PDA

Pogčedajte punu verziju : Licence i advokati


Ilija Studen
13. 08. 2006., 20:16
OK, želeo bih da malo poradim na activeCollab licenci i učinim da ista bude globalno važeća. Ne želim da zatvorim kod ili bilo šta slično tome, samo želim da ograničim upotrebu u određenim slučajevima za koje smatram da bi bili štetni po sam projekat i za koje smatram da bi bilo fer da budu komercijalni (recimo, baziranje komercijalnog proizvoda ili servisa na activeCollabu je nešto što bi moralo da bude plaćeno).

Kakva je tu priča? Da li naš pravni sistem može da pruži adekvatno pokriće i zaštitu? Da li mogu da koristim pravne sisteme u inostranstvu i u kojoj meri ako nisam njihov državljanin (USA, GB, Švajcarska, Nemačka)?

Da li imate nekog advokata da preporučite ko ako ne može da odradi konkretan posao bar može da me uputi dalje?

Hvala...

nixa
13. 08. 2006., 20:30
Naš pravni sistem nije sposoban da te zaštiti od bilo čega ...
Mogu da te spojim sa svojim advokatom u Majamiju,pa da vidiš šta će ti on reći ... ali generalno to je dosta kompleksna priča ( čitaj skupa ) bilo gde ....

jasmanac
14. 08. 2006., 10:10
Mogu da te spojim sa svojim advokatom u Majamiju,pa da vidiš šta će ti on reći...

Ahahaha kako mi je dan lepo poceo :1042:

ontopic: Mislim da trenutno mozes samo da zastitis samo ime kao trade mark a za sve ostalo mislim da ti je neophodno da nadjes nekog (agenciju ili privatno lice) ko ce ti ceo taj posao odraditi u US.

kai
14. 08. 2006., 10:58
Imam kontakt advokatske kancelarije u Beogradu, koja se bavi isključivo autorskim pravima, intelektualnom svojinom i njenom zaštitom. Ako si zainteresovan, kontaktiraj me za više detalja, pa da te uputim na njih.

nixa
14. 08. 2006., 13:33
@jasmanac: koj deo te sentence ti nije bio jasan ?

jasmanac
14. 08. 2006., 15:21
Heh ja sam samo rekao da mi je lepo poceo dan :D

STELLANOVA
14. 08. 2006., 16:20
Bitan je Miami ;) hehe... :1074:

Ilija Studen
20. 08. 2006., 05:38
Izgleda da su stvari napokon krenule ka licenci koja ozbiljnije štiti projekte koji ciljaju na web (kada je GPL nastao nešto kao SaaS nije ni postojalo!) Za ljude koji zanima OS - HPL (http://www.funambol.com/blog/capo/2006/08/honest-public-license.html). Samo da je privedu kraju i verifikuju što pre.

Btw, još uvek mi trebaju kontakti advokata koji me mogu posavetovati u vezi autorskih prava ;) Plaćam po učinku :D