PDA

Pogčedajte punu verziju : Intranet softver


zira
03. 10. 2006., 21:44
Da li neko zna da li postoji lokalna firma u Srbiji koja nudi Intranet rjesenja? Ne interesuju me oni koji to nude po principu "znamo to da napravimo", vec firme koje se bave time i imaju instaliran sistem u realnim uslovima u nekim firmama. Ima li neko takav?

nixa
03. 10. 2006., 22:48
ima :)

zira
03. 10. 2006., 22:53
hehe :) imas li vise informacija?

nixa
03. 10. 2006., 22:59
Evo koliko ja znam ... conica radi neke intranet aplikacije ,a ITSolutions ima par resenja za strano trziste+jos neke stvari koje su za sada tajna :)

mungos
03. 10. 2006., 23:05
Javi se Conny, javi se Conny! Svi tebe očekujemo ovog momenta :D

jablan
03. 10. 2006., 23:58
Šta su "intranet rešenja"? Ozbiljno pitam.

zira
04. 10. 2006., 00:05
Kompanijski, uglavnom zatvoreni, sistem koji koristi Internet alate i tehnologije. Najprostije, kao lokalni sajt namjenjen zaposlenima u toj kompaniji. Obicno omogucavaju dijeljenje dokumenata, zakazivanje, dijeljenje i upravljanje podacima, internu komunikaciju, kalendare, uputstva...

http://en.wikipedia.org/wiki/Intranet

jablan
04. 10. 2006., 00:41
A, nisam ukapirao da se radi o vebu.

cvele
04. 10. 2006., 07:09
Da, postoji firma koja ima ceo svoj sektor posvecen intranet resenjima, radi sa velikim uspehom i kod nas i u inostranstvu.
Ukoliko te zanima detaljnije slobodno me kontaktiraj imas sav potreban info u profilu.

jasmanac
04. 10. 2006., 11:12
Da, postoji firma koja ima ceo svoj sektor posvecen intranet resenjima, radi sa velikim uspehom i kod nas i u inostranstvu.
Ukoliko te zanima detaljnije slobodno me kontaktiraj imas sav potreban info u profilu.

Ne znam zasto ste toliko tajanstveni? Sve je obavijeno nekim velom tajne kao da se radi o uvozu nuklearnog goriva iz Irana... :1082:

conica
04. 10. 2006., 13:03
Javi se Conny, javi se Conny! Svi tebe očekujemo ovog momenta :D

...dje gori? :1056:

Ne znam zasto ste toliko tajanstveni? Sve je obavijeno nekim velom tajne kao da se radi o uvozu nuklearnog goriva iz Irana... :1082:

...slazem se. Mene takodje zanima kakva resenja nude domace IT firme..

Elem..sto se mog rada tice, u pitanju je intranet aplikacija cije su funkcionalnosti u potpunosti prilagodjene potrebama moje firme. Te funkcionalnosti su za sada:
1. kontakti - poslovni i licni (licni, poslovni i finansijski podaci)
2. istorijat komunikacija sa partnerima
3. kreiranje profaktura i administracija proizvoda
4. prost DMS - za sada samo interface koji prikazuje logicku lokaciju fajlova na serveru

Nije nista specijalno, ali je ipak pristojno s obzirom da je u pitanju one-man(girl)-show.

No, to definitivno nije ono sto je Ziri potrebno, a i kako sam vec rekla, u velikoj meri je prilagodjeno konkretnim potrebama firme, sto nas dovodi do sledece problematike:

Do sada sam vise puta imala prilike da radim na raznim intra i extranet sistemima, i uvek se doslo do problema konkretnih potreba klijenta, odnosno specificnih funkcionalnosti, zatim odredjivanja nivoa detaljnosti (citaj: gde povuci crtu) itd. Osim toga, s obzirom da sam fan totalne automatizacije kada se radi o takvim aplikacijama, volela bih da vidim jedno resenje koje je u potpunosti administrirano ne od strane developera, vec korisnika.

Evo jedne moje ideje - korisnik (klijent) kroz vizuelni alat definise strukturu svog preduzeca i dodeljuje korisnike svakom nivou hijerarhije, dodeljuje fukcionalnosti (module) i tokove komunikacije.
Nakon toga, na jedan klik mu aplikacija izgenerise kompletan intra sistem, sa kreiranim userima, nivoima pristupa i dodeljenim funkcionalnostima
....no to cu napraviti kad budem imala malo vise vremena, posto u sustini to ne bi trebao da bude veci problem :1014:

Tolicno za sada
Da li moze da se vidi neki spisak recimo domacih intranet aplikacija?
Ziro, volela bih da cujem koje resenje si odabrao na kraju (mislim kad ga budes odabrao :) )

zira
04. 10. 2006., 13:09
Pa... ni meni nije jasno otkud tajanstvenost :) Nisam pitao za neki nelegani biznis :) Samo mi trebaju imena firmi (tj URL) da vidim sta to rade i kako to izgleda i ko to koristi od lokalnih firmi.
Nasao sam gomilu firmi koje tvrde da to rade, ali nijednu koja ima neki demo ili screenshot niti listu firmi gdje se koristi njihov sistem.

zira
04. 10. 2006., 13:17
conica, hvala na odgovoru. Ne treba mi rjesenje za mene, vec gledam sta postoji na tom trzistu... izgleda da ne postoji mnogo toga, ili su to neki veliki sistemi koji kostaju previse. Mislio sam da je stanje mnogo bolje, da postoje firme koje imaju gotovo rjesenje i koje mozes prilagoditi i pokrenuti. Ima tu specificnosti naravno, ali u modularnom sistemu kakav bi taj trebao da bude mogu da se rijese takvi izuzeci... nego ja ne vidim ni jedno rjesenje :) Mozda je to malo prerano za nas, moguce da smo jos uvijek u fazi "Zasto bi vasa firma trebala da imas sajt?"... :)

Ovo trazim jer planiramo kompanijske naloge za Donesi.com (narucivanje hrane), pa me interesuju mogucnosti integracije u intranete, kao modul, jer cemo dati API.

cvele
04. 10. 2006., 14:41
Ne znam zasto ste toliko tajanstveni? Sve je obavijeno nekim velom tajne kao da se radi o uvozu nuklearnog goriva iz Irana... :1082:

Da pa da me isprozivate za reklamu... :P zajebi

direktor
04. 10. 2006., 16:18
...omogucavaju dijeljenje dokumenata, zakazivanje, dijeljenje i upravljanje podacima, internu komunikaciju, kalendare, uputstva...


Nešto od ovoga možeš da pogledaš u demo verziji softvera na adresi www.arhiva.biz (u:demo, pas:demo)

conica
04. 10. 2006., 22:09
Pitanje vezano za temu:

Po meni "priroda" Intranet i Extranet aplikacija definitivno zahteva upotrebu AJAX-a i FLEX-a. Nije da ne moze da funkcionise aplikacija bez njih, ali ako su vec tu i ako su vec dobrano u upotrebi, zasto ih zaboga developeri ne koriste u te svrhe???

Banalan primer: ako koristim neku Intranet aplikaciju, ja necu da mi se prilikom promene tab-a u nekom modulu refreshuje cela strana, bez obzira koliko je to preko lokalne mreze brzo..nikad nece biti dovoljno brzo. Intranet podrazumeva brzinu, azurnost PUC PUC PUC..necu sama da iniciram promene, hocu da mi se automatski dese bez dosadnog refresha cele strane!! BRE!!

eto toliko ... malo sam umorna ...:1014:

BraMom
04. 10. 2006., 22:36
biće ajax

jablan
04. 10. 2006., 23:02
Nije da ne moze da funkcionise aplikacija bez njih, ali ako su vec tu i ako su vec dobrano u upotrebi, zasto ih zaboga developeri ne koriste u te svrhe???
Kao prvo, nisu dobrano u upotrebi (svako ko je regrutovao veb developere zna koji procenat kandidata ima iskustva sa AJAX-om). Kao drugo, a posledica prvog, frejmvorci su još u raznim stadijumima razvoja i najčešće nisu uključeni u zvanične razvojne pakete. Posledice su otežani, znači duži i skuplji razvoj i održavanje.

Što reče BraMom, strpljenja, biće AJAX... ;)

zira
04. 10. 2006., 23:06
Znam za Spider od ranije (mada malo zbunjuje sto je sve razlicito: ime proizvoda, ime domena i title aplikacije), i OK je, ali to je aplikacija druge namjene.

Ja sam vise mislio na rjesenje tipa http://www.silverorange.com/a/intranet (ovo nije bas nov proizvod, nego cisto da kazem na sta mislim). Dakle, ne mislim samo na upravljanje dokumentima.

nixa
04. 10. 2006., 23:11
Cekajte a sto niko ne pominje Flex kao nacin prikaza neke intranet aplikacije ...

Generalno nikog cak i ne zanima kako sve to funcionise

Ilija Studen
04. 10. 2006., 23:29
Generalno nikog cak i ne zanima kako sve to funcionise

Ne koristi browser rendering engine? Not interested!

jablan
04. 10. 2006., 23:34
Cekajte a sto niko ne pominje Flex kao nacin prikaza neke intranet aplikacije ... Generalno nikog cak i ne zanima kako sve to funcionise
Mene interesuje, ali, lično, nemam nameru da se udubljujem dok se jedna od tri (?) tehnologije za "rich" veb aplikacije (Mozilin XUL, MS-ov XAML ili kako se već zove, i taj FLEX) ne iskristališe kao standard. Bleeding edge tehnologije su uvek vrsta lutrije, a ja nisam baš kockarski tip... ;)

conica
04. 10. 2006., 23:53
Spominje se FLEX samo ne citas postove :1091:
I mene interesuje ... naravno .... upravo njegova "osobina" podizanja informacije bez inicijalizacije korisnika je po meni jedna od najvecih prednosti kojom moze da doprinese jednom kvalitetnom intranet sistemu.

Dalje, slazem se i sa tim da je dosta toga u pripremi...ali dokle pripreme :) (velim ja :1012: ...ko zna shvatice). U svakom slucaju, nadam se da cemo videti dosta toga zanimljivog u narednom periodu.

nixa
05. 10. 2006., 00:22
pazi Flex je dakleko od nove tehnologije ... ljudi iz Adobe-a su lepo napravili novi framework .. izbacili totalno novi player dodali milion mogucnosti ( for God sake ,napravljen je telnet klijent u Flex-u .. full featured ) ... sintaksa je dosta laka, za nekog ECMA developera ... player sam i aplikacije pisane u flexu se ponasaju 10x brze nego izbacene iz flash-a ... generalno polje je otvoreno ... dosta je skupo ,ali je jako dobro ... nema tu mnogo peripetija .. borba sa browserima .. imas samo flash player i to je to .....

Sve u svemu ... videcemo ...

direktor
06. 10. 2006., 14:22
Znam za Spider od ranije (mada malo zbunjuje sto je sve razlicito: ime proizvoda, ime domena i title aplikacije), i OK je, ali to je aplikacija druge namjene.


Kao što možeš da vidiš i sam u pitanju je demo koji je pripreman za Cebit:), a redirekcija je napravljena radi lakšeg pamćenja adrese. Bilo bi lepo kad bi domen spider.net bio slobodan, ali nažalost nije :(. Inače ovaj modul je namenjen arhiviranju i nekoj osnovnoj manipulaciji sa dokumentima.


Ja sam vise mislio na rjesenje tipa http://www.silverorange.com/a/intranet (ovo nije bas nov proizvod, nego cisto da kazem na sta mislim). Dakle, ne mislim samo na upravljanje dokumentima.

Tek posle postavljanja poruke sam video tvoje detaljnije objašnjenje šta ti u stvari treba.

zira
06. 10. 2006., 17:35
Hvala u svakom slucaju direktore :)