PDA

Pogčedajte punu verziju : Limundo.com >> ocena


Vladimir Nikolic
19. 08. 2006., 23:51
Limundo je počeo sa radom.

Sajt je: http://www.Limundo.com

Ocenite sve: code, design, usability...

Sa poštovanjem

Nikolić Vladimir

[nq]
20. 08. 2006., 12:37
Da ne ulazim u detalje, jedina stvar koja me nervira vise nego obicno je to sto nema obavestenja kad nego ponudi vise od tebe. Ili ja makar nisam nasao takvu opciju.

Vladimir Nikolic
20. 08. 2006., 13:04
Odlično.
Danas sam takođe razmišljao u tom pravcu.
Definitivno ubacujemo što pre moguće.

Hvala na sugestiji.

[nq]
20. 08. 2006., 14:42
khm, ovo je must.

Obavestenje, kad je neko dao vecu ponudu, obavestenje kad je neko dao ponudu za moju aukciju, obavestenje kad se neke aukcija u kojoj sam ja ucestvovao ili startovao zavrsila, obavestenja o novim aukcijama za koje sam ja zainteresovan, tj da se da mogucnost da selektujem kategorije za koje sam zainteresovan (i sve to u nekom meniju da mozemo da podesimo).

Vladimir Nikolic
20. 08. 2006., 14:49
Sve je zapisano.

Pokušaćemo što pre da ubacimo.
Inače ako imaš još neke sugestije, postavi ih u Limundo Cafe-u (http://www.limundo.com/limundocafe/discussions)
kako bi i ostali članovi mogli da učestvuju u raspravi.

Hvala na sugestijama.

Dragan Babić
20. 08. 2006., 15:21
Fina implementacija vanille. Kako ste to postigli? Jeste pravili novu temu ili na neki drugi nacin?

Vladimir Nikolic
20. 08. 2006., 15:34
Hvala.

Tražili smo forum koji je jednostavan i pregledan.
I našli Vanillu.

Imali smo staru verziju 0.926, gde implementacija nije tako dobro uspela.

Sledeće korake smo odradili:
-uzeli Vanillu 1.0
-instalirali add-ons (ovde bih pogotovo naveo Page Manager (http://lussumo.com/addons/?PostBackAction=AddOn&AddOnID=60))
-CSS smo izmenili delimično za naše potrebe (Div, link-style i tome slično)

-Jedino još nismo uspeli zelenu pozadinu da odradimo kao na ostalim stranicima.

Ako odgovor nije dovoljno precizan, obratite se Krojaču (http://www.krojac.com). Oni su zaduženi za programerski deo Limunda.

Sa poštovanjem

Nikolić Vladimir
Član Limundo Team-a

Dragan Babić
20. 08. 2006., 15:58
Hvala za info, samo prikupljam informacije posto ce mi uskoro biti potrebne.

chux
20. 08. 2006., 18:00
zasto ne radi opcija "Obriši" kada odem Moj Limundo>Nudim ?

Vladimir Nikolic
20. 08. 2006., 20:09
Opcija obriši u sekciji "Nudim" možete tek nakon isteka aukcije da izbrišete.
Razlog je taj, da ne izbrišete aukciju na koju ste nudili iz te sekcije pre isteka iste.
Tu imate pregled svih aukcija na koju trenutno nudite.
Čim istekne aukcija, brisanje iz sekcije "Nudim" je omogućen

U sekciji "Posmatram" svaku aukciju možete kad god želite da izbrišete.

Sa poštovanjem

Nikolić Vladimir

chux
21. 08. 2006., 00:30
predlozi, na glavnoj stranici - indexu da bude najamnje 5 najnovijih unosa a ne kao sada 3 i kada se ode u neku od kategorija da su na prvim mestim takodje najanoviji unosi. ako moze naravno...

Vladimir Nikolic
21. 08. 2006., 00:36
Može.

Imali smo na početku više aukcija na početnoj, ali smo se za akutelno rešenje od tri odlučili.
Sa obzirom da se već sada odlično razvija stranica, i broj aukcija se sve većom brzinom menja, nije loša ideja imati ipak više aukcije na početnoj.

Za kategorije najverovatnije nećemo uvesti tu promenu, sa obzirom da može malo da zbunjuje.
Naš cilj je da stranica bude što preglednija i što jednostavnija za članove.

Hvala na sugestijama.

