PDA

Pogčedajte punu verziju : Donesi.com otvoren


zira
24. 10. 2006., 16:05
Otvoren je http://www.donesi.com/ na podrucju Beograda. Servis nudi narucivanje hrane putem Interneta iz lokalnih restorana. Jos uvijek unosimo neke podatke i sredjujemo nedostatke, pa ako ima nekih komentara i prijedloga, slusam - hvala :)

jablan
24. 10. 2006., 16:13
Čestitam i želim puno uspeha!

Može li malo tehničkih detalja, platforma, način apdejtovanja ponude itd...

jasmanac
24. 10. 2006., 16:28
Odlicno, samo napred!

Dragan Babić
24. 10. 2006., 16:32
Sve najbolje!

zira
24. 10. 2006., 17:20
Hvala :)

@Jablan: Na serveru PHP, MySQL, Prototype.js. Mape su usluga map24.de.
U restoranima Java. Naravno, veza putem Interneta, restoran dobija ponudu, zaposleni odlucuju da li ce je primiti i kada isporuciti i vracaju to serveru koji obavjestava kupca. Ukratko :)

robi-bobi
24. 10. 2006., 18:04
puno uspeha!

Bojan Zivanovic
24. 10. 2006., 19:12
Sve najbolje!
Sajt izgleda odlicno, steta sto Pancevo nije jos u ponudi ;)

nixa
24. 10. 2006., 20:01
Imam osecaj da ce mi ovo biti omiljen sajt/servis :)

bluesman
24. 10. 2006., 20:22
^ I moje žene :)

Ne smem ni da joj pokažem...

Dragan Babić
24. 10. 2006., 20:38
Imate i malu preporuku od nas (http://herbiv.org/blog/donesicom-online-porucivanje-hrane) ;)

zira
25. 10. 2006., 01:02
Hvala :1043:

chux
25. 10. 2006., 08:05
nego da li planirate u prosirenje i Suboticu ? kod nas postoji picerija Denis koja radi Online narudzbe pa im nece biti strano da se spoje i na vas servis kontam...
www.denispizzeria.com, takodje tu je i picerija boss i mnogi drugi restorani - picerije....

Dejan Bizinger
25. 10. 2006., 10:02
Kao sto sam ti vec bio napisao, odlican sajt, tako nesto je trebalo. Cestitam i puno narudzbina ti zelim :1043:

caboom
25. 10. 2006., 10:04
ovo nece pomoci mom pokusaju da vise ne narucujem hranu... damn you! :) sjajan servis, puno srece.

dejadj
25. 10. 2006., 10:35
Žao mi je što ne živim u Beogradu!

Sve najbolje.


PS. Možda je i bolje. Imao bih 150kg umesto sadašnjih 120! :1064:

andrej
25. 10. 2006., 14:46
Pa ja zivim al' opet ne mogu da narucim :)
Fali Rakovica, a kad predjem ulicu onda sam na dedinju...

cvele
25. 10. 2006., 14:50
zaista svaka cast :)

nixa
25. 10. 2006., 14:55
Evo sad naručih svoju prvu porudžbinu :) mada šta se desilo ... to mora da pazite neznam koji biznis model je tu urađen .... Ja sam naručio ...pa su me oni pozvali ( nisam napisao broj u profilu zgrade ) i rekli da su im nestale 2 stvari iz korpe i da li mogu da pošalju to , ja rekao OK . sledeće što vidim je da je na donesi.com narudžbina otkazana :)

just for the record

sad me je opet zvao ... fale mu neke informacija ... očigledno se još ne snalaze sa celim sistemom ... no pohvale u svakom slucaju

nixa
25. 10. 2006., 15:01
E da :) i pod hitno da nadjete restorane koji rade 24/7 :) kad ogladiniš u 3 ujutru ...

zira
25. 10. 2006., 15:19
Da, sad smo se culi sa njima... restoran se nije bas snasao sa tvojom narudzbinom, ali dobro, tek pocinju. Hvala :)

bluesman
25. 10. 2006., 15:50
E da :) i pod hitno da nadjete restorane koji rade 24/7 :) kad ogladiniš u 3 ujutru ...

