PDA

Pogčedajte punu verziju : Pomoć: CSS layout


Ministar
20. 09. 2006., 22:41
Pozdrav drustvo, opet sma zapeo, naime radim u asp-u i ono po defaultu sam naucio da ispisujem vijesti iz accesove baze u tabele, napravim tabele kako hocu i sa <br> u novi red i to je to, sad imam u planu nesto slozenije i ovaj put ne zelim tabele ta koristim samo layere.

Moze malo pomoci na koji fazon da uradim to.

http://img475.imageshack.us/img475/4222/skicact7.th.jpg (http://img475.imageshack.us/my.php?image=skicact7.jpg)

znaci cupam 7 zadnji vijesti jedna je prva gore a onda dole u dvije kolone po tri vijesti.

pomozite bar oko layouta

bluesman
21. 09. 2006., 00:03
Ja preldazem da ti napises sam pa da se javis ako je frka pa da vidimo "đe ba zapelo?"

jablan
21. 09. 2006., 09:01
Evo ti ovde pa biraj... Mislim da bi tebi odgovarali #27 ili #28... ;)

http://blog.html.it/layoutgala/

BTW, sviđa mi se kombinacija boja. :)

dedamunila
21. 09. 2006., 12:16
Pozdrav drustvo, opet sma zapeo, naime radim u asp-u i ono po defaultu sam naucio da ispisujem vijesti iz accesove baze u tabele, napravim tabele kako hocu i sa <br> u novi red i to je to, sad imam u planu nesto slozenije i ovaj put ne zelim tabele ta koristim samo layere.

Pa i dalje mozes da koristis tabele, samo malo slozenije (malo baratanja sa colspan i rowspan atributima, a zasto da ne, i ugnjezdjenim tabelama, za maksimum zadovoljstva :))

Ovaj pristup sa tabelama za layout ja koristim i dalje, iako je definitivno demode. CSS fanovi me konstantno kritikuju (dobro, prava rec je "pljuju" :)) sto ne korisitim CSS layout mehanizme, ali meni oni prosto nisu dovoljno dobri/fleksibilni. Npr., layouti koje je Jablan pomenuo imaju plavu i oranz kolonu nejednake visine, sto meni, recimo, previse bode oci. Tabele zauvek!!!

LiquidBrain
21. 09. 2006., 16:21
Slaem se, tabele rulez :)

Ilija Studen
21. 09. 2006., 16:28
Slaem se, tabele rulez :)

Gle, gle, izgleda da su se ljudi koji zagovaraju CSS umorili od objašnjavanja. Ja znam da ja jesam...

Dragan Babić
21. 09. 2006., 16:31
*sigh* ... http://www.thinkvitamin.com/features/design/why-standards-still-matter

Ilija Studen
21. 09. 2006., 16:31
*sigh* ... http://www.thinkvitamin.com/features/design/why-standards-still-matter

Aha. Baš sam danas čitao. Kao i ovo (http://www.456bereastreet.com/archive/200609/dont_stop_advocating_best_practices/).

dedamunila
21. 09. 2006., 16:59
Sve je OK to sa standardima, ja zelim da moj markup bude standardan, ali standardi jos uvek nisu dovoljno dobro implementirani (a mozda ni projektovani, mada to vec ne bih znao) da bi svuda zamenili tabele (u ovom konkretnom slucaju). Pogotovo kada se ide dalje od layouta header, n-columns-footer.

Tipicna Web aplikacija cesto zahteva mnogo kompleksnije layout-e, a za to su tabele i dalje neprikosnovene. Pogledajte, npr., ovaj forum - tabele all over the place. Pokusajte sada da ga zamislite bez tabela. Najverovatnije ne bi licio ni na sta.

Ah, da: i tabele su deo (X)HTML standarda :) tako da nema problema :)

nixa
21. 09. 2006., 17:01
i da kao sto Ilija rece ... umorise se ljudi od objasnjenja ;)

Ilija Studen
21. 09. 2006., 17:06
Sve je OK to sa standardima, ja zelim da moj markup bude standardan, ali standardi jos uvek nisu dovoljno dobro implementirani (a mozda ni projektovani, mada to vec ne bih znao) da bi svuda zamenili tabele (u ovom konkretnom slucaju). Pogotovo kada se ide dalje od layouta header, n-columns-footer.

