PDA

Pogčedajte punu verziju : Stampanje stranice


[nq]
30. 09. 2006., 00:02
Koliko daleko mogu da idem ?

Prvi put mi zatrebalo ovako nesto, znaci ono sto sam trenutno uradio je da imam alternativni css fajl (print.css) uz pomoc kojeg sakrijem sve sto se ne tice dokumenta koji treba da izvucem sa te stranice, znaci sakrijem footer, meni itd.

A ostalo sve podesim da koristi standardne fontove i velicinu u pt (12pt), kako bi jos mogao da pomognem korisniku da brze odstampa ?

Jer ima neki js, koji kad ja zamenim css-ove preko styleswitcher.js, da posle toga odma iskoci i onaj print meni ?

Jer postoji mogucnost da mu ja podesim i velicinu stranice ?
Ako imate kakav interesantan link, moze :)

Ilija Studen
30. 09. 2006., 00:08
Za print diajlog samo dodaj:

window.print()

[nq]
30. 09. 2006., 00:15
U link ?

onclick="setActiveStyleSheet('stampaj-prikaz'); return false;"

Ilija Studen
30. 09. 2006., 00:17
Može ovako:

onclick="setActiveStyleSheet('stampaj-prikaz'); window.print(); return false;"

[nq]
30. 09. 2006., 00:21
aha, vidis ja stavio na kraju pa nije htelo. :1074:

Sta tacno radi return false; ?

Ilija Studen
30. 09. 2006., 00:24
']aha, vidis ja stavio na kraju pa nije htelo. :1074:

Sta tacno radi return false; ?

Prekida dalje izvršavanje događaja. Onclick linka se izvršava pre nego što browser odradi redirect na taj link. Ako u onclick vratiš false browser neće nastaviti sa izvršavanje, tj. neće redirektovati.

[nq]
30. 09. 2006., 00:29
aha, znaci da je u:
<a href="nesto" onclick="setActiveStyleSheet('stampaj-prikaz'); window.print();">

bio link na nesto i nije bilo return false on bi otisao na to nesto. Svaki dan naucis nesto novo, Hvala! :)

Ilija Studen
30. 09. 2006., 00:31
^ Upravo.

Dragan Babić
30. 09. 2006., 15:52
Ako postoji print css fajl kada korisnik opici ctrl + p browser ce da stampa web stranicu stilizvanu sa tim cssom, tako da ti ne treba nikakav js.

nixa
30. 09. 2006., 16:17
pa dobro ovaj js je samo da inicializuje print dijalog ...

inace skoro sam nesto gledao oko tog print-a .. nasao sam neke activeX komponente za sredjivanja brdo parametara u vezi stampe .. ali bez toga osudjeni smo na ovu pricu do sad recenu

[nq]
30. 09. 2006., 17:01
Ako postoji print css fajl kada korisnik opici ctrl + p browser ce da stampa web stranicu stilizvanu sa tim cssom, tako da ti ne treba nikakav js.

predpostavljam da moram da stavim:
media="print"

Trenutno imam:
<link href="data/print.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="stampaj-prikaz"/>

da li
rel="alternate stylesheet"

utice na to ponasanje ili ?

@nixa,

zvuci super, jer ovo i jeste za intranet, pa kao i svaka organizacija/banka itd, kontam da ActiveX je normalna pojava. Jer imas neki link, pdf ?

[nq]
30. 09. 2006., 17:04
pa dobro ovaj js je samo da inicializuje print dijalog ...

pa on jos i prikaze stranicu kako izgleda sa print.css fajlom, i otvori print dijalog.
Mislite li da je to preterivanje ?

ZeroStyle
30. 09. 2006., 17:44
Ja sad sto radim na jednom projektu jednostavno sam stavio da nema promjena na stranici, tj da mu se i stranica mjenja pa da vidi kako ce izgledat nema on nista od toga sto ce vidjet, moze pogledat i na print preview, ja bi izbacio styleswicher o ostavio samo print.css

ivanhoe
30. 09. 2006., 21:07
Pa ne moras da pravis drasticne promene, ali ja sam za to da iskljucis pozadinu i bocne menije, sirina da se stavi 100% i eventualno prebacis fontove da budu serif (i smanjis im malkice velicinu slobodno).

A sto da ne i dugmence koje otvori print dijalog, nista ne skodi. Ko voli moze i preko menija da otvara print dijalog, ali ovako mu ustedis par klikova.

[nq]
30. 09. 2006., 21:54
Pa ne moras da pravis drasticne promene.
Stvar je u tome da moram, te stranice treba da se odstampaju kao dokumenti koja bi sluzba zaista mogla da koristi.

Cak sam morao i input polja skroz da "ogulim" da se vidi samo podatak. (ne pitaj sto je podatak tu gde jeste). Prakticno sam pravio word dokument, negde sam cak morao dodati i liniju za potpis :)

@dragan,

ctrl + p, mi ne koristi moj print.css (FF 2.0 beta)
evo je linija:

<link href="data/print.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" title="stampaj-prikaz" media="print"/>

Edit: kad dodam media="print" ne radi mi zamena stilova (?)