PDA

Pogčedajte punu verziju : SPAM: SSB Hosting


MorenoArdohain
12. 09. 2006., 23:07
Dobih ovo :mad:

SSBHost Web Hosting

http://www.ssb****.co.yu

Pouzdani serveri, povoljne cene i odlicna podrska su odlike naseg web hostinga. Nasi serveri su brzi od vecine
domacih hosting provajdera sto se moze i proveriti. Vec od 30 eura godisnje nudimo paket koji moze zadovoljiti potrebe
sajta manje firme ili pojedinca. Ako vam je dosta sporih servera, velikog downtime-a i spore
tehnicke podrske odlucite se za nas! Proverite zasto smo najbolji.

http://www.ssb****.co.yu

Ako vas je ova poruka uznemirila na bilo koji nacin, primite nase izvinjenje. Necemo slati vise ovakvih emailova na vasu email adresu.

Srdacan pozdrav, SSHost.


-----------------------------------------

Da ne budem lenj, kontaktirah ih putem icq, i prica je tekla otprilike ovako:
Ja: odakle vam moj email?
On: to je mass advertising, nismo slali posebno, vec su neki ljudi koji imaju te liste
Ja: dajte mi kontakt od tih ljudi
On: kao sto smo stavili tekst ako smo vas uznemirili oprostite
Ja: molim vas, dajte mi kontakt od tih ljudi
On: izvinjavam se, to je privatna stvar
Ja: i moj email je privatna stvar
On: znam, sta ja tu mogu
On: i ja dobijam puno reklama
Ja: to nije opravdanje
On: pa pisalo je u emailu da vam se izvinjavamo ako vas je email uznemirio na bolo koji nacin
Ja: ovo ide na abuse i na DPT
On: to je ono da komsiji crkne krava?
Ja: to je ono da me ne spamujes
On: spamovanje je kada se salje po vise mailova
Ja: nemas ti pojma
On: nije problem, dacu vam
Ja: tisina!
On: evo emaila necu da mi pravite probleme
Ja: kasno

Eto, sad ih popljuvah, oce li neko da hostuje kod njih? :)

ivanhoe
12. 09. 2006., 23:31
Ko sto vec rekoh, nema vajde od zakona kad ga niko ne postuje... bas me zanima kome bi ti mogao sad u Srbiji da tuzis doticne "mass advertizing" firme za spamovanje, koje je jeli zvanicno, kod nas, po vazecim zakonima prekrsaj

borstale
12. 09. 2006., 23:31
@Moreno: Svaka čast majstore.

MorenoArdohain
12. 09. 2006., 23:34
Bas me zanima kome bi ti mogao sad u Srbiji da tuzis doticne "mass advertizing" firme za spamovanje, koje je jeli zvanicno, kod nas, po vazecim zakonima prekrsaj

Zadovoljicu se samo da im unistim biznis, mislim, ovima koji su koristili njihove "usluge".

dinke
12. 09. 2006., 23:41
:1060: ali SSHost ... hahaha

bluesman
13. 09. 2006., 01:26
@MA: Kako te ne mrzi, majstore? :)

Hoćeš da ti ispričam kada sam ja odlučio da prekinem SPAM na 064.... Onomad dobije SMS: "Premijera Gospodar prstenova...." i to je bio neki 10-i SPAM SMS koji sam dobio u par dana, odlučim da zovem call centar, samo sam ja išao drugom taktikom

- Dobar dan, upravo sam dobio SMS od vas sa reklamom za Gospodar prstenova pa me interesuje koliko košta ta vaša usluga?
- Koja usluga?
- Pa hoću i ja da pošaljem jedno 30 000 SMS-ova, pa me interesuje cena.
- Pa nemamo mi tu uslugu
- Kako nemate, ja evo danima dobijam od vas razne reklame, hoći i ja da šaljem, samo mi kažite koliko košta.
- Pa znate... mi nemamo to, to samo ide preko nas.
- Ok, ići ću i ja preko vas
- Ne nudimo tu uslugu
- A odakle onda tim ljudima mogućnost da šalju sms?
- Evo daću vam šefa...
...
Šef: dobar dan, u čemu je problem?
- Nije problem, hoću da platim za uslugu slanja SMS-a na jedno 30 000 brojeva
- Ne nudimo tu uslugu
- ... (i ja sada ponavljam priču, da ne gušim... mnogo sam bio uporan i prilično ozbiljan i smiren)
na kraju kaže šef:

Znate, to nije baš za svakoga...
- E tu sam te čekao 'tico, kako vi znate ko sam ja? Možda je to usluga za mene, možda sam ja jedan od onih kojima se "može".
- Pa onda Vi imate sigurno drugi način da obezbedite tu uslugu... kaže čovek, mrtav ladan i smeje se.
- Ok, aj sad da prekinemo zajebanciju... jel' imate vi uslugu "isključivanja sa SPAM liste"?
- Ne želite da primate poruke? Nije problem, evo odmah ćemo da isključimo.
- Ok, hvala, ćao.

LiquidBrain
13. 09. 2006., 02:15
Respect :) Neshto slicno sam i ja uradio, samo shto mi nisu dali sheva da pricam sa njim.

Goran Aničić
13. 09. 2006., 09:09
- E tu sam te čekao 'tico, kako vi znate ko sam ja? Možda je to usluga za mene, možda sam ja jedan od onih kojima se "može".
- Pa onda Vi imate sigurno drugi način da obezbedite tu uslugu... kaže čovek, mrtav ladan i smeje se.
- Ok, aj sad da prekinemo zajebanciju... jel' imate vi uslugu "isključivanja sa SPAM liste"?
- Ne želite da primate poruke? Nije problem, evo odmah ćemo da isključimo.
- Ok, hvala, ćao.
Ljudi ovo nije smešno, ovo je tragično.

dinke
13. 09. 2006., 10:15
Sta tek reci o spam telefonskim pozivima ?

Juce mi je u office-u zazvonio telefon.


Glas: Dobar dan, call centar Euro banke, Jelena na vezi.
Ja: Daaa ? (zbunjen)
Glas: Da li ste zainteresovani za povoljne potrosacke kredite ?
Ja: Ne!
Glas: Hvala vam, prijatno.


Inace bio sam u ekstra zurbi, inace bi bilo svasta. Takodje da napomenem da nemam nikakve veze sa tom bankom (nikada ni cuo za nju), tako da je iskljucena mogucnost da su me zvali kao svog korisnika.

Ivan
13. 09. 2006., 10:18
Mozda nije bio spam, mozda je phishing :)

Ilija Studen
13. 09. 2006., 10:31
@dinke: Trebao si pitati Jelenu kolika joj je plata i koliko je oduševljena time što to radi.

BraMom
13. 09. 2006., 11:27
Ovo zvanje telefonom, koje je pomenuo Dinke je prevrsilo svaku meru.
Dakle zovu me iz neke banke telefonom, krediti bla bla.
Pitam je odakle im broj, nisam vas klijent niti cu ikada biti posle ovog poziva.
Kaze "jelena" zovemo redom po imeniku!?

bluesman
13. 09. 2006., 12:13
BTW, fax SPAM je u svetu skoro podjednako rasiren kao i mail SPAM... Ovo sa telefonom je uzas, mene to jako nervira, medjutim ono sto me nerivra vise je sto mi svaka dijabola upada u office da mi prodaje nesto...

Znaci bilo je svega, od onih sto prodaju knjige, pa i carape (?!?!!?!) pa sve do onih koji udju samo da pitaju koliko je sati (kunem se svim zivim, da mi je neko pricao ne bih verovao).

Dodje lik kao "jel' mozes da mi prekucas spisak jedan"... ja kazem "sefe, mi to ne radimo, evo ti fotokopirnica pored pa iskopiraj", on kao " ma ima jedna greska u spisku samo to da ispavimo pa da se ne vracam kuci zbog toga, ima samo desetak imena.... "

I ja popustim, kad izvuce tip spisak, nije 10 nego 30, i pored svakog imena ima broj licne karte, maticni broj, broj pasosa... rekoh "e, zajebi batice....aj pali "

ivanhoe
13. 09. 2006., 15:48
da telefonsko reklamiranje je stariji brat email spama... i mene su cimali par puta, krediti uz koje dobijes poklon posteljinu i slicne gluposti...

