PDA

Pogčedajte punu verziju : Google i prikaz rezultata na osnovu lokacije !


ZeroStyle
24. 09. 2006., 20:35
Ovako volio bih kada bi malo popricali na jednu temu, naime vjerovatno vecina Vas zna da goole prikazuje rezultate na osnovu IP adrese tj ako je vasa stranica smjestena na IP adresi tj serveru koji se nalazi u Srbiji najvjerovatnije da ce rezultat biti na nasem google-u dobri, imam primjer taj da sam prosle godine imao web site hostan na serveru u Sarajevu i nakon godinu dana postojanja imao sam dnevno oko 15 000 unikata i do 80 000 pv., nakon godinu dana rada server je pao i morao sam zakupiti drugi server, međutim ovaj server se nalazi negdje u americi i bilo kakve relavantne top liste poput netcraft me svrstavaju u listu americkih stranica, takođe vjerujem da i rezultati su puno bolji sto vidim iz statistike jer ima dosta posjetioca sa podrucja USA, ali kako da rijesimo problem tj da se site vidi kao nas, jel dovoljan sadrzaj na nasem jeziku i meta a on se pobrine za ostalo ili sam osuđen da pređem na neki domaci hosting ili sto ?

E da zaboravi kako sam presao na ovaj drugi server posjeta mi je drsaticno opala na nekih 1500 unikata dnevno (3000 pv.)

Sto je dokaz da IP servera igra veliku ulogu kod optimizacije za SE.

Kakva su vasa iskustva u vezi ovog problema ? :1053:

e da ima i ovdje nesto teksta o tome:

http://www.netlash.com/log/googles_dirty_little_secret

Baic
24. 09. 2006., 21:54
Da IP ima dosta uticaja, BTGPort.net serveri su u USA ali su nekako dobili IP koja je iz Repunlike Srpske, tako da sta god postavim na srpskom se lako kotira na google hr ba, cak sta vise imam dosta poseta i na engleste sajtove sa tih googleovih izvedbi. Imam dosta problema sa SEO zbog toga jer me zanima usa a ne domaci trafik, pa cu verovatno morati da uzmem dedicated za svoje sajtove na engleskom.

Jos jedna stvar koja ti moze dosta pomoci je DMOZ lik iz regionalne kategorije, meni je jedan poddomen u srpskoj kategoriji a onda je doslo da skoka reitinga na google verzijama namenjenim ex-yu prostoru.

Sto se tice IP to je definitvno plus, mada postoji ogroman broj drugih faktora.

ZeroStyle
25. 09. 2006., 06:48
A opet ako imas site koje je smjesten na domacem serveru a zelis da se plasiras na vanjsko trziste imas problem. Sve u svemu ne sviđa mi se to nikako sto cita ip servera.

Ja sad imam dobar rejting na googleu, tj na nlokalnim verzijama ali ne toliko dobar koliko ja ocekujem i koliko sam imao nekad.

Sada radim na redizajnu sajta skroz, vodim racuna o svemu, od toga da bude xhtml valida, da ima lijepo slozenu strukturu layera, dosta kljucnih rijeci, h tagove itd... I kad zavrism plasirat cu site i pratiti rezultate.

Baic
29. 09. 2006., 02:00
Nesvidja se ni meni jer imam sajtove koje nikako da optimiziram zbog domace IP, zato cu sve sajtove sa negleskim contentom sigurno seliti na drugi dedicated sa usa IP.

Isto problem koji se javi bez obzira koliko e sadrzaj unkatan ode u supplement i nije to samo moj problem vec i jos nekoliko webmastera na istom serveru.

Tako da koliko ima prednosti toliko ima i mana.