Vladimir Nikolić
Član Limundo Team-a

BraMom
21. 08. 2006., 10:19
Nisam zadrti anti tabelaš, ali si me motivisao postom o optimizaciji css-a, da ti skrenem pažnju na tabele.

Home page Limundo.com urađena je sa 54 tabele.
Tu može da se "uštedi" mnogo više od 1.5kb.

Vladimir Nikolic
21. 08. 2006., 15:49
Znam.

Imamo nameru da tabele zmanimo CSS-om.
Zbog velikog odziva, moraće taj zadatak da sačeka.

Hvala na sugestiji.

Sa poštovanjem

Vladimir Nikolić
Član Limundo Team-a

chux
21. 08. 2006., 16:03
mnogo vremena prodje od kad dam svoju ponudu pa dok se ona ne realizuje i ne refresuje stanje, zasto je tako sporo ??? pisao je neko gore vec o tome

Vladimir Nikolic
21. 08. 2006., 16:05
Proslediću programerima.

Hvala

Nikolić Vladimir

MorenoArdohain
21. 08. 2006., 17:35
Offtopic: ne bih da budem zakeralo, ali zasto se potpisivati imenom i prezimenom posle svakog posta? Vec stoji ime u profilu, to je sasvim nepotrebno

Vladimir Nikolic
21. 08. 2006., 17:46
Upravu si.

Navika od e-mail poruka.

S_Kid
21. 08. 2006., 20:11
Primedbe:

1. Dao sam aukciju, neko je bidovao, kliknuo sam na usera za namerom da mu posaljem poruku. Fraza je prevedena sa "Posaljite poruku prodavcu" sto bi znacilo da saljem poruku sam sebi, sto je zbunjujuce. Tek kada sam poslao poruku bio sam siguran da je saljem nekome ko je bidovao.

2. Postoji problem sa refreshovanjem podataka o aukciji kada se gleda iz Opere. Ostaju stari podaci, manuelni refresh cele strane neke podatke ispravlja (broj bidova) a neke ne (podatak o novoj ceni).

3. Bid je bio na 500 dinara, ponudio sam 600, odgovor sistema je da je neko vec ponudio vise od 600 i da moram da ponudim recimo 611, stavim 611 i sistem opet odgovara da je neko ponudio vise od toga, iako nema sanse da se to stvarno desilo jer se sve odvija u roku od 2 sekunde. Nakon 5-6 pokusaja i podizanja tek za 150-200 dinara moj bid uspeva. Pogledam bid history, i vidim da niko nije menjao ulog, i da sam komotno mogao da ponudim manje, tj da je mogla da prodje cifra iz drugog ili treceg pokusaja.

Vladimir Nikolic
21. 08. 2006., 20:25
1. Izmenjeno.
2. Taj problem je do sistema Opera. U settings je po defaultu namešteno
da ne refreshuje stranicu (ili tek nakon određenog vremena). Ako podesiš da uvek refreshuje problem bi trebao da nestane. Znamo za taj problem, i pokušaćemo da ga rešimo.
3. Da ne bih ovde pisao suviše dug tekst, zmaolio bih te da vidiš temu koja je postalvjena na Limundo Cafe-u (http://www.limundo.com/limundocafe/discussion/14/sta-zelite-da-izmenite-na-limundu/#Item_11).

Pozdrav

S_Kid
03. 09. 2006., 01:15
Kada se aukcija završi, dobija se PP sa adresom kupca ali ne i telefonom, ovo je dosta nepraktično jer kad neko nešto kupi/proda, prva pomisao je okrenuti nekoga ili mu poslati SMS.

Vladimir Nikolic
03. 09. 2006., 01:25
Ta opcija nije ubačena zbog privatnosti članova.
Naime, neki članovi ne žele da daju svoj telefon automatski svakom prodavcu/kupcu na raspolaganje.

Ako želite da kontaktirate člana preko teleofona, pošaljite mu poruku sa vašim brojem i on će vas nazvati.
Najlakše rešenje, uz respektovanje privatnosti člana.

Sa poštovanjem

nixa
03. 09. 2006., 01:29
Zar nije logicnije da se stavi opcija da li da pokazem svoj telefon ili ne ?

Vladimir Nikolic
03. 09. 2006., 01:36
To već zvuči interesantnije.
Ali je pitanje koliko su članovi spremni da daju telefon.
Mislim da je ipak prikladnije da se članovi sopstveno dogovore oko razmene telefona.

