PDA

Pogčedajte punu verziju : [volonterski] Prelom gaming e-zinea, 2/3 gotov dizajn


pcigre
07. 10. 2006., 20:48
Sajt PC Igre (www.pcigre.com) je 1.10. izbacio prvi broj gaming e-magazina (moze se preuzeti sa http://www.pcigre.com/component/option,com...d,28/Itemid,29/ ).

Radilo se vise o pilot broju (sa dosta propusta i gresaka u dizajnu, prelomu i stamparskih gresaka u textovima).

Problem je nastao kada je Max koji je radio prelom prvog broja otisao na studije... tako da nam je sada potrebna osoba koja bi radila prelom.

Dizajn vec postoji (najave i opisi 100% dok bi se dizajn strana sa vestima trebao uraditi). Trenutni prelom je radjen u Quarku i prelamac bi mogao dobiti sve izvorne fajlove na osnovu kojih je radjen pilot broj.

Svi bi se trudili da prelamacu maximalno olaksamo posao kako bi (posto se radi o volonterskom projektu) trosio sto je moguce manje vremena na prelom.

Trenutna koncepcija je da se sadrzja skuplja do 23. a da se e-zine izbacuje prvog, no to bi se u dogovoru sa osobom koja bi eventualno radila prelom moglo promeniti da drugi termin...

Obim e-magazina bi bio oko 40 strana. Period izdavanja jednom mesecno.

Mozemo da ponudimo link u footeru sajta (pr5 - >90 000 posetioca mesecno), stranu u e-zineu, novac ukoliko g ajednog dana bude os sponzora (mada je ceo projekat do sada bio koncipiran kao money free projekat). Osobi koja bi eventualno radila prelom mozemo da ponudimo i besplatan hosting kao i besplatan dizajn sajta (porfolio osobe koja bi radila dizajn: http://www.krcky.com/portfolio.htm)

I na samom kraju, da li neko zeli/moze da pomogne?

ZeroStyle
07. 10. 2006., 23:13
Zanimljivo, recimo da bi volio da brojevi budu malo laksi, ipak za nekog 35 MB je jako puno ako ima dial up, do neki 18-20 MB bar da probate optimizivat ili napraviti i neku laksu verziju bez puno grafike.

Sto se tice preloma malo ko ce se ukljuciti i sebi na vrat staviti obavezu za vrat ali ko zna mozda se ipak nadje neko ko ima vremena na bacanje.

zira
08. 10. 2006., 00:07
Koja je svrha tog e-zina uopste? Tj. zanima me zasto ste odlucili da ga izdajete, zar sajt nije dovoljan? Razumio bih da u e-zinu nudite neke detaljnije tekstove ili neku dodatu vrijednost i to naplacujete, ali koja je svrha tog besplatnog izdanja?

pcigre
08. 10. 2006., 00:24
@ZeroStyle: pilot broj ima nesto vise strana nego sto bi trebao, takodje je i veoma neoptimizovan (osoba koja je radila pilot je DTP amater, sa quarkom se zabavljala samo 10ak dana)

@bacanje vremena: blah zavisi kako gledas na stvari, nekome je i igranje bacanje vremena, nekome je rad bacanje vremena, nekome sex... sve zavisi od coveka.

@off topic: svrha je prilicno drugacija i treba da pokrije citaoce koji ne dolaze na sajt, no to je duga i druga prica. Trebunto je pred nama problem preloma.

jasmanac
08. 10. 2006., 00:57
takodje je i veoma neoptimizovan (osoba koja je radila pilot je DTP amater, sa quarkom se zabavljala samo 10ak dana).

Barem si bio iskren.

mungos
08. 10. 2006., 01:15
ZeroStyle je u definitivno u pravu što se tiče veličine. Gledaj sa logične strane, nije ljudima na boljim konekcijama frka da skinu 35mb, ali zašto PDF kao format distribucije? Ako me interesuje neka recenzija nove igre, skoknuću do prve trafike i uzeti poslednji SK i uživati kao čovjek u čitanju...

Tekstovi u sklopu sajta, ukoliko su ih pisali dovoljno kvalitetni autori, su svakako kudikamo konkuretniji.

pcigre
08. 10. 2006., 01:23
Ajoj, pitam jedno dobijem drugo kao odgovor...

Pokusavate da me uvucete u objasnjavanje u kome mogu da istrtljam vise nego sto bi trebao/smeo...

Pitanje je bilo da li postoji voljna osoba koja moze da pomogne oko preloma?

Kada dodjem u nedoumicu oko koncepcije, distribucije, formata, ciljne grupe i sl. ovo ce biti svakako prvo mesto gde cu pitati. Trenutno takvih nedooumica nemam.

Kao sto rekoh jedini problem koji trenutno imamo je naci coveka koji bi dovrsio polu gotove dizajn sablone i kasnije ih filovao textovima.

Sam dizajn je zamisljen kao sot je moguce jednostavniji. Iste sirine slika, 3x sistema izgleda textova i sl... Sve je smisljano tako da prelamac gubi sot je moguce manje vremena iz prostog razloga, znamo da nemamo para da platimo profesionalca i zelimo da onome ko se toga prihvati sto je vise moguce olaksamo posao.

mungos
08. 10. 2006., 02:08
Ja ti kazem, sto bi prelamac za dz prelamao nesto sto ce na kraju da downloaduje 50 ljudi i mozda procita njih 20... :1060:

pcigre
08. 10. 2006., 02:20
Ponovo me teras da pricam o stvarima kojima ne smem... i ponovo brisem napisan post...

Kada smo pocinjali sa pcigre.com sajtom imali smo 10 poseta... Danas ih imamo ovoliko (http://www.pcigre.com/stats/usage_200610.html). Poseta i citanost svako nece biti problem.

Takodje je i statistika preuzimanja i odaziv na pilot broj vise nego dovoljan razlog da krenemo dalje.

Ilija Studen
08. 10. 2006., 02:42
Jesi probao da zamoliš za pomoć na Dizajn zoni? Tamo ćeš pre naći DTP ekipu (koja ima vremena).

Ne bih da se pravim pametan ili bilo šta, ali za određene poslove je najgori moguć izbor volonter jer je potrebno da možeš da se osloniš na osobu, a ne da svakog dana gledaš kad će da kaže "E sorry, nemam vremena. Ovo je bilo jako zanimljivo iskustvo, ali sad moram da se posetim tome i tome". Platiš pa si miran...

pcigre
08. 10. 2006., 02:46
Oakcio sam i na DZ.

Da znam da je nezgodno tako nesto raditi volonterski... No upravo u tome je izazov :) Da je bilo para, napraviti PC Igre ne bi bila neka filozofija :D

Platiti ne mozemo jer nemamo od cega. Trenutno nijedna osoba ukljucena u celu pricu oko PC Igre nije placena. Prelamac bi u buducnosti mogao da bude izuzetak po tom pitanju, ukoliko nadjemo sponzora koji ce tako nesto finansirati.

edit: sa gotovim sablonima u quarku bi se mogla 'osposobiti' jos jedna osoba za prelom koja bi uskakala u slucaju da primarni prelamac nije u mogucnosti.

Tokom citavog razvoja PC Igre projekta je stalno razmisljano o tome kako ljudima koji ucestvuju u celoj prici sot je vise moguce olaksati posao, kako im omoguciti da trose sto je manje vremena i automatizuju odredjene stvari.

pcigre
15. 10. 2006., 21:10
@velicina fajla: nakon uradjene optimizacije, fajl je 16mb tezak sto je za 50 strana sa slikama ipak podnosljivo imajuci u vidu da nije smanjen kvalitet slika...