PDA

Pogčedajte punu verziju : Pronaći sve CSS selekore korišćene na lokaciji


Dragan Babić
21. 09. 2006., 10:35
Pozdrav ljudi.

Dobio sam jedan prilično neuobičajen zadatak da uradim, može sve to "na mišiće", ali nemam baš puno vremena da se zezam sa time, pa me interesuje da li postoji alternativni metod za ovo.

Treba mi neki alat (ili način) koji bi mi izlistao sve CSS selektore (class i ID) koji se koriste na stranici, ili još bolje na celom domenu/poddomenu. Web developer ekstenzija mi je prilično beskorisna (funkcija Information > Show ID & Class Details) jer ih ima poprilično puno.

Ovo mi treba jer mi je zadatak da očistim dva CSS fajla od svih stvari koje se ne koriste i da ih malo "olakšam" jer aplikacija koja ih koristi ima popriličnu istoriju pa u CSSovima ima svega.


'Fala.

zira
21. 09. 2006., 12:25
Zdravo Dragane,

Imas program Style Studio v3 (besplatna proba 30 dana) sa http://www.highdots.com/ i imas mogucnost da definises sajt, lokaciju na disku i tipove datoteka, a onda on sve to procita i da ti podatke o CSS-u, ukljucujuci i one selektore koji se ne koriste, kao i one koji se koriste, a nisu definisani.

Dragan Babić
21. 09. 2006., 12:31
Uff, to je dobro znati, ali na žalost ovo je ispalo malo kompleksnije nego što je izgledalo na prvi pogled. Mora to čovek sâm ručno da radi ipak.

Hvala mnogo u svakom slučaju!

Što se mene tiče, tema može da se zatvori

ivanhoe
21. 09. 2006., 18:47
uradi find in files u nekom editoru(na primer TextPad ima tu opciju) i searchujes za 'class=' i za 'id='.. onda samo sortiras dobijeni spisak i uklonis duplikate (opet TextPad ovo ima ugradjeno, ali moze i Excel da se koristi, njega svi imaju..)

Dragan Babić
21. 09. 2006., 19:15
Nisi dobro protumačio pitanje ivanhoe. :)
Problem je u tome što je to sve live (na test serveru), nemam pristup source fajlovima i sve radim peške. Bukvalno sam skinuo (Web developer toolbar > CSS > Edit CSS) CSS fajlove i išao jedan po jedan selektor, tražio ih po lokaciji i peglao.

ivanhoe
21. 09. 2006., 23:53
nadam se da si uzeo bar 1000 evra za taj posao :)

Dragan Babić
22. 09. 2006., 14:35
Ehhh... Da je bar tako... :)