Tipicna Web aplikacija cesto zahteva mnogo kompleksnije layout-e, a za to su tabele i dalje neprikosnovene. Pogledajte, npr., ovaj forum - tabele all over the place. Pokusajte sada da ga zamislite bez tabela. Najverovatnije ne bi licio ni na sta.

Ah, da: i tabele su deo (X)HTML standarda :) tako da nema problema :)

Prvo upoznaj drugu stranu pre nego što se zaletiš sa izjavama kao što je recimo "bez tabela ovaj forum ne bi ličio ni na šta" ;) Sve što si rekao jednostavno ne stoji. Kad polaziš od predrasuda velika je verovatnoća da ćeš nešto da lupiš ;)

nixa
21. 09. 2006., 17:08
ili ipak ne :)

artur_dent
21. 09. 2006., 17:13
"Tabele sluze za prikazivanje tabelarnih podataka"

Ako analiziramo recimo ovu stranicu, dolazimo do zakljucka da su to tabelarni podaci, tako da ih i treba predstaviti tabelom.
Dok, opet mozemo da uzmemo bas ovu stranicu, header je div kao i mnogo drugih ne_tabelarnih podataka na stranici tako da i nije predstavljen uz pomoc tabela.
To je barem neka moja "zdrava" logika.

dedamunila
21. 09. 2006., 17:15
Prvo upoznaj drugu stranu pre nego što se zaletiš sa izjavama kao što je recimo "bez tabela ovaj forum ne bi ličio ni na šta" ;) Sve što si rekao jednostavno ne stoji. Kad polaziš od predrasuda velika je verovatnoća da ćeš nešto da lupiš ;)

Trudim se da izbegnem predrasude, a pogotovo se trudim da izbegnem da lupam. Ali mislim da sam u pravu, ovoga puta. Da li znas koliko <TABLE> elemenata ima na prvoj strani ovog threada?

23.

Ovaj forum definitivno zavisi od tabela za layout. Mozda je moglo i drugacije, ali sumnjam - layout mi se cini prekompleksnim za CSS. Takodje, ne zelim flaming: "over and out".

Ilija Studen
21. 09. 2006., 17:50
Trudim se da izbegnem predrasude, a pogotovo se trudim da izbegnem da lupam. Ali mislim da sam u pravu, ovoga puta. Da li znas koliko <TABLE> elemenata ima na prvoj strani ovog threada?

23.

Ovaj forum definitivno zavisi od tabela za layout. Mozda je moglo i drugacije, ali sumnjam - layout mi se cini prekompleksnim za CSS. Takodje, ne zelim flaming: "over and out".

Kratko: pa šta? Gde piše da je ovaj forum savršen primer kako treba da se koriste markup tehnologije propisane od strane W3C-a? Odakle ideja da se polazi od toga kako je vBulletin odličan primer (tačnije, vB markup je ni dobar ni loš, negde između, ali definitvno ne za ugled). Izvesni elementi foruma jesu tabelarni, ali dobar deo nije. Layout ovog foruma može da se postigne bez i jedne tabele. To je činjenica. Takođe, ima dosta prostora za unapređenje markupa.

Uostalom, radite kako vam volja. Samo nemojte da pričate kako su neke stvari nemoguće za realizaciju bez tabela, jer to nije istina. Upravo suprotno, uglavnom ih je moguće realizovati, a time što tvrdite da nije pokazujete da niste uradili svoj domaći i da širite dezinformacije (neko vam može čak i poverovati, a to ne bi bilo dobro ;) ).

Btw, ja koristim tabele - za tabelarne podatke, ali ne i za stvari koje samo liče na tabele. Ima razlike.

MorenoArdohain
21. 09. 2006., 18:05
I agree, kodirao sam tableless layoute koji su slozeniji od ovog foruma. A table sam koristio samo za grupe podataka tipa brojevi u 4 kolone i 10 redova.

jasmanac
21. 09. 2006., 18:06
Uhhh zar opet... :1075:

nixa
21. 09. 2006., 18:13
Problem je sto vecina ljudi koji se razmisljaju da predju na xhtml misle da ja tu samo <div> i eventualno <p> i ko zna jos tu i tamo tag ... jednostavno neznaju primenu ostalih elemenata markup-a.

btw: jel' reko'smo da necemo da se objasnjavamo :)

ivanhoe
21. 09. 2006., 18:22
Trudim se da izbegnem predrasude, a pogotovo se trudim da izbegnem da lupam. Ali mislim da sam u pravu, ovoga puta. Da li znas koliko <TABLE> elemenata ima na prvoj strani ovog threada?