Problem je sto oni zaista idu po imeniku, a Telekom je izlistao telefone na netu sa sve adresama (meni cak pise i broj stana ???), tako da je vrlo lako odraditi targetovani marketing na ljudima iz nekog kraja...

dinke
13. 09. 2006., 17:12
@dinke: Trebao si pitati Jelenu kolika joj je plata i koliko je oduševljena time što to radi.
Pa nisam ni ja odusevljen sto moram da programiram umesto da se baskarim negde na Maldivima :)

Gospodjica Jelena naravno nije kriva, kriv je menadžment takvih banaka koji na takav naopak nacin pokusava da privuce klijente.

artur_dent
13. 09. 2006., 21:02
Telefonski pozivi po nasem AntiSpam zakonu ne spadaju u spam. Zato sto vas ne zove masina vec covek.
Samim ti su potpuno legalni.
Nerviraju ali su legalni.

dinke
13. 09. 2006., 22:44
Mi imamo antispam zakon ? Neki link ?

valeksic
14. 09. 2006., 02:33
Zakon o oglašavanju (http://www.minttu.sr.gov.yu/pdf/zakonooglasavanju.pdf)

3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.

Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je
ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje.

Nije dopušteno oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao ni direktnim
obraćanjem licu na javnom mestu ako je određeno lice jasno izrazilo volju da mu se ne može obratiti i ako takvo obraćanje nije u skladu sa propisanim uslovima i načinom oglašavanja.

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih
sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.

ivanhoe
14. 09. 2006., 07:33
Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.

hm, nisam pravnik, ali zar ne znaci to da ne smeju da te pozovu telefonom, ako ti na to nisi izricito pristao ranije ?

Dušan Dželebdžić
14. 09. 2006., 08:20
Ne moraš biti pravnik da bi to shvatio :)

artur_dent
14. 09. 2006., 09:36
Moja greška prevideo sam taj deo. I baš mi je bilo čudno :1050:

SSBHost
23. 09. 2006., 17:35
Zelis da nam unistis posao?! Ti bas nemas druga posla u zivotu? Takvi smo mi Srbi, kao sto sam rekao "Da komsiji crkne krava". Sazaljevam te stvarno. Btw. ova tema nece odvuci ljude da kupe nas hosting to budi siguran! Uzivaj u svom mizarnom zivotu.

crews_adder
23. 09. 2006., 17:49
@SSBHost:

Niko ne zeli da vam unisti posao, ali isto tako ne zeli ni da prima spam poruke od vas. Eto, prosto k'o mala rakija. ;)

P.S.: Jeste li culi za banere, sponzorstva, etc.? Spam je ubedljivo najgori i nanejpozeljniji oblik reklamiranja i iskljucivo proizvodi negativne efekte po onoga ko se na taj nacin reklamira. Prosto ne mogu da verujem da niste to shvatili...

Pozzz

Dzordz
23. 09. 2006., 18:07
Pazi kakva firma kad ni ljudima koji su im napravili sajt ne radi sajt :)

Toliko o ozbiljnosti :1074:

borstale
23. 09. 2006., 18:09
Svašta... ti stvarno misliš da MA ili bilo ko drugi ovde nema pametnija posla?
A inače, odavde sigurno niko neće da radi sa vama, a to je već priličan gubitak priznali to vi ili ne. Da li ste više dobili ili izgubili spamovanjem izračunaćete sami

SSBHost
23. 09. 2006., 18:11
Njihov sajt se ne hostuje kod nas. Nemojte sada na silu traziti nesto negativno u vezi nase hosting kompanije. Vama je email nepozeljan, drugima ce koristiti. Uopstalom na kraju emaila smo naveli da se izvinjavamo svima koji su uznemireni tom porukom.

Ivan
23. 09. 2006., 18:24
SSBHost:
Zelis da nam unistis posao?! Ti bas nemas druga posla u zivotu? Takvi smo mi Srbi, kao sto sam rekao "Da komsiji crkne krava". Sazaljevam te stvarno. Btw. ova tema nece odvuci ljude da kupe nas hosting to budi siguran! Uzivaj u svom mizarnom zivotu.

Lol ... se ovo neko zeza ili sta ? :)

SSBHost
23. 09. 2006., 18:38
Svašta... ti stvarno misliš da MA ili bilo ko drugi ovde nema pametnija posla?
A inače, odavde sigurno niko neće da radi sa vama, a to je već priličan gubitak priznali to vi ili ne. Da li ste više dobili ili izgubili spamovanjem izračunaćete sami

Mozda ti neces, ne govori u ime ostalih. Ovim apsolutno niste pogorsali nasu reputaciju.

jasmanac
23. 09. 2006., 19:15
Meni ne pada na pamet da saradjujem sa nekim ko salje spamove. Cak sta vise, toliko mrzim spamere da bih se trudio da mu unistim ceo posao pa kud puklo da puklo!

nixa
23. 09. 2006., 19:18
pravi juznjacki temperament :D

@SSBHost : ovo je forum koji ima neku jacinu u svetu ljudi kome je potreban hosting .... razmisli kakav ces stavi imati ovde

borstale
24. 09. 2006., 01:32
Ovim apsolutno niste pogorsali nasu reputaciju.
U pravu si, nismo mi

jablan
24. 09. 2006., 01:57
Ama momci, ko zna ko se registrovao pod nickom SSBHost, možda nas neko samo loži...

Inače, ovo "izvinjenje na kraju spama" dođe kao da te neko uhvati i nalupa nasred ulice i na kraju ti kaže "e, izvini ako nisi mazohista, ja bijem redom". :)

bluesman
24. 09. 2006., 02:29
Bilo bi najbolje da se ovo više ne razvlači...

SSBHost
24. 09. 2006., 03:09
Necemo nastavljati vishe, jos jednom se izvinjavam zbog spama a ljudi koji uzmu hosting kod nas ce videti da smo bolji od ostalih. Hvala, dovidjenja.

bluesman
24. 09. 2006., 03:58
E sad, od svih stvari koje si mogao da napišeš, baš si rekao ono što nisi trebao :)

Jel' imate vi neki dokaz da ste bolji od drugih?

Ilija Studen
24. 09. 2006., 11:51
Ma pustite.

Jedno je sigurno - lično neću hostovati kod nekog za koga prvi put čujem i nema nikakve reference, kao osoba i kao hosting provider. Tek neću hostovati kod nekog ko se oslanja na spamovanje i očekuje da je problem rešen sa "izvinite" na kraju (jer nije).

E sad, ako iko razmišlja da hostuje na SSBHostu, ipak bih preporučio da razmisle i pogledaju Host011 (http://www.host011.com/) i Sekjur (http://www.sekjur.com/). Provereno dobar hosting i ne spamuju svoje korisnike.

Alef
24. 09. 2006., 12:28
Kad smo već kod spamovanja, pazite kakav mail mi stiže danas!!!


Prodajem preko 10 000 email adresa u prvom paketu-cena 2000 din. I 50 000 emailova u drugom-cena 4000din.Komplet oba od preko 60000 emailova 5000din.Pola su firme,pola privatna lica koja koriste internet.Uglavnom kompletno sa teritorije Srbije.Kupovinom ovih adresa otvara vam se mogucnost velikog povecanja prometa vaseg posla bez obzira cime se bavite.Provereno u praksi vise puta.Informacije su buducnost pogotovo preko interneta.Mozete poruciti pouzecem ali obavezno pored adrese ostavite I kontakt telefon najbolje mobilni.A postoji mogucnost da vam na email posaljem sve ovo jer ne zauzima mnogo s obzirom da se nalazi u tekstualnom obliku,a vi uplatite novac preko postnet uplatnice na posti naravno pre nego vam posaljem.


Mozete pisati na ovaj email sa koga vam pisem ili na biznismen01@hotmail.com


Ukoliko ste zainteresovani pisite.



