PDA

Pogčedajte punu verziju : The death of Adsense


Ivan
14. 09. 2006., 11:02
Zanimljiv text na ovu temu mozete skinuti sa sledeceg linka: http://www.thedeathofadsense.com/

Dzordz
14. 09. 2006., 12:49
Evo skinuh ali moram da komentarisem pre nego li citam :)

Ne verujem u to da ce AdSense propasti, pa Yahoo sa svojim YPN je poceo isto to nedavno i siri se sve vise i vise. Click fraud jeste problem ali sta da se radi :)

Ivan
14. 09. 2006., 13:07
Autor je malo preuvelicao znacenje reci "death", hteo je reci da se vise ne moze "dobro" zaradjivati za zivot ovim putem.

Iskreno mislim da je taj nacin zarade za zivot malo vise klimav i donekle glup.
Ok je dobiti neki extra $$ uz pomoc klikova i sl ali mislim da je preterivanje osloniti se
potpuno na ovaj nacin zarade.

bluesman
14. 09. 2006., 13:29
Zašto glupo ako možeš da uzimaš velik pare? Veruj mi da postoje dosta velike firme koje žive od toga. Pri tom, ne mislim na nekog klinca koji 4 meseca skuplja 100 $ pa rikne od sreće kad mu stigne ček, već na ozbiljne firme koji uzimaju po 1000+ dnevno.

Ilija Studen
14. 09. 2006., 13:36
Seća se neko ovoga (http://plentyoffish.wordpress.com/2006/06/07/small-companies-google-adsense-is-the-future/)? Nije bilo davno.

900K CAD za 2 meseca. Ček potpisao Google Inc.

ivanhoe
14. 09. 2006., 14:11
moj drugar zaradjuje oko $2500 mesecno od AdSensa na sasvim prosecnom sajtu (plus jos toliko od affiliate-a). Nije uopste lose za 30 minuta dnevno koliko mu odrzavanja sajta oduzme...

Dzordz
14. 09. 2006., 14:18
Ono sto njemu smeta je sto ne moze vise da ima 3.000 MFA (made for adsense) sajtova i na tome da zaradi $6.000. U stvari to samo znaci da oni koji to rade posteno i fino ce imati bolju zaradu.

Evo ja sam ovog meseca na putu da uzmem cca $270 sa jednim sajtom, a verujem da moze da se scaluje na duplo bez vecih problema ( i nadam se skoro tome).

Nama se super isplati jer Ameri placaju reklame a mi zivimo u Srbiji gde je mnogo jeftinije!

Ivan
14. 09. 2006., 14:25
Zašto glupo ako možeš da uzimaš velik pare?

Zato sto je po meni (mada i nisam toliko kompetentan da govorim o toj oblasti), taj posao previse nesiguran. Brzo moze da propadne ... verovatno postoji i puno faktora koji lako mogu da se brzo menjaju i tako pomognu brzem propadanju (npr: mozda neki zakon ili neko novo Google pravilo\hir) ali u ovome neka me dopuni neko strucniji ...

bluesman
14. 09. 2006., 14:33
Pa oni koji žive od toga se sigurno ne oslanjaju na jedan jedini servis i imaju spremna druga rešenja.

Dzordz
14. 09. 2006., 15:06
Njegov problem je to sto je on od 3.000 sajtova imao $6.000 sto znaci $2 po sajtu mesecno a ako je imao 30% od svakog sajto to mu dodje sledece:

$2 = 30% -> 100% = $2 x 3.33 = $6.66

Sto znaci da je svaki od tih sajtova zaradjivao u proseku $6.66 / month
To je vrlo smesno i on svakako ne moze da sa nekim od tih sajtova ide i ponudi nekom CPM reklame posto name bas ni prikaza, a nisam siguran da moze bas da nudi celu mrezu posto nisu njegovi sajtovi.

Cista matematika.

Ima li neko drugacije objasnjenje za njegov gnev?

Ivan
14. 09. 2006., 15:10
Pa oni koji žive od toga se sigurno ne oslanjaju na jedan jedini servis i imaju spremna druga rešenja.

Veovatno je tako, ali mi sve to izgleda kao previse cimanja ... moje licno misljenje.

ivanhoe
14. 09. 2006., 17:35
ja bih rekao da je ovo cisti PR pokusaj da se stvori buzz, i da bi mu prica bila digg-ovana... i ocigledno je uspeo :)

robi-bobi
15. 09. 2006., 12:29
^ ja sam to i pomislio odmah
nisam ni skidao dokumenat
vidim da se na kraju stiglo do tog zakljucka :)

inace, Ivane, uopste nisi u pravu :)
sta znaci previse cimanja?

ukoliko ja imam 10 sajtova, svaki od kojih mi donosi po 200$ (sto i nije neka suma), znaci da imam 2 000$ mesecno

ako mi to uzima 4 sati dnevno (a, tesko) - mislim da je sasvim dobro utroseno vreme, a ne "cimanje"

ukoliko taj 'biznis'" prestane da radi odjednom i ja nemam drugo reshenje - pa sta? uzimao sam dovru lovu dok sam mogao, sad opet na programming :D

takodje, ima dosta alternativa ukoliko adsense pukne: ako ti imash dobar i posecen sajt - trafik se uvek moze prevesti u lovu - manju ili vecu - zavisi od mnogo toga

bojan_bozovic
23. 09. 2006., 23:14
Pretenciozno lupetanje da bi bio diggovan, ko sto rekoste.

Ono sto mene brine je sto se sam Google ne pridrzava pravila, znate sajtove poput top4sites i slicnih, paaa... oni nemaju content a stavljaju reklame na stranicu... a jesu jos i provereni od Googlea kao advertajzeri... cccc... Plus takve reklame smanjuju kvalitet sajta na kome se prikazu...

Ivan
24. 09. 2006., 22:02
Izasao je i drugi deo Life After Adsense .... nisam stigao da procitam, mozda neko od vas jeste ?