23.

Ovaj forum definitivno zavisi od tabela za layout. Mozda je moglo i drugacije, ali sumnjam - layout mi se cini prekompleksnim za CSS. Takodje, ne zelim flaming: "over and out".

Ajd da se ja i ti kladimo u 100 evra da cu da ti napravim ovakav isti layout bez i jedne jedine tabele, i da ce html biti kraci i citljiviji ?


To sto ovde ima 23 tabele je znak da su tabele los izbor, a ne dobar. Da si sve resio sa jednom tabelom ja bih rekao ok, nema veze sto ovo NISU TABELARNI PODACI, ipak to je jednako efikasno resenje.

Ali praviti svaki post kao zasebnu tabelu je izuzetno stupidno resenje, kad to isto moze da se uradi sa jednim div-om i jednom definition listom po postu, i da dobijes mnogo citljiviju i semanticki korektniju strukturu.

Postoje stvari koje je sa CSS tesko uraditi zbog lose podrske, ali je takvih stvari vrlo malo i na recimo ovoj strani ih definitivno nema.

Nemam nista protiv da ti radis svoje strane kako god hoces, ali onda budi covek pa reci ja ne umem da to uradim u CSS-u pa zato koristim tabele..:)

nixa
21. 09. 2006., 18:45
ako cemo pricati o forumima i xhtml-u ... pravi preimer je vanila ...ali cela ova strana je jedan veliki offtopic

dedamunila
21. 09. 2006., 18:55
Layout ovog foruma može da se postigne bez i jedne tabele

Uostalom, radite kako vam volja. Samo nemojte da pričate kako su neke stvari nemoguće za realizaciju bez tabela, jer to nije istina. Upravo suprotno, uglavnom ih je moguće realizovati, a time što tvrdite da nije pokazujete da niste uradili svoj domaći i da širite dezinformacije (neko vam može čak i poverovati, a to ne bi bilo dobro ;) ).

Rekao sam "over and out", ali ovo je jace od mene. Ne svidja mi se sledece: u temi o distribuiranim web aplikacijama od pre neki dan, gde ti evidentno nisi bio uradio svoj domaci, niko te nije castio terminom "lupati" (a bilo je razloga). Bilo bi lepo da nisi takav, ali sta sad ja tu mogu...

Ajd da se ja i ti kladimo u 100 evra da cu da ti napravim ovakav isti layout bez i jedne jedine tabele, i da ce html biti kraci i citljiviji ?

Sto se tice opklade: ovaj vBulletin je suvise lak za 100e. To bih verovatno mogao i ja. Medjutim, nije mi trebalo puno vremena da nadjem dobar primer: danas dok sam, u sklopu teme o Sinergiji surfovao, video sam nesto sto vredi 100 eura, a posto, naravno, sve moze bez tabela... OPKLADA VAZI!!!

Stranica je http://www.mssinergija.net/ponedeljak.aspx

Uslovi:
- Mora da izgleda identicno kako izgleda sada u IE 6 i FF 1.5, i da se isto ponasa pri resize-ingu.
- Bez branchinga, dakle, jedan isti code base (koliko sam nabrzinu video, HTML i CSS koji vraca ni trenutno ne zavisi od browsera). Ovo mi je lakse da preformulisem ovako: resenje mora biti 1 HTML + 1 CSS fajl. Bez server-side i client-side scriptinga (ova stranica, doduse ima neki JS, ali on je samo za meni, koliko mi se cini, dakle nema veze sa layoutom)
- mogu da se koriste samo slike koje se i originalno koriste, bez izmena, bez novih slika
- EDIT: ah, da, bez TABLE elemenata :)

A sada, practice what you preach! Pare dobija onaj ko prvi napravi ovo.

A ako, pak, odlucite da ne prihvatite bounty/opkladu, molim vas, budite umereniji prema neistomisljenicima ubuduce. A sada stvarno "over and out", dalje mozemo da pricamo samo o bounty-ju, dragi moji zealoti.

A lepo sam bio dosao na ovaj forum samo da pratim marketing i e-business teme, ali bas mi se ne da... :)

jablan
21. 09. 2006., 19:36
Stranica je http://www.mssinergija.net/ponedeljak.aspx
Lepo su ti rekli ljudi da tabele služe za prikaz tabelarnih podataka. Niko od njih ovu stranicu ne bi radio lejerima. Pa ni za 100€.

Ja mogu samo da ti dobronamerno poručim da ti ovakvi postovi definitivno ne grade nešto što bi se zvalo kredibilitet... Doći ćeš u situaciju da ti niko ne odgovara na ovakve provokacije, a onda će ti biti dosadno. :1011:

"ponedeljak.aspx"... Baš su šašavi ti domaći MS-ovi programeri... ;)

MorenoArdohain
21. 09. 2006., 19:38
@Dedamunula

Mislim da je u gornjim postovima naznaceno da se table koriste samo kod tabelarnih podataka.. A na toj strani koji si dao ima bas takav - raspored predavanja, to bih i ja stavio u tabelu, a ostatak u CSS-u i div-ove.

jablan me pretekao :)

nixa
21. 09. 2006., 20:10
Najmesnije je sto i ovo sto on kaze moze da se resi pomocu definition liste :) ali sta mi znamo ... inace ovo je tabelaran podatak i ne treba ga smatrati drugacijem

dedamunila
21. 09. 2006., 20:11
Lepo su ti rekli ljudi da tabele služe za prikaz tabelarnih podataka. Niko od njih ovu stranicu ne bi radio lejerima. Pa ni za 100€.

Samo nemojte da pričate kako su neke stvari nemoguće za realizaciju bez tabela, jer to nije istina.

@jablan

Ja nisam ni mislio ni rekao da je CSS bez veze, samo sam rekao upravo to sto si i ti sada. Da postoje neki kompleksni layouti (SVAKA tabela na ovom svetu, bila u HTML-u ili ne, dakle i one na papiru, sluzi za layout, nemojte mi uvoditi sad te "soft" podele "po osecaju") koji ne mogu da se urade pomocu CSS-a (procitaj thread od pocetka). Ali onda su usledili "frontalni napadi" na mene, koji, jel'da, lupetam. Ne mogu to da dopustim, mislim da se kredibilitet brze gubi tako sto pustis da ljudi govore da si kreten (biranim i manje biranim recima), a ti kao "pa jeste... necu da talasam, kredibilitet je u pitanju". Hvala na dobronamernom komentaru, ali moram da branim upravo kredibilitet o kome pricas.

Svaka tabela u principu sluzi za layout. Bounty vazi (recimo, do sledeceg petka). Zealoti napred!

nixa
21. 09. 2006., 20:21
Batice, nemoj da se vredjamo ... to sto svi mi ovde znamo zasto je taj ce es es dobar ili nije, tebi ne daje za pravo da nas ubedjujes u suprotno . Ako ti se ne svidja to sto cujes ti nemoj da citas,a apro po kredibiliteta ... on prvo mora da se stekne da bi se izgubio ... tako da pusti nas da uzivamo u svom neznanju .. a ti pravi te ultra kompleksne layout-e o kojima pricas

dedamunila
21. 09. 2006., 21:08
Batice,
ceo "nesporazum" je u tome sto ja nikog nisam uzeo da ubedjujem da je CSS bez veze. Samo sam rekao da su i tabele opcija. Mogu da ti navedem par razloga zasto je to tako. Npr. rade na svemu, ne postoji preterano kompleksan layout za njih, mogu da se naprave i u Wordu itd. Naravno, da ti sad mozes da napises n razloga za CSS a protiv tabela (i ja mnoge od njih znam). Ali ja nijednog momenta nisam nekom solio pamet da je CSS bez veze. Jesi li procitao moj prvi post? Ima li tu attitude-a "ja sam zakon i ja kazem tabele". Pogotovo nisam rekao da vi ne znate, a ja znam. Ja mozda jesam rekao suprotno, ali nisam nikoga maltretirao time, cak iako smatram da sam bar delimicno u pravu.

A pogotovo ne vredjam nikog. Rekao bih pre da je obrnuto.

Nemam nameru da se dalje pravdam, batice, nego editor u ruke i zaradi lakih 100 eura. Ako ti smetaju moji postovi, batice, a ti me filtiriraj. Sve mi ovo lici na sektu u kojoj nije dozvoljeno razmisljati drugacije (cak ne ni potpuno, vec samo delimicno drugacije), tako da je najverovatnija opcija sa filterom. Ali, ain't my call.

A i zasto bi me interesovao kredibilitet kod tebe, batice?

MorenoArdohain
21. 09. 2006., 21:24
@Dedamunula: malo si se izgubio, rasprava je nastala zato sto si rekao ovo:

Ovaj forum definitivno zavisi od tabela za layout. Mozda je moglo i drugacije, ali sumnjam - layout mi se cini prekompleksnim za CSS.


Malo kasnije si promenio misljenje:

Sto se tice opklade: ovaj vBulletin je suvise lak za 100e. To bih verovatno mogao i ja.


Sta ti to govori? Ja ti u lice kazem da LUPAS!

dedamunila
21. 09. 2006., 21:37
@Dedamunula: malo si se izgubio, rasprava je nastala zato sto si rekao ovo:


Malo kasnije si promenio misljenje:


Sta ti to govori? Ja ti u lice kazem da LUPAS!

U pravu si, ovo je kotradiktorno, ovu kritiku moram da prihvatim. Drugim recima, lupio sam. Nisam ocekivao ovaku detaljnu raspravu, bio bih svakako oprezniji. Ali, prvi flaming sam dobio mnogo pre toga, posle sasvim bezazlenog posta. A kad flaming krene, kraja nema...

Hajde sad, molim te, pogledaj moje postove od ranije, isto potkrepljene citatima. Neki od njih nedvosmisleno tvrde neke stvari koji su me i isprovocirale da dam bounty. Ima li mozda malo toga i na mojoj strani?

jasmanac
21. 09. 2006., 21:57
Najmesnije je sto i ovo sto on kaze moze da se resi pomocu definition liste

Ajde resi ovo preko definition list i imas od mene 500 jura :1043:

Sad si i ti lupio ;)

jablan
21. 09. 2006., 22:21
Ja bih vas zamolio sve da obuzdate hormone (mada moram da priznam da bih uživao posmatrajući jedan krvavi CSS shootout)...
(SVAKA tabela na ovom svetu, bila u HTML-u ili ne, dakle i one na papiru, sluzi za layout, nemojte mi uvoditi sad te "soft" podele "po osecaju")
Podela o kojoj pričaš (i u vezi koje si počeo da lupaš, o tome smo valjda postigli konsenzus ;)) uopšte nije po osećaju. Podela je potpuno semantička. Stranica threada se sastoji iz liste postova. Svaki post se sastoji iz informacije o autoru i same poruke. Svako ko u ovoj strukturi apriori vidi tabelu je duboko zabrazdio.

Sa druge strane, monday.aspx sadrži raspored predavanja. Tabelu, i to kao logičku strukturu, a tek posledično i dizajnersku. Ako se dobro sećam, u kolonama su termini, a u redovima predavači. Ili beše sale (mrzi me sad da gledam).

Ne treba ti ni osećaj, a ruku na srce ni preterano mnogo inteligencije, da primetiš da u drugom slučaju imamo posla sa logičkom, semantičkom tabelom, a u prvom ne.

zira
21. 09. 2006., 22:28
Nemoj tako jablane, sto se obuzdavati... vidis da su cijene pocele da skacu (100, 500...)... Do ponoci ce izaci na hiljadarku po jednoj strani :)

bluesman
21. 09. 2006., 23:08
A što ste tako osetljivi? Hajde, umesto zaključavanja da kažem samo da sam ja ovde konvertovao veliki deo koda i izbacivao gomile tabela (i to nested tabela), u temi "DPT blue", i "DPT" - ostalo me iskreno mrzelo.

Nemam ništa ni protiv tabela, ali je u 80% slučajeva njihova upotreba u 2006. godini neopravdana. Kod VB je očigledno da je to kod koji je razvijan godinama i umesto da urade jedan veliki rewrite, oni samo kaleme još tabela i još nested gluposti... promenio sam samo ono što me je najviše nerviralo.

dedamunila
21. 09. 2006., 23:13
Sa druge strane, monday.aspx sadrži raspored predavanja. Tabelu, i to kao logičku strukturu, a tek posledično i dizajnersku. Ako se dobro sećam, u kolonama su termini, a u redovima predavači. Ili beše sale (mrzi me sad da gledam).

OK. Bounty i dalje vazi, update je da je dozvoljen jedan TABLE element za tu jednu, "semanticku" tabelu (EDIT: cisto da budem potpuno precizan, to je ova sa kolonama za sale i redovima za sate/minute. Ta i nijedna vise. Nijedna kolona/red osim ovih, "semantickih".). Sada bi vec trebalo da je duplo lakse, ostali podaci su cist layout (ili opet nisu? Jablane? :)) Ali sve mora da bude poravnato kao i u originalu. Po standardima, ovo mora da moze pomocu CSS-a. Jedna stranica za 100 eura! Hajde da vidimo.

