PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako radite korekturu sajta?


Pedja
08. 09. 2006., 07:52
Kada radim sa klijentom koji mi je na dohvat ruke, kroekturu sajta radimo tako sto on prosto odstampa strane i na papiru uradi ispravke. To mi je navika jos iz davnih vremena kada sam radio prelom za stampu. JEdnsotavno je i efikasno.

Medjutim, sta ako je klijent iza sedam gora i sedam mora i jedini nacin komunikacije je Internet. Kako tada raditi efikasnu korekturu?

bluesman
08. 09. 2006., 11:20
PDF, word...

Odstampa u PDF i onda pise komentare za svaku izmenu. Jos ti je lakse posto radis samo copy / paste, tako da mozes lagano da odradi i korekturu na jeziku koji ne razumes uopste.

[nq]
08. 09. 2006., 14:32
To sa pdf-om je ql nacin, ja uglavnom dobijem print sa precrtanim/nacrtanim/sta vec stvarima, i plus word gde objasne to gde su zvrljali po crtezu.

Mada nije lose da crtez pretvore u pdf i da lupe komentare na njega. :)

McKracken
08. 09. 2006., 15:49
Nikad mi ne bi palo na pamet da koristim PDF.

Svaki dan covek nauci nesto :)

bluesman
08. 09. 2006., 15:55
Ma da, super je stvar. Jos ako ima exchange, mozes da stavis da ti snima sve u PDF-u. Znaci odes na sajt i kako klikces na linkove - tako ti on dodaje stranu po stranu u PDF. Na kraju ga sacuvas i imas ceo sajt u PDF-u.

Ja sam odradio gomilu korekture na nemackom, a jedino cega se secam sa casova nemackog jezika je da smo nastavnicu gadjali kredom kad god je pokusala da pise nesto na tabli :)