PDA

Pogčedajte punu verziju : generisanje privremene stranice


flash_back
29. 09. 2006., 20:47
Uradio sam neke rezervacije za jedan novi sajtic sto budzim.. nista posebno, 6-7 text polja, koje radio button i list meni... Podaci se uredno prosledjuju u bazu i ocitavaju na posebnoj (protektovanoj) stranici..

Predpostavljam da ce se naci vec neko da me spamuje iz dosade (+ ako se neki 'robot' prikaci bice veselo) i hteo bih da se malo osiguram po tom pitanju. Znaci hteo bi da se podaci upisu u bazu tek po aktiviranju privremene stranice koju bi generisao php i prosledio link na unet email...

Problem mi je 'naterati' php da napravi samu (random) privremenu stranicu (koju bi obrisao nakon prve posete ili nekog vremenskog intervala) cija poseta bi omogucila upis u bazu!


Interesuje me dali neko vec ima iskustva sa generisanjem privremenih stranica ili da me pak uputi na neko pravo mesto?

zira
29. 09. 2006., 21:08
A sto ne koristis http://en.wikipedia.org/wiki/Captcha za to?

flash_back
29. 09. 2006., 21:29
Vidis, neznam kako se toga nisam ranije setio ;)

Imam vec captchu u gallery2 koju spremam za jedan drugi (tunning) sajtic.. Probacu samo da je implementiram u rezervacije jer nisam za sada nasao free verziju...

poz :)

ivanhoe
30. 09. 2006., 09:34
kako bre nisi nasao, ima toga koliko volis...

mada za pocetak mozes samo da stavis da ti se forma submituje iz javascripta, to bi trebalo da spreci vecinu nezeljenih poruka

flash_back
30. 09. 2006., 20:53
Evo upravo sam stigao sa posla i ubacio php captchu verzije 1.4.1... Samo joj sada editujem citljivost (niz upita) jer nazalost ni sam nemogu da pogodim (pravilno upisem) sve od 5 ili 10 reci :1074: