PDA

Pogčedajte punu verziju : FeedBurner, par pitanja


ivanhoe
14. 09. 2006., 17:27
vidim da je jako puno ljudi preslo na FeedBUrner za serviranje RSS-a. Ja sam se tek juce uclanio, pa me zanima par stvari oko ovog servisa:

1. Da li se feedove serviraju sa njihovog servera, ili se radi interni redirect na moj server? Odnosno da li cu upotrebom njihovog servisa smanjiti load na serveru?

2. Ja sam na options stiklirao da se prate razne stvari, medjutim nasao sam samo da postoji trackovanje subscribera i hitova za poslednjih 45 minuta. Da li moze negde da se vidi statistika hitova po danima i na sta ljudi klikcu u feed-u ?

3. Da li postoji neka fora da trackujem ljude koji dolaze tako sto kliknu na link u svom RSS readeru (na osnovu refferera)?

4. Da li neko ovde koristi FeedBurnerPro uslugu, prilicno je jeftino za ono sto meni treba ($5 mesecno za do 3 feed-a), ali posto zivimo u Srbiji onda je to sve mnogo komplikovanije (cenim da ne primaju Visu Virtuon, right?).
Bilo kako bilo, zanima me koliko vrede te dodatne opcije koje se dobiju u professional verziji, da li se isplati cimanja ?

Eto toliko od mene :)