Iz iskustva mogu reći da određeni broj transakcija se završava bez telefona.
U tom slučaju nije potrebno da se da telefon.

nixa
03. 09. 2006., 02:02
Ta opcija ce samo dati korisnicima transparentniju sliku o servisu ... videce da su ozbiljni ... ti mozes uvek da stavis tipa 063 222 xxx ..... pa ono ..ako hoce da da ceo ...samo da stiklira neki checkbox ... etc ..

To je sve individualno

Vladimir Nikolic
03. 09. 2006., 02:10
Ali se vi angažujete, svaka Vam čast.
Ta verzija lepo zvuči.
E sada, mislite da li to trebamo već na registraciji da tražimo?

S_Kid
28. 09. 2006., 20:52
Hteo bih da napišem dva glavna razloga zašto više neću učestvovati na Limundu, rado ću se vratiti kada se ove stvari isprave jer sam svim ostalim zadovoljan.

1. Danas sam izgubio na 3 licitacije jer nije moguće dobijati obaveštenja kada neko da bolju ponudu. Neizvodljivo je bilo da sedim kući i čekam kraj jer sam imao druge obaveze, a jedna licitacija mi je zaista bila toliko bitna da bih da je bilo potrebno i udvostručio ponudu.
Opcija obaveštavanja mailom je neophodna, a opcija slanja SMS-a bi tek bio pun pogodak. Da ne pričam koliko bi tek bilo super da SMS-om mogu da uvećam svoj bid.

2. Samo jedna moja ponuda je realizovana iako su 4 na kraju imale kupce, i to više ljudi koji su se takmičili u bidovanju. Trojica jednostavno nisu marili da zaista i kupe to za šta su bidovali i ignorisali su moju poruku. Opcija stavljanja telefona je neophodna. Tačno je da se dobija adresa, ali meni ne pada na pamet da otvaram bele strane i jurim nekoga. Ostavljanje telefona dalo bi i dodatnu ozbiljnost jer bi ljudi u startu znali da ne mogu tako lako da ignorišu kupca/prodavca.

Eto, za mesec dana aktivnog korišćenja, zbog ova dva problema jednostavno nema poente da i dalje pokušavam da prodajem i kupujem.

Vladimir Nikolic
28. 09. 2006., 21:32
Žao mi je da želiš da odustaneš od učestvovanja na Limundu.

Što se tiče prvog pitanja:
---------------------

-planiramo da ubacimo više opcija (među kojima se nalazi i navedena za obaveštenje da je neku ponudio veću cenu od Vas).
Ali u tvom slučaju to ne bi imalo koristi.
Rekao si da nisi mogao da pratiš aukciju do kraja zato što si imao drugih posla.
Ako bi ti poslali poruku da više nevodiš u ovom slučaju ne bi mnogo značilo ako nisi pored kompjutera.

Baš zbog toga dolazi do značaj prednost Limundo agenta.
Ako si nudio za neki artikal i svestan si da nećeš biti u blizini kompjutera kako bi pratio aukciju do kraja, ubaciš tvoju maksimalnu ponudu i siguran si da ćeš
dobiti artikal do tvoje cene.
Ako neko nudi još veću cenu od tvoje maksimalne isto nije problem za tebe,
jer je to već suviše visoka cena.
Znači ako nudiš za TV koji sada stoji 500 dinara i spreman si da
platiš 9.000 dinara za njega, nemoj da ubaciš 510 dinara nego odmah tvoju krajnu ponudu.
Limundo agent ima u tvoje ime da nudi korak po korak do 9.000 dinara.

Drugo pitanje:
-----------------

U slučaju da nije uspela prodaja i da nisu odgovorili na tvoje poruke
postoji opcija da neodgovornom članu daš negativnu ocenu.
Pored toga slobodno javi da taj član nije preuzeo robu Limundo Team-u.
Mi stupamo u kontakt sa članom i u slučaju da i dalje skuplja negativne bodove
isključujemo ga sa Limundo aukcije.

Naravno mogćnost ostavljanja telefona bi mogla ovo da spreči.
Ali po koju cenu?
Činjenica je da mali broj ljudi želi da ostavi svoj lični telefon.
Time manji broj postaje član Limunda, što utiče na krajnu cenu artikla.

