PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako to radi Kola


Dragan Varagić
08. 09. 2006., 21:17
Došao sam do ovog sajta preko najtraženijih termina iz oblasti nagrađivanja i kupovine:
http://mcr.us.icoke.com/

Veoma sam impresioniran (marketinška priča, tehnička priča je nešto drugo), uključujući i činjenicu da se druge firme reklamiraju na ovom sajtu...

Eniac
08. 09. 2006., 22:10
Ja sam odusevljen vecinom Koka Kolinih marketinskih akcija... Odusevljava me nacin na koji oni zadovoljavaju svojim kampanjama sve ciljne grupe.

Miloje Sekulic
09. 09. 2006., 15:15
Ja sam odusevljen vecinom Koka Kolinih marketinskih akcija...

Mene jako iritira ono nesto sto su stavili na home B92, mozda i jos negde
U stvari nisu stavili nego se povremeno pojavljuje kao animaciju u nekom lejeru
Flasa kole i otvarac ili sta vec ulecu na ekran, ja kao sumanut pokusavam da pogodim dugme kojim bi taj spam na web sajtu zaustavi, dugme mi bezi, kola eksplodira kao vatromet i to je podrska trenutnoj kapmanji
Meni strana ostaje blokirana tom gluposcu pa moram da trazi nesto u navigaciji sto nije prekriveno tim lejerom ili cim li vec

Ukratko vlasnici sajtova ne bi smeli, makar se to odrazilo na zaradu, da dozvole takvo maltretiranje posetilaca
Ostaje gorak ukus posle eksplozije duginih boja iz flase secerne vodice
Kao da vozite kola i bilbord iskoci pred vas i blokira vam put

strasno

Miloje

Ivan
09. 09. 2006., 15:55
Kao da vozite kola i bilbord iskoci pred vas i blokira vam put :1065:

Eniac
09. 09. 2006., 16:35
Ogradio sam se rekavsi vecina, u svakom slucaju svidja mi se nacin na koji sve to rade... Sto se tice tih poruka koje idu preko sajta, i mene nerviraju ali eto niko nije savrsen...

dinke
09. 09. 2006., 17:12
Ostaje gorak ukus posle eksplozije duginih boja iz flase secerne vodice...
Heh da je bar secerna vodica u pitanju ...

Uz 100g secera po litru, tu je i gomila kofeina, ortofosforne kiseline, i ko zna vec cega ... Da sam ja neki faktor u ovoj drzavi reklamiranje koka-kole bilo bi zabranjeno!

ivanhoe
09. 09. 2006., 18:59
Da sam ja neki faktor u ovoj drzavi reklamiranje koka-kole bilo bi zabranjeno!

eh, da sam ja neki faktor, ne bih ti dao da ti postanes faktor.. :)

uostalom ko da koka koli treba reklama, nju svi piju...:D

Eniac
09. 09. 2006., 19:18
cinjenica je da je CC globalno prepoznatljiv brand, ali pitanje je da li bi bez reklame odrzala primat na trzistu... pogotovu na neke duzhe staze

nixa
09. 09. 2006., 19:56
Najvredniji brand na svetu .... sta mislite zasto ?

LiquidBrain
09. 09. 2006., 20:27
Mene jako iritira ono nesto sto su stavili na home B92, mozda i jos negde
U stvari nisu stavili nego se povremeno pojavljuje kao animaciju u nekom lejeru
Flasa kole i otvarac ili sta vec ulecu na ekran, ja kao sumanut pokusavam da pogodim dugme kojim bi taj spam na web sajtu zaustavi, dugme mi bezi, kola eksplodira kao vatromet i to je podrska trenutnoj kapmanji
Meni strana ostaje blokirana tom gluposcu pa moram da trazi nesto u navigaciji sto nije prekriveno tim lejerom ili cim li vec

Ukratko vlasnici sajtova ne bi smeli, makar se to odrazilo na zaradu, da dozvole takvo maltretiranje posetilaca
Ostaje gorak ukus posle eksplozije duginih boja iz flase secerne vodice
Kao da vozite kola i bilbord iskoci pred vas i blokira vam put

strasno

Miloje

A ti onda uzmesh Adblock i namestish da blokira taj layer ;)

Ivan
09. 09. 2006., 21:19
Hehe, sa ili bez reklame i sa ili bez secera, kofeina i kiselina ja bi opet pio koka kolu :p Bitan je ukus, a meni koka kola bas odgovara.

p.s. jedno vreme je arandjelovacki golf imao extra slican ukus koka koli + je bio dosta jeftiniji :p

nixa
09. 09. 2006., 21:32
E to je prava moć brenda ... :)

Eniac
09. 09. 2006., 21:48
Najvredniji brand na svetu .... sta mislite zasto ?
Pored toga sto ima snazan marketing mnogi pricaju kako Koka Kola stvara zavisnost... E sad sa nauchne strane tvrde da to nije tachno, ali koliko znam prvi recepAt za Kocu je sadrzao extrakte lisca Koke (da da kokain) i Kole (mislim da i ona nije bog zna sta nenarkoticna) i tek krajem 80ih su izdvojene postupkom slicnim kao sto se kofein odstranjuje iz kafe...
Plus sto su tu neke podsvesne poruke, oblik boce u obliku zenskog tela...

Ivan
09. 09. 2006., 22:18
Verujem u podsvesne poruke u reklamama i cesto ih provaljujem (ili se samo tripujem ? :) ) ali ova: Plus sto su tu neke podsvesne poruke, oblik boce u obliku zenskog tela... ... ma daj :p

Dzordz
09. 09. 2006., 23:06
Pa to samo znaci da muskarci se nesvesno truju dok zene to rade sa namerom (izuzimajuci naravno homoseksualjke i biseksualjke :) )

Eniac
09. 09. 2006., 23:32
Verujem u podsvesne poruke u reklamama i cesto ih provaljujem (ili se samo tripujem ? :) ) ali ova: ... ma daj :p
Da da... Ako posmatras razvoj ambalaze Koka Kole primetices da se ona oblikovala prema popularnom obliku tela tog doba...

direktor
10. 09. 2006., 01:05
...uostalom ko da koka koli treba reklama, nju svi piju...:D

A šta misliš zašto se i dalje reklamira nesmanjenom žestinom ako za nju svi znaju i svi je piju? :)

Eniac
10. 09. 2006., 01:38
Sto bi rekao direktor ERC Commerca, mi trenutno zauzimamo 70% trzista, i nemamo neke velike planove, samo da se prosirimo jos oko 30%...
Uvek moze vise, uvek moze bolje... Plus oni reklamama ne prodaju samo proizvod vec i sliku o korporaciji sto mnogo doprinosi uspesnijem poslovanju...

ivanhoe
10. 09. 2006., 04:34
Pored toga sto ima snazan marketing mnogi pricaju kako Koka Kola stvara zavisnost... E sad sa nauchne strane tvrde da to nije tachno, ali koliko znam prvi recepAt za Kocu je sadrzao extrakte lisca Koke (da da kokain) i Kole (mislim da i ona nije bog zna sta nenarkoticna) i tek krajem 80ih su izdvojene postupkom slicnim kao sto se kofein odstranjuje iz kafe...
Plus sto su tu neke podsvesne poruke, oblik boce u obliku zenskog tela...

2 ispravke, nije lisce kole u pitanju, nego su to kola orascici, plodovi, koji nisu narkotik, mozes da ih kupis u radnjama koriste se za kolace...

i nije zensko telo, nego falus... ako je verovati psiholozima koji se bave tom tematikom, coca cola flasa od 0.3 je klasican primer upotrebe falusoidnih simbola u industrijskom dizajnu.. to ti recimo ispricaju profani na prvoj godini psihologije, tako da cenim da nije izmisljotina, da je to neko namerno tako dizajnirao...

Miloje Sekulic
10. 09. 2006., 08:04
A ti onda uzmesh Adblock i namestish da blokira taj layer ;)

Hvala na savetu ali principijelno govoreci to je kao da moram da zalepim selotejp na postansko sanduce da mi ne bi trpali reklamne flajere.

Za mene je ova kampanja spam.

Miloje

Eniac
10. 09. 2006., 11:26
Malo sam se posavetovao sa Wikipediom oko dizajna, i po jednoj teoriji oblik boce je sacinjen po obliku kakao ploda, greskom, jer je dizajner hteo da lici na kombinaciju lista koke i kola oraha...
http://en.wikipedia.org/wiki/Coca-Cola#_note-snopes_bottle_design

Sa druge strane neki tvrde da je oblik boce inspirisan zenskom haljinom tog doba
Link (http://en.wikipedia.org/wiki/Hobble_skirt)

e sad... svaka ima nekog smisla, ali opet... the truth is out there

SqlByte
10. 09. 2006., 18:30
pa kokino lishce i ne sadrzhi kokain kao supstancu, to jest sadrzhi ali u vrlo vrlo malom procentu, vec sadrzhi kofein u velikom procentu... a zbog glupavih americhkih kampanja protiv droge, kokino lishce je proglasheno drogom i naravno da CC nije htela da naivni ameri misle da piju neku gudru :/