I nemoj, molim te, to sa inteligencijom... ovde se vec veoma zakuvalo, ja se svakako trudim da spustim loptu. A bounty smatrajte za research budget koji ja doniram zagovornicima CSS standarda, ako dokazu ono sto propagiraju. A ako ne dokazu... ja cu se smejati poslednji.

dedamunila
22. 09. 2006., 01:21
A što ste tako osetljivi? Hajde, umesto zaključavanja da kažem samo da sam ja ovde konvertovao veliki deo koda i izbacivao gomile tabela (i to nested tabela), u temi "DPT blue", i "DPT" - ostalo me iskreno mrzelo.

Nemam ništa ni protiv tabela, ali je u 80% slučajeva njihova upotreba u 2006. godini neopravdana. Kod VB je očigledno da je to kod koji je razvijan godinama i umesto da urade jedan veliki rewrite, oni samo kaleme još tabela i još nested gluposti... promenio sam samo ono što me je najviše nerviralo.

Eh, da su i drugi bili umereni u komentaru kao ti... Voleo bih da ne zakljucas, ali ipak odlucis tako, bounty vazi i dalje. Za komunikaciju cemo se nekako snaci. Izvinjavam se zbog svog dela krivice u ovom thread-u, ali i dalje zarko zelim da vidim zealote na delu. Pruzi nam priliku da vidimo sta je sta i ko je ko. Nismo bili mnogo nepristojni (a i vecina neprostojnosti je bila usmerena ka meni, no meni to i nije toliko vazno koliko da isteramo ono sto smo poceli :)), nismo psovali, on-topic smo... Drugim recima, smatram da ne postoji razlog da nas zakljucas, pogotovo sada.

A imaces i veci traffic :)

zira
22. 09. 2006., 01:29
Totalno nebitno, ali nema potrebe da upotrebljavas rijec "zealot" jer postoji udomacena rijec "zilot" stvarno mnogo prije racunara i interneta.

ivanhoe
22. 09. 2006., 01:31
evo sacekaj me samo par dana, pa cu ti odraditi tu stranu onako kako ja mislim da bi trebalo CSS + xHTML, plus jedna tabela posto je njoj tu logicno mesto, a ti tim parama mozes nas "css zealote" da izvedes na pice jednom prilikom :)

Uzgred, kad smo vec u fazonu izazova, ajd ti napravi samo tabelama, bez CSS-a, layout kao sto je ovaj :
http://www.bigbaer.com/css_tutorials/css.image.text.wrap.htm :)


EDIT: And now something completely different - Potpuni offtopic :D
Za sve one koji Zelote (ili Zilote) povezuju sa protosima i Starcraftom :), radi se o jevrejskoj fextremnoj frakciji koja je u prvom veku pokrenula veliku pobunu jevreja protiv rimljana i uspela je cak u jednom trenutku da izbaci rimljane iz Jerusalima. Ali onda je usledeo protivnapad elitnih jedinica rimske vojske i prakticno je to kraj pokreta. Oni koji nisu poginuli u borbi su izvrsili kolektivno samoubistvo. Inace pred tu poslednju bitku, vodja zelota je izasao pred svoju vosku i odsekao si prst macem, i onda su njegovi vojnici ucinili to isto, da bi dokazali svoju spremnost da se bore do kraja. jednom recju fin neki svet bili ti zeloti..:)

BraMom
22. 09. 2006., 02:38
@ivanhoe
A ovi Python Zealot, šta su oni odsekli pred odlučujuću bitku?

Petar Marić
22. 09. 2006., 14:42
Još nije došla - čekaj Python 3000 pa ćemo onda da vidimo ;)

dee
22. 09. 2006., 15:08
Uzgred, kad smo vec u fazonu izazova, ajd ti napravi samo tabelama, bez CSS-a, layout kao sto je ovaj :
http://www.bigbaer.com/css_tutorials/css.image.text.wrap.htm :)




za kolko je ovo para? :)

ivanhoe
22. 09. 2006., 20:40
za kolko je ovo para? :)

ih, sto ste bre toliki materijalisti... za kralja i otadzbinu i vecnu slavu, jebes pare :)