PDA

Pogčedajte punu verziju : google spajder cudna stvar


ivanhoe
17. 09. 2006., 03:32
Na Google Webmasters Tools su mi prijavili not found errors za 4 linka:

/popular/brushes 404 (Not found) [?] Sep 14, 2006
/popular/design 404 (Not found) [?] Sep 14, 2006
/popular/free 404 (Not found) [?] Sep 14, 2006
/popular/resources 404 (Not found) [?] Sep 14, 2006

ali ovi linkovi ne postoje na sajtu, hocu da kazem ni ne treba da postoje, cak sta vise kategorija popular uopste ne postoji, a posto je to wordpress koji automatski generise sve linkove onda nema sanse da se "pojavio" taj link odjednom... provrio sam sitemap.xml da nije tu greska, proverio sam templejt fajlove da nije hardkodovan link, poverio sam postove da nije slucajno liink odatle, i nista nisam nasao... rec popular se ne pojavljuje ni u jednom linku na sajtu.. cak ni search na google-u za "popular site:getbrushes.com" ne vrati ni jednu stranu sa takvim linkom ???

otkud onda to da spajder trazi te strane i prijavljuje greske ?
I koliko ovakve gluposti uticu na PR ?

Baic
17. 09. 2006., 22:05
Dobro je tebi su javili za tvoje nepostojece strane, dok je meni stigao alert za site:tuls.net da su mi izlistane 2 nove strane:

Google Alert for: site:tuls.net

Re: Phone Fraud: xtremeISP.com ?
SELECT A LINK, Home, - SALES -, Order Now, DSL Info, ISDN Info, Access Numbers,
- SUPPORT -, FAQs, Downloads, Customer Support, Contact ...


Архивы Кубикуса : Ищу данные по премиям
Ищу данные по премиям. ... Последние 10 сообщений | Актуальные разделы | Активные
форумы | Анкета | Регистрация | Участники | Поиск | Вопросы и ответы ...



Linkvoi su za te dve stranice:
1. www . monster-isp. com / forums / showthread.php?t=32662
2. www . kubikus . ru / forum / topic.asp?TOPIC_ID=3544&FORUM_ID=29&CAT_ID=5


Tako da me je to bas zacudilo cak stavise nepostoji neka redirekcji ka tim urlovima ili slicno tako da neznam kakvog smisla to ima za upit site:tuls.net.

Na taj nacin pratim stanje indexa za veci broj domena kao i promene za neke ciljane termine i ovo je bio prvi put da se dogodi neka greska.