Skontajte mu email!!! Ljubi ga majka biznismenska!

misk0
24. 09. 2006., 12:29
Eto, i meni ne pada na pamet da bilo kakvu saradnju imam sa nekim za koga znam da spamuje. Znaci vec imas 4-5 osoba koji su ucestali na ovom forumu, koji nece hostovati kod tebe. Bolje da se sakrijes u mishiju rupu i cutis nego sto pokusavas reci 'kako je spam koristan'

misk0
24. 09. 2006., 12:31
@Alef a kakva je to postnet uplatnica? Mislim, sto lopov ne otvori posten racun? :)

Ilija Studen
24. 09. 2006., 12:33
@Alef a kakva je to postnet uplatnica? Mislim, sto lopov ne otvori posten racun? :)

Pošalješ pare i dobiješ broj koji mu kažeš (telefonom or whatever). On na osnovu broja i lične karte diže te pare. Nisam nikada slao (primao sam pare tako) pa ne mogu reći šta od ličnih podataka moraš navesti kad šalješ (ime i prezime sigurno, pošto te u pošti pitaju ko šalje pare).

MorenoArdohain
24. 09. 2006., 16:17
Uveren sam da je osoba koja se registrovala pod nickom SSBHost ista ona sa kojom sam pricao preko icq, nacin izrazavanja i rezonovanje je identicno.

A na ostalo necu trositi reci.

zira
24. 09. 2006., 21:00
Ja sam 'ladno pomislio da se radi o SBB-u, a vidim i na njihovom sajtu pise da oni nisu SBB niti povezani sa njima :)

McKracken
25. 09. 2006., 01:20
Prvi put cujem konstrukciju "Mizaran zivot" i mnogo mi se svidja :)

Nesto razmisljam, mogao bih da prebacim malo saobracaja na ove "ozbiljne" servere pa d avidim kako ce da se izbore :)

(za spamere: ovo je bio sarkazam)

opustenoorg
16. 02. 2008., 13:39
imam problem sa njima.uzeo sad domen biz prošle godine po ceni 10 e i sada mi traže za produženje 15 e.Tražio sam im kod za transfre, i čekam ga par sati.Ako mi ne daju potražiću ih i biće akcije

opustenoorg
16. 02. 2008., 13:52
ipak su korektni, ubrzo mi je stigao mejl sa kodom.problem je što piše da je 10 e a traže 15.

staseprimate
17. 02. 2008., 01:41
totalno kasno sam se ukljucio u pricu ali kada se tema ozivela neke stvari mi nisu jasne.
Na netu toliko sam procitao stvari o spamu i svi se gade, bune, razglasavaju da su to spameri i da ih niko ne koristi i slicno....

meni mnogo vise smeta spam u postanskom sanducetu i za njega nemam nikakav spam filter osim 24h dezuranja sa motkom, za razliku od ovog sa neta za koji imam neke filtere.
Da li je moguce da vam e spam toliko smeta, a da je ovaj u postanskom saducetu sitnica i da zakonit.... vidim za taj retko ko da se buni

nixa
17. 02. 2008., 02:08
nije zakonit ni jedan spam , samo što taj u sandučetu ima isti tretman kao i ovaj u inboxu , iz sandučeta do korpe u hodniku zgrade ....

ivanhoe
17. 02. 2008., 03:32
blah, spam je protivzakonit vid oglasavanja, bas kao i te reklame u sanducetu, i telemarketing... nisam nikad probao da zovem policiju, bas me zanima koja bi bila reakcija ?

staseprimate
17. 02. 2008., 04:15
pa i jedno i drugo je nezakonito samo sto
1. za e spam se dize mnogo veca prasina i ljudi se mnogo vise bune
2. za e spam se i cimaju (kao sto vidim i u ovoj temi, trazi se ko je pocinio spam)
3. za e spam i postoji kakva takva zastita za razliku od totalno nezasticenog postanskog sanduceta.

sve u svemu meni je mnogo gori ovaj spam u zgradi nego na netu....i bas mi je nekako bezveze kada vidim da se ljudi bune zbog e spama a o ovom ni reci :(

@ivanhoe
haha pa probaj da zovnes policiju zbog toga, mislim da bi ti pre poslali doktore za posmatranje :)

ivanhoe
17. 02. 2008., 05:20
^^ da li treba da objasnjavam da sam bio sarkastican :D

misk0
17. 02. 2008., 15:37
Ne znam kako to funkcionishe u Srbiji, ali ovde ako ja nalijepim na sandruce 'Bez reklama, hvala' - ne dobijam ih vishe. Nisam nalijepio zato sto pra puta sedmicno kad imam vremena prelistam to sto mi dodje a ne rijetko odem i kupim.

Milos Vukotic
17. 02. 2008., 16:09
nije zakonit ni jedan spam , samo što taj u sandučetu ima isti tretman kao i ovaj u inboxu , iz sandučeta do korpe u hodniku zgrade ....
Ne znam kako je u ostatku exYU, ali znajući da veoma često prepisujemo zakone jedni od drugih, ne vjerujem da je puno drugačije ;)
Uglavnom, novi zakon o poštanskim uslugama u CG, usvojen prije 2-3 godine, član 4, stav 14:
Neadresirana pošiljka je prepiska koja se sastoji od reklamnog, marketinškog ili propagandnog materijala istovjetnog sadržaja koja se šalje velikom broju neadresiranih primalaca;
Dakle, sasvim legalna stvar, shodno tome i ponuđena kao usluga Pošte CG:
http://www.posta.cg.yu/usluge_display.php?u_sub=30
:1044:

zira
18. 02. 2008., 10:33
Po Zakonu o oglasavanju, clan 9, stavljanje oznake na sanducic na kojoj jasno pise da ne zelis primati reklame bi se moglo smatrati "jasnim izrazavanjem volje da mu se ona ne upucuje". Ubacivanje reklamnih poruka u takav sanducic bi se moglo prijaviti kod nadleznog Ministarstva, naravno ako te ne mrzi :)

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=274&t=Z#

cvele
18. 02. 2008., 11:03
Ne znam kako to funkcionishe u Srbiji, ali ovde ako ja nalijepim na sandruce 'Bez reklama, hvala' - ne dobijam ih vishe.

Pazi, vredi probati. Ako nista verujem da ce makar smanjiti broj reklama za 50%.

Milos Vukotic
18. 02. 2008., 11:22
Ко убаци рекламу у сандуче, рука му се осушила, думре дабогда... И семе и племе... :D

japan
18. 02. 2008., 13:53
zvoni mi interfon juce...

"da?"
"dobar dan, da li mogu da podelim reklame?"
"ne mozete, te reklame vam niko nije trazio, i samo nam pravite smece"
"dobro, izvinite"

...naravno da ih je ipak podelio...

Ilija Studen
18. 02. 2008., 13:59
^ Ja ga pustio pre neki dan. Ionako Godža (cimer) proverava poštu :D

mangia
19. 02. 2008., 20:21
Ja sam jednom zvao podrsku jedne firme. Predstavio se kao taj i taj. Trazio parametre za pristup, wpa kljuc, user, lozinku, broj cipela, obim struka i omiljenu boju. Lik sa druge strane zice mi sve dao..

Nije spam ali je interesantno :)

opustenoorg
22. 02. 2008., 01:17
Ljudi posle vi[e dana preganjanja shvatam da mi SBB ho'e da otme domen. Da ne bih duplirao evo imate ovde

http://www.elitesecurity.org/t311765-Iskustva-sa-SSB-Hosting

opustenoorg
22. 02. 2008., 09:21
SSBHost Podrska za mene
pokaži detalje 08:31 (prije 18 minuta)

Nemojte da me terate da Vam namerno ne otkljucam domen. Apsolutno nije potrebno da mi saljete sto mailova jer ja ne cekam samo na njega ceo dan vec imam i neke druge obaveze. Evo cekam da preduzmete te "mere" jer me mnogo iritiraju ljudi kao Vi koji mislie da su "bog i batina" i neki faktor a ustvari su samo jaki na recima. Cekam Vase izvinjenje na prozivke i uvrede koje ste izneli na nas racun. Kada to dobijem domen ce vam biti otkljucan. Pozdrav, SSBHost.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle ja 4 dana vršim transfer zaključanog domena. I umesto meni da traži pootvrdu transfera viši ragistar piše na s.s.b.ser@gmail.com , koji su oni stavili da je moj mejl. I sad on čovek vodi svoju istragu. 4 danba me pravi budalom. Sve govori www.who.is.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moj odgovor:


Citat:
Zašto da vam se izvinim?

Več 4 dana pokušavamo transver i vi nas sabotirate.

Možete ga zadržati, ali ću vas pronaći.

Ni ja ne sedim kući 4 dana da bih se natezao sa vama.

Moje je pravo da raspolažem mojim dobrom koje sam kupio u svako vreme..

Vaše je samo da mi date autorizacini kod. Ne, vi ste stavili i vaš mejl, pa sada vi pišete višem registrantu, a oni misle da šalju mejl meni.

Vi kršite i svoj pravilnik.

Ovo je strašna sramota. Ja sam platio transfer koji vi blokirate.

Možete da otmete, radite šta hoćete, ali pisaću i višem registru o vama čim stignem.

Zašto da se ne bunim za ono što je moje?

Vi već sprečavate taj transfer 4 dana.Najavio sam ga, tražio kod , i kada je započeo vi ga blokirate.Iz kojih razloga?

Nedam vam ni jedan euro, pa makar mi oteli sve što imam na netu.

Ja treba da potvrdxim transfer kao vlasnik domena, a ne ti?

Nemam vremena da se bakćem s tobom.

Ovde jeste već reč o najobičnijomj otimačini. I logićno je da tražim vaše podatke koje krijete? Da vidim ko ste? Zašto mi ne date moje dobro?

Valjda će u RNIDS i nic.yu biti govorljiviji.

Vaši mejlovi čak ne rade. Nemoguće vam je poslati ni jedan mejl, sem na odvratni s.s.b.ser@gmail.com koji nije moj mejl, a vi mi ga lepite.

Ja ću dalje učiniti što i svaki normalan građanin. Prijaviću vas registru nic.yu. Pa ako nema graditeljstvo.biz, e onda neće biti ni vašeg co.yu domena.Šta mi drugo preostaje?

bluesman
22. 02. 2008., 12:49
Samo da pitam, kao neupućen, koja je svrha ovoga?

chegevara
22. 02. 2008., 19:40
Pa da ne koristimo SBB za kupovinu domena i hosting, kao i da ignorišemo sve spamere. Tako nekako, jel :P

Dušan Dželebdžić
22. 02. 2008., 20:23
SSB != SBB

Nije da sam prezadovoljan uslugom ovih drugih, nego čisto da naglasim razliku pošto je ja nisam odmah primetio, a vidim da nisam jedini.

opustenoorg
22. 02. 2008., 21:39
http://www.elitesecurity.org/t311768-Pitanje-za-clanove-RNIDSA-vlasniku-domena

chegevara
23. 02. 2008., 07:50
^ Ne radi ti taj link, ne pusta me da virnem :)

Dušan Dželebdžić
23. 02. 2008., 09:26
Izgleda da su prebacili temu u es-mods.

opustenoorg
23. 02. 2008., 11:07
da. pošto sam ih saterao uz zid, i tražio pib, plaćeni porez, pdv, sedište komanije, a oni ostali bez teksta i sklonili temu.Po ko zna koji pit spasili su jednu fantomsku kompaniju.

opustenoorg
23. 02. 2008., 11:12
njegov stil rada:

Nemojte da me terate da Vam namerno ne otkljucam domen. Apsolutno nije potrebno da mi saljete sto mailova jer ja ne cekam samo na njega ceo dan vec imam i neke druge obaveze. Evo cekam da preduzmete te "mere" jer me mnogo iritiraju ljudi kao Vi koji mislie da su "bog i batina" i neki faktor a ustvari su samo jaki na recima. Cekam Vase izvinjenje na prozivke i uvrede koje ste izneli na nas racun. Kada to dobijem domen ce vam biti otkljucan. Pozdrav, SSBHost.

Vidim da ste toliko zatucani da mi cak i pretite. Sve mi je jasno o Vama kada vidim da ni osnovnu gramatiku ne znate. Iskreno da Vam kazem ne mozete mi nista. Da ste mi lepo, kao covek poslali email da nisam otkljucao domen (jer sam to prevideo) sve bi bilo OK. Ne, Vi me cimate sa 5 emailova na dan stvarajuci neku nepostojecu farsu. Nasi mailovi rade svi do jednog, a to sto ste Vi nesposobni da ih posaljete to je Vasa stvar. Domen je otkljucan jos juce ujutru, tesko onom ko sa Vama nekada bude sklapao poslove ili nesto slicno. Toliko.
SSBHost.

------------------------------------------------------------------------------

pokrenuli su transfer. Prethodno su domen , kao greškom ostavili zaključan I Oklop je bezuspešno vršio transfer. Ja sam mu rekao , jer sam siguran da mi ne daju domen da ću:

1.Uništiti web reputaciju

2. Ugasiti domen www.ssbhost.co.yu

3.Prijaviti poreskoj policiji, nemajju pib, pdv ne plaćaju, porez..

Uplate se vrše na privatni račun.

Bio sam odlučio da sve te mere sprovedem u slučaju da ne otključaju domen. Hvala Bogu sada se radi transfer i sve će biti ok.

bluesman
23. 02. 2008., 20:18
Ok, mislim da si izneo svoj stav, sve preko toga bi bilo nepotrebno ponavljanje. Iskreno, i ja ne volim da mi neko preti, a nagledao sam se svakakvih likova, evo pre neki dan mi je na sajtu "naređivao Ratko Mladić", onda se zainatim pa postajem skot. Zato nema potrebe da nastavljaš dalje jer vidimo samo tvoju stranu priče, ko zna šta je ovde tačno.

Nije mi samo jasno kako ti znas da oni ne placaju porez? Ali nebitno, ne moraš da odgovaraš.

opustenoorg
23. 02. 2008., 21:13
Па чим крије број телефона, седиште и слично на сајту очигледно је сумњиво.Питао сам га то на Elkitesecurity 10 пута, а он је само цврчао да се тема брише.

japan
26. 02. 2008., 21:02
Ne znam kako to funkcionishe u Srbiji, ali ovde ako ja nalijepim na sandruce 'Bez reklama, hvala' - ne dobijam ih vishe. Nisam nalijepio zato sto pra puta sedmicno kad imam vremena prelistam to sto mi dodje a ne rijetko odem i kupim.

elem, procitam ja ovo pre neki dan, i zaboravim... do juce, kad sam se iznerviran kolicinom flajera u sanducetu setio, i resio da primenim. i danas, imam sta i da vidim - pored jedno 5 razlicitih, idiot mi je po principu "inat je srce srbije" ubacio ni manje ni vise nego 18 istovetnih flajera...

eto kako funkcionise u srbiji...

bluesman
26. 02. 2008., 21:09
Pa pazi, čovek ti priča iz evropskog iskustva, ako hoćeš da primeniš to u srbiji, ne smeš nikako da koristiš reči kao što su hvala, molim... jer si onda "*****čić", "maneken"....

Dakle, probaj ovako:
"ko ubaci reklamu - osušiće mu se k i t a"
"ko ubaci reklamu - keva mu je kurwa"
"ko ubaci reklamu - nije srbin"
"ko ubaci reklamu - ćale mu je šiptar"
"p e d e r u, samo ubaci flajer, naću ću te pa ću ti jebati mamu"

U turu pića da će ovo da upali u Srbiji.

japan
26. 02. 2008., 21:17
"ko ubaci reklamu - ćale mu je šiptar"

ova je dobitna, garant :)

japan
01. 03. 2008., 03:33
samo da prijavim da sam odmah skinuo zahvalnicu, i da mi od tad, za tri dana, NISTA nije stiglo u sanduce...

ne vole ljudi da im se prica sta da rade...

Benestanti
08. 09. 2008., 17:37
Tek sad videh da je ovaj covek koji ocigledno ima paranoju i ovde pljuvao SSBHost. Ja sam inace osnovao SSBHost, ne mogu da se setim sifre za moj nalog "SSBHost" pa sam registrovao novi. Problem je bio u tome sto je auth kod poslat na moj email i to sto sam prevideo neke stvari koje su potrebne za oslobadjanje domena sa nasih servera. Sve u svemu, isti dan sam video da domen nije skroz oslobodjen sa nasih servera i sve je bilo sredjeno... Ovaj covek je i posle toga paranoisao i pretio kao da sam mu pobio celu porodicu...Kao da je meni stalo da otmem nekome domen, bas nemam druga posla...