Ovakvi slučajevi se dešavaju i nije moguće ih u potpunosti eliminisati.

Pričam iz iskustva sa eBay-om.
Veliki broj artikla sam kupovao i prodavao i imao sam nekoliko slučaja
gde su se članovi samo zezali ili na kraju odustali od kupovine / prodaje.
Trudićemo se da svedemo taj broj na razumnu meru.

Naš razvoj ide u drugi pravac.
Trenutno razvijamo sistem za dodatnu verifikaciju članova (velika zahvalnost nixi koji nam je dao inicijalnu ideju).
Svaki član dobija na svoju kućnu adresu pismo sa brojem za verifikaciju
koju treba na Limundu da ubaci.
Tek nakon toga on postaje punopravan član.

Očekujemo time manji broj slučajeva kao što si ti nažalost imao.
Verifikacija adrese + ocene pojačavaju efekat dobrog i odgovornog ponšanja.
U tom slučaju ako član ima određen broj negativnih ocena i primedbi ostalih članova isključenje će imati šire konsekvence.
Neće mu biti lako da se ponovo registruje, sa obzirom da je njegova adresa blokirana.

Nadam se da ćeš se brzo uključiti opet u Limundo kao aktivan član.

Pozdrav

Vladimir Nikolic

oliver
28. 09. 2006., 22:06
Ako bi ti poslali poruku da više nevodiš u ovom slučaju ne bi mnogo značilo ako nisi pored kompjutera.

Pa, danas skoro svi mobilni telefoni imaju e-mail klijente, a ako bi ipak dobio mail onda bi mogao da se potrudi i nadje kakav komp ili odsurfa telefonom...

Sa tehnicke strane svakako nije problem realizovati slanje e-maila u konkretnom slucaju, par linija koda. Eventualno, ostaviti korisniku u opcijama da bira hoce li ili nece da ih prima. Sve u svemu, lako za napraviti a vecini ce znaciti mnogo - ne moraju "visiti" na sajtu i pritiskati F5.

Vladimir Nikolic
28. 09. 2006., 22:27
Opciju za obaveštenje da nevodite sigurno ubacujemo.

Očekivani završetak: u roku od 7 dana

Vladimir Nikolic
09. 10. 2006., 03:22
1.Opcija obaveštavanja mailom je neophodna, a opcija slanja SMS-a bi tek bio pun pogodak. Da ne pričam koliko bi tek bilo super da SMS-om mogu da uvećam svoj bid.

2. Opcija stavljanja telefona je neophodna. Tačno je da se dobija adresa, ali meni ne pada na pamet da otvaram bele strane i jurim nekoga. Ostavljanje telefona dalo bi i dodatnu ozbiljnost jer bi ljudi u startu znali da ne mogu tako lako da ignorišu kupca/prodavca.



1.Uveli smo opciju obaveštenja preko e-maila.
U sekciji "Moji Podaci" možeš da je aktiviraš (default).
SMS opcije: upravo proveravamo mogućnosti da ubacimo i tu opciju.
Planirano je da imamo sledeće ocpije preko SMS-a:
-Limundo Vam šalje poruke u slučaju da ne vodite
-članovi mogu da nude za artikal preko SMS-a

2.Pri registraciji dajemo mogućnost da članovi upišu svoj telefon.
Dodatno je moguće naknadno uneti svoj telefon u sekciji "Moji Podaci".
Do sada je veliki broj novih članova i određen broj starih članova aktiviralo ovu dobrovoljnu opciju.

Vezano za 1.: ako neko ima dodatne informacije koje firme nude povoljne uslove za SMS usluge, slobodno nam javite.
Nameravamo da SMS opcije uvedemo što pre moguće.

Hvala S_Kidu na primedbama.

nixa
09. 10. 2006., 03:46
Kod nas za bulk slanje sms-a je najbolji po mom saznanju comtrade
http://www.smsinfoklub.com/cene.aspx

Vladimir Nikolic
09. 10. 2006., 13:43
Hvala ti.
Zvuči zanimljivo.

bluesman
09. 10. 2006., 14:57
Mogu ja da omogucim da saljes SMS na sve srpske mrze, javi mi se na PM

Mogu da ti omogucim i da primas SMS sa 064 / 065

Tane
03. 03. 2007., 00:14
Samo napred momci, ovo izgleda sve bolje i doteranije!

Ideja mi se svidja, a i moto sajta :1043: