PDA

Pogčedajte punu verziju : www.pcigre.com - potrebne kritike


pcigre
11. 08. 2006., 17:08
www.pcigre.com - je domaci gaming portal. Potrebne su kritike i saveti sta ispraviti, kako poboljsati.

jasmanac
14. 08. 2006., 10:30
Nisam se nesto udubljivao ali meni izgleda OK. Jedina zamerka su boje. Ja bih ogranicio paletu na svega tri do cetiri boje. Pogledajte malo sajteve koji su radjeni u 'light on dark' tehnici pa cete videti na sta mislim.

Sve u svemu OK portal.

pcigre
14. 08. 2006., 23:47
Hvala na komentaru i savetu.

Planirano je da u sledecem redizajnu broj boja redukujemo. Konkretno verovatno bi se radilo o 3 boje: plavoj, crnoj, sivoj.

Ilija Studen
15. 08. 2006., 00:01
Davno sam prestao da igram igre na kompu, ali kad god naletim na gamerski sajt uvek mi smeta jedna stvar: previše informacija po jedinici površine. Kao da sve mora da bude na naslovnoj stranici (neke informacije se čak i ponavljaju) i kad da ljudi nikad nisu čuli za padding i malo veće fontove. Mada opet, mene su blogovi suviše iskvarili ;)

pcigre
15. 08. 2006., 00:09
nazalost to jeste tako, ali trenutno nemam ideju kako bi to mogli poboljsati... Naime jedna od osnovnih namena sajta jeste davanje kratke i jasne informacije u vidu vesti koje jednostavno moraju na index... Ako imas neki predlog za bolju organizaciju povrsine bio bi zahvalan.

Dragan Babić
15. 08. 2006., 00:38
Evo par predloga kako da rasteretite HP.

Box dodaj u favorites je potpuno suvisan, mailing lista moze da ide u neki od menija, pa da se supskripcija vrsi na posebnoj stranici, glavni meni staviti u horizontalu odmah ispod headera, box "najnovije vesti" na dno, tek posle liste od 5 poslednjih vesti (ne 10 koliko ih sada ima, previse je), bannere sve na jednu stranu, box sa statistikom u footer, ili i njega izbacite. Iz najgornjeg menija stavku "kontakt" u glavni meni kao poslednju, ostala dva linka ili izbaciti ili u neku footer pomocnu navigaciju.

Eto, nadam se da je ova mala disekcija pomogla. :)

Inace na sam dizajn imam svega par zamerki, nisam bas siguran oko mesanja zaobljenih i ostrih ivica (coskova), ako se to radi mora da ide mnogo delikatnije od ovoga, 1px razmak na "donjim zaobljenjima" coskova u boxovima me zbunjuje, ne znam zasto postoji? Gornji meni mi je neugledan u odnosu na ostatak sajta. Paginacija na kraju stranice je prilicno neugledna i "zbudzena" takodje.

Footer mi se svidja, retko danas vidis 45degree linijice koje ne nerviraju, takodje su se lepo uklopile sa ferlaufom bordo pozadine.

Definitivno ima mesta za napredak, ali sasvim solidan sajt sve u svemu.

pcigre
15. 08. 2006., 03:09
Pre svega hvala na ovako iscrpnom odgovoru, odmah ide u belesku za sledeci redizjn.

Takodje da se na pocetku ogradim. Celokupan projekat je volonterski neprofitni projekat amatera... Dizajn je radio Ivan, implementaciju u joomla template poznanik... Odredjene stvari su radjene uz pomoc stapa i kanapa...

Sto se tice add to favorites, imamo dosta mladje publike, kojoj blago potsecanje da ovo urade nije na odmet...

Postavljanje glavnog menija horizontalno mislim da bi bilo odlican potez (apsolutno nam nijednom nije palo napamet :). ustedelio bi dosta prostora, a ne bi smanjilo funkcionalnost.

Ako najnovije vesti prebacimo dole onda gube svrhu, jer im je trenutna namena da izlistaju novi sadrzaj posetiocu bez skrolovanja. Mozda se moze i izbaciti sasvim...

Smanjivanje broja vesti na indexu na cifru manju od 10 je neizvodljivo. Naime na indexu moraju biti vesti od min 2 dana, tako da je cifra od 10 nuzna.

Mapa sajta svakako nije potrebna u gornjem meniju, i svakako ce leteti odatle ubrzo. Verovatno ce otici u footer ili u neki od bocnih menija.

Sto se tice kombinacije ostrih i oblih ivica, znam da upada u oci takva "kontrast". Kada je dizajn inicijalno radjen, postojale su tri verzije, sa ostrim, oblim i kombinovanim ivicama. Odlucili smo se za kombinaciju, jer nas je provocirala,... Da li je ovo bio dobar izbor, to je pitanje...

1px razmak na "donjim zaobljenjima" coskova u boxovima me zbunjuje, ne znam zasto postoji?

ovo nisam u potpunosti razumeo, ako moze malo pojasnjenje. Da li se misli na svetlu liniju iznad ove slicice: http://www.pcigre.com/templates/pcigre/images/module_bottom_bg.gif

Paginacija je da budem iskren skarabudzena... Naime inicijalno je Ivan uradio drugaciju ideju (u Photoshop-u) pa se ispostavilo da je tako nesto neizvodljivo implementirati, a posto smo bili tanki sa vremenom, ordadjeno je ovako kako je.

Gornji meni odudara od sajta prilicno i toga smo svesni, ali jednostavno nismo nasli bolje resenje... U principu ako bi se nasla drugacija kombinacija za stavke Linkujte nas i Kontakt mogao bi se u potpunosti izbaciti.

Dzordz
15. 08. 2006., 06:03
Meni se bas svidja :)

Dodjavola sto li sam prestao da igram igre :(

Dragan Babić
15. 08. 2006., 10:32
Mislio sam na ovu liniju (pogledaj prilog uz poruku).