Pa kada ogladnis u 3 am onda je tu frizider ili pljeskavica u nekom kiosku u kraju :) Koji restoran radi non stop i jos isporucuje celu noc? Budi malo realan :)

nixa
25. 10. 2006., 15:59
Kod mene je lepota ovog servisa sto ne moram da zovem telefonom , i da jurim one papirice ...a zasto inace zovem kucnu dostavu je kad nemam u frizideru nista ( a u mom kraju u radijusu od 1.5 km nema nikakve klope nocu ) :)

Ilija Studen
25. 10. 2006., 16:15
a u mom kraju u radijusu od 1.5 km nema nikakve klope nocu

I još se nisi preselio? :1041:

Između ostalog, dve jako bitne stvari kada tražiš stan:


Prodavnica koja radi 24h na 2 minuta od zgrade
Hamburgerija / pekara / nešto ozbiljnije što radi 24h na 2 minuta od zgrade


Pohvale za servis. Nadam se da ćete pokriti i Novi Sad uskoro.

zira
25. 10. 2006., 16:52
Da, naravno, Novi Sad je na listi sljedecih gradova, kao i bolje pokrivanje dijelova Beograda, posebno Novog Beograda. Nego, moramo malo da "odstojimo" na ovome manjem podrucju, cisto da se sistem stabilizuje, onda ce biti lakse :)

Ilija Studen
25. 10. 2006., 17:14
Da, naravno, Novi Sad je na listi sljedecih gradova, kao i bolje pokrivanje dijelova Beograda, posebno Novog Beograda. Nego, moramo malo da "odstojimo" na ovome manjem podrucju, cisto da se sistem stabilizuje, onda ce biti lakse :)

Slažem se. Nipošto ne treba srljati i gubiti fokus. Iako je beta bila ovo je sad pravo vreme da se uvide i reše eventualni problemi.

zira
25. 10. 2006., 18:23
Ilija, i sam si vjerovatno okusio sa aC-om da kada neko STVARNO pocne da koristi to u radu odjednom se pojave ideje i potrebe koje test ne pokazuje:) Samo treba brzo reagovati i stalno usavrsavati proizvod, i nema problema. A kod nas ima tu i "ljudski faktor" na koji ne mozes uvijek uticati. Ali generalno, ljudi u restoranima su se prilicno brzo i dobro snasli.

Ilija Studen
25. 10. 2006., 19:05
Ilija, i sam si vjerovatno okusio sa aC-om da kada neko STVARNO pocne da koristi to u radu odjednom se pojave ideje i potrebe koje test ne pokazuje:)

Naravno. Zato sam rekao ovo za gubljenje fokusa... Često se desi da ljudi traže neke stvari koje te odvuku na neku levu stranu koja je potpuno nebitna. Znaš ko si, znaš gde ideš i držiš se toga. E sad, kad bi to još bilo tako jednostavno :D

ZeroStyle
25. 10. 2006., 19:17
Super ideja, super realizacija. Mozda jos poraditi na tome da ima i non java verzija narudžbe, iskljucio sam javu i naruđbe nisu vise funkcionisale a ipak je ovo site za siroke mase.

zira
25. 10. 2006., 19:47
Mislis JavaScript?

pcigre
26. 10. 2006., 02:42
Svaka cast, kako za ideju, tako i realizaciju. Zelim vam puno uspeha pa da se prosiri do Nisa :) (mozda nemamo previse restorana, ali kafana zato... pifff).

LiquidBrain
26. 10. 2006., 04:59
Do yaya je sajt :) Mada u komshiluku mi je ludi pas :)

ZeroStyle
26. 10. 2006., 07:45
Jok na Žnj script, naravno da mislim na Java Script, pa nisu ovdje glupani da moram pisat svaki pojam opsirno, valjda se podrazumjeva.

Ilija Studen
26. 10. 2006., 07:50
Jok na Žnj script, naravno da mislim na Java Script, pa nisu ovdje glupani da moram pisat svaki pojam opsirno, valjda se podrazumjeva.

Dobro se zna šta je Java, a šta JavaScript. Ako već škrtariš na slovima tu je js ili JS.

bluesman
26. 10. 2006., 13:54
1 x Ћуретина у гнезду од хрскавих нудли
1 x Телетина са бамбусом и шитаки печуркама

Aj da podrzim sajt, mogao sam ovo i telefonom da narucim, ali hocu da i ti restorani skapiraju da se donesi.com isplati :) Dakle, podrzavam i moram priznati da je realizacija odlicna, prosao sam kroz ceo proces.

zira
26. 10. 2006., 19:43
Hvala, pogodio si sustinu onoga na cemu radimo (ne mislim na teletinu) :)

dejadj
27. 10. 2006., 02:35
Jel hoće neko iz Beograda da me primi kući da samo naručim klopu pa idem dalje? :) (Plaćam klopu i za domaćina)

Nije fora da idem direktno u restoran! :1074:

nixa
27. 10. 2006., 02:39
Be my guest :P

borstale
27. 10. 2006., 06:57
Nije fora da idem direktno u restoran! :1074:
E stvarno... ja sam juče uhvatio sebe kako razmišljam dal` imam neke obaveze u Bg... samo zbog donesi.com :)

dejadj
27. 10. 2006., 08:15
Be my guest :P

Hvala na pozivu.To je samo za doručak a šta dalje?!? :)

Posetu uzvraćam sa DONESI.jagnjetinu.MI u hrskavoj vikendici od Brzeća.
Čuva se i neko balonče domaćeg vina kojeg se bluesman odrekao ko zna kad. :1074:

Dejan Bizinger
27. 10. 2006., 09:56
Kako si resio automatsko slanje SMS-a sa aktivacijom? Jel to imas neki svoj servis ili placas za svaki SMS? Nisam jos nista narucio ali cu svakako u skorije vreme da podrzim servis. Meni je nekako bolje da odem sa devojkom u piceriju nego da narucujemo picu kuci. Imam utisak da ce ti servis biti najkorisceniji za vreme jake zime kada ljude bude mrzelo da idu do grada a mozda i kada bude jako toplo. Mozda i gresim.

Miloje Sekulic
27. 10. 2006., 11:01
A da se vi momci lepo ozenite pa da jedete kuvano?
Kad odete kod mame! :1027:

Zelim vam puno srece a servis cu da testiram cim prodje Sajma knjiga, jer Perper je postavio rostilje na sajmu, gde mi je inace kancelarija. :)

Inace moj drug Deki (Nikolic, prvi urednik e magazina) i ja smo u prolece 2003 godine razvijali ideju servisa koji bi radio isto sto i donesi.com. Napravili smo biznis plan i sa njim ucestvovali na takmicenju u organizaciji neke strane donatorske organizacije. EBRD ili tako nekako. Kupili smo i dobar domen.

Servis je bio daleko od ovoga iz protog razloga sto SMS varijante nisu bile toliko razvijene a i nismo otisli dalje od draft biznis plana za takmicenje. Naravno da nismo dobili nagradu od koje bi mogli da pokrenemo servis jer komisija, vecim delom profesori raznih fakulteta, po mom misljenju nije uopste shvatila o cemu se tu radi. To nesto internet, narucivanje, klik do vrata itd. Prvu nagradu je dobila biznis ideja za pogon za pravljenje jaja u prahu. :1042:

Miloje

Mali poklon ziri i ekipi

Minimum Term Registration : 1 Year
Domain Name : www.klikdovrata.com
Domain Availability : Yes
In order to purchase this domain, please sign in if you are already a member of whois.com.
For non-members, please register now!

bluesman
27. 10. 2006., 12:20
Posetu uzvraćam sa DONESI.jagnjetinu.MI u hrskavoj vikendici od Brzeća.
:1006:

Čuva se i neko balonče domaćeg vina kojeg se bluesman odrekao ko zna kad.
:1067:

Ja se ne sećam da sam ikada spominjao neko domaće vino na www.odreknise.com

@miloje: mnogo je, kume :)

zira
27. 10. 2006., 14:07
@Dejan: u prvoj verziji smo imali svoje "hand made" rjesenje za SMS-ove, ali nisam bio zadovoljan sa pouzdanoscu. Pa smo uzeli komercijalni servis sa API-jem koji sada koristimo.
Da, sto se tice zime i loseg vremena, to je i razlog sto sve ovo pokrecemo u jesen :)

@Miloje: Hvala :) I mi smo negdje u to vrijeme poceli sa planovima... i sada ima nekog koda iz 2004-te u donesi.com :) Ali nekako se u posljednjih 5-6 mjeseci slozilo sve kako treba, pa smo konacno krenuli. I naravno, to sto je zamisljeno 2004. je bilo mnogo losije od sadasnjeg rjesenje, to je normalno.

Za sada sam zadovoljan kako sve tece. Ima uvijek nekih stvari koje treba napraviti malo bolje ili popraviti, ali glavno je da sistem radi. Jedino nam treba malo vremena da se sami restorani naviknu na novi nacin primanja narudzbina. Neki su odmah sve pohvatali kako treba i nema problema, a nekima treba malo duze. Dakle, zadovoljan... mada ima i sekiracije (zamisli kada vidis u admin monitoru sistema poznato ime, a restoran se nesto zbuni...) :)

dejadj
27. 10. 2006., 14:41
Ja se ne sećam da sam ikada spominjao neko domaće vino na www.odreknise.com (http://www.odreknise.com)


Ih bre, pa znaš da si poklonio hosting u dobrotvorne svrhe, pa je čovek iz Trstenika hteo da pošalje balonče. :seljak:

Jel da šaljem? Bolje da stoji kod tebe nego kod mene.



miloje: možemo da se dogovorimo i za kuvanu jagnjetinu

bluesman
27. 10. 2006., 17:23
aaaaa, sad znam... to je jedan od retkih koji oseća potrebu da se oduži za poklon pa jednostavno i zaboravim kome šta dajem :) Nije frka, može i balonče valjda na "donesi-kom". Kad se vidimo...

Elem, mene interesuju detalji:

- Kako ste uspeli da ubedite restorane da im ovo treba?
- Koliko teški su bili pregovori (ubeđivanje)?
- Kakve su bile reakcije pre početka servisa, a kakve su sada?
- Kako si uspeo da ih ubediš da nećeš ti da se "obogatiš na njihovu štetu"? :)

zira
27. 10. 2006., 19:28
Dobra pitanja :) Ja nisam ucestvovao u direktnim pregovorima sa restoranima, ali smo zajedno pripremali teren. U principu, dogovorili smo princip da restoran ne mora nista da placa da bi usao u servis. Inicijalne troskove i troskove odrzavanja snosimo mi. Dalje, procenat koji naplacujemo od narudzbina je jako pazljivo odmjeren.

Nakon toga, nije bilo previse tesko, samo je trebalo biti maksimalno saomouvjeren :) Svi restorani koji su sada u sistemu su potpisali ugovor na osnovu demo verzije (Flash) softvera. S tim, da su ti restorani dobili najbolje moguce uslove od nas. I uvijek ce ih imati, u bilo kojoj promotivnoj akciji.

Samo je par njih imalo taj strah da im uzimamo novac, ali vidi... ako u nekom restoranu narucujes nekoliko puta dnevno tokom cijelog mjeseca, pa sam bi ti menadzer dao taj popust koji mi imamo... a toliko narudzbina cemo im sigurno donijeti.

U principu, mislim da imamo dobar proizvod i na osnovu toga dozu samopouzdanja da me odbijanje ne boli previse - mi cemo to napraviti sigurno, ako hocete da budete sa nama, bice i vama dobro. A usput, ne kosta nista. Takvu ponudu ja ne bih odbio. Svakako, bilo je pojedinaca koji su vise paznje obracali na to koliko mi zaradjujemo nego koliko i oni sa nama zaradjuju, ali sa takvima nismo ni postigli dogovor.

Nekoliko njih sa kojima smo razgovarali nije htjelo da udje u sistem, ali su se javili vec 48 sati od kada smo krenuli sa javnim radom da ponovo razgovaramo. Odnos je potpuno drugaciji jednom kada krenes sa radom i dobijes pozitivne reakcije, pa ih kupci pocnu pitati sto njih nema tamo :)

Ukratko, velika vecina menadzera/vlasnika restorana je odmah shvatila sustinu i prijatno sam iznenadjen zbog toga.

McKracken
29. 10. 2006., 00:32
MOgao bi neko ko je dokon, da ispravi lapsus keyboard : )

"Уколико Ваша локација није излистана, тренутно за њу не нудимо услугу. Молимо Вас да нас контактирате или **контактрирајте** своје омиљене локалне ресторане предлажући им да нам се придруже. Хвала Вам!"


Ajd sad i drugi gradovi ;)

flash_back
29. 10. 2006., 01:02
svaka cast :) kako za ideju, tako i za realizaciju :)

zira
29. 10. 2006., 16:50
Hvala na ispravci, McKracken :)
Bice uskoro na sajtu objavljen poziv i uslovi za saradnike Donesi.com-a u drugim vecim gradovima Srbije (vjerovatno i Srpske)

ZeroStyle
29. 10. 2006., 19:31
A sta je kaf hocemo da uletimo pa ne kucamo www, tj http://donesi.com/ hajd i to sredite.

sirNemanjapro
29. 10. 2006., 22:26
Puno srece sa servisom/sajtom i nadam se da ce te se prosiriti i na ostale gradove (Cacak included)! :)

zira
29. 10. 2006., 23:11
@ZeroStyle: hvala, sredicmo.

@sirNemanjapro: hvala i tebi. Na koje gradove cemo prosiriti uslugu zavisi umnogome od potencijala ovakvog servisa u tom gradu. Neki minimum ce vjerovatno (ovo stvarno nisam siguran) biti 3-5 restorana koji rade dostavu, da bi se i nama i saradniku u tom gradu isplatio posao.

S_Kid
30. 10. 2006., 18:32
Bilo bi lepo kada bi se pored opisa za jelo nalazila i slika.

zira
30. 10. 2006., 18:50
Da, hvala, slika je vec podrzana, samo da ih restorani dostave (zacudo, vecina ih nema slike proizvoda u nekoj upotrebljivoj formi i dovoljno dobrog kvaliteta). Ovih dana cemo otvoriti i upload slika na strane za utiske korisnika, koji mogu slikati ono sto su dobili.

ivanhoe
30. 10. 2006., 20:22
i trebalo bi da se napise kolika je porcija (ili koliko grama, ili koliko komada ulazi u porciju) ... recimo bas gledam ponudu za palacinke, pa me zanima koliko je palacinki u porciji, 1 ili 2...

zira
30. 10. 2006., 21:54
Hvala, radimo na tome...

Miloje Sekulic
31. 10. 2006., 11:59
i trebalo bi da se napise kolika je porcija (ili koliko grama, ili koliko komada ulazi u porciju) ... recimo bas gledam ponudu za palacinke, pa me zanima koliko je palacinki u porciji, 1 ili 2...

Nemote samo da se za... pa ubacite one amercike fore koliko je kalorica nporcija. Izgubicete musterije :1060:

Miloje

chux
07. 11. 2006., 19:15
Evo yahoo je danas otvorio svoj novi pod domen, mozda mozete da izvučete neke ideje sa njihovog sajta, nisam stigao da ga pregledam skroz.... http://food.yahoo.com

Miloje Sekulic
23. 04. 2007., 10:54
Donesi.com je sinoc na zavrsetku B-linka proglasen za najbolje dizajniran sajt u oblasti biznis sajtova.

Zira da se slikas sa nagradom i objavis to :1043:

Ilija Studen
23. 04. 2007., 11:41
Ziri baš krenulo ovih dana ;) I treba!

Btw, evo ga i manji bug report. Kada odem na http://donesi.com i kliknem na Beograd bivam redirektovan na http://www.donesi.com gde mi je opet ponuđen izbor gradova. Tek kada opet odaberem Beograd baca na pravu adresu.

zira
23. 04. 2007., 12:26
Hvala Ilija, sredicemo. Najveci bag je sto tu tebi jos uvijek ne pise Novi Sad, ali bice i to za par nedjelja najdalje :)

Miloje, znas kako ne volim da se slikam, na prosloj slici kada sam ti slao za e-magazin si me pitao da li sam uopste spavao prethodnu noc :) No, slikacu nagradu...

Ilija Studen
23. 04. 2007., 12:34
Hvala Ilija, sredicemo. Najveci bag je sto tu tebi jos uvijek ne pise Novi Sad, ali bice i to za par nedjelja najdalje :)

Slažem se, ovo sam samo usput primetio.

Pošto inače često poručujem klopu mislim da ćete imati stalnog gosta kada cela stvar krene. Već mi je dosadilo da poručujem stalno ista jela u istim restoranima. Ovde bar mogu da vidim listu restorana sa listom jela i komentarima.