PDA

Pogčedajte punu verziju : Webby nas ne priznaje


Miloje Sekulic
24. 09. 2006., 00:18
Na sajtu najpoznatije nagrade u oblasti interneta
http://www.webbyawards.com/

nema Srbije kao zemlje iz koje se mogu kandidovati radovi.
Ni kao Yugoslavija.

Od Ex Yu republika tu su Slovenija i Hrvatska.

Miloje

P.S. predlazem da poslusamo savet sa sajta

The Webby Awards welcomes your feedback. Please carefully review the options below, and send your message to the appropriate address.

For questions or comments related to the Webby Awards, please email Jody Collins at jcollins@webbyawards.com or call us at 212.675.3555.

bojan_bozovic
24. 09. 2006., 00:27
Ja to necu uraditi, jer su bitne te nagrade onoliko koliko im se pridaje znacaj, bar sto se mene tice.

conica
24. 09. 2006., 11:21
..a pridaje im se veliki znacaj.
Ja hocu, posto smatram da imamo dovoljno dobrih developera i dizajnera koji bi bez problema bili nagradjeni za svoj trud i znanje, a i zasluzuju to.

Miloje Sekulic
26. 09. 2006., 21:13
Miloje,

Thanks for the note. We now have Serbia added to the country list. I apologize for the inconvenience and the delay. I appreciate you bringing this oversight to our attention. If you have any other questions, please let me know.


Best,
Jody Collins
Webby Awards

Ilija Studen
26. 09. 2006., 21:19
Eto. Sad još samo da dignemo neku od nagrada pa da se trud isplati :D

Btw, imamo i kvalitetnih developera i kvalitetnih dizajnera, ali naš je web još uvek zelen za ovu ligu. Nadam se da grešim...

zira
26. 09. 2006., 21:27
Nazalost, mislim da ne grijesis... U svakom slucaju, bravo Miloje :)

Goran Aničić
26. 09. 2006., 23:09
E sad samo da još neko uplati $195 USD i prijavi sajt u zvaničnu konkurenciju ;)

dinke
26. 09. 2006., 23:36
195$ je manji deo problematike ;)

ivanhoe
27. 09. 2006., 01:27
I'm not worthy... :D

jeste videli ovaj sajt: http://www.daveloveselizabeth.com/ (best personal site award, valjda..)

ZeroStyle
27. 09. 2006., 07:21
Ja se nebi slozio s tim da je takvo sto uopce i potrebno, kao prvo nema nijedna stranica koja je bas relativna da dodjeli neku nagradu, najveca nagrada za trud jednog dizajnera ili web mastera kako hocete su upravo posjetioci. Ukoliko napravite dobar projekat i razvijete ga na maximum nivo za minimum novca posto kod nas su ulaganja uvjek upitna te ostvarite zamisljeni promet netreba vam veca nagrada a ovo tipa cestitamo dobili ste prizananje postavite slikicu na vas site, pa mi poletimo odmah da nabacamo na site te slikice, ili jos gore one top liste to je za mene sve samo besplatan vid marketinga, naravno u njihovu korist.

ivanhoe
27. 09. 2006., 18:11
Ja se nebi slozio s tim da je takvo sto uopce i potrebno, kao prvo nema nijedna stranica koja je bas relativna da dodjeli neku nagradu, najveca nagrada za trud jednog dizajnera ili web mastera kako hocete su upravo posjetioci. Ukoliko napravite dobar projekat i razvijete ga na maximum nivo za minimum novca posto kod nas su ulaganja uvjek upitna te ostvarite zamisljeni promet netreba vam veca nagrada a ovo tipa cestitamo dobili ste prizananje postavite slikicu na vas site, pa mi poletimo odmah da nabacamo na site te slikice, ili jos gore one top liste to je za mene sve samo besplatan vid marketinga, naravno u njihovu korist.


da, a oskar je samo pozlacena statua golog muskarca.. paaaa, ne bas, zar ne?

Nagrade ovog tipa su vrlo prestizna stvar (a webby je najcenjenija) i siguran sam da dobitniku nagrada donese fantasticnu promociju na svetskom nivou. Ne mogu da zamislim bolju besplatnu reklamu za dizajnera ili sajt, nego da dobijes ovako nesto.

mungos
28. 09. 2006., 00:35
Webby je u zlatnom periodu dot-koma zamišljen kao Web pandan Oskaru. Vremena su bila takva da se trošili nemilice, klinci su vozali skupa kola po Silicijumskoj dolini, ribe su počele da se interesuje za geekove, imalo, moglo se i u takvoj atmosferi je kreiran Webby za cyberspace glamuroznu elitu. Pozitivna je stvar da je Webby, iako danas nije ono što je nekad bio, odnosno sama ceremonija je mnogo skromniji, ipak preživio i predstavlja svakako najpoznatije priznanje u domenu Web stvaralaštva.

Samim tim, svake godine kompletna zajednica prati šta se dešava vezano za Webby, u prvom redu tražeći iznimke i nove nade za koje se ranije nije čulo u konkurenciji jakih igrača koji su se prijavili prestiža radi. Zaista dobar projekat, uz malo mudrog kombinovanja pošto ima dosta kategorija i svake godine postoji mogućnost da se uleti u praznu nišu, mogao bi se uz malo sreće lansirati u orbitu u fazonu "nove nade" preko Webby dodjele. U tom pogledu pored PR-a koji vam Webby može donijeti, jako je dobar za promociju samog dizajnera, kao i države iz koje dolazi.

Plus, zahvaljujući tome što je srpski i balkanski dizajn nažalost i nezasluženo uglavnom u domenu egzotike u globalnim okvirima, uvijek postoji vjerovatnoća da sada kad nas je Miloje zvanično postavio na mapu, i dobijemo jedne godine neku nagradu :)