno iskustvo ili obrazovanje moze da kaze da odredjena fotka jeste ili nije dobra...

dinke
01. 08. 2006., 12:05
Za znanje koje je potrebno za ovaj posao, 600E je ogromna plata. Moja zena je lekar na primer, radi trosmenski rad za 300e mesecno, a pre toga je zavrsila 6-godisnji fakultet da bi se osposobila za isti. O smaranjima kada radis sa ljudima bolje i da ne pricam. Prema tome, easy money (ako za ovo nije potrebno bog zna kakvo znanje photoshopa, mozda i imam jednog kandidata za tebe ;)

Denis_Radenkovic
01. 08. 2006., 20:34
^ PS je potpuno ne potreban, ne radi se editovanje slika. :)

MorenoArdohain
01. 08. 2006., 21:05
Dinke bre, samo odobris ili odbijes sliku, verovatno ce navesti uslove rada, tj uslove za odbijanje slika (velicina, kvalitet, nepostojanje model release-a, i sl)

Sreca pa mi prijatelj radi sa photostock sajtovima, tako da sam saznao sta i kako

marinowski
01. 08. 2006., 21:44
Znaci ubijem se dok napravim fotku, sredim je i slicno i onda je neko u roku od 5sec gleda u velicini 120x120px i kaze 'ne valja'.

Jako bih bio iznenadjen da jednu fotografiju daju na procenu samo jednom administratoru. Uobicajeno je da to radi vise njih, bas zbog mogucnosti netacne subjektivne procene jednog administratora, a i zbog verodostojnijeg rezultata. Nakon nekog vremena moze se lako utvrditi na osnovu rezultata koji administrator daje lose procene.

A ovo za 22h na dan, podseca me na film Taxi i korejske taksiste koji rade non stop na smenu: jedan spava u gepeku dok drugi vozi. Tako bi moglo i ovde.

McChoban
08. 08. 2006., 04:11
Ako za neko normalno radno vreme, može realno da se uzme i 400-500 evra mesečno, ne vidim zašto je ponuda loša. Bila bi dobra i za manje (200-300), kad pogledamo šta i koliko ljudi rade kod nas, i za kakve plate. Imamo horde nezaposlenih (20-30 god), koji, i ako nađu posao, rade za 10000 usranih dinara mesečno u trafici, na tezgi, restoranu, butiku... a to je jedva više od 100 evra (a često je samo 100, pa i manje). A ljudi sa 30 godina staža rade za 300 evra... Ne znam šta kenjate, kakav crni evropski standard, neće tamo nas biti još 20 godina ovim tempom (sve i da sutra predamo 10 Mladića). Jeftina radna snaga = outsorcing (dobro, ne uvek, ali u ovakvim situacijama, jeste)... Znam mnoge programere (including me) koji rade za tolike (ona "početna" suma, ipak ne radimo za 100 evra ;D ) ili manje pare, od čega su neki C++ programeri sa nekoliko godina iskustva. 500 evra je u ovoj zemlji normalna programerska plata, a ima i manjih koliko hoćete... Ne želim da našoj branši spuštam cenu još niže, ali budimo realni, pre svega!

Ja ću koliko sutra da predložim ovaj posao nekolicini mojih ortaka (koji ispunjavaju uslove, što se tiče brzine veze i jezika), ako je ponuda još uvek aktuelna?

Dzordz
08. 08. 2006., 06:04
Ma rade ljudi i za 5.000din kod kineza :)

borstale
08. 08. 2006., 07:50
što nešto nemam pare, dao bih im svima po šest samo da ne rade kod njih

Vokic
09. 08. 2006., 00:54
Ja se prijavio, pa sta bude... U ovom momentu mi je dobro dosao bilo koji kes posto sam dekintiran :) Ccc Oduzilo mi se ovo studiranje ... :)

Pedja
22. 08. 2006., 08:48
Prosledio sam info o ovom poslu drugima ali niko nije dobio nikakav odgovor na prijavu, cak ni potvrdu da je prijava stigla.

MorenoArdohain
04. 09. 2006., 17:45
Insider info: jedan nas (nije sa foruma) je dobio posao tamo.. 1000 fotki obradi za 3-4 sata..

Dzordz
04. 09. 2006., 18:38
Sto izadje $150 na 4 sata elem $37.5 na sat, uopste nije hrdjavo :)

MorenoArdohain
04. 09. 2006., 18:41
^ Ne znam kakvu matematiku si ucio u skoli :)

1.5 eurocent x 1000 = 1500 centi = 15 eura

Pedja
05. 09. 2006., 07:54
Sve je to lepo, ali da uopste ne odgovore na prijave posalte na njihov poziv malo je bezveze...

Dzordz
05. 09. 2006., 11:13
Bah dva popravna